Середа, 02.07.2025, 17:47:41

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Липень 2025  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
 
Архів новин
Головна » Архів новин
« 1 2 ... 212 213 214 215 216 ... 298 299 »
Нещодавно галичани на державному рівні відзначили 1115-річчя славетного міста. Галич – столиця Галицько-Волонського князівства, місто високої культури та постійного розвитку.
Любов до Батьківщини, національна свідомість, прагнення до свободи та процвітання притаманні галичанам та їх нащадкам.
Багато славних подій відбулося на теренах славного Галича, які описані в історії, але ще багато залишилося невивчених сторінок для науковців та краєзнавців.
Про один випадок хочу коротко розповісти. У Галичі (Заріка) в 1989 році було відновлено каплицю-церкву Святого Димитрія, в якій і по даний час проводяться Богослужіння ... Читати далі »
Переглядів: 761 | Додав: Dnister | Дата: 20.11.2013

Цього тижня Калуш відзначатиме велике свято. Справжнє свято калуського християнського духу, свято для калушан. 100 років тому був освячений мурований храм Святого Архистратига Михаїла у Калуші. Він пережив одне із найбільш складних і напружених століть в історії. І нині об’єднує містян у великій радості й у скруті. "Вікна” пропонують 100-річну історію храму — в епізодах із наших публікацій.
Історія церкви Святого Архистратига Михаїла розпочалася не 100 років тому. 17 листопада 1913 року Калуш освятив мурований храм. До того часу храм із тим самим покровителем був зведений у районі сучасної вулиці Степана Бандери, імовірно, у 1771 році. Проте, на початку минулого століття у Калуші назріла потреба збудувати новий великий храм. Іконостас та вівтарі з калуського храму передано церкві Св. Василія Великого у с. Довга Калуська, а б ... Читати далі »
Переглядів: 597 | Додав: Dnister | Дата: 18.11.2013

17 листопада в селі Нижній Березів Косівського району Івано-Франківської області відкрито пам’ятник генералу Служби Безпеки ОУН Миколі Арсеничу.
Біля монумента відбулася панахида та освячення пам’ятника. Представники Пласту урочисто підняли прапори, перед людьми виступили представники місцевої влади та патріотичних організацій.
Як відзначив під час урочистого віче народний депутат України Олександр Сич, Микола Арсенич був командиром воюючої Української Держави. На той час, за словами свободівця, Українська Держава мала всі ознаки державності. Вона була проголошена Актом 30 червня 1941 року у Львові, мала власний Уряд, який очолював Ярослав Стецько, мала свій парламент – Українську головну визвольну раду, власні збройні сили – армію УПА, власну ... Читати далі »
Переглядів: 553 | Додав: Dnister | Дата: 18.11.2013

Вчора, 17 листопада в мальовничому селі Розточки, Долинського району сталася неординарна та знакова для жителів села подія.
За ініціативи та меценатської підтримки народного депутата України 4-го скликання, голови благодійного фонду "Бойківська бартка” Василя Бартківа в його рідному селі відкрили пам'ятник "Борцям за волю України”.
 "Сьогодні ми святкуємо без перебільшення історичну подію у житті села Розточки. Ми відкриваємо пам'ятник "Борцям за волю України”. Ідея пам'ятника виникла в мене ще у 2002 році. Ми довго плекали надію на відкриття і нарешті сьогодні це сталося, - розповідає Василь Бартків. - Пам'ятник виконав відомий скульптор Віталій Лютан. Скульпту ... Читати далі »
Переглядів: 671 | Додав: Dnister | Дата: 18.11.2013

14 листопада 2013 року в Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич» в програмі традиційних зустрічей з цікавими людьми проведено зустріч з професором, доктором медичних наук, завідувачем кафедри хірургії Івано-Франківського медичного університету Степаном Геником. Представив присутнього та розповів про його професійний шлях завідувач науково-освітнього відділу Заповідника Богдан Струк. Захід відбувся в рамках заходів присвячених до 200-річного ювілею з дня народження Тараса Шевченка. 
Доповідач, практикуючий медик Степан Геник присвятив свою доповідь питанню «Чим хворів і від чого помер Тарас Шевченко?». Порушена проблематика є досить цікавою і носить елемент наукової новизни, оскільки на даний час практично відсутні праці історико-медичного характеру, які б давали відповіді на дане ... Читати далі »
Переглядів: 641 | Додав: Dnister | Дата: 15.11.2013

8 листопада в залі засідань Княжолуцької сільської ради в рамках храмового свята, присвяченого 130- річчю храму Святої Мучениці Параскеви П’ятниці відбулась презентація книжки «Стежками минулого» (упорядник заступник Княжолуцького сільського голови Іван Проців).
Парох УПЦ КП Святої Мучениці Параскеви П’ятниці отець Михайло Довжанський  благословив присутніх та подякував місцевій управі за святочний подарок.
«Стежками минулого» - це документальне багатогранне видання про історію розвитку села, його минуле і сьогодення, людей з пережитими тривогами та радощами, про душпастирську працю священиків в духовному та культурному розвитку села, спогади жителів, тощо. «Це ще одна цеглина побудови нашої держави», зазначив у вітальному слові заступник голови ... Читати далі »
Переглядів: 880 | Додав: Dnister | Дата: 15.11.2013

В одному із кутків Крилоса, який має назву «Четверки», в 2003 році було відкрито церкву Святого Йосафата. Це є порівняно невелика культова споруда довжиною 16 м та шириною у центральній частині 10 м, яка має один купол, увінчаний хрестом. Церква обслуговує жителів «Четверок», а тому їм не доводиться, як раніше, долати по кілька кілометрів на богослужіння до Успенської церкви на Крилоській горі.
Як бачимо, історія цього храму є порівняно недовгою. Однак за це десятиліття в церкві згуртувалася громада «Четверок», виробились свої власні і підтримуються загальні християнські традиції. Божий храм став окрасою околиці, а його спорудження започаткувало новий виток духовної історії, що, без перебільшення, має глибоке коріння в минулому. Адже відомо, що колись у Крилосі стояло чимало білокам’яних і дерев’яних культових споруд. ... Читати далі »
Переглядів: 703 | Додав: Dnister | Дата: 15.11.2013

25 травня 1899 року у Станиславові виникла ще одна вулиця. Її проклали ґрунтами Леона Гальперна та нарекли на честь польського короля Стефана Баторія. Монарх правив Річчю Посполитою у XVI столітті, був талановитим полководцем і розгромив війська самого Івана Грозного.
Нова вулиця вела до газового заводу (на Ленкавського), заселяли її переважно євреї. Протягом 1910-1912 років касир горілчаного заводу Ісаак Заславський збудував кам’яницю (Короля Данила, 10), яка нагадувала пишну віллу. Будинок у стилі історизму був складної конфігурації, мав дві високі багатогранні вежі та масивні кам’яні сходи. Місцева преса одразу розродилася коментарями, що пан Заславський збудував оцей палац явно не на зарплату, натякала на фінансові махінації касира. Згодом з’ясувалося, що він дійсно накрав у Лібермана 100 000 злот ... Читати далі »
Переглядів: 622 | Додав: Dnister | Дата: 15.11.2013

Як Станиславів став українським? Про це розповідає капрал 95-го піхотного полку Теодор Баб’юк. Він був одним із рядових виконавців блискавичного плану захоплення міста, який заколотники накидали у кав’ярні готелю «Австрія».
Вночі по вокзалу ходили жінки із пов’язками Червоного Хреста. Вони пригостили українських солдат бутербродами й кавою

Будити лише українців
У вересні 1918-го до Станиславова прибув запасний батальйон та 2-га компанія (рота) 95-го полку. Піхоту розмістили у колишніх артилерійських казармах на вулиці Зосина Воля (Коновальця, 72а, тепер тут військова кафедра університету нафти і ... Читати далі »
Переглядів: 834 | Додав: Dnister | Дата: 15.11.2013

Гортаючи альбом з поштовими марками, ми неначе здійснюємо подорож навколо світу. Адже марка – це маленька частинка історії й культури кожної держави. Важко уявити собі більш інтелектуальне й вишукане хобі. Відомим філателістом є, наприклад, королева Великобританії Єлизавета ІІ. Не всім відомо, що наше місто теж має давні філателістичні традиції. В тому, що Івано-Франківськ – це аж ніяк не останнє місто на філателістичній карті України, переконався «Західний кур’єр».

Марки в обласному масштабі
Філателістичний клуб у Станиславові діяв ще у 1937-1938 рр. Він був заснований при Відділі Польського Татранського Товариства – громадської організації, основною метою якої був розв ... Читати далі »
Переглядів: 1162 | Додав: Dnister | Дата: 15.11.2013

Івано-Франківськ дуже подобається приїжджим людям. Подорожній, який побував у столиці Прикарпаття двадцять-тридцять років тому, дотепер згадує місто між двома Бистрицями – симпатичне і досить комфортне для постійного проживання. Історія населеного пункту – як людська біографія, але із суттєвою різницею: у своє колишнє людина може повернутися лише подумки, а місто живе сьогоденням і якоюсь своєю частиною – в минулому. Унікальну можливість одночасно побачити кілька історичних епох створює середмістя зі старовинною архітектурою.
Івано-Франківськ – одне з небагатьох вітчизняних міст, де в малозміненому вигляді зберігся центральний квартал з історичною забудовою, в епіцентрі якого – 49,5-метрова ратуша. У 70-ті роки радянські зодчі мали намір "до основанья” модернізувати цей прилеглий до площі старовинний ... Читати далі »
Переглядів: 725 | Додав: Dnister | Дата: 13.11.2013

У вересні 2011 р. у парку Міцкевича, неподалік медичного університету мали спорудити пам’ятник «Руській трійці». Тоді на засіданні конкурсної комісії було визначено кращі ескізні пропозиції, які були передані на затвердження міськвиконкому.
На даний момент в парку на місці де мав би бути розташований пам’ятник стоїть тільки ескіз, повідомляє сайт «Діалоги».
«Пам’ятник і справді мав бути споруджений ще два роки тому. На сесії міської ради тричі подавали на затвердження в бюджет, щоб виділити кошти, але це так і не було прийнято. За цей час залучено до участі у збору коштів і місцевих благодійників. Вартість скульптури становить близько 150 тис. грн. і вже зібрано більшу частину цих кош ... Читати далі »
Переглядів: 625 | Додав: Dnister | Дата: 13.11.2013

Фахівці Музею мистецтв Прикарпаття завершили реставрацію ікони «Христос Пантократор» та скульптури святого Іони.
Відновлення творів провели за кошти мецената в рамках акції «Повернуті з небуття».
Про це повідомив заступник директора Музею мистецтв Прикарпаття Віктор Доскалюк.
«В рамках мистецької акції «Повернуті з небуття» ми завершили реставрацію двох музейних предметів: ікони «Христос Пантократор» 19 ст. та скульптури «Святий Іона», яку датують кінцем 18 ст.», - повідомив Віктор Доскалюк.
За його словами, відновлювальні роботи проводили близько 10 місяців за кошти мецената та депутата обласної ради. ... Читати далі »
Переглядів: 541 | Додав: Dnister | Дата: 13.11.2013

9 листопада, в рамках творчого звіту Галицького району в м. Івано-Франківську, з нагоди 200-річчя від Дня народження Тараса Шевченка, в приміщенні обласної філармонії було представлено мистецьку виставку Національного заповідника «Давній Галич», до організації якої долучилися інформаційно-видавничий, науково-освітній, художньо-реставраційний відділи, наукова бібліотека та відділ фондів.
Експозиція яскраво проілюструвала розвиток національної установи впродовж 19 років. Глядачі мали змогу познайомитися з історичними пам’ятками землі Галицької через світлини, придбати найсвіжіші друковані видання.
Серед інших експонатів було представлено макети гіпотетичної реконструкції Успенського собору, пам’ятника Ярославові Осмомислу та пам’ятного знака на місці ... Читати далі »
Переглядів: 597 | Додав: Dnister | Дата: 12.11.2013

Кров у склянках. Усе, що залишилося від 13-х молодих хлопців. Рідні на очах у вжаханих людей, які 4 листопада 1943 року прийшли на калуську торговицю, набирали кров у склянки і пляшки, поки вона стікала крижаними тротуарами, а потім ховали у могилах — замість своїх дітей і братів. 70 років тому у Калуші розстріляли учнів торгівельної школи. Їхні тіла не можуть знайти і досі. Калуські жахи — для повнолітніх й емоційно здорових.
І досі у Калуші чимало людей, які пам’ятають імена розстріляних учнів торгівельної школи. У 70-х-80-х роках минулого століття пішли із життя їхні батьки. Але живі — сестри і брати. Прямих нащадків, мабуть, немає. Адже життям за українську позицію поплатилися ще, буквально, діти. Юнакам тоді було по 15-19 років.
За 70 років нічо ... Читати далі »
Переглядів: 706 | Додав: Dnister | Дата: 11.11.2013

У неділю в Івано-Франківську відкрили першу анотаційну дошку українським героям в рамках ініційованої програми «Івано-Франківськ – місто героїв».
Проект ініціювала фракція ВО «Свобода» в міській раді.
Перша анотаційна дошка з іменами видатних українців з’явилася на фасаді будинку, що на Січових Стрільців, 12, де колись був готель «Одеса» (нині «Дністер»). На ній імена Симона Петлюри, Михайла Грушевського та Володимира Винниченка.
Концепція програми «Івано-Франківськ – місто героїв» спрямована на те, щоб в естетичній, простій та доступній формі донести до мешканців міста та його гостей інформацію про герої ... Читати далі »
Переглядів: 571 | Додав: Dnister | Дата: 11.11.2013

7-8 листопада 2013 року у м. Галич проведено міжнародну наукову конференцію «Галич і Галицька земля в державотворчих процесах України». Організаторами заходу стали Міністерство культури України та Національний заповідник «Давній Галич». 
Цього року конференція проводилася з нагоди 1115 – ої річниці з першої письмової згадки про Галич та 1025 – річчя хрещення України – Руси. Дана конференція є традиційною у наукових заходах Заповідника і проводиться ним щорічно.
Учасників конференції привітали генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич» Олександр Береговський, територіальний представник з питань охорони культурної спадщини та переміщення цінностей Міністерства культури України Лідія Максимяк, начальник управління культури, націо ... Читати далі »
Переглядів: 688 | Додав: Dnister | Дата: 11.11.2013

Цієї неділі, 10 листопада, о 14.00 відбудеться відкриття першої у місті інтерактивної меморіальної дошки. Встановлять її на фасаді будинку за адресою вул. Січових Стрільців, 12 (готель «Дністер»).
Зображеними на ній будуть видатні українці Михайло Грушевський, Симон Петлюра та Володимир Винниченко.
Інтерактивна дошка – перша із серії в рамках програми «Івано-Франківськ – місто Героїв».
Також відбудеться презентація спеціально розробленого в рамках програми сайту, де буде розміщена інформація про визначних українських постатей, які свого часу побували в Івано-Франківську.
Переглядів: 620 | Додав: Dnister | Дата: 10.11.2013

У вівторок, 29 жовтня, відбулося продовження круглого столу «Збереження історико-архітектурної спадщини Коломиї», який нещодавно зініціювала Громадська ініціатива «Збережемо стару Коломию» за підтримки депутата міської ради й ініціатора Любомира Глушкова і який відбувався за широкої аудиторії в стінах педколеджу. Місця зустрічі не змінили й цього разу. Людям, які увійшли до громадської ініціативи, не байдужа доля рідного міста, його історична спадщина, яку вони хочуть зберегти для нащадків. Вони не мають досвіду, але мають бажання щось робити.
Отож, вівторковий круглий стіл - це як наступний етап, продовження першого, але вже за участі віце-президента Українського національного комітету ICONOS (Міжнародний комітет охорони пам`яток і пам’ятних місць), львів’янина Андрія Салюка. Чому саме ця людина? Бо пан Андрій знає толк в ... Читати далі »
Переглядів: 578 | Додав: Dnister | Дата: 08.11.2013

У селі Верхня Калуського району увічнили пам’ять Миколи Климишина. З нагоди відкриття барельєфа та меморіальної дошки на центральній площі біля Народного дому зібралися жителі села та гості із міста Калуша. Барельєф виготовив скульптор Ігор Семак, автор пам’ятника Роману Шухевичу у Калуші.
Бронзовий бюст виготовлено за фотопортретом, який зберігає племінник Миколи Климишина — Ярослав Климишин. Це велике погруддя, яке відображає вольового чоловіка. Внизу — мармурова дошка. Бюст встановлено на фасаді клубу села Верхня при вході зліва, через дорогу від церкви.
Біографія Миколи Дмитровича Климишина відображає шляхи багатьох краян на початку ХХ століття. Народився у селі Мостище 25 лютого 1909 року. Змалку зростав у народному культурному середовищі. Юнако ... Читати далі »
Переглядів: 759 | Додав: Dnister | Дата: 08.11.2013

«Місто зруйноване, – зітхає колишній головний архітектор (1995-1998) Івано-Франківська Володимир Ідак, – бо все перелопачено та переінакшено».
І нагадує, що недавно, готуючись до зйомок фільму «Сніг у Карпатах», німецький режисер Костянтин Вернер констатував: події, які розгортаються у Станіславі, вони зніматимуть у чеському містечку. Адже за останні 100 років наше місто настільки змінилося, що зняти історичний сюжет тут просто неможливо.
Де ж ті найбільші втрати, архітектурні виразки, що змінили образ міста?
«Репортер» поспілкувався з трьома фахівцями – начальником міського відділу охорони культурної спа ... Читати далі »
Переглядів: 714 | Додав: Dnister | Дата: 08.11.2013

Листя з дерев майже облетіло, тож тепер можна фотографувати раніше «недоступні» об’єкти. Продовжуємо «репринт» найпопулярнішої серії станиславівських поштівок «Видавництва салону малярів польських».
Цього разу – вулиця Собеського, теперішня Січових Стрільців. Вона належить до найдавніших у місті і бере свій початок від XVIII століття. Колись називалася Широка, а в 1884 році її перейменували на Собеського. Мався на увазі польський король Ян ІІІ Собеський, який прославився блискучими перемогами над турками, а на додачу ще й кілька разів відвідав Станиславів.
Теперішня кам’яниця за номером 16 була справжньою окрасою вулиці. Щоправда, такого вигляду вона набула не одразу. Спочатку, в середині ХІХ століття, н ... Читати далі »
Переглядів: 733 | Додав: Dnister | Дата: 08.11.2013

Уривком із однойменної  пісні  розпочав проповідь парох церкви Різдва Христового Василь Завірач, декан Галицького деканату на перезахороненні тлінних останків чотирьох повстанців (віком від 21-30 років), яке відбулося минулої неділі в селищі Більшівці.
Ми не знаємо імен тих, чиї останки перезахоронено, але маємо право назвати їх справжніми українцями, бо втратили життя за нашу волю. Свідченням того, що вони були воїнами-повстанцями є речі, які виявлено разом із кістковими останками: 10 набоїв до гвинтівки, одне стрільно, одну шрапнель, фрагмент металевої асиметричної коробки для набоїв, великий відламок від снаряда, один невеликий металевий відламок, можливо, від розірваної гранати і невеликі відрізки дроту. Останки розкопано на глибині меншій, ніж 0,7 м, які було захоронено без домовин.  Отож, можемо тільки з ... Читати далі »
Переглядів: 754 | Додав: Dnister | Дата: 08.11.2013

В рамках виконання завдань Президента України В. Януковича щодо зміцнення міжнаціональної злагоди та порозуміння, задоволення культурних, релігійних та освітніх потреб національних меншин на базі Державного архіву Івано-Франківської області відбувся «круглий стіл» на тему: «Документи національних меншин у фондах Державного архіву області».
Участь в заході взяв заступник голови–керівник апарату ОДА  О. Криницький. Учасники «круглого столу» обговорили проблемні питання збереження документів громадських організацій національних меншин, які проживають на території області, поділилися досвідом роботи, ознайомилися із фондами Державного архіву області. 
«Документи з історії національних меншин є важливою джерельною базою для проведення наукових ... Читати далі »
Переглядів: 532 | Додав: Dnister | Дата: 08.11.2013

Цікаву історію розповів директор музею «Герої Дніп­ра» Ярема Кваснюк. Працюючи із документами червоноармійців, які поховані на братському кладовищі, він зауважив дивні факти. За паперами, 12 військових, переважно солдати та сержанти, загинули в околицях міста Станіслава 10 серпня 1944 року. Дивна дата, адже німців з міста вибили ще 27 липня. То з ким вони воювали?
Мало того, всі ці 12 загиб­лих служили у 260 стрілецькій дивізії. А таке з’єднання у боях за Станіслав участі взагалі не брало! Тоді як вони опинилися на нашому цвинтарі?
А ніяк! Річ у тому, що 260 дивізія воювала в Польщі, де здобула містечко Станиславів, що у Мазовецькому воєводстві. Десь у штабах наплутали і загиблих під польським Станиславовом приєднали до втрат за наше місто. ... Читати далі »
Переглядів: 595 | Додав: Dnister | Дата: 08.11.2013

Дідусь Ленін казав, що для захоплення влади треба взяти під контроль пошту, телефон і телеграф. Саме за таким сценарієм відбувались події у Петрограді 1917-го та Станиславові 1918-го. Щоправда, українці зробили переворот значно тихіше – стрілянини, штурмів і вуличних боїв вдалося уникнути. Спираючись на свідчення очевидців, спробуємо розповісти, що відбувалось у Станиславові пізньою осінню 1918 року.

Кулемет – річ серйозна
У кількох номерах газети «Українське життя» за 1931 рік колишній сотник Української галицької армії (УГА), який заховався під літерами Е. Р-к надрукував свої спогади під заголовком «Переворот 1 падолиста 1918 р. в Станиславові». Там він детально описує ситуацію, як ... Читати далі »
Переглядів: 614 | Додав: Dnister | Дата: 08.11.2013

Впродовж жовтня поточного року археологічний загін Національного заповідника «Давній Галич» проводив дослідження підніжжя Галицького замку із західного боку.
Як повідомив керівник експедиції Ігор Креховецький, у даному місці знаходиться тераса шириною 27 метрів, над якою були розташовані дві замкові вежі. Саме тут було закладено розкоп довжиною 13 м та шириною 1 м.
У ході проведення археологічних робіт виявлено два будівельних горизонти. Перший – на глибині 40 см, який, імовірно, належить до ХV ст., а другий – на глибині 15 см від поверхні і належить до ХVІІ ст.
Підземний Галич розкрив перед археологами місце розташування дерев’яних клітей, опорою для яких служив камінь мерге ... Читати далі »
Переглядів: 539 | Додав: Dnister | Дата: 07.11.2013

Богослужебні книги кількасотрічної давності й старі ікони із канцелярії церкви святого Архистратига Михаїла виставлені у краєзнавчому музеї Калущини. Виставка відкриває цикл заходів, присвячених 100-річчю церкви. У листопаді 1913 року новозбудований кам’яний храм був освячений, і розпочав сторічну службу калушанам.
На виставці, що вихідним відкрилася у краєзнавчому музеї, виставлені речі із канцелярії церкви.
— Дехто із прихожан вважає, що упродовж року правиться одна і та ж служба. Хоча, це не так. Адже є церковний календар, кожен день у яком має своє призачнення. Наприклад, посвячений певному святому. І Служба відповідає кожному окремому дневі у церковному календарі. Для того, щоб знати, які пісні співати, яку Службу служити ... Читати далі »
Переглядів: 615 | Додав: Dnister | Дата: 06.11.2013

В Івано-Франківській організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» відбулося засідання робочої групи з питань створення обласного громадського музею шани Тараса Шевченка.
«На попередніх засіданнях представники робочої групи розробили концептуальну структуру музею, опрацювали пропозиції щодо експозиції, - зазначив начальник управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Володимир Федорак. - Представлено проект кошторисів».
Передбачається, що експозицію музею шани Шевченка складатимуть твори Кобзаря; публікації про його творчість; медалі, марки, листівки, конверти, картини та рушники на шевченківську тематику; відомості про громадських діячів, артистів, творчі колективи, які пропагували Тарасове слово; матеріали, які ілюструют ... Читати далі »
Переглядів: 568 | Додав: Dnister | Дата: 06.11.2013

На виконання завдання Президента України щодо зміцнення міжнаціональної злагоди та порозуміння, задоволення культурних та освітніх потреб національних меншин 5 листопада 2013 року у першого заступника голови районної державної адміністрації Володимира Бродовича відбулась нарада по питанню встановлення пам’ятного знака на місці зруйнованої кенаси в м.Галичі по вул.Караїмській.
У нараді взяли участь заступник голови районної державної адміністрації Людмила Сівецька, керівник апарату районної державної адміністрації Надія Кицела, начальник відділу культури районної державної адміністрації Марія Іваськів, генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич» Олександр Береговський, начальник управління будівництва, інфраструктури, ЖКГ, містобудування та архітектури Степан Данилюк, начальник відділу-головний архітектор у ... Читати далі »
Переглядів: 560 | Додав: Dnister | Дата: 06.11.2013

Керівництво Івано-Франківської області переконано, що творчість Станіслава Вінценза не достатньо відома прикарпатцям.
А тому, на переконання голови ОДА Михайла Вишиванюка, було б доцільним розроблення програми із вивчення його творчості. Ба навіть більше, очільник області припускає, що варто було б говорити про розроблення пам’ятника письменнику.
«У нас в області мало приділено уваги Вінцензу. Це великий, геніальний письменник. У нас про нього знають одиниці. Ми маємо організувати вивчення його тврчості і навіть говорити про розроблення пам’ятника», - зауважив сьогодні під час зустірчі із представниками польських товариств області Михайло Вишиванюк.
Таку ініціативу очільника ... Читати далі »
Переглядів: 572 | Додав: Dnister | Дата: 06.11.2013

м. Галич 7 - 8 листопада 2013 року

Ми, учасники Міжнародної наукової конференції «Галич і Галицька земля в державотворчих процесах України», організованої з ініціативи Національного заповідника «Давній Галич» та присвяченої 1115-тій річниці від першої письмової згадки про Галич в угорських хроніках, 
констатуємо:
- сьогодні Україна стоїть на порозі підписання Угоди про асоціацію з Європейським союзом, яка має на меті замінити Угоду про партнерство і співробітництво між Україною та Європейським союзом від 14 червня 1994 року;
- у світлі європейських праг ... Читати далі »
Переглядів: 582 | Додав: Dnister | Дата: 05.11.2013

«Я не належу собі, я належу Богу, людям, Україні», - таким був життєвий девіз отця-митрата Петра-Йосафата Герилюка-Купчинського, уродженця села Гончарів Обертинської селищної ради Тлумацького району, на честь якого відкрито меморіальну дошку на місцевій школі у рідному селі.
На подвір’ї місцевої школи зібралось чимало гостей: представники районної влади, вчителі, учнівська молодь, працівники культури, громада села Гончарів, а також родина отця Купчинського, людини, яка все своє життя присвятила вірі Богу  
Після відкриття та освячення меморіальної дошки, спогадів виступаючих про життєвий та духовний шлях величної духовної особистості, священики, церковний хор, громада та гості села молебнем віддали шану о. П-Й. Герилюку-Купчинському.
... Читати далі »
Переглядів: 669 | Додав: Dnister | Дата: 05.11.2013

Мирт у древніх греків прикрашав голову бога шлюбу Гіменея. У селі Бережниця із ним ідуть дівчатка до причастя, а потім його щоразу вплітають у вінок нареченої.
Весільний обряд — це цілісне дійство. В українців він тривав від 5-ти до 7-ми днів. Обмеження існували тільки для пісних днів — середи та п’ятниці. Весілля розпочиналося у четвер, коли молода плела вінки із дружками. До речі, саме у цьому обряді — плетіння вінка і запрошення на весілля — молода є головною дійовою особою, адже впродовж обряду у цілому роль молодої доволі пасивна, а основну драматургічну роль перебирають на себе свахи та старости.
…Село Бережниця. Обідня пора. У світлиці родини Чоліїв — гамірно і людно. Гостей можна поділити на дві групи. Це — учасники дійства та гості, серед як ... Читати далі »
Переглядів: 823 | Додав: Dnister | Дата: 03.11.2013










Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 25. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2025