Вівторок, 07.05.2024, 19:20:22

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
 
Архів новин
Головна » Архів новин
« 1 2 ... 228 229 230 231 232 ... 276 277 »
Якою б дивною не видалася ця фраза, але підґрунтя під нею є.
22 вересня 1939 року (на п’ятий день визвольного походу на Західну Україну) по прямому зв’язку Генерального Штабу РККА з Москви відправлено розпорядження № 16717 під грифом «Сов. секретно» командувачам Білоруського та Київського особих округів «Про звільнення німців, захоплених в полон поляками». «Если среди захваченных Вами пленных попадутся немцы, взятые в плен поляками, народный комиссар приказал таких немцев освобождать и доносить об этом в Генштаб, взяв их на учет до распоряжения. (фонд 35084, опис 1, справа19, лист13).
У війська передали наказ наркома оборони щодо доброго ставлення до німецьких колоністів на західних українських та білоруських землях. Заборонялося проводити у них реквізиції майна, закупівлі фуражу та продоволь ... Читати далі »
Переглядів: 653 | Долучив: Dnister | Дата: 08.06.2012

Публікується за редакцією Ігоря Андруняка, депутата районної ради на основі матеріалів для Книги пам`яті Січового Стрілецтва, зібраних працівниками виконавчого апарату Надвірнянської районної ради, сільських і селищних голів, працівників відділів культури і туризму та освіти РДА.

с. Молодків
ІВАНКІВ Юрій Степанович, 1882 р. н. Стрілець УСС.
КИСЛЯК Дмитро Васильович, 1882 р. н. Стрілець УСС.
КИСЛЯК Лесь, 1875 р. н. Стрілець УСС. Відзначився тим, що попередив зіткнення двох ешелонів, які рухались назустріч один одному в с. Ямна (тунель), був нагороджений Хрестом.
Переглядів: 858 | Долучив: Dnister | Дата: 08.06.2012

Ви бачили дахи сучасних багатоповерхівок? Металочерепиця, тарілки супутникового телебачення, щогли мобільного зв’язку. Одним словом, нічого цікавого. А ось дахи деяких австрійських кам’яниць прикрашають людські фігури. Вони багато чого бачили та якби вміли говорити, то розповіли б багато цікавого. Хоча одне слово з їхньої кам’яної мови розібрати можна. Вони кричать —«Допоможіть!».

Бджілка та зашморг
Найвідомішою (та найбільш збереженою) є скульптурна група, що увінчує споруду обласного управління Ощадбанку на Мазепи, 14. Це колишня міська каса ощадності, споруджена ще в далекому 1884 році. З часом банкіри вирішили розмістити на даху офісу додаткову рекламу закладу. Вони замовили скульптору Томасу Дикасу дві статуї, які мали сим ... Читати далі »
Переглядів: 617 | Долучив: Dnister | Дата: 08.06.2012

Він народився у Надвірній. Звали його Абрам Горн. Коли прийшли німці, сусіди попередили, що завтра буде «акція» – так тоді називали операції зі знищення євреїв. Вночі Абрам разом із дружиною та дітьми втік до Станіслава. Ранком почався розстріл надвірнянських євреїв.
Але у Станіславі було не краще. 12 жовтня німці зігнали більшість місцевих євреїв на цвинтар, що за сучасним озером. Горн тоді сховався на стріху, але побачив, як гестапівці прямо перед будинком розстріляли його дружину та двох дітей за те, що вони намагалися втекти. Чоловік закричав і вискочив, німці потягнули його на цвинтар. Там уже вирили величезну яму. Євреїв змушували туди стрибати, а потім розстрілювали із кулеметів. Горну пощастило. Коли він опинився в ямі, зверху хтось упав і прий­няв на себе всі кулі. Вночі чоловік розсунув трупи, виліз із ями та пішов у Загвіздя. Там в якийсь ха ... Читати далі »
Переглядів: 577 | Долучив: Dnister | Дата: 08.06.2012

В сучасну пору проведенням фестивалю нікого не здивуєш. Вони, як культурно-мистецькі заходи вже довший час проводяться на теренах нашої держави і як  правило, різняться за тематичним наповненням і статусом. Разом з тим, новими для України є фестивалі, які окрім презентації народної творчості, дають можливість гостям та учасникам фестивалю прийняти участь в майстер-класах, брати безпосередню участь в дійстві історичної реконструкції минулих століть. Також, подібні заходи популяризують пам’ятки культурної спадщини (поруч яких проводяться), привертають увагу до потреби їхнього збереження.
Нещодавно вже друге на терені Прикарпаття відбувся обласний етнофестиваль «Галицька брама», організатором якого виступив Національний заповідник «Давній Галич» та Галицька райдержадміністрація. Фестиваль був успішним, користувався популярністю серед краян, а відпові ... Читати далі »
Переглядів: 695 | Долучив: Dnister | Дата: 08.06.2012

Дороги, як і люди, мають свою історію, долю, мають свій початок і кінець. Вітки головних шляхів впродовж багатьох віків часто змінювались. Але вони чітко і беззаперечно трималися того напрямку, куди були спрямовані. Взагалі темою історії доріг в історіографії мало хто займався. Шляхи сполучення цікавили істориків, але при всій повазі до вчених, вони розглядалися ними досить схематично. Науковці з’єднували між собою важливі торгові чи політичні центри, зазвичай, не задумуючись, куди конкретно могла пролягати дорога між ними і які перешкоди траплялися їй на шляху. Щоб цю тему розкрити, потрібно подолати десятки, а то й сотні кілометрів, хоча зрозуміло, що сучасна будівельна індустрія із її чималими структурами, безперечно, наклала свій важкий відбиток на висвітлення даної теми.
В історії нашого краю відомими є Волоський (Золотий), Соляний, Бурштиновий та інші шл ... Читати далі »
Переглядів: 904 | Долучив: Dnister | Дата: 07.06.2012

Будинок на вулиці Вірменській, 1 мали відновити до 350-річчя Івано-Франківська, але не встигли. Щоб у часі ювілейних святкувань мешканцям та гостям міста не муляли око його руїни, їх вирішили просто закрити «ширмою» з виглядом фасаду майбутньої будівлі. Після цього всім остаточно стало зрозуміло, що відновлювати вже, на жаль, колишню і втрачену пам’ятку архітектури місцевого значення 19 століття з використанням автентичних елементів, що збереглися, ніхто не буде. А замість двоповерхової будівлі тут  у класичному стилі «під старовину» мають намір звести нову споруду на три поверхи зі скляною мансардою. Саме ця обставина й викликала неоднозначну реакцію міської громади. Комусь таке архітектурне рішення подобається. А дехто категорично проти, небезпідставно вважаючи, що така споруда в існуючому архітектурному ансамблі буде недоречною.
Переглядів: 549 | Долучив: Dnister | Дата: 07.06.2012

Костел Благовіщення в Більшівцях – одна із найвизначніших пам’яток пізньобарокової архітектури ХVІІІ ст. Він височить над містечком Більшівці й приймає паломників.
Ця велична споруда костелу постала в Більшівцях на початку ХVIII століття. Тут молились отці кармеліти, аж поки радянська влада не закрила храм, перетворивши його на будівлю для господарських потреб. Під час війни була пошкоджена покрівля, споруда руйнувалась, тріскав фундамент. 
І ось недавно старовинна будівля почала оживати. Справою оновлення костелу зайнявся отець Григорій Цимбала чину отців францисканців. Власне, храм свого часу належав кармелітам, вони його будували, вони тут служили...
На Прикарпатті під охороною держави 28 костелів і 4 синагоги. Костели, в ос ... Читати далі »
Переглядів: 766 | Долучив: Dnister | Дата: 07.06.2012

ДЕПУТАТСЬКИЙ  ЗАПИТ
Тривалий час в місті Коломия триває гостра суспільна суперечка щодо цільового використання триповерхової казарми австрійської забудови по вулиці Чайковського, яка на даний час перебуває у приватній власності.
З метою остаточного вирішення даної проблеми з користю для громади міста і району, пропоную:
1) Спільно з міською радою погодити доцільний і цілком адекватний обмін придатної для забудови вільної земельної ділянки з земель запасів міської ради на користь власника споруди-казарми, в обмін на добровільну передачу підприємцем належного йому майна у власність міста.
2) Погодити доцільність реконструкції вільної споруди-казарми у Дім правосуддя міст ... Читати далі »
Переглядів: 570 | Долучив: Dnister | Дата: 07.06.2012

Міський виконавчий комітет оголосив конкурс на визначення місця спорудження пам’ятника митрополиту Андрею Шептицькому.
Заявки оцінюватиме відповідна комісія, яку очолив мер Віктор Анушкевичус. Окрім нього до журі увійшли близько двадцяти архітекторів, істориків, депутатів та громадських діячів.
Логічно, аби постамент був встановлений у центральній частині міста, однак, визнають фахівці, знайти вдале місце буде нелегко. Адже середмістя й так переповнене скульптурними спорудами.
Також до вирішення питання, де встановлять пам’ятник видатному релігійному та громадському діячеві Андрею Шептицькому долучаться іванофранківці.
Роман Турій, служба новин Вежа FM
Переглядів: 561 | Долучив: Dnister | Дата: 07.06.2012

У Національному музеї Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського коломийців ознайомили з новим перекладом відомої у світі книги «На високій полонині», написаної Станіславом Вінцензом у Швайцарії та виданої у Варшаві 1936 року. 
Цей твір, переклад якого на українську мову здійснив відомий український письменник Тарас Прохасько, став першим твором багатотомного полотна про Гуцульщину, де зібрано величезний етнографічний матеріал, показано побут, звичаї та духовну культуру гуцулів. Вінценз сам писав, що його призначенням стало «відкривати світові барви та історію Гуцульської Верховини». «На високій полонині» порівнюють з «Тінями забутих предків» Михайла Коцюбинського і творами Гната Хоткевича про опришків, називаючи «Калевалою гуцулів». Варто зазначити, що перекладів цієї славнозвісної книги зроблено чимало, проте Тарас Прохасько як ніхто інший перейн ... Читати далі »
Переглядів: 542 | Долучив: Dnister | Дата: 07.06.2012

Шановні колеги!
Запрошуємо взяти участь у науковій конференції «Слово о полку Ігоревім та його доба (на посвяту Ярославу Осьмомислу)», яку організовує Національний заповідник «Давній Галич» 8 листопада 2012 року в м. Галичі.
Напрямки роботи конференції:
- літературознавчий
- джерелознавчий
- історичний
- філософський
- археологічно-архітектурний
Матеріали доповіді обсягом до 0,5 д.а. (14 шрифтом Times New Roman), побажання щодо розміщ ... Читати далі »
Переглядів: 589 | Долучив: Dnister | Дата: 06.06.2012

16-17 вересня 2012 року у місті Галичі в Національному заповіднику «Давній Галич» відбудеться Міжнародна наукова конференція на тему: «Караїми та їх роль у контексті світової спільноти».
Програмою конференції передбачено роботу у релігієзнавчому, історичному та культурологічному напрямках.
Тексти доповідей у друкованому вигляді та на електронних носіях просимо надсилати до 10 червня 2012 року на адресу: Національний заповідник «Давній Галич», вул. Івана Франка, 3 м. Галич, Івано-Франківської обл., 77101 Е-mail: konfhalych@meta.ua
Тел. 0(3431)22-655, факс: 0(3431)21-991
Вимоги до оформлення статей:
– обсяг 7-10 сторінок форматом А-4, 14 кеглем з інтервалом 1,5, шрифтом Times New Roman;
– посилання у тексті слід супроводжувати цифрами у квадратних дужках, наприклад [3,c.5], а список джерел надавати в кінці тексту.
Оргкомітет планує випуск збірника матеріалів до конференції. Матеріали надіслані після 10 червня ... Читати далі »
Переглядів: 754 | Долучив: Dnister | Дата: 06.06.2012

Щорічно у с.Микитинцях Івано-Франківської міської ради на Зелені свята відбуваються урочистості та вшановування борців за волю України. Родзинкою цьогорічних святкувань стало освячення герба і прапора громади, які були затверджені рішенням сесії Микитинецької сільської ради Івано-Франківської міської ради від 05 квітня 2012р. №135-13 / 2012 13.
У привітальному слові до громади секретар сільської ради Г.Марків зауважила, що герб і прапор розроблені на основі методичних рекомендацій Всеукраїнського геральдичного товариства. При його створенні було використано легенди про створення села, найдавніший історичний знак Микитинців, збережений на печатці Микитинецької гміни 1848 року , символ Микитинців св.Микита – засновник і охоронець села та геральдичне зображення соловейка, який є святою і вільною Божою пташкою, співцем добра і кохання, символом весни і вол ... Читати далі »
Переглядів: 594 | Долучив: Dnister | Дата: 06.06.2012

Відкриття виставки «Футбольне Прикарпаття» відбулося в Краєзнавчому музеї. Вона присвячена проведенню Євро - 2012.
До уваги відвідувачів - футбольні досягнення Прикарпаття з часу заснування Станіславського "Спартака". Це унікальні документи, світлини, спортивні трофеї відомих футболістів і різних команд Івано-Франківська. Чималу кількість експонатів надала знана на Прикарпатті футбольна родина Думанських.
Тут і м'яч, подарований принцом Монако, і сорочка капітана "Спартака" Мирослава Думанського. У ній спортсмен грав за збірну України на футбольному турнірі Спартакіади народів СРСР 1956 року.
Тоді ж став першим майстром спорту з футболу на Прикарпатті. Поціновувачі футболу переконані, на Прикарпатті цей вид спорту має довгу і насиче ... Читати далі »
Переглядів: 526 | Долучив: Dnister | Дата: 06.06.2012

Під час прокурорської перевірки на Прикарпатті встановлено, що майже 4 гектари землі, на яких розташовані пам’ятки археології, перейшли у приватну власність для ведення особистого селянського господарства.
Сталося це через зловживання своїм службовим становищем одного з посадовців Надвірнянської районної держадміністрації.
Незважаючи на неприпустимість передачі у приватні руки охоронних земель, чиновник надав позитивні висновки та дозволила відведення вказаних ділянок.
Внаслідок цього державним інтересам завдано збитків на суму понад 600 тис. грн.
За результатами перевірки прокуратурою області щодо службової особи Надвірнянської РДА порушено кримінальну справу за ознаками ... Читати далі »
Переглядів: 576 | Долучив: Dnister | Дата: 05.06.2012

Відбувся розширений пленум Івано-Франківської міської організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури. Його роботу почали з молитви. Слова та благословення від Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського УГКЦ кир Володимира Війтишина передали митр. прот. Олег Каськів – Протосинкел Івано-Франківської Архієпархії та ієрей Юрій Трухан – секретар Архієпископа і митрополита.
Із доповіддю "Збережемо і примножимо історичну пам’ять м. Івано-Франківська” виступив відповідальний секретар міської ради товариства Василь Романюк.   
Івано-франківська архітектурна спадщина має давні європейські корені і є ознакою нашої центральноєвропейської ідентичності, але заразом і самобутності, – зазначив Василь Романюк. – В результаті різношарових взаємовпливів, ... Читати далі »
Переглядів: 673 | Долучив: Dnister | Дата: 04.06.2012

У дитячому санаторії "Ясень", що в селі Ясень Рожнятівського району, реставрують єдиний збережений на сьогодні настінний розпис Опанаса Заливахи. Трьом місцевим художникам за три тижні вдалося відновити лише половину масштабного розпису, який, за словами очевидців, Опанас Заливаха зробив за три суботи.
На стінах фойє санаторію "Ясень" живуть казкові воли, вовки, Котигорошко, дід із бабою та курочкою рябою, Івасик Телесик та ще чимало казкових персонажів. Від малюнків віє теплом та радістю. Велетенський розпис довжиною 37 метрів та висотою понад 3 метри зберігся завдяки головному лікареві санаторію Зіновію Васильківу. "У 1991 році, коли мене призначили головним лікарем і я вперше оглядав санаторій, я був заворожений цим панно. На відміну від розписів на тему казок у стилі соцреалізму, яких було повно по дитячих садочках та поліклініках, у цьому панно бу ... Читати далі »
Переглядів: 687 | Долучив: Dnister | Дата: 03.06.2012

31 травня в смт. Рожнятів в світлиці районної центральної бібліотеки відбувся захід присвячений  до 120-річчя з дня народження нашого земляка, поета, педагога, доктора філології, учасника визвольних змагань Костя Вагилевича.  І справді  більшості з нас ця непересічна особистість є маловідомою. А народився  Кость Вагилевич 22 травня 1892 р. в с. Ясень Рожнятівського району в сім’ї хлібороба. В рідному селі здобув початкову освіту, потім навчався  у гімназії, а під час І світової війни воював у лавах січових стрільців. Після жовтневого перевороту повернувся з полону в Галичину і вже в складі УГА обороняв Львів від польських військ. Далі – табір і втеча. Закінчивши Українській Вільний університет в Празі – вчителював на Закарпатті. Здобув звання  доктора філології. Кость Вагилевич відомий і як громадський діяч, зокрема,  він був радником Президента Карпатської України Августина Во ... Читати далі »
Переглядів: 615 | Долучив: Dnister | Дата: 01.06.2012

У картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич» 29 травня було людно. Цього погожого травневого дня тут було відкрито нову виставку. І хоч для галичан імена Івано-Франківських художників Любомира Худяка, Петра Родіонова та Василя Різничука іще не відомі, ця виставка стала особливою подією і для митців,  і для поціновувачів образотворчого мистецтва. Адже під дахом однієї галереї представлені роботи відразу трьох молодих майстрів пензля. 
Кожна робота, представлена на цій виставці, заслуговує особливої уваги. А те, що художники, яких об’єднала спільна амбітність в мистецькому плані, виставляються втрьох, доповнюючи один одного, сподіваюся, стане для них традицією і поштовхом до творчості. Адже у пам’яті шанувальників мистецтва ще залишилися приємні враження від творчого тандему «Нас сім». Тим паче, що й ці молоді митці є учнями при ... Читати далі »
Переглядів: 481 | Долучив: Dnister | Дата: 01.06.2012

5 червня 2012 р. в Івано-Франківському краєзнавчому музеї відбудеться відкриття виставки "Футбольне Прикарпаття". Виставка присвячена проведенню Євро - 2012.
Матеріали, які представлені на виставці експонуються вперше, оскільки більшість з них зберігаються у родинних архівах, приватних колекціях, а також у фондах краєзнавчого музею та обласного архіву.
До уваги відвідувачів унікальні документи та світлини І пол. ХХ ст., які свідчать, що футбол (копаний м’яч) на Прикарпатті має довгу і славну історію. Зокрема: матеріали про найвідоміші футбольні команди тих часів («Ревера», «Пролом», «Гакоах», «Буй-Тур»), спортивну атрибутику, літературу про здоровий спосіб життя.
Шанувальники футболу матимуть змогу побачити спортивні трофеї найвідоміших футболістів та команд м. Івана-Франківська (Станіслава), ... Читати далі »
Переглядів: 577 | Долучив: Dnister | Дата: 01.06.2012

Літературний музей Прикарпаття запрошує відвідати виставку: «Сівач духовності», з нагоди 75 – літнього ювілею українського письменника Богдана Бойка, автора багатьох романсів і повістей. 
В експозиції виставки представлені матеріали з фондових колекцій Літературного музею Прикарпаття.
Виставка працює з 2 червня 2012 р.
Наша адреса: м. Івано-Франківськ вул. Лепкого, 27 т. 2-50-47
Переглядів: 533 | Долучив: Dnister | Дата: 01.06.2012

Отримуючи за роботу гроші, немало селян почали вчащати до корчми, де пропивали свій зарібок. Починаючи із середини XIX ст. пияцтво стає головною бідою тишківчан. Соціальну базу цієї проблеми, сам того не відаючи, заклав австрійський уряд під час скасування панщини. Цісарський патент 1848 року анулював обов’язок підданих відробляти повинності за отримання в панському дворі певної кількості горілки. Однак цей же закон залишив ще шляхтичам виключне право виробляти спирт і горілку у своїх маєтках. Отож після ліквідації кріпацтва право пропінації стало основним джерелом прибутків дідичів. Як правило, поміщики передавали дозвіл на виготовлення спиртних напоїв корчмарям, із чого мали великі доходи. 
Поширення пияцтва було частково зупинено зусиллями священиків. У селах діяли братства тверезості, члени якого присягали перед Богом не вживати спиртного. Най ... Читати далі »
Переглядів: 723 | Долучив: Dnister | Дата: 01.06.2012

Продовжується робота над проектом «Реабілітація культурної спадщини історичних міст» ініційованим Радою Європи і Міністерством культури України. Місто Івано-Франківськ, разом з десятьма пілотними містами України, на цей час пройшло два підготовчих етапи проекту. На цьому етапі підготовлено аналітичний та статистичний матеріал щодо стану історичного середовища і запропоновано певні пріоритети для наступної реставраційно-відновлювальної роботи в нашому місті.
30 травня 2012 року відбулось чергове засідання робочої групи з підготовки Технічного файлу міста Івано-Франківська пілотного проекту Ради Європи «Реабілітація культурної спадщини історичних міст». Найближчим завданням міста перед експертною радою Ради Європи є підготовка промоційних матеріалів, залучення місцевих телеканалів та медіа до створення інформаційно-промоційного продукту. Розробка програм ... Читати далі »
Переглядів: 520 | Долучив: Dnister | Дата: 01.06.2012

Протягом декількох років мистецьку спадщину нашої Батьківщини досліджують в Інституті колекціонерства, який функціонує у Львові при Науковому товаристві ім. Т. Шевченка. Інститут колекціонерства українських пам’яток не має дерев’яних сходів, довгих коридорів чи лекційних аудиторій, адже це товариство науковців-дослідників. 
Вони невтомно трудяться на мистецькому полі, відшукуючи щоденно унікальні артефакти нашої Батьківщини. Нині їхній творчий доробок становить понад три десятки альбомів, з сторінок яких можна помилуватися унікальною красою стародавніх кахлів, мисок, пасківників, дзбанів, баньок, свічників. Особливу увагу цим предметам приділено в останній роботі львівських колекціонерів – альбомі «Мальована кераміка Косова і Пістиня ХІХ – початку ХХ ст.», репрезентація якого відбулася 25 травня у приміщенні Національного музею Гуцульщини та Покут ... Читати далі »
Переглядів: 689 | Долучив: Dnister | Дата: 01.06.2012

Публікується за редакцією Ігоря Андруняка, депутата районної ради на основі матеріалів для Книги пам`яті Січового Стрілецтва, зібраних працівниками виконавчого апарату Надвірнянської районної ради, сільських і селищних голів, працівників відділів культури і туризму та освіти РДА.

с. Гвізд
БАСАЙЧУК Федір. Стрілець УГА.
ВАСИЛИК Дмитро. Стрілець УГА.
ГАВРИЛЮК Дмитро Олександрович. Стрілець УГА.
ГАВРИЛЮК Петро Прокопович, 1895 р. н. Сотник УСС. Закінчив Коломийську гімназію.
ГАВРИЩУК Іван Пав ... Читати далі »
Переглядів: 837 | Долучив: Dnister | Дата: 01.06.2012

Тенісисти міжвоєнної Коломиї починали з убогого бетонованого корту, перемагали усіх місцевих конкурентів і змагалися навіть на легендарному Кубку Девіса. Нині про цих людей можна почитати хіба в закордонних виданнях.
Великий теніс серед українців Коломиї поширив Петро Франко, син великого Каменяра. У 1922 році він влаштувався учителем у коломийську гімназію, купив для неї спортивне обладнання, тенісні ракетки та м’ячі.
Перші заняття спочатку відбувалися у Студентському парку (нині — парк ім. Шевченка). Тут знаходився тенісний корт, але його недоліком було незручне бетонне покриття. Тому невдовзі Франко разом з учнями побудував корт на вулиці Словацького (нині — Гетьманська), і ще один біля свого будинку. У 1925 році товариство «Сокіл» спорудило ще два корти з м’яким покриттям. Доглядали за ни ... Читати далі »
Переглядів: 638 | Долучив: Dnister | Дата: 01.06.2012

Ми маємо в м. Івано-Франківську майже 600 пам’яток історії та культури. 17 з них перебувають в аварійному стані. Усі пам’ятки потребують паспортизації та охоронних договорів. Одночасно у всіх на очах відбувається знищення солодового і варного цехів пивзаводу (пам’ятки національного значення), а браму палацу Потоцьких ніяк не почнуть реально реставрувати (що вже говорити про долю решти палацового комплексу).
Зразу скажу, що історію та культуру в нас захищають всі, але чомусь майже безрезультатно. Так, мешканці міста завжди раді покритикувати владу за бездіяльність, політичні партії і громадські організації заради піару часто піднімають питання історико-культурної спадщини, але зрідка втілюють свої ідеї на практиці. Ще цікавіше складається ситуація з тими людьми, що отримують зарплатню за охорону культурної спадщини міста. Наприклад, відділ музейної робо ... Читати далі »
Переглядів: 479 | Долучив: Dnister | Дата: 31.05.2012

У рамках підготовки до відзначення 800-річчя м. Тлумача у 2013 році, у вівторок, 29 травня, за участю голови райдержадміністрації Василя Сеніва та голови районної ради Михайла Вишневського відбулося засідання робочої групи з питань геральдики міста Тлумача.
За її підсумками вирішено звернутися до краєзнавців міста з листами про подання пропозицій щодо потреби внесення змін до герба та прапора міста Тлумача, які розглянути на наступному засіданні робочої групи.
Переглядів: 544 | Долучив: Dnister | Дата: 31.05.2012

На Городенківщині  свято  бережуть пам’ять славного Героя України, головного  командира  УПА – Романа Шухевича.  Тишківці є родинним селом Шухевичів і сьогодні, за активної підтримки  районної державної адміністрації та районної ради готується до 105-х роковин  славного  земляка.
Головою районної державної адміністрації  Івана Мороза та головою районної ради Богданом Кобилянським прийняте спільне  розпорядження „Про відзначення 105-ї річниці від дня народження Романа Шухевича”. Під головуванням керівника району  цим днями проведено засідання оргкомітету з гідного  відзначення  цієї  дати на  Городенківщині,  за участю великого  кола керівників  різних рангів, влади села Тишківці. Окрім господарських питань, наведення ідеального благоустрою, як в районі, так і в с. ... Читати далі »
Переглядів: 536 | Долучив: Dnister | Дата: 31.05.2012

Під час перевірки прокуратурою із залученням спеціалістів Державної екологічної інспекції, виявлено факт незаконного виділення землі для сміттєзвалища та худобо могильника на території одного із сіл Надвірнянського району. Як з’ясувалось в ході перевірки, засмічена ділянка в урочищі «Дубовий» відноситься до земель історико-культурної спадщини Івано-Франківської області. На ній розташована пам’ятка археології місцевого значення - городище часів бронзової доби. Прокуратурою з’ясовано, що утворення сміттєзвалища на даній території відбулось без необхідної документації та дозволів контролюючих органів.
Сміття на історичних землях мешканцями села скидалось доволі таки тривалий час та ніким не вивозилось. На щастя, могильник худоби не функціонував. Проте це не завадило районному управлінню ветеринарної медицини щорічно проводити перевірки з питань його впоря ... Читати далі »
Переглядів: 547 | Долучив: Dnister | Дата: 31.05.2012

Після того, як у школах міста Івано-Франківська пролунав останній дзвоник, енергетики запросили дітей в гості до ПАТ «Прикарпаттяобленерго».
Зокрема, під час літніх пришкільних таборів та проходження навчально-виробничої практики школярі відвідують музей історії електрифікації Прикарпаття та оглядають територію підприємства.
Мета таких візитів – просвітно-історична та профорієнтаційна, це також спосіб нагадати дітям на початку літніх канікул про основні правила електробезпеки.
"Під час візиту на підприємство діти більше дізнаються про перші електричні вогні рідного Станіславова, історію електрифікації краю та діяльність першої муніципальної Станиславівської електростанції, яка стала до ладу у 1930 році", - кажуть прикарпатські енерг ... Читати далі »
Переглядів: 571 | Долучив: Dnister | Дата: 31.05.2012

27 травня 2012 року відбулося урочисте вшанування пам'яті поетеси, багаторічного в'язня сталінських концтаборів, зв’язкової Української Повстанської Армії -Катерини Мандрик-Куйбіди. Урочистості пройшли з ініціативи сина, члена Національної спілки письменників України, доктора наук з державного управління, професора НАДУ при Президентові України - Василя Куйбіди у селі Козаківка (школа ім. Катерини Мандрик-Куйбіди) та в Болехівському Народному домі. 
Слово пам'яті тримали: Народний депутат України, голова Комітету з питань європейської інтеграції Борис Тарасюк, Народний депутат України Зіновій Шкутяк, депутати Івано-Франківської облради Ігор Шумега та Богдан Борович, голова Івано-Франківської обласної організації Національної спілки письменників України Євген Баран, влада та депутати Болехівської міської ради.
Переглядів: 665 | Долучив: Dnister | Дата: 29.05.2012

950-річчя Тисмениці відзначатиметься на державному рівні — постанову про це 22 березня ухвалила Верховна Рада України.
Як тисменицька громада готується до відзначення ювілейної дати свого міста? Про це наш кореспондент розмовляв із міським головою Тисмениці Богданом ДАРЧИНИМ.
— Коли ми з Ігорем Зваричем, народним депутатом України, і вже покійним, на превеликий жаль, доктором історичних наук Iгорем Андрухівим стали міркувати над тим, як відзначати 950-річний ювілей Тисмениці і що слід було б зробити для цього, то насамперед зійшлися на думці, що святкувати таку поважну дату неодмінно потрібно, — розповідає Богдан Дарчин. — По-перше, аби самим собі нагадати про те, що живемо в одному з найстаріших міст нашої держави. Згадати і розповісти дітям про тих, хто першим прийшов сюди, засновував посел ... Читати далі »
Переглядів: 939 | Долучив: Dnister | Дата: 29.05.2012










Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024