Понеділок, 29.04.2024, 11:48:32

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
 
Архів новин
Головна » Архів новин
« 1 2 ... 229 230 231 232 233 ... 275 276 »
19 травня 2012 року на терені Музею архітектури та народного Прикарпаття у с. Крилос Галицького району було досить людно. Подібно, як у старі часи, періоду княжої держави, до мальовничого музею просто неба, як до давньої столиці, поспішали люди. Святкове народне вбрання та його різноманіття, засвідчувало подорожнім, що поруч чепурненьких будівель привезених з Покуття, Опілля, Бойківщини та Гуцульщини відбувається щось незвичайне. І дійсно – тут відбувався ІІ обласний музейно-етнографічний фестиваль «Галицька брама». Організаторами дійства виступили Національний заповідник «Давній Галич» та Галицька районна державна адміністрація.
Всіх гостей фестивалю зустрічали чудові мелодії троїстих музик. Кожен ще до офіційного відкриття дійства мав можливість посмакувати приготованими майстринями пампушками, солоними овочами та солодкими фруктами, шматочками сала ... Читати далі »
Переглядів: 710 | Долучив: Dnister | Дата: 23.05.2012

У Бортниках відкрито меморіальну дошку братам Громадюкам
У День вшанування пам'яті жертв політичних репресій, у неділю, 20 травня ц.р., у с. Бортники Тлумацького району було відкрито меморіальну дошку Миколі та Василю Громадюкам, які трагічно загинули у 1944 році. Перший був сотенним УПА, а другий – провідником ОУН Отинійської округи. Ініціатором її відкриття є уродженець села Бортники Василь Тимів.
Після поминальної панахиди, яку відправили отці Василь (УАПЦ) та Петро (УГКЦ), до присутніх звернувся очевидець тих подій Василь Горбак, який поділився спогадами про ті буремні часи.
Завершився пам'ятний захід літературною композицією "Крок у безсмертя", підготовленої директором Народного дому с. Бортники Марією Бородайкевич.
... Читати далі »
Переглядів: 583 | Долучив: Dnister | Дата: 22.05.2012

На одному з наукових краєзнавчих сайтів є така ремарка щодо бойків: «В інформаційному полі України цей найчисельніший карпатський субетнос є найменш присутнім». Ця твердження, на превеликий жаль, є правдою. І це написано про той народ, що про нього перша згадка відноситься до сивих часів візантійського імператора Костянтина Багрянородного (913-959 рр.), про той народ, який дав Україні таких світочів як Степан Бандера, Іван Франко, Петро Сагайдачний, Іван Вагилевич, Юрій Дрогобич, Августин Волошин, Михайло Вербицький. Перелік за бажання можна продовжити, але й цих імен достатньо, щоби прославити Бойківщину на весь світ.
Чому ж тоді щодо бойків існує згаданий вище інформаційний «заколот мовчання»? Напевне, відповідь не є простою і легкою. Треба згадати і певні історичні факти і політичну історію України останніх десятиліть.
Переглядів: 642 | Долучив: Dnister | Дата: 22.05.2012

23 травня 2012 року о 16 годині в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка (вул. Чорновола, 22) відбудеться презентація книги „Медицина в Івано-Франківську: від лікарні графа д’Есте до Центральної міської клінічної лікарні”. Запрошуємо всіх бажаючих.
Переглядів: 615 | Долучив: Dnister | Дата: 22.05.2012

3-4 червня 2012 року на Ватряному полі (територія відпочинкового комплексу «Михайлова колиба») в селі Рівня Рожнятівського району на Івано-Франківщині відбудеться VI Прикарпатський фольклорно-етнографічний фестиваль лемківської культури «Кличе Зелена Неділя», який є провідним фестивалем унікального українського субетносу – лемків та західних бойків Івано-Франківської області та України.
В програмі - вшанування пам’яті жертв депортації.
На гостей фестивалю чекають: автентична пісня унікального українського субетносу – лемків та західних бойків, насильницьки виселених з території Польщі на Україну, приємні хвилини насолоди етнічною музикою та танцем. Потішать ексклюзивні вироби декоративно-прикладного, народно-вжиткового мистецтва і ремесел.
Переглядів: 564 | Долучив: Dnister | Дата: 22.05.2012

10 червня 2012 року у селі Верхній Ясенів (урочище «Запідок») Верховинського району відбудеться традиційне гуцульське народне свято «Полонинське літо – 2012», організаторами якого виступають Верховинська районна державна адміністрація, Верховинська районна рада та управління культури Івано-Франківської облдержадміністрації.
У програмі свята: урочисте вшанування трудівників полонин, запалення полонинської ватри, приготування та частування справжньої полонинської кулеші, святкові полонинські дійства, конкурсний огляд виставкових територій сільських рад та гуцульських дійств, виставка-ярмарок продукції, виробленої на полонинах, святковий концерт за участю мистецьких колективів Верховинщини, гуцульські розваги, розіграш святкової лотереї, народні гуляння.
Це щорічне свято демонструє пріоритети ра ... Читати далі »
Переглядів: 539 | Долучив: Dnister | Дата: 22.05.2012

Триває програма безкоштовного екскурсійного обслуговування мешканців та гостей обласного центру.
20 травня 2012 р. відбулася третя екскурсія Івано-Франківськом, у якій взяло участь 20 осіб. Висловлюємо подяку екскурсоводу Анні Гаранжі за пізнавальну мандрівку містом.
Наступну екскурсію проведе Любов Лапчук. Вона розпочнеться у неділю о 12.00 годині 27 травня.
Збір групи - біля Регіонального туристично-інформаційного центру (приміщення Ратуші). Головне управління з питань туризму, євроінтеграції, зовнішніх зв»язків та інвестицій облдержадміністрації запрошує всіх бажаючих до пізнання історико-культурної минувшини та сьогодення міста Івано-Франківська.
Переглядів: 594 | Долучив: Dnister | Дата: 21.05.2012

18 травня 2012 року відбулася науково-краєзнавча конференція, присвячена 950-річчю м. Тисмениці «Тисмениця в минулому та сучасному: історія, економіка і культура». Співорганізаторами конференції виступили Тисменицька районна державна адміністрація, Тисменицька районна рада, Тисменицька міська рада, Івано-Франківська обласна організація Національної спілки краєзнавців України та Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника.
Пленарне засідання розпочалося з вітання та пастирського благословення, яке здійснили Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський УГКЦ Кир Володимир (Війтишин), Митрополит Галицький й Івано-Франківський УАПЦ Кир Андрій (Абрамчук), єпископ-емерит Івано-Франківської єпархії УГКЦ Софрон (Мудрий).
З вітальним словом до учасників зібрання звернувся голова район ... Читати далі »
Переглядів: 567 | Долучив: Dnister | Дата: 20.05.2012

18-19 травня 2012 року в Івано-Франківську відбулася конференція головних архітекторів міст-обласних центрів Західної України «Шляхи гармонізації процесів адміністрування в сфері містобудування». У конференції приймали участь очільники управлінь/департаментів архітектури та містобудування зі Львова, Луцька, Рівного, Хмельницького, Чернівців, Тернополя, Вінниці, Житомира, Києва, Івано-Франківська. Також, у заході приймали активну участь представники органів охорони культурної спадщини, які діють на теренах Прикарпаття.
Національний заповідник «Давній Галич» представляв генеральний директор – науковий керівник Олександр Береговський. Саме ним свого часу було розроблено проект відтворення історичного середовища Галича та його околиць, запропоновано програму формування єдиної системи, що органічно пов'язує пам'ятки історії та культури Галича з історичним л ... Читати далі »
Переглядів: 509 | Долучив: Dnister | Дата: 19.05.2012

Унікальні пам'ятки фортифікації часів Австро-Угорщини залишилися без опіки держави, і тепер їх руйнують вандали.
За півтора десятка кілометрів від Івано-Франківська, між селами Єзупіль та Дубівці, обабіч залізничного моста через Дністер, розташовані єдині на території України фортифікаційні укріплення часів Першої світової війни - так звані оборонні блокгаузи. На жаль, досі ці унікальні об'єкти, призначені для оборони підступів до мосту, не набули статусу пам'яток історії. Ба більше, відколи з моста зняли воєнізовану охорону, про історичні блокгаузи зовсім забули, і тепер неможливо навіть встановити, кому саме належать ці будівлі і хто повинен ними опікуватися.
Такою безгосподарністю не могли не скористатися "мисливці" за металом - нещодавно якісь в ... Читати далі »
Переглядів: 1963 | Долучив: Dnister | Дата: 19.05.2012

Культ Богоматері започатковується в Русі-Україні з прийняттям християнства в 988 р. за князювання Володимира Великого. Дослідник чудотворних ікон отець Николай Вояковський пише: «Пресвята Богородиця виявила над нашим народом свою опіку  в такий спосіб, що в різних місцях на наших землях Вона об’являла чудотворну поміч у різних іконах, і таким чином творила по всьому краю не тільки твердині віри, але водночас чудотворні ікони Божої Матері ставали вогнищами милосердя й любові Божої». Всього мистецтвознавці нараховують щонайменше 350 чудотворних українських ікон, які мали загальнонаціональне, регіональне і суто місцеве значення. Такої ласки від Небесної Цариці не удостоївся жоден інший народ у світі.
Про чудотворні ікони розповідають давньоруські літописи. За свідченнями очевидців, ікона Богородиці з літописного Звенигорода врятувала у 1235 р. місто ... Читати далі »
Переглядів: 788 | Долучив: Dnister | Дата: 18.05.2012

В рамках круглого столу «Шевченко і сучасніть», який проходив з ініціативи директора Коломийського педагогічного коледжу Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника Валерія Ковтуна відбулася репрезентація сьомого випуску альбому із серії «Україньке мистецтво у старій листівці» «Тарас Шевченко і Прикарпаття». Передмову до альбому написав краєзнавець, заслужений артист України Микола Савчук, а в своєму виступі перед учасниками круглого столу він поділився планами на майбутнє. 
В передмові він зазначив, що «навіть у комп’ютерну добу,  коли  постать Тарасову тимчасово заслонили різні псевдоборці, його слово не перестає бути актуальним, живим, насущним. Він кличе нас співчувати простій людині, кличе любити й боротися за Україну, пам’ятати хто ми. Тому знову й знову виходять «Кобзарі».
Переглядів: 621 | Долучив: Dnister | Дата: 18.05.2012

Понад півтори сотні літ на Прикарпатті здійснюють промисловий видобуток нафти та її переробку. Перші виробництва цього профілю тут виникли на початку 60-х років ХІХ століття. Серед них найвідоміші Слобода-Рунгурський, Пасічнянський та Битківський нафтопромисли. З часом вони склали мережу виробництв та отримали спільну назву – Надвірнянський нафтопромисловий район, котрий належить до найдавніших промислів Європи з видобутку вуглеводнів. Тут працювали ряд поколінь фахівців, багато з них належать до професійних династій нафтовиків. У Надвірнянському нафтопромисловому районі починали свою трудову діяльність працівники, котрі згодом брали участь в освоєнні нафтових та газових родовищ Східної України, Західного Сибіру та в багатьох країнах світу, де поширювали та популяризували трудові традиції та досвід нафтовиків Прикарпаття.
Роки спливають, змінюються пок ... Читати далі »
Переглядів: 551 | Долучив: Dnister | Дата: 18.05.2012

Проїздом під залізничним мостом на вулиці Вовчинецькій щодня користуються десятки тисяч франківчан. Минаючи його в розкішній іномарці чи у переповненому автобусі, вони й гадки не мають, що понад століття тому тунель під залізницею спорудили для... дерев’яних возів, якими їздили ярмаркувати (чи в інших справах) мешканці приміських сіл. Щасливо оминувши руйнувань під час двох світових воєн, він дійшов до нас у своєму первозданному вигляді. 

Колійовий бум
У середині ХІХ століття людство нарешті віднайшло спосіб швидкого пересування на великі відстані – залізниці. Стартувавши в Англії, «сталеві коні» за якийсь час заполонили всю Європу. У 1861 році перший потяг прибув до Львова. Через п’ять років залізнична колія з міста Лева ... Читати далі »
Переглядів: 543 | Долучив: Dnister | Дата: 18.05.2012

Вельмишановні краяни!
Щиро вітаю Вас і Ваші родини із Днем Героїв!
Подаю попередній список Українських січових стрільців і вояків Української Галицької Армії – вихідців із Надвірнянського району, які боролись за побудову Української Народної Республіки у 1917-1921 роках.
Прошу рідних, духовенство, краєзнавців і вчителів ознайомитись зі списком та уточнити дані. Якщо маєте світлини, то надішліть, будь ласка, їх до редакції газети «Народна Воля».
Вдячний за допомогу у підготовці матеріалів для Книги пам’яті січового стрілецтва працівникам виконавчого апарату Надвірнянської районної ради, сільським і селищним головам району, працівникам відділів культури і туризму та освіти Р ... Читати далі »
Переглядів: 1134 | Долучив: Dnister | Дата: 18.05.2012

Кілька сотень шанувальників мистецтва відвідали минулої ночі Музей мистецтв Прикарпаття, де вперше проходила акція «Ніч у музеї».
«Щиро зізнаюсь, стільки людей в ніч у музеї я не сподівався побачити, - каже начальник обласного управління культури Володимир Федорак. - Тепер тут наяву цікавість до золотого музейного фонду і особлива аура - поєднання світла і тіні з музикою, словом та предметами старовини, іконами, скульптурами». Володимир Федорак привітав працівників музею з професійним святом - Міжнародним Днем музеїв, який відзначать сьогодні, 18 травня.
Нічні відвідувачі Музею мистецтв Прикарпаття не лише оглянули експонати, а й слухали музику та споглядали, як художники Юрій Писар та Владислав Симчич творили полотно «Місячна соната».
Переглядів: 561 | Долучив: Dnister | Дата: 18.05.2012

Під час ремонтних робіт у вівтарній частині (за іконостасом) Архікатедрального Собору в Івано-Франківську, який розпочався 7 травня на західній стінці престолу, спорудженого з австрійської цегли, виявлено вмуровану кам’яну таблицю розміром 50х70 см з викарбуваним на ній написом:
СЕЙ УГОЛЬНИЙ КАМІНЬ ЗНАЙДЕНО 18 МАЯ 1895. В СТАНИСЛАВОВІ ПРИ КОПАНЮ ФУНДАМЕНТІВ ПІД БОЖНИЦЮ, ГДЕ СТОЯЛА ДАВНІЙШЕ РУСКА ЦЕРКОВ ВОВЕДЕНЬСКА, ВМУРОВАНО В ГОЛОВНИЙ ПРЕСТОЛ КАТЕДРИ СТАНИСЛАВОВСКОЙ НА ДНИ ПЕРЕНЕСЕНЯ МОЩЕЙ СВ. НИКОЛАЯ.
ВАСИЛИЙ ФАЦИЄВИЧ, МІТРАТ АРХІПРЕСВІТЕР. 1903.
Дослівно переклад цього напису сучасною українською мовою звучить так:
„Цей наріжний камінь знайдено 18 травня 1895 року в Станиславові під час копання фундаментів під синагогу, де раніше стояла руська (українська) церква Введення (у Храм Пречистої Діви Марії), і вмуровано в головний престол Станиславівської катедри у день Перенесення мощів св. Миколая (22 травня) 1903 року.
... Читати далі »

Переглядів: 543 | Долучив: Dnister | Дата: 18.05.2012

18 травня відзначатимемо Міжнародний День музеїв. Це свято не омине й Івано-Франківську область – адже в нас працюють 21 державний і 196 громадських музеїв; загалом, вони зберігають більше 270 тис. експонатів. Музейні установи є хранителями пам'яток нашого краю; саме вони завжди залишатимуться тим місцем, де людина шукатиме відповіді на численні питання свого минулого і сучасного. Познайомити з музейними скарбницями, популяризувати відвідання музейних закладів мешканцями Прикарпаття, покликаний ІІ етнографічний фестиваль «Галицька брама». 
Він відбудеться 19 травня 2012 р. у с. Крилос Галицького району на терені етнографічного скансену, живописного села просто неба – Музею архітектури та побуту Прикарпаття. Розпочнеться дійство о 12.00 год. Організаторами заходу виступають Національний заповідник «Давній Галич» та Галицька районна державна адмініс ... Читати далі »
Переглядів: 530 | Долучив: Dnister | Дата: 18.05.2012

Музей «Давній Галич» – найдавніший музейний заклад Національного заповідника «Давній Галич». Він розташований у Митрополичих палатах (пам’ятці архітектури кінця ХVIІІ - початку ХІХ ст.). Ідея створення музею належить славетному вченому, археологу, професору Львівського університету Ярославу Пастернаку та Митрополиту Української Греко-Католицької Церкви Андрею Шептицькому. Останній висловив побажання створити біля фундаментів Успенського собору музей. Археолог Ярослав Пастернак, який 1937 року у каплиці Святого Василія (пам’ятка архітектури XV ст.) зібрав для огляду найцінніші експонати з археологічних розкопок у Крилосі, втілив мрію Владики. Таким чином, каплиця Святого Василія стала першим музеєм історії давнього Галича.
6 червня 1961 р. у приміщенні Митрополичих палат урочисто було відкрито Музей історії давнього Галича, який був філіалом Івано-Франк ... Читати далі »
Переглядів: 477 | Долучив: Dnister | Дата: 18.05.2012

На будинку обласної організації Спілки письменників відкрито меморіальну дошку письменнику Григорію Кирилюку з нагоди 100-річчя від дня народження.
У цій споруді він мешкав з шістдесятих років і до останніх днів. У відкритті взяли участь голова письменницької організації Євген Баран, заступник начальника управління культури ОДА Василь Тимків, заступник міського голови Івано-Франківська Михайло Верес, письменники краю та родичі Григорія Кирилюка.
Переглядів: 539 | Долучив: Dnister | Дата: 18.05.2012

27 липня 2004 року пішов з життя один з титанів гуцульської різьби на дереві — Василь Семенович Корпанюк. Важко уявити собі гуцульське село Яворів без цього яскравого, наділеного Богом багатьма дарами, чоловіка. Цього гуцула з діда-прадіда, який прожив життя, як подобає верховинцеві — легко, темпераментно, артистично.
Народився Василь Семенович у родині одного з найшляхетніших різьбярів Гуцульщини — Семена Корпанюка 19 травня 1922 року. Від нього успадкував філософський погляд на світ, золоті руки майстра, тонкий музичний слух, від матері — Параски Чорномудяк-Корпанюк, знаної вишивальниці і ткалі — прагнення ступати в ногу з часом і надзвичайне почуття гумору, а від обох батьків — шанобливе ставлення до людей і те особливе вміння прихилити до себе людське серце. Правнук патріарха гуцульської різьби на дереві Юрія Шкрібляка рано взяв до рук різця. Родин ... Читати далі »
Переглядів: 682 | Долучив: Dnister | Дата: 18.05.2012

Недавно на урочистому відкритті святкування 350-річчя Івано-Франківська голова обласної ради Олександр Сич пообіцяв, що на найближчій сесії ратушу, яка є окрасою та символом міста, проте юридично перебуває у власності всіх громад області, повернуть громаді міста — іванофранківцям. Що означає цей дарунок? Що входить у майновий комплекс ратуші та що отримає від цього громада?
Міська влада вже давно має амбіції отримати ратушу на свій баланс. Ще за попереднього голови міста Зіновія Шкутяка тут хотіли зробити таке собі світське місце для урочистих засідань, прийому іноземних делегацій і т. д. Були навіть думки зробити у підвалі ресторан із ліфтом, який би вів на другий поверх споруди.
З того часу минуло понад десять років, помінявся міський голова, але амбіції міської ради на ратушу не зникли. Ад ... Читати далі »
Переглядів: 713 | Долучив: Dnister | Дата: 18.05.2012

З мосту на вулиці Незалежності, який «перекинутий» через залізничні колії, можна побачити кам’яну опору його попередника. На перший погляд нічого дивного: спочатку був старий міст, потім збудували новий. Але щось таки не в’яжеться. Стара опора розташована збоку, десь за 100 метрів.
На старих картах вулиця Сапєжінська (нині — Незалежності) перед колією раптово обривається. Праворуч відходить маленька вуличка Пілсудського (Шота Руставелі), що йде паралельно залізниці. Потім вона перетинає рейки і вже на тому боці вливається у продовження Сапєжінської. Чому не зробили все напряму?
Насправді все досить просто. Переїзд, тоді його називали віадук, збудували у 1895 році за проектом архітектора Максиміліана Шльоса. В роботі над проектом він зіткнувся з двома проблемами. По-перше, вулиця перетинала ко ... Читати далі »
Переглядів: 632 | Долучив: Dnister | Дата: 18.05.2012

Продовжується робота над проектом «Реабілітація культурної спадщини історичних міст» ініційованим Радою Європи і Міністерством культури України. Місто Івано-Франківськ, разом з десятьма пілотними містами України, на цей час пройшло два підготовчих етапи проекту. На цьому етапі підготовлено аналітичний та статистичний матеріал щодо стану історичного середовища і запропоновано певні пріоритети для наступної реставраційно-відновлювальної роботи в нашому місті.
У вівторок 15 травня 2012 року відбулося чергове засідання робочої групи з підготовки Технічного файлу міста Івано-Франківська пілотного проекту Ради Європи «Реабілітація культурної спадщини історичних міст». Найближчим завданням міста перед експертною радою Ради Європи є підготовка промоційних матеріалів, залучення місцевих телеканалів та медіа до створення інформаційно-промоційного продукту. Розро ... Читати далі »
Переглядів: 642 | Долучив: Dnister | Дата: 16.05.2012

Успіх кожної держави, міста чи села, окремого колективу, залежить від людей. Саме кожна персона своєю активною життєвою позицією прикладається до прослави своєї сім’ї, родини чи рідного міста. Бажаючи оцінити та популяризувати діяльність власних земляків, Галицька райдержадміністрація продовжує працю над збереженням імен наших попередників та сучасників.
15 травня 2012 року в Галицькій райдержадміністрації під керівництвом заступника голови РДА з гуманітарних питань Ірини Чернеги відбулося чергове засідання робочої групи з підготовки книги «Славетні галичани». У роботі взяли участь декан Галицький УГКЦ о. Василь Завірач, голова Галицької районної ради Петро Стрембіцький, начальник районного відділу освіти Василь Матіїв, головний спеціаліст управління культури облдержадміністрації Андрій Чемеринський, професор Прикарпатського національн ... Читати далі »
Переглядів: 505 | Долучив: Dnister | Дата: 16.05.2012

У Національному заповіднику «Давній Галич» побували працівники Державного історико-архітектурного заповідника в м. Бережани. Очолив делегацію бережанців директор ДІАЗ Василь Петрович Зорик. Вже не вперше Галич відвідали заступник директора з наукової роботи Богдан Ярославович Тихий, вчений секретар Надія Іларіонівна Волинець, завідувач відділу історії Володимир Михайлович Парацій та інші.
Наукових співробітників з Бережан цікавили питання науково-дослідної, пам’яткоохоронної, екскурсійної, фондової робіт, ведення діловодства тощо. З колегами поділились досвідом генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич» Олександр Береговський, заступники генерального директора НЗДГ з наукової роботи Семен Побуцький, з питань розвитку та охорони пам’яток Володимир Дідух, юрисконсульт Галина Мирославівна Габурак, завідувачі відділів і музеїв. ... Читати далі »
Переглядів: 608 | Долучив: Dnister | Дата: 16.05.2012

15 травня 2012 року на цвинтарі Монастирок відбулась панахида пам’яті Андрія Чайковського.
Помянути відомого письменника прийшли представники влади району та міста, учнівська молодь та громада Коломийщини.
Відправив поминальну панахиду всечесний отець Микола за участю народного аматорського хору «Просвіта».
Цього ж дня у Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини і Покуття ім. Й. Кобринського в меморіальній кімнаті Андрія Чайковського відбулась святкова академія «Андрій Чайковський: коломийські сторінки життя і творчості» з нагоди 155-річниці від дня народження Андрія Чайковського. Захід  розпочався з літературної години, присвяченої творчості письменника, зокрема творам написаним і виданим в Коломиї. З святковими допов ... Читати далі »
Переглядів: 697 | Долучив: Dnister | Дата: 16.05.2012

7 червня виповнюється 125 років від дня народження двічі Героя Радянського Союзу Сидора Артемовича Ковпака — командира партизанського з’єднання, яке у 1943 році здійснило рейд ворожими тилами, наносячи відчутних ударів фашистам.
Бойовий похід довжиною понад 10 тисяч кілометрів завершився під селищем Делятин. Колектив Яремчанського музею етнографії і екології Карпатського краю (раніше це був музей партизанської слави) активно готується до цієї дати. У травні запланований круглий стіл, присвячений життю Сидора Ковпака. А у червні — зустріч учасників Карпатського рейду з вшануванням пам’яті загиблих партизанів-ковпаківців і, зокрема, їхнього легендарного командира.
Переглядів: 594 | Долучив: Dnister | Дата: 16.05.2012

7 травня з нагоди 350-річчя Івано-Франківська на Низовій вул., 3-б відбулося урочисте відкриття кімнати-музею «Руської трійці» (І. Вагилевич, М. Шашкевич, Я. Головацький). ініціативу автора цих рядків спочатку підтримали обласні організації національних спілок краєзнавців та письменників України, а також Товариства охорони пам’яток історії та культури, які в лютому цього року звернулися до ректора Івано-Франківського національного медичного університету професора М. Рожка з листом-пропозицією створити в колишньому приміщенні Станіславівської гімназії, а нині морфологічному корпусі університету, музей діячів «Руської трійці». Значне місце в експозиції відведено іванові Вагилевичу, який у 20-х роках XIX століття навчався тут сім років. На щастя, ми отримали позитивну відповідь.
Ідея створення цього музею виникла кілька років тому, коли з ініціативи голов ... Читати далі »
Переглядів: 499 | Долучив: Dnister | Дата: 16.05.2012

11 – 12 травня у м. Галичі проведено Міжнародну наукову конференцію на тему: «Християнські міжконфесійні відносини: загальноєвропейський та український досвід». Організаторами заходу стали Міністерство культури України, Національний заповідник «Давній Галич» та кафедра релігієзнавства і теології філософського факультету Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника. 
Проблематика конференції є дуже важливою - з огляду на історичний досвід співжиття різних релігійних громад на окремо взятих територіях та процеси, які відбуваються в сучасному періоді у різних державах світу. Даний захід вже став традиційним, оскільки цього року він проводився уже вчетверте. Місце проведення конференції теж не стало випадковим – на теренах Галича впродовж багатьох століть проживали українці, поляки та караїми, які відрізнялися своїми віруваннями та ... Читати далі »
Переглядів: 669 | Долучив: Dnister | Дата: 16.05.2012

Фестиваль народної творчості «Покутське надвечір’я» відбудеться цьогоріч у неділю, 20 травня, в Народному домі села Гарасимів. Початок о 18:30 год.
В програмі фестивалю:
- автентичні народні пісні, легенди, обряди, гуморески, прислів’я, приказки у виконанні людей старшого покоління;
- виставка-продаж робіт майстрів декоративно-ужиткового мистецтва краю.
У фестивалі беруть участь творчі колективи з Обертина, Гончарева, Хотимира, Жабокрук, Живачева, Підвербців, Гарасимова, Жукова, Гавриляка, Олеші, Яківки, Петрова, Грушки, Олещино, Долини, Колінців, Королівки, та колектив з Городенківського району, а також майстри-вишивальниці, майстри по ткацтву, бісеру, лозоплетінню, самод ... Читати далі »
Переглядів: 752 | Долучив: Dnister | Дата: 15.05.2012

У ніч з 17 на 18 травня з 21–ої години до 3-ої ночі у Музеї мистецтв Прикарпаття (майдан А.Шептицького,8) вперше відбудеться нетрадиційне дійство — " Ніч у музеї". Для того, щоб потрапити у "нічний музей”, всього лиш треба бути повнолітнім і цікавитися мистецтвом, хотіти слухати і хотіти бачити, — стверджують організатори фестивалю - дирекція та колектив музею мистецтв Прикарпаття.
Акція проходитиме у рамках Міжнародного дня музеїв. За словами директора музею Михайла Дейнеги подібний фестиваль проводиться вперше в Івано-Франківську.
Загалом, Ніч музеїв — міжнародна акція, яка дозволяє оглянути музейні експозиції вночі, зазвичай приурочена до Міжнародного дня музеїв. У цю ніч більшість музеїв відкрито для відвідувачів після заходу сонця і майже до ранку. Основна мета акції — показати ресурс, м ... Читати далі »
Переглядів: 639 | Долучив: Dnister | Дата: 15.05.2012

Днями в Івано-Франківську в обласній «Просвіті» відкрито  документальну виставку «Сила волі. Провідники визвольного руху», яку присвячено життю і чину чотирьох ключових постатей українського визвольного руху: Євгена Коновальця, Степана Бандери, Романа Шухевича та Василя Кука.
Мобільну експозицію із 12 стендів упродовж двох років створювали співробітники Центру досліджень визвольного руху та Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» історики Володимир В’ятрович, Руслан Забілий, Василь Стефанів, Ігор Дерев’яний та Андрій Шевців і інші й презентували її з нагоди 70-ліття створення Української Повстанської Армії. А дизайн виставки зробила Ольга Сало.
Директор музею «Тюрма на Лонцького» Руслан Забілий, який взяв участь у відкритті виставки, розповів про те, ... Читати далі »
Переглядів: 577 | Долучив: Dnister | Дата: 14.05.2012

До 12 міжнародного з’їзду славістів, який відбудеться у 2013 році у Мінську, науковці Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника готують словник гуцульських діалектизмів в художній мові.
В картотеці майбутнього словника уже є 30 тисяч слів. Адже гуцульську говірку використовували у своїх творах і письменники минулого, і сучасні — від Івана Франка, Параски Плитки-Горицвіт до Тараса Прохаська, Марії Матіос, Віри Вовк. Нещодавно на конференції у Коломиї презентовано "пробний зошит" такого словника.
Загалом є два гуцульські словники: за редакцією Ярослави Закревської, що містить 7 тисяч слів, та польського дослідника Яна Яніва, майже незнаний в Україні. Останній укладений ще перед Другою світовою війною та виданий у Кракові лише у 2001 році.
Переглядів: 540 | Долучив: Dnister | Дата: 14.05.2012










Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024