Субота, 22.06.2024, 21:33:28

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Червень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
 
Архів новин

Збірник історичних праць «Галич»

 

До історії започаткування збірника історичних праць «Галич»

 

http://ifoonsku.ucoz.ua/news/na_prikarpatti_vidavatimetsja_chasopis_prisvjachenij_istoriji_galicha/2015-06-22-3990

 

http://ifoonsku.ucoz.ua/news/vidbulasja_chergova_narada_redakcijnoji_kolegiji_chasopisu_galich/2015-06-27-3992

 

Перший випуск спеціалізованого часопису «Галич», покликаного об’єднати на шпальтах видання науковий інтерес та патріотичний запал фахівців з археології, історії, мистецтва, архітектури, повсякденного життя міста за всю його тривалу понад тисячолітню минувшину, яка потребує свіжого стимулу та «нової крові» для вивчення. Сучасна Україна, а особливо Прикарпаття мають небагато таких «брендів», як Галич – одна із найвагоміших сторінок Середньовіччя, сакральний центр, столиця, що дала назву не лише землі, а й її мешканцям. Подібних прикладів в історії людства не так багато. Стародавній Рим «створив» римлян, Москва – московитів, Галич – галичан. Названі літописом «галичани» – це не лише мешканці міста ХІІ–ХІІІ ст.

Засновники проекту ставили перед собою завдання створити «продукт», досі не схожий на попередні, якими часто беззмістовно переповнений інтелектуальний простір України й наших найближчих сусідів. Часопис «Галич» передбачає дослідження джерел у широкому розумінні цього поняття, пошук і публікацію матеріалів головно з позаукраїнських архівів і бібліотек, акумулювання урбаністичних студій із вивченням місця конкрет­ної людини в конкретному часовому і просторовому вимірі, перегляд старих кліше і наповнення знань про місто найновітнішими знахідками вітчизняного й зарубіжного походження. Ініціатори проекту бажають опублікувати на шпальтах часопису невідомі досі звіти археологічних експедицій, які активно проводили в Галичі від другої половини ХІХ ст., і які здебільшого залишалися поза увагою пересічного читача. Особливе значення ми приділяємо іноді випадково знайденим на території літописного Галича артефактам, що зберігаються як в іноземних музеях, так і переважно у приватних колекціях і які науково не опрацьовані. Їхня цінність не вимірюється грошовим еквівалентом, адже йдеться про «живих свідків» колись знаменитого міста, втрата яких віддаляє нас від глибшого усвідомлення масштабів галицької історії. Без сумніву, корисним виглядає повернення до наукової спадщини авторів ХІХ–ХХ ст., які вивчали історію, архітектуру, мистецтво Галича. Чимало таких праць вже забуто або на шляху в невідомість, або через їхню недоступність, через те, що читачі з України не знають іноземних мов, пасивні в зацікавленні власною історією, корисних уроків з якої, здається, всі вже втратили терпіння дочекатися від можновладців. Передрук і переклад таких тимчасово призабутих робіт українською (адже левову частку з них опубліковано англійською, німецькою, польською, російською, словацькою, угорською) дасть можливість краще відчути «пульс» наукових студій попередніх епох, відчути тяглість поколінь тих, для кого Галич завжди залишався найбільшим пріоритетом дослідницького життя.

Прикладне значення нашого видання – у поступовому поглибленні й розширенні туристичної інфраструктури на базі знаменитих пам’яток колишньої княжої столиці, налагодження предметної послідовної і найголовніше стратегічної співпраці з науково-дослідними та культурними осередками сусідніх країн, з якими наше місто пов’язують сторіччя тісної взаємодії (Австрією, Білоруссю, Болгарією, Литвою, Молдовою, Польщею, Німеччиною, Росією, Румунією, Сербією, Словаччиною, Угорщиною, Хорватією та ін.).

Редколеґія щиро сподівається, що часопис «Галич»викличе жваве зацікавлення, бажання популяризувати на сторінках наступних номерів свої наукові напрацювання чергові покоління вчених з України та зарубіж­них країн, таким чином відкриваючи чимраз нові горизонти для активної і продуктивної міжнародної співпраці.

 

Галич Випуск 1

Рік: 2016
Обкладинка: тверда
Видавництво: Лілея-НВ
Місто: Івано-Франківськ
Кількість сторінок: 216
ISBN: 978-966-668-384-0

 

Читати і завантажити:

http://ifoonsku.ucoz.ua/Halicz_jornal/Halicz_czasopismo_nr1.pdf

 

Шановний Читачу, перед Тобою другий випуск збірника наукових праць "Галич", присвячений 650-й річниці надання містові магдебурського права. Успішність і важливість публікування спеціалізованих матеріалів з історії Галича, хай якої епохи, підтвердили поява й низка публічних презентацій першого випуску, який наче "свіжі булочки", швидко розійшовся бібліотеками і науковими установами України та Європи від Парижа у Франції - на заході до Казані в Росії - на сході, від Рейк'явіка в Ісландії - на півночі, до Стамбула в Туреччині - на півдні.

 

Галич Випуск 2

Рік: 2017
Обкладинка: тверда
Видавництво: Лілея-НВ
Місто: Івано-Франківськ
Кількість сторінок: 287
ISBN: 978-966-668-421-2

 

Читати і завантажити:

http://ifoonsku.ucoz.ua/Halicz_jornal/Halicz_czasopismo_nr2.pdf

 

Галич Випуск 3

Рік: 2018
Обкладинка: тверда
Видавництво: "Лілея-НВ"
Місто: Івано-Франківськ
Кількість сторінок: 295
ISBN: 978-966-668-456-4

Читати і завантажити:

http://ifoonsku.ucoz.ua/Halicz_jornal/Halicz_czasopismo_nr3.pdf

Галич, випуск 4
 
Рік: 2019
Обкладинка: тверда
Видавництво: Лілея-НВ
Місто: Івано-Франківськ
Кількість сторінок: 224
ISBN: 9789666684939
 
Читати і завантажити:
 

Галич, випуск 5

Рік: 2020

Обкладинка: тверда

Видавництво: Лілея-НВ

Місто: Івано-Франківськ

Кількість сторінок: 159

ISBN: 978-966-668-521-9

Читати і завантажити:
 

Галич, випуск 6

Рік: 2021

Обкладинка: тверда

Видавництво: Лілея-НВ

Місто: Івано-Франківськ

Кількість сторінок: 198
ISBN:
978-966-668-552-3


 

Читати і завантажити:

 

Галич, випуск 7

Рік: 2023

Обкладинка: тверда

Видавництво: Лілея-НВ

Місто: Івано-Франківськ

Кількість сторінок: 224
ISBN:
9789666685721

Читати і завантажити:

http://ifoonsku.ucoz.ua/Halicz_jornal/Halicz_czasopismo_nr7.pdf

Галич, випуск 8

Рік: 2023

Обкладинка: тверда

Видавництво: Лілея-НВ

Місто: Івано-Франківськ

Кількість сторінок: 368
ISBN:
9789666686032

Читати і завантажити:

* * * * * * * * * *

 

В'ячеслав Корнієнко Епіграфіка сакральних пам'яток Галича (XII-XIX ст.)

Рік: 2018
Обкладинка: тверда
Видавництво: "Лілея-НВ"
Місто: Івано-Франківськ
Кількість сторінок: 527
ISBN: 978-966-668-437-3

 

Монографія присвячена публікації інскульптів, графіті та дипінті ХІІ–ХІХ ст., що збереглися на стінах культових споруд давнього Галича: Успенської церкви XVI ст. (с. Крилос), Василівської каплиці XVI–XVII ст. (с. Крилос), церкви Різдва Христового XIV ст. (м. Галич) і церкви Святого Пантелеймона ХІІ ст. (с. Шевченкове). Епіграфічні пам’ятки публікуються з відповідними коментарями, детальним розбором текстів та визначенням хронології. До тексту додано таблиці ілюстрацій, а також потрібні покажчики, що дозволять легко віднайти матеріал на сторінках книжки.

Читати і завантажити:

http://ifoonsku.ucoz.ua/Halicz_jornal/Halicz_Kornienko.pdf


Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024