Четвер, 21.11.2024, 17:08:38

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Квітень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
 
Архів новин
Головна » 2011 » Квітень » 29
У Регіональному історико-краєзнавчому музеї Гуцульщини у Верховині встановлено експозицію-виставку Романа Круцика «Народна війна». На представленні виставки були присутні депутати обласної ради від ВО «Свобода» Василь Попович та Віктор Неміш, голова районної організації ВО «Свобода» Іван Маківничук, директор музею Гуцульщини Юрій Кречуняк, директор філії «Гуцульщина» ННДІУ Петро Шкрібляк, а також представники райдержадміністрації, закладів освіти та культури району, студенти.
Знайомство з матеріалами виставки – це знайомство зі сторінками боротьби українського народу за свободу на теренах Центральної і Східної України у 1917-1933 рр. Автором виставки – Романом Круциком – видано книжку-путівник до експозиції «Народна війна», присвячену 120-річчю від дня народження Євгена Коновальця. Даний путівник та експозиція можуть бути цікавими та корисними для істо ... Читати далі »
Переглядів: 679 | Додав: Dnister | Дата: 29.04.2011

На жаль, інтерпретаторами праісторії часто стають люди далекі від археологічної науки, які не мають достатньо фахових знань. І тоді на світ Божий з'являються псевдонаукові сенсації про трипільців, які рознесли цивілізацію на всі сторони світу і обов'язково були українцями, про Кам'яну могилу з "шумерськими" написами, про так звані карпатські "мегаліти"...
Як відомо, до праісторії належить та частина минулого, про яку не існує писемних свідчень. Інтерпретація подій того далекого часу нерідко межує з мистецтвом, адже дослідник має справу тільки з рештками матеріальної культури і вимушено звертається до творення уявних образів, щоб наповнити духовним змістом загадкові археологічні знахідки. Але разом з тим археологія - дуже точна наука, яка не залишає місця для відвертих вигадок.
Покордонні знан ... Читати далі »
Переглядів: 806 | Додав: Dnister | Дата: 29.04.2011

У перекладі з німецької «аншлюс» означає приєднання, об’єднання, анексія. В історії цей термін використовують, коли мова заходить про приєднання Австрії до гітлерівської Німеччині. Але навіщо далеко ходити? В історії Прикарпаття був момент, коли адміністративна карта краю була рішуче перекроєна.
Раніше західних областей було більше. Крім Львівської, Тернопільської та Станіславської існувала ще Дрогобицька. У 1959 році в Києві прийняли рішення про ліквідацію останньої та приєднання її до Станіславської. Головною умовою було працевлаштування усієї дрогобицької адміністрації.
Голова Станіславського совнархозу таваріщ Єрьоменко був від того не в захваті. На пленумі ЦК КПУ він сказав, що наша область не гумова, і посад для всіх «скороченців» він не знайде. Натомість, його львівський колега був спр ... Читати далі »
Переглядів: 754 | Додав: Dnister | Дата: 29.04.2011










Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024