В івано-франківському видавництві «Симфонія форте» побачила світ друга книга Василя Романюка «Богові і Україні». З її сторінок, щедро ілюстрованих світлинами та ксерокопіями документів, зримо постають минувшина і сьогодення Української Греко-Католицької Церкви. Послуговуючись у своїй книзі розмаїтими джерельними матеріалами, відомостями, почерпнутими з наукової літератури, спогадами старожилів нашого краю, які сам же й записав, автор видання водночас виступає і як публіцист. Він роздумує — не просто, сказати б, принагідно, а із живим зацікавленням та уболіванням — над нетлінністю й невичерпністю духовних традицій УГКЦ. Особливо ж коли описує катакомбний період діяльності цієї Церкви після інспірованого «червоними визволителями» Львівського псевдособору УГКЦ 1946 року, вихід із підпілля, який можна назвати її воскресінням.
Переглядів:
643
|
Додав:
Dnister
|
Дата:
12.04.2011
|
Дерев’яний тризуб, який належав колись Степанові Бандері, перстень-печатка Владики Петра Колісника, якою він користувався як керівник Спілки Визволення України, передав настоятель української автокефальної церкви святої Покрови з Чикаго о. Іван Боярчук голові обласної державної адміністрації Михайлові Вишиванюку. Унікальну спадщину реліквій, старожитностей, в якій чимало іменних подарунків від провідника ОУН, він свого часу отримав від Владики Петра. Дещо раніше передав годинник Бандери, який, за словами Михайла Вишиванюка, і сьогодні справний, ходить. Голова ОДА особисто був знайомий з Владикою Петром, каже, що «це унікальна людина, письменник, поет, має видані цікаві праці», тому вирішено побудувати на околиці Івано-Франківська, в районі автобазару, невеличку церкву і музей Владики Петра Ко
...
Читати далі »
Переглядів:
689
|
Додав:
Dnister
|
Дата:
12.04.2011
|
У с. Томашівцях Калуського району з ініціативи та завдяки фінансуванню ВО «Свобода» відкрили меморіальну дошку членові ОУН, художникові, докторові філософії, голові НТШ в Канаді Богданові Стебельському. Про це повідомив депутат обласної ради Василь Попович. З цієї нагоди відбулося урочисте віче. Місцевий священик о. Михайло освятив меморіальну плиту. Заслужена вчителька України Оксана Тебешевська розповіла про зв’язок родини Стебельських із Калущиною, про батька іллю, який у 1906 році був переведений із Цвітови до Томашівців і працював тут директором місцевої школи до 1912 року, а також про своє листування з дружиною Богдана Стебельського — Аріядною, зустрічі з Лілею Стебельською, дочкою Богданового рідного брата, легендарного командира УПА Степана «Хріна». Оксана Тебешевська подарувала школі портрет Богдана Стебельського.
Переглядів:
667
|
Додав:
Dnister
|
Дата:
12.04.2011
|
12 квітня 2011 р. управлінням культури Івано-Франківської облдержадміністрації проведено нараду з директорами музеїв – юридичних осіб області. Захід проведено на виконання листа Міністерства культури України від 23.03.2011 р. №47/7-6/47-11. Даний документ говорить про необхідність розробки плану першочергових заходів щодо розвитку та реформування музейної сфери. Ним доручається провести в області аналіз необхідності проведення капітальних, поточних ремонтів приміщень музеїв, оснащення їх сучасними пожежно-охоронними засобами, приведення стану інженерно-технічних систем до нормативних вимог. Також, доручено здійснити моніторинг збереженості пам»яток Музейного фонду України, умов їхнього зберігання, реставраційного забезпечення, виконання консерваційно-реставраційних заходів та надання методичної допомоги директорам і зберігачам фондів, художникам – реставраторам музеїв; визначити орієнтовний розмір додаткових видатків для вирішення існ
...
Читати далі »
Переглядів:
606
|
Додав:
Dnister
|
Дата:
12.04.2011
|
12 квітня з гостями з Німеччини, представниками Німецької народної Спілки по догляду за військовими похованнями в Україні, зустрівся заступник голови обласної державної адміністрації Роман Іваницький, який є співголовою Івано-Франківської регіональної комісії у справах увічнення пам'яті жертв війни та політичних репресій. Як зазначалося, відповідно до плану роботи Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті жертв війни і політичних репресій, у другому кварталі поточного року Німецька народна спілка по догляду за військовими похованнями в західних областях України планує проводити роботи по розшуку і збору останків німецьких військовослужбовців на території Богородчанського району (с. Підгір'я), Надвірнянського ( селище Делятин, місто Надвірна), Тлумацького (села Гостів, Озеряни, Пужники, селище Кутище).
Переглядів:
631
|
Додав:
Dnister
|
Дата:
11.04.2011
| |