Середа, 12.06.2024, 23:21:48

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2011 » Листопад » 13 » 75 років школі у Більшівцях
21:31:26
75 років школі у Більшівцях
Більшівцівська загальноосвітня школа святкувала свій 75-й ювілей. 1936 рік, 1 вересня, в гарному зеленому селищі Більшівці, яке лежить на древній Галицькій землі продзвенів вперше срібний дзвіночок. Цей день можна воістину назвати Днем народження і селища. Ожила, заспівала школа, відчинила гостинно свої двері, запрошуючи дітей.
Школа була збудована на зібрані з поселення гроші. Спочатку це була п’ятикласна школа, відразу ж перетворена у семикласну «Загальну школу людову ім. князя Бандурського». Директором був призначений шляхтич Ян Дудик. З 1936 по 1939 роки в школі працювало 12 учителів і навчалося 200-240 учнів. Навчанням було охоплено тільки третину дітей шкільного віку.
В 1939 році було створено загальноосвітню школу з українською мовою навчання. Очолював школу Майструк Михайло, який керував шкільним хором. Після війни, коли школа зазнала значних збитків, її було відновлено. В 1944-1945 роках навчанням було охоплено 305 учнів. Директором школи працювала Білан Анна Михайлівна, випускниця школи, отримавши диплом Київського державного університету, пізніше працювала у Львівському політехнічному інституті, кандидат історичних наук, нині пенсіонерка, проживає у м. Львові.
В 1947 році в школі відбувся перший випуск учнів-десятикласників. Атестати зрілості одержали 29 випускників. Серед них 1 - доктор технічних наук, 2 – кандидати наук, 3 – лікарі, 6 – вчителів, 4 – інженери.
У різні часи школу очолювали: Ківер М.О., Кошман М.В., Пилепенко Є.Я., Байдачок Ф.П., Пилипів М.Д. Вже 19 років директором школи працює Кобецький Р.Я. – енергійний, вимогливий, розумний керівник.
Сьогодні школа відзначає 75-річний ювілей. За ці роки атестати зрілості одержали близько 3500 випускників, 94 з них нагороджені золотою медаллю і 37 – срібною.

Переглядів: 766 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024