Понеділок, 27.05.2024, 02:18:39

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2011 » Листопад » 2 » Коломия вшановує короля Данила
22:29:11
Коломия вшановує короля Данила
Книжково-ілюстративна виставка, присвячена 810-річчю з дня народження першого короля Русі-України Данила Галицького, відкрилась у бібліотеці Національного музею Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського.
Цьогоріч в Україні відзначають 810-ту річницю з дня народження Данила Галицького (1201-1264рр.) - першого короля Русі-України. У вітчизняній історіографії його вважають найвидатнішим з усіх правителів західних князівств. Адже на тлі тогочасних складних обставин, у яких довелося діяти правителю, його досягнення були справді величними. 
Із відновленням та розширенням володінь свого батька, Данило Галицький змушений був стримував польську та угорську експансії. Подолавши могутність бояр, Король зумів піднести соціально-економічний та культурний рівень своїх володінь до одного з найвищих у тогочасній Східній Європі.
Проте не все вдалося. Через внутрішні чвари Данило не зміг утримати Київ та побороти монголо-татар. Втім, все ж зумів максимально послабити тиск Золотої Орди. 
Намагаючись відійти від впливів зі Сходу, Данило Галицький звернув політичний курс на Захід. Для зміцнення міжнародного авторитету своєї держави, 1246 року він заснував у Галичі церковну митрополію, яка перебрала на себе функції загальноруської. 
У січні 1254 року (за новим стилем), у Дорогочині папський легат коронував і здійснив обряд святопомазання Данила. Князь із вдячністю прийняв королівську корону «від усіх своїх єпископів», підкресливши при цьому, що коронується не тільки він, а й сама Русь... 
Найціннішим експонатом згаданої виставки музейної бібліотеки є документальне першоджерело – «Літопис Руський», до писання якого за 300 років долучилося дванадцять поколінь літописців. У бібліотеці представлено й численні історичні матеріали життєпису Данила Галицького, зібрані відомими українськими істориками: Іваном Крип’якевичем, Михайлом Грушевським, Дмитром Дорошенком, Орестом Субтельним... Виставку доповнюють також художні твори, періодичні видання та ілюстрації.

Переглядів: 661 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024