Напередодні 87-ої річниці від дня народження світлої пам’яті Михайла Фіголя в Національному заповіднику «Давній Галич» відкрилася виставка робіт нашого земляка, заслуженого художника України, лауреата мистецької премії ім. В. Стефаника. На відкриття заходу, крім працівників заповідника, прийшли рідні та друзі митця.
Михайло Фіголь був унікальною людиною, талановитим митцем, закоханим у рідний край. Він виховав не одне покоління художників і мистецтвознавців, що з теплотою ставилися до Галича. Завдяки його невтомній праці стали відомими історії мистецтва імена Я. Пстрака, О. Сорохтея, М. Симашкевич.
- Виставка, яку ми сьогодні презентуємо, є знаковою для Картинної галереї Національного заповідника, - сказав, відкриваючи захід, завідувач науково-освітнього відділу Національного заповідника «Давній Галич» Ярослав Поташник. – Адже у її стіни в переддень своїх 87-их уродин повернувся художник, творча діяльність якого свого часу визначила долю українського мистецтва нашого краю.
Син художника Олесь розповів, що Михайло Фіголь був великим патріотом України, а Галич для нього став центром Всесвіту. Вся творчість художника пов’язана з княжою столицею.
Дружина митця Тетяна Данилівна, незмінна берегиня пам’яті про художника, справжня охоронниця його творчого доробку, поділилася спогадами про чоловіка. На жаль, не всі задуми вдалося здійснити митцю, хоч працював він багато – написав чимало картин, книжок, зібрав унікальну колекцію знахідок з Давнього Галича.
Добрі слова про М. Фіголя говорили й інші промовці.
Художник живе доти, доки про нього пам’ятають. Михайло Фіголь промовляє сьогодні до нас через свої картини.
Любов Бойко |