Субота, 21.12.2024, 16:11:15

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Липень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
 
Архів новин
Головна » 2021 » Липень » 14 » Прикарпатському краєзнавцю вручено премію імені П.Тронька
10:09:25
Прикарпатському краєзнавцю вручено премію імені П.Тронька

Щорічно, 12 липня, Національна спілка краєзнавців України традиційно вшановує пам’ять академіка Тронька Петра Тимофійовича (1915–2011) – Героя України, відомого вченого, першого очільника Спілки (у 1990–2011 рр.).

Цього дня відбулося покладання квітів до його могили на Байковому цвинтарі. В урочистостях взяли участь представники керівних органів НСКУ та регіональних організацій, відомі краєзнавці, подвижники Петра Тимофійовича. Присутні обмінялися спогадами про П.Тронька, активна діяльність якого у культурній та пам’яткоохоронній сфері продовжує слугувати прикладом для сучасних поколінь.

Також відбулося урочисте засідання Президії Національної спілки краєзнавців України з нагоди вручення Премії імені академіка Петра Тронька 2021 року.

У номінації “за науково-організаційну та просвітницьку діяльність” премією був відзначений Мирослав Михайлович ГАБОРАК, член правління Івано-Франківської обласної організації НСКУ, кандидат філологічних наук, доцент.

Довідка про лауреата Премії імені академіка Петра Тронька 2021 року:

Мирослав Михайлович ГАБОРАК – член правління Івано-Франківської обласної організації НСКУ, кандидат філологічних наук, доцент. Талановитий вчений, невтомний дослідник історії та культури рідного краю, активний громадський діяч.

Автор дев’яти книг про походження географічних назв Прикарпаття та найменувань людей. Ним було проаналізовано 3248 географічних назв краю, 7839 топонімів (верхів, гір, горбів, височин, перевалів, скель, скельних утворень, кам’яних брил), а також 487 назви полонин, які позначають 563 високогірні пасовища, що є найменуваннями 11714 географічних об’єктів.

Досліджено походження цих назв, способи творення, словотворчі засоби, зв’язок із найменуваннями інших географічних об’єктів. Автор кількох десятків наукових статей, у яких розкриваються різні аспекти природи прикарпатських антропонімів, ойконімів, гідронімів та мікротопонімів.

Він активний прихильник туристсько-краєзнавчої роботи серед учнівської молоді та працівників освіти області.

За його сприянням було проведено чимало різноманітних змагань, конкурсів та екскурсій. Активний учасник роботи Івано-Франківського міського відділення Всеукраїнського товариства «Гуцульщина».


Переглядів: 190 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024