Наразі активісти складають список огорож, які потребують порятунку.
Про це пише на сторінці "Франківськ, який треба берегти" Марія Козакевич,інформує Фіртка.
"На жаль, автентичних огорож в місті залишилось не так і багато, так як в 1960-х -70-х роках їх масово зрізали на металобрухт - в Радянському Союзі ж не було приватної власності, все комунальне. От і понищили старовинні огорожі навколо будинків, садочків і полісадників.... Складаю список огорож, дверей, ліпних елементів, розписів, балконів, скляних ліхтарів для програми реставрації, яку спільно з ДМАКСом будемо подавати на голосування міської ради при прийнятті бюджету на наступний рік і виділення коштів на департамент архітектури", - йдеться у дописі.
Активісти сподіваються на підтримку депутатів і розуміння, що архітектура і її вигляд - це імідж міста, його обличчя, візитівка, які мають викликати почуття гордості у містян та захоплення і бажання відвідувати знову і знову у гостей.
"Це велика відповідальність перед наступними... ні, ні, не виборами, а наступними поколіннями! Бо всім нам ходити цими вулицями і спільно маємо творити і берегти свій Франківськ/Станиславів. Архітектура - це про те, ким ми були, є і, що вкрай важливо, ким ми будемо! Ніхто не заперечить, що пам'ятки та архітектурні елементи мають бути доглянутими і утримуватись в належному стані, а для цього потрібні кошти.
Як показує більш як дворічний досвід ініціативи #ФЯТБ, в місті є фахівці, які вміють і можуть якісно виконувати реставраційно-відновлювальні роботи - і столярні, і по ліпнині, і по металу. Потрібно всім сторонам не бути байдужими і запустити програмні стабільні процеси порятунку спадщини, яка є колосальним потенційним ресурсом розвитку і промоції міста", - резюмує Марія Козакевич. |