Четвер, 21.11.2024, 21:27:14

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2011 » Серпень » 26 » У Калуші відкрили пам’ятник етнічним українцям, депортованим з Польщі
23:20:10
У Калуші відкрили пам’ятник етнічним українцям, депортованим з Польщі
У сквері біля ПК «Мінерал» відбулося урочисте відкриття й освячення пам’ятного знака до 65-ої річниці депортації українців з Польщі. На цей захід з’їхалися керівники лемківських організацій, а також художні колективи не тільки нашої області, але й сусідніх Львівської й Тернопільської. Прибули до Калуша і гості з Польщі.
На урочистостях з нагоди відкриття наголошували, що цей пам’ятник займає гідне місце серед інших, які є в Калуші. Він символізує той нелегкий шлях, який пройшли лемки, надсянці, підлішці та холмщаки, вказує на ті часи, які довелося пережити їм під час депортації.
Як зауважив голова обласної організації товариства «Лемківщина» Степан Криницький, з півмільйона насильно виселених з рідних земель лемків залишилося всього 30-40 тис. Про пережите депортованими українцями говорив і голова обласного товариства «Надсяння» Григорій Криниця. Отець Григорій Мороз запропонував присутнім помолитися за тих, хто не дожив до наших днів, загинув під час переселення, і відправив молебень за їх душі. Духовний спів хору «Лемківщина» супроводжував усе дійство.
Автором цього монумента став калуський скульптор Богдан Коваль. Вартість пам’ятника — 26 тис. грн. Як уже повідомляли «ДП», 10 тис. грн. мають виділити з міського бюджету, решта коштів зібрано у вигляді пожертв. Проте найбільше до створення й встановлення пам’ятного знака долучилися місцеві підприємці Володимир Кузик і Сергій Барна (імена цих двох меценатів вказані на монументі). З вибором тексту, який викарбуваний на мармуровій плиті, допоміг о. Григорій Мороз. Там написано: «Блажен не той, хто тратити уміє, коли приходить час утрат, // Блажен той, хто відродитися зуміє на попелі усіх утрат».
Право відкрити пам’ятник надали головам Калуських організацій товариств «Лемківщина» й «Надсяння» Федору Лабику й Зіновію Назаревичу та Оксані Табачук.
А в післяобідню пору біля «Мінералу» проходило свято лемківської культури «Співочий гай», де можна було почути й побачити виступи як місцевих художніх колективів, так і гостей.
"Дзвони Підгір'я" 

Переглядів: 721 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024