Неділя, 16.06.2024, 16:14:56

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2011 » Серпень » 12
Вже у наступному році у Калуші з’явиться новий пам’ятник. Увіковічнювати у бронзі будуть генерала-хорунжого, головнокомандувача Української Повстанської Армії Романа Шухевича. Сьогодні ж з цієї нагоди у Районному будинку культури пройшла презентація майбутнього архітектурного творіння, автором якого виступив калуський скульптор Ігор Семак, коротко описавши, як же виглядатиме пам’ятник Роману Шухевичу.
Отож перед калушанами головнокомандувач Української Повстанської Армії постане у вигляді двохметрової скульптури. Різкий поворот голови та зігнута і затиснута в кулак права рука, символізуватимуть силу волі та незламність духу. Із плеча генерала-хорунжого спадатиме шенель, яка плавно переходитиме в напівабстрактні форми, що в свою чергу вказуватиме на буремність років, в які жив та працював Роман Шухевич. За підрахунками творців архітектурного творіння, й ... Читати далі »
Переглядів: 527 | Долучив: Dnister | Дата: 12.08.2011

Вулиця Івана Франка
Ще донедавна вулиця Юрія Гагаріна, сьогодні носить ім’я видатного письменника, вченого, драматурга, критика, перекладача, публіциста, громадсько-політичного діяча — Івана Яковича Франка (1856 — 1916). Як і більшість вулиць центру Калуша, є невеликою, однак відразу дві пам’ятки архітектури є саме на цій вулиці. Це будинки міської ради та школи №1.
Із архітектурної точки зору будинок міської ради є багатим та цікавим, але з історичного аспекту про нього це сказати важко. Приміщення споруджене на початку ХХ століття і ніколи за 100 років не змінювало свого призначення. Тривалий час тут містилася повітова адміністрація, райвиконком, а з 1970-х років — міська рада.
Значно цікавішим є будинок навпроти — приміщення відо ... Читати далі »
Переглядів: 747 | Долучив: Dnister | Дата: 12.08.2011

Якщо уважно розглядати старі поштівки, то інколи можна побачити дещо цікаве. Наприклад на цій. Сквер Міцкевича, початок ХХ століття. Між дерев біліє щось високе.
Перше, що приходить у голову, – пам’ятник Адаму Міцкевичу. Але при збільшенні фото виникають запитання. Статуя поета стояла ближче до центру скверу. Та й на відомий пам’ятник біла фігура не дуже подібна. Статую увінчує предмет, який дещо нагадує митру латинського єпископа. А трохи нижче – щось подібне на бороду. То кому цей пам’ятник?
У деяких джерелах згадується статуя святого Йосипа, яка стояла за теперішнім Художнім музеєм. Але чи була вона там завжди – невідомо. Також Станиславів мав скульптуру святого Яна Непомуцена, яка кочувала з місця на місце. Може, деякий час Ян «відпочивав» у сквері?
Переглядів: 768 | Долучив: Dnister | Дата: 12.08.2011

В одному з куточків парку Військових ветеранів у Франківську лежить дещо незвична купа каміння. Що це? Відповідь проста – зруйновані скульптури. За радянських часів парки міста прикрашали численні фігури людей, тварин і навіть містичних істот. Вони не несли жодного ідеологічного навантаження, а просто слугували оздобою скверів і дитячих майданчиків. Для виготовлення цього «щастя» зазвичай використовували недовговічні матеріали, тому тепер їх можна побачити лише на старих фото.

Вандали проти піонерів
У 1949 році комунальні служби Станіслава привели в порядок міський парк імені Шевченка. Поруч із клумбами, алеями та пам’ятниками вождям постав так званий піонерський майданчик.
Переглядів: 688 | Долучив: Dnister | Дата: 12.08.2011

За повідомленням Івано-Франківської обласної дирекції УДПЗ «Укрпошта», 24 серпня 2011 р. буде проведено спецпогашення художнього маркованого конверта «З Днем Незалежності України!». Спецпогашення розпочнеться о 10.00 год у Івано-Франківському відділенні зв’язку – 18. 
Переглядів: 570 | Долучив: Dnister | Дата: 12.08.2011

Володимир Данилович Баран – член кореспондент НАН України, доктор історичних наук, професор, двічі лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки народився 9 серпня 1926 р. у с. Дем’янів Галицького району Івано-Франківської області. Після закінчення початкової школи у рідному селі продовжував навчання у неповній середній школі в м. Бурштині. Продовжив освіту лише після тяжких років німецько-фашистської окупації, закінчивши Рогатинське педагогічне училище. Остаточно він обрав свій майбутній фах 1946 р., коли вступив на історичний факультет Львівського педагогічного інституту. З 1950 р. починається відлік трудового стажу В.Д. Барана.
Починаючи з 1953 р., коли Володимир Данилович був зарахований на посаду молодшого наукового співробітника Інституту суспільних наук АН УРСР, його професійна діяльність назавжди пов’язана з археологією. Із самого п ... Читати далі »
Переглядів: 696 | Долучив: Dnister | Дата: 12.08.2011

Перша ластівка
В кінці 80-х років минулого століття відбулися надзвичайні політичні і історичні події, а Україна, яка 70 років була у складі СРСР, заговорила на повний голос. Про неї дізнався світ. Черговий номер газети продовжує публікувати матеріали, присвячені 20-річниці незалежності України. 
Сьогодні ми поведемо розмову про створення і діяльність в районі Української республіканської партії, яку впродовж років очолює Степан Іванюк.
– Пане Степане, повернімося в пам’яті на 20 років назад.
– Я б торкнувся подій, які передували процесам відродження. Адже у березні 1988 року утворено Українську Гельсінську ... Читати далі »
Переглядів: 506 | Долучив: Dnister | Дата: 12.08.2011


Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024