Субота, 18.05.2024, 12:01:10

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2011 » Серпень » 02
Глибоким знанням наших витоків, творчістю, яка поєднує любов, відзначалась, передусім, виставка ляльок Оксани Смереки у Музеї іс­торії Надвірнянщини, з котрою мали нагоду у травні ознайомитися краяни.
Лялька – то душа Укра­їни, її нерв, її національний порив у виконанні Оксани. І Надвірна як найрідніша і найщиріша, і водночас найвимогливіша, ставилася до її творчості. Звичайно, що поетична уява і талант до поетичного письма (Оксана Смерека-Малик – авторка двох поетичних збірок «Три любові» і «Кав`ярня любови») лише сприяють неординарному її творчому поступу у лялькарстві.
«Дивуйте світ, сійте добро працею Ваших рук», – від­гукується про виставку надвірнянка Оксана Козак. А ось художник Остап Мальгівський «…вражений колоритом і фантазією. Кожна лялька має свій характер, що є цінним». Мар`яна Л ... Читати далі »
Переглядів: 724 | Долучив: Dnister | Дата: 02.08.2011

Татарська навала з півдня у ХVI—ХVIII ст. формувала полки найзапекліших і найжорстокіших завойовників слов’янських земель з яничарів. Здавалося, якщо татарські набіги давно минули, таке явище  втратило актуальність. Але  ж у наступні століття набіги північних сусідів не були менш жорстокими. Варто згадати лиш один Батурин, де нещадно вирізали всіх — від старого до малого, навіть немовлят. Неперевершена жорстокість північних сусідів, особливо в минулому столітті призвела до ще жахливішого явища — внутрішнього яничарства, коли навіть деякі українські матері самі своїх дітей виховували яничарами, прагнучи врятувати їх від нещадних переслідувань «работніков» НКВД та КГБ в імперії зла. 
Однак то невелика штука переходити на  національність панівної нації. А ось перейти на бік поневоленої й переслідуваної нації, втративши відповідні персп ... Читати далі »
Переглядів: 775 | Долучив: Dnister | Дата: 02.08.2011


Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024