Біля будинку, де проживав відомий український письменник, журналіст, багаторічний голова обласної організації Національної спілки письменників України, політв’язень Ярослав Дорошенка урочисто відкрили анотаційну дошку на його честь.
Доля складалась так, що Ярослав у різні періоди свого проживав на цій вулиця, пригадує вдова Дорошенка пані Ганна.
«У той день, коли ми ховали Славка, подумалось що він востаннє на цій вулиці, яку так любив. Та виявилось, що не востаннє. Хоча, зізнаюсь, коли вперше запропонували встановити дошку саме поруч цього будинку, мені здалось це дивним. Та потім пригадала, що куди б не закидало життя мого чоловіка, він все ж таки повертався на цю вулицю. Тож тепер він повернувся сюди назавжди» - каже дружина поета Ганна Дорошенко, пише Бліц.
Нинішній очільник спілки письменників Євген Баран пригадує, що Дорошенко був одним із тих, хто найдовше очолював обласну НСПУ. За час його гетьманування спілка зросла двічі. Дорошенко був дуже активним та невтомно дбав про своїх колег по перу -"вибивав"квартири, сприяв у виданні книжок, писав передмови та рецензії і не боявся давати дорогу молодим.
Довідково: Народився Ярослав Дорошенко в селі Тязев Тисменицького району. Батько-хлібороб виховав сина патріотом, тому після закінчення місцевої семирічки Ярослава заарештували за націоналізм і засудили на 25 років. Із Воркути Дорошенко повернувся восени 1955-го, заочно закінчив історико-філологічний факультет Івано-Франківського педінституту. Із 1968 року працював у редакціях обласних газет, із 1990-го очолював обласну письменницьку організацію. Писав сонети, видав збірки поезій: "Зоряниця", "Живучість", "Жага", "Весла часу", "Сонце у сльозині". Чимало його віршів покладено на музику. |