Головна » 2020»Червень»9 » В Яремчі дослідники відшукали уламки літака Другої світової війни
22:18:59
В Яремчі дослідники відшукали уламки літака Другої світової війни
Один з трьох літаків Fiat угорської армії, який впав сьомого липня 1941-го року у прикарпатському містечку Яремче, віднайшли дослідники з групи “Пошук літаків Другої світової війни в Україні”.
Шостого та сьомого червня пошуковці оглядали вцілілі фрагменти, інформує “Суспільне“.
За словами учасника групи Михайла Будейчука такий літак в Україні знаходять вперше.
“Складався літак з таких трубок, зверху був обшитий алюмінієм, дюралюмінієм – це фюзеляж. Двигун був, редуктор ігвент – це був простенький літак, так званий біплан з подвійним крилом. В 43-му році їх взагалі зняли з озброєння”, – розповідає дослідник.
Олександр займається пошуками літаків на Прикарпатті разом із сином Михайлом. Чоловіки розповідають, що угорська армія мала 78 літаків італійського виробництва Fiat. З них в Україні було збито таких п’ять, три – в Яремчі.
“Під горою Синячка знайшли рештки літака Fiat СR-42, який був на озброєнні в угорських повітряних сил, і нам пощастило знайти шасі з клеймом НА-Італія. Крім шасі, дуже багато різного алюмінію від фюзеляжу і багато цікавих деталей”, – каже Михайло Будейчук.
Учасник групи “Пошук літаків ДСВ в Україні” Андрій Кір’янов розповів, що організацію створили два роки тому. За минулий рік дослідники знайшли 17 місць падінь літаків, як радянських, так і німецьких. А почалося все із випадкової знахідки німецького літака Focke-Wulf Fw 190 за три кілометри від Львова.
“По Франківщині, то у нас на Яйку Ілемському був Junkers -88 , на Довбушанці Junkers-52, в Богородчанах був Як-7, в Тисменицькому районі радянський сучасний, років 80-х”, – розповів Андрій Кір’янов.
У планах дослідників – пошук літака на горі Піп Іван.
Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю!
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження).
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі.
Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.
Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.