Четвер, 21.11.2024, 11:08:09

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Червень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
 
Архів новин
Головна » 2020 » Червень » 4 » В середмісті Галича провели пошукову експедицію, аби визначити поховання жертв НКВС
21:54:07
В середмісті Галича провели пошукову експедицію, аби визначити поховання жертв НКВС

У вівторок, 2 червня, працівники комунального підприємства обласної ради "Пам'ять", спільно з членами ГО "Галицьке районне об'єднання воїнів АТО" провели пошукову експедицію в місто Галич.

Як розповів кореспондентці Бліц-Інфо директор обласного комунального підприємства “Пам’ять” Василь Тимків, у них є інформація від старожилів, що в Галичі є кілька імовірних місць поховань учасників національно-визвольної боротьби.

«Ми хочемо провести пошуки на декількох локаціях, які нам вказали: біля податкової, на території школи, біля поліції, військкомату. Старожили розповідали нам, що там можуть бути поховані закатовані учасники національно-визвольної боротьби і люди, які їм допомагали. Можливо, щось знайдемо. Також у нас є інформація про кілька місць, де НКВС могли утримувати в’язнів»,- каже Тимків.

Дослідники вважають, що в Галичі, можуть бути великі поховання, як минулого року знайшли у Більшівцях. Адже місто велике і таких поховань може бути кілька, просто їх ще не знайшли.

Розпочали пошуки з будівлі, де зараз розміщується Центр обслуговування платників податків. За австрійської влади тут був повітовий суд, опісля, за свідченнями старожилів, в’язниця і гарнізон НКВС.

Збоку від будівлі є подвір’я, де імовірно можуть бути поховання. Працівниця установи розповіла історикам, що кілька років тому тут замінювали каналізаційний колектор, але нічого не знаходили. Втім, тоді не перекопували все подвір’я, тож дослідники планують отримати відповідні дозволи і провести у цьому місці розкопки.

Також під час пошуків з’ясувалось, що в підвалах колишнього повітового суду справді були камери, де утримували в’язнів. Як розповів місцевий мешканець пан Володимир, на подвір’ї біля приміщення лежали тіла закатованих упівців для впізнання, втім ніхто не зізнався, що їх знає. Люди боялися.

«В цьому приміщенні був суд і прокуратура. Поруч, в підвалах теперішньої музичної школи була тюрма. Позаду відділу поліції, на території школи, є поховання близько 46 невпізнаних воїнів УПА. Батькова сестра працювала в НКВС, а її чоловік був дільничним, то вона розказувала. Їх вперше знайшли, коли хотіли будувати котельню для школи. Тоді викопали останки, форму, частини стволів. Втім, після цієї знахідки, котельню вирішили збудувати в іншому місці. Мене дивує, що за часів незалежності ніхто не перепоховав їх. Хоча дехто каже, що тоді останки вивезли», - каже чоловік.

Опісля пан Володимир провів дослідників у підвали, де були камери. Вузенькі коридори, темрява, сирість і камери 1.5 на 2 метри. В таких умовах ув’язнені учасники національно-визвольної боротьби доживали останні дні перед стратою. Втім, найбільше вразили карцерні ями в яких утримували покараних. Людей опускали у вузьку яму глибиною два метри і закривали металевою кришкою. Зараз ці ями засипані, але дослідники планують їх розкопати. Варто зауважити, що частина ходів у підвалах замуровані, тож там можуть бути сховані документи НКВС.

Перш за все, за словами Василя Тимківа, пошуковці планують перевірити ділянку на території школи, а тоді вже інші локації, які вдалося знайти. Якщо знайдуть рештки, то їх відправлять на патологоанатомічну експертизу, де визначать стать, вік та як людина була вбита. Опісля перепоховають.


Переглядів: 238 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024