Середа, 12.06.2024, 23:12:50

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2011 » Листопад » 18 » Виставка - ювілей "Скарб її душі"
11:03:28
Виставка - ювілей "Скарб її душі"
До уваги художників, мистецтвознавців, викладачів та студентів, всіх, хто цікавиться народним мистецтвом. Відділ літератури з мистецтва пропонує книжкову виставку „Скарб її душі”, присвячену 70-річному ювілею народного майстра декоративно-прикладного мистецтва, заслуженого художника України - Ганни Вінтоняк.
Народилася Ганна Григорівна 10 лютого 1941 року в с. Космачі Косівського району Івано-Франківської області у селянській родині. Змалку вміла писати писанки, вишивати і ткати.
Протягом десятків років плідно трудиться на ниві розвитку народного мистецтва України, зокрема Покуття. Створила оригінальні, неповторні комплекси сучасного одягу з використання народних художніх традицій, що увійшли до скарбниці народного мистецтва цього краю. Збагатила ансамблі одягу новими композиційними рішеннями, відродила призабуту роками техніку вишивки.
На сьогодні вона є директором ПФ „Художній салон", головою Спілки майстрів народного мистецтва „Журавка". Богом даний талант допомагає Ганні Вінтоняк водночас проводити велику роботу з майстрами, організовувати виставки, завжди перебувати у пошуку нових ідей та задумів в сучасних комплектах одягу, які милують око глядача, прищеплюють любов до прекрасного.
Творчість Ганни Григорівни - цілісне художнє явище, яке корінням своїм міцно вростає в грунт народних традицій, визначається оригінальністю, зручністю, красою виробів та прагненням майстрині все глибше осмислити роль народної художньої творчості в сучасному житті.
На виставці представлені книги, які допоможуть ознайомитись з життєвим шляхом майстрині, її культурними надбаннями, зокрема з Гуцульськими костюмами, вишивкою, традиціями народного ткацтва.

Переглядів: 583 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024