Неділя, 2020-10-25, 6:27 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Жовтень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
 
Архів новин
Головна » Архів новин
« 1 2 ... 191 192 193 194 195 ... 213 214 »
У Коломийському музеї відкрилася виставка з фондової збірки народної покутської тканини кінця ХІХ – І половини ХХ ст.
Виставку урочисто відкрили директор установи Ярослава Ткачук та кандидат історичних наук, доцент Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, етнограф Михайло Паньків у рамках науково-теоретичної конференції з питань дослідження  історико-етнографічного регіону Покуття. 
У виставкових залах представлено понад 300 тканих творів з чотирьох покутських районів: Коломийського, Городенківського, Снятинського та Тлумацького. Це інтер’єрні тканини (верети, скатертини, рушники, наволочки) та одягові (ткані хустки, перемітки, запаски, опинки, фартухи, пояси). Доповнюють виставку сучасні роботи, створені на основі давніх традицій. Сприйняття виставки підсилюють ... Читати далі »
Переглядів: 336 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-13

11 вересня в історико-краєзнавчому музеї Калущини відкрилася виставка «Слово і образ», присвячена 450-річчю Пересопницького Євангелія. Калуш виставив ікони, церковні книги й атрибутику прикарпатського походження. Адже навіть факсимільне видання Пересопницького Євангелія калуським краєзнавцям не по кишені, адже коштує майже 10 тис. гривень. 
Хоча, Україна мала чимало Євангелій, але приблизно так, як за радянського часу була визнана чи не одна старовинна книга — «Апостол» Івана Федорова, так і сьогодні з-поміж багатьох Євангелій в особливій пошані — Пересопницьке. Мабуть, тому, що на ньому складають присягу Президенти. Хоча, є чимало Євангелій, писаних золотою і срібною фарбами. І кожне Євангеліє має право на вивчення. Тим паче, що у минулому столітті атеїзм на теренах України зібрав непоганий урожай, — вважає старший науковий співробітник історико- ... Читати далі »
Переглядів: 332 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-12

У рамках відзначення ХХ – річчя створення та діяльності Івано-Франківської обласної організації НСКУ в бібліотеці часопису «Краєзнавець Прикарпаття» видано «Літопис краєзнавців Прикарпаття». Авторами-укладачами праці є: Михайло Косило - голова Івано-Франківської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, заслужений працівник освіти України та Богдан Гаврилів — кандидат історичних наук, доцент Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, заслужений працівник культури України.
Праця 176 – сторінкова, складається з наступних розділів: «Краєзнавець - значить патріот», «Літопис діяльності обласної організації Національної спілки краєзнавців України», «Біографії членів обласної організації Спілки», «IV з'їзд Національної спілки краєзнавців України», «До 85-річчя створення Національної Спілки краєзнавців України», «Перші лауреати обласної краєзнавчої премії ім. В. Полєка». У виданні розміщено близько чот ... Читати далі »
Переглядів: 458 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-12

Днями архівний фонд Коломийського музею поповнився новими надходженнями старовини.
Онука, знаного на Коломийщині краєзнавця і вчителя Миколи Сорича (1931-2003) з села Мишина, передала класні журнали з архіву свого дідуся. Пані Ірина Мочернюк завітала до Музею зі своїм десятирічним сином Андрієм, який, власне, й не приховував гордості від залучення до такої місії. Раритети Миколи Сорича унаочнюють собою зшитки зошитів 1905/06, 1925/26 і 1935/36 років, які були типовими для тогочасної шкільної епохи Галичини.
Переглядів: 353 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-11

Покуття – це мальовнича частина Прикарпаття, яке поряд з Гуцульщиною, Бойківщиною, Опіллям є частиною багатого своєю матеріальною і духовною культурою краю. Тут легендами оповиті старовинні замки й будівлі, колоритна говірка, дзвінкоголоса народна пісня. Неповторний квітучий край, характерний своїми врожайними ланами, чепурними селами, зеленими садами. Площа Покуття в межах Івано-Франківської області дорівнює 3083 кв.км. Межі Покуття відзначають швидкоплинна гірська річка Прут і лагідний Дністер. На території майже кожного теперішнього населеного пункту археологи знаходять стародавні поселення, що свідчить про те, що ці землі здавна облюбувала людина. Та й недарма, адже землі Покуття найродючіші в Івано-Франківській області.
Славиться Покуття своєю звитягою, своїм нескореним духом. У 1490-1492 роках тут спалахнуло антифеодальне повстання селян під пров ... Читати далі »
Переглядів: 443 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-11

9 жовтня 2011 року в с. Новичка біля бункера, розташованого на подвір’ї помешкання сім’ї Олексин з ініціативи та організації станичної управи Братства ОУН-УПА та підтримки райдержадміністрації вшанування пам’яті воїнів УПА, які віддали своє життя за волю та незалежність України.
Про трагічні події 14 січня 1951 року, які відбулись на подвір’ї Олексинів розповів господар Ярослав Олексин.
            Долинський р-н
Переглядів: 339 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-11

В рамках історико-краєзнавчої конференції видано 352-ох сторінковий збірник матеріалів. В складі редакційної колегії працювали: П. Т. Тронько (голова), О. Г. Бажан, Т. Ф. Гритор'єва, В. І Дмитрук, М. Ю. Косило, Р. В. Маньковська. У збірнику наукових статей вміщено другу частину матеріалів XII Всеукраїнської наукової історико-краєзнавчої конференції «Освітянське краєзнавство: досвід, проблеми, перспективи», присвяченої 200-річчю від дня народження українських просвітителів І. Вагилевича та М. Шашкевича (м. Івано-Франківськ, 6-7 жовтня 2011 р.). Тут представлено також краєзнавчі дослідження, приурочені 20-річчю діяльності Івано-Франківської обласної організації Національної спілки краєзнавців України.
Першу частину наукових доповідей та повідомлень опубліковано у журналі «Краєзнавство», № 3, 2011 р. Це спеціальне число журналу видано для конференції. 134 –ох сторінкових часопис ... Читати далі »
Переглядів: 355 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-11

Давній Галич займає особливе місце в історичному розвитку краєзнавства. Тут у ХІХ столітті здійснювали свої дослідження перші краєзнавці – священники та літератори. Не випадково Галич та його історія є одним з стрижневих моментів історії нашого Прикарпаття та України.
Саме тому, щоб відвідати терени Давнього Галича, відддати шану його славній минувшині, помилуватися чудовими краєвидами та побачити збережену автентику, - сюди завітали учасники ХІІ Всеукраїнської історико-краєзнавчої конференції. Близько 60 науковців з 16 областей України та АРКрим, Республіки Білорусь та Російської Федерації побували на теренах колишньої столиці великого краю – Галичини і Волині.
Краєзнавці розпочали своє знайомство з Галичем у провідній науково-дослідницькій установі нашого краю – Національному заповіднику «Давній Галич». Заступник генерального директора Національного заповідника Семен Побуцький розповів учасникам зустрічі про структуру та осно ... Читати далі »
Переглядів: 379 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-10

6 жовтня 2011 р., увійде в історію, як обласної організації НСКУ, так і Національної спілки краєзнавців України. Саме цього дня в Івано-Франківську проведено ХІІ Всеукраїнську наукову історико-краєзнавчу конференцію «Освітянське краєзнавство: досвід, проблеми, перспективи». Впродовж дня краєзнавці України, Республіки Білорусь та Російської Федерації працювали у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника. 
Проведення заходу в стінах такого поважного закладу одразу засвідчило його академічний рівень; зрештою, в альма-матері гуманітарного Прикарпаття здобули освіту 40 членів обласної організації НСКУ (з 80 членів).
В пленарному засіданні взяли участь 60 науковців – краєзнавців з 16 областей України та Автономної Республіки Крим, представники вищих навчальних закладів ... Читати далі »
Переглядів: 463 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-08

В Івано-Франківську оновлюють будинок, де бував Іван Франко. Будинок збудований у 1880 році, є пам’яткою архітектури місцевого значення (охоронний номер 361-іф). Міщани мали змогу його тут бачити і слухати в 1910 і 1914 роках, коли він у тогочасному залі «Руської бесіди» читав свою поему «Мойсей». На згадку про цю подію в 1966 р. на цьому будинку встановлено меморіальну дошку, а в 1986 р. її урочисто оновлено. На гранітній плиті під барельєфним погруддям напис: «В цьому будинку в 1889—1914 рр. геніальний український письменник, революціонер-демократ Іван Якович Франко неодноразово читав свої твори». Впродовж останнього часу в приміщенні перебував ресторан «L джаз клуб» (арт кафе, бар).
Слід зауважити, що на відміну від багатьох «оновлень», які проводяться в обласному центрі, дані роботи виконуються сумлінно, будинок не контрастує з оточуючим середовище ... Читати далі »
Переглядів: 354 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-08

Науково-теоретична конференція з питань дослідження історико-етнографічного регіону Покуття відбудеться в Національному музеї.
Конференція відбудеться в рамках ІV обласного відкритого фестивалю аматорського мистецтва «Покутські джерела», основним завданням якого є збереження та популяризація кращих зразків автентичної народної творчості, взаємообмін між покутськими районами та збагачення культурно-мистецьких традицій Покуття. 
У програмі конференції доповіді науковців Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського та Прикарпатського національного університету ім. В Стефаника. 
Завершиться конференція презентацією історико-етнографічного нарису «Покуття» та відкриттям виставки з фондів Нац ... Читати далі »
Переглядів: 452 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-08

Клуб людей похилого віку «Надвечір» на базі Івано-Франківського Карітасу продовжить свою роботу. Наприкінці вересня працівники Карітасу прийняли  участь в  роботі установчої конференції організацій-переможців 3-го конкурсу Програми «Місце зустрічі – Діалог» фонду «Пам’ять, Відповідальність, Майбутнє», під час якої розповіли про здобутки проекту та плани на наступний рік. 
Одне з основних завдань проекту цього року — видання книги спогадів членів Клубу людей похилого віку «Надвечір». Цією збіркою Карітас зробить крок  до  примирення сторін – учасників визвольної боротьби. Видання поєднає спогади представників різних цільових груп - воїнів Великої Вітчизняної війни, жертв націонал-соціалізму, воїнів Української Повстанської армії, політичних в'язнів та жертв комуністичного режиму. Також спільна  праця   ... Читати далі »
Переглядів: 373 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-08

Обласна універсальна наукова бібліотека ім. І.Франка представила книжкову виставку видань членів Івано-Франківської організації Національної спілки краєзнавців України на ХІІ Всеукраїнській науковій історико-краєзнавчій конференції „Освітянське краєзнавство: досвід, проблеми, перспективи”.
Учасники конференції із великим зацікавленням знайомилися із книжковою виставкою, організованою працівниками обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.Франка. На ній було представлено понад сто видань, які презентують творчі доробки членів обласної організації Національної спілки краєзнавців України останніх років. Серед них монографії, збірники, видання серії „Моє місто”, краєзнавчі та пам’яткознавчі розвідки, історії окремих населених пунктів Івано-Франківської області та ін. Окремим розділом виставки експонувалася друкована продукція ОУНБ ... Читати далі »
Переглядів: 392 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-08

Суди та судді
Якщо на початку ХХ ст. адміністрацією краю відали поляки, то судочинство було українським. Був це недогляд влади чи навпаки - свідома внутрішня політика Австро-Угорщини, але стан справ у судочинстві склався таким чином, що, навіть анексувавши західноукраїнські землі, поляки ще протягом десятиріччя не могли повністю усунути суддів-українців. Та й до 1932-1933 років сама структура судів залишалася «австрійською».
Країна була поділена на судові округи з Окружним судом у центрі, друга інстанція - Апеляційний суд і, насамкінець - Найвищий суд (у Відні, а за польської влади - у Варшаві). На території Станиславівського воєводства діяли три Окружні суди: Станиславівський, Коломийський і Стрийський. До Станиславівського судового округу входили Станиславівський, Калуський, Надвірнянський ... Читати далі »
Переглядів: 448 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-08

На терені історії України є багато людей, чиї імена були незаслужено забуті. Наш обов’язок повернути їм їхню славу і честь. Серед них і Іванна Омелянівна Блажкевич – вчителька, громадська діячка, письменниця. Вона безмірно любила дітей, бо завжди вбачали в них краще майбутнє України, виховувала українську гомінку дітвору в дитячих садках, школах, писала для них твори.
Народилася Іванна Блажкевич 9 жовтня 1886 року в селі Денисів на Тернопільщині в сім’ї народного вчителя. Раннє дитинство Іванни проходило в рідному селі, де батьки мали гарний сад, квітники, велику пасіку, своє поле, коней, корів і птицю.
Коли Іванні минуло чотири роки, померла мама Марія Сильвестрівна, осиротивши четверо малих дітей. Іванну та однорічного брата Євгена взяли родичі до Збаража, де дід Сильвестр був лісничим у гр ... Читати далі »
Переглядів: 502 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-08

Українські родини чимало разів дарували людству діячів науки і культури, які своєю працею і творчістю ставали відомими у всьому світовому просторі. Саме до таких людей належить один із найвидатніших скульпторів світу ХX століття Григорій Крук. Дуже часто, порівнюючи його мистецьку спадщину з новелами Василя Стефаника, дослідники приходять до висновку, що так само, як покутський письменник уславив родинне село Русів, так інший – село Братишів на Тлумаччині, де митець народився. Кожного ранку, ідучи на роботу до Прикарпатського університету маленькою вуличкою, названою в Івано-Франківську на честь Григорія Крука, я не раз задумувався: "А чи не мав він часом галицького походження, адже геніальні художники такого масштабу мусіли вирости з певної правічної культурної традиції”. І от, коли я готував доповідь на Міжнародну ювілейну конференцію, адже в жовтні цього року буде відзначатись 1ОО-ліття від дня народження сла ... Читати далі »
Переглядів: 685 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-08

Охочих на них подивитися чекає багато перешкод. Високі паркани, турнікети контрольно-пропускних пунктів, прискіпливі вахтери та озброєні чергові. Пам’ятники, про які йдеться далі, стоять на територіях підприємств і установ, куди пересічному мешканцеві зазвичай важко потрапити. Але ми прорвались!

Бренд мілітарний
Рекордсменом нашого міста у цій галузі безперечно є 114 винищувальна бригада. На її території стоять аж три таких об’єкти.
Штаб і казарми частини розташовані по вулиці Чорновола, 119а, де авіатори дислокуються понад 60 років. За радянських часів була добра традиція іноді оновлювати озброєння та військову техніку. Особливо це стосувалось авіації, яка постійно в ... Читати далі »
Переглядів: 551 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-08

У Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського відкриється виставка народної покутської тканини кінця ХІХ – І половини ХХ ст. Виставка відкриється 9 жовтня 2011 року.
В експозиції будуть представлені декоративні «писані» верети, скатерті, рушники, пішви, які використовувалися для оздоблення житла, а також одягова тканина: опинки, фартухи, пояси та перемітки з Городенківського, Снятинського, Коломийського і Тлумацького районів Івано-Франківщини.  

Довідка.
Покуття – історико-етнографічний регіон України, що займає південно-східну частину Івано-Франківської області. На півночі межує з Поділлям, на південному заході – ... Читати далі »
Переглядів: 347 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-07

6 жовтня 2011 року в м. Надвірна в урочищі «Буковинка» відбулися урочистості з нагоди відкриття відреставрованого пам’ятника жертвам нацизму, розстріляних німецькими окупантами 1941 року. Керівники області, району та громадськість поклали квіти до підніжжя пам’ятника. Виступаючи перед присутніми, голова облдержадміністрації п. М. Вишиванюк подякував всім та сказав: «Важко уявити ті події 1941 року. Коли побачити трупи малих дітей, жінок – перехоплює дух. Бог створив людину і дав їй жити в раю. Але людина створила гріх – вбила. Ніхто не може знати точний список тих, кого вбито та хто лежить в землі – їх тисячі, мільйони. Сьогодні ми вшановуємо тих, хто загинув, сьогодні ми повинні зберегти пам'ять про всіх загиблих людей – це є  запорука того, що злодіяння фашизму вже ніколи не повторяться». Також, голова ОДА закликав всіх до єдності: «Будьте людьми, творіть добро, живіть  за Божими законами». ... Читати далі »
Переглядів: 413 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-06

Спеціально до четвертого  Покутського  фестивалю, який відбудеться у місті Коломиї 09.10.2011 року, з ініціативи голови Городенківської  районної державної адміністрації  Івана Мороза,  у  видавництві  „Наш  світ” м. Тернопіль вийшов  друком туристичний  путівник „Городенківщина: історія, культура, туризм”. 
Путівник  розпочинається   вітальними  словами  голови  райдержадміністрації  Івана Мороза  та  голови районної  ради Богдана Кобилянського. 
У ньому є мапа  району з відзначенням: ботанічних, культурних, історичних, археологічних та сакральних пам’яток, соціально – туристичних та інших інфраструктур. Є розповіді та фотознімки про замки, костели, музеї, мистецтво,  ку ... Читати далі »
Переглядів: 369 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-06

5 жовтня під час чергової робочої зустрічі голови облдержадміністрації Михайла Вишиванюка з Президентом України Віктором Януковичем Глава держави дав доручення Міністру культури України Миколі Кулиняку посприяти Івано-Франківській області щодо повернення на її терени «Галицького Євангелія», 1144 року, однієї із найдавніших пам’яток української літератури та мистецтва.
Ця книга була перекладена церковнослов’янською мовою так званого українського типу в тогочасній столиці Галицького князівства — Крилосі, неподалік нинішнього Галича.
Її оригінал досі зберігається в Москві, в державному історичному музеї. «Галицьке Євангеліє» має срібну шкіряну оправу і 260 пергаментних аркушів.
«Поза сумнівом, цей релігійний, ду ... Читати далі »
Переглядів: 608 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-06

Більшістю голосів проект відправили на доопрацювання. Розчарування щодо рішення народних депутатів висловив син Героя України Євген Гірник – колишній народний депутат, а нині керівник Фундації Олекси Гірника.
За його словами, результати голосування свідчать, що «регіонали не хочуть шукати компромісу ні з живими, ні з мертвими борцями за волю України». Євген Гірник, який підготував проект постанови, зазначив, що документ «був витриманий в компромісному тоні, як відзначення борця за незалежність України».
Він також додав, що вважає недоречною пропозицію відзначати 100-річчя від дня народження Олекси Гірника на регіональному рівні, бо той «зробив свій подвиг не на площі Ринок у Львові і навіть не на Хрещатику, а біля Шевченка», і «не заслужив, щоб випрошувати якихось результатів на повторному др ... Читати далі »
Переглядів: 355 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-06

Фольклористична розвідка Дмитра Пожоджука «Українська ввічливість: фольклор гуцульського етноетикету в загальноукраїнському контексті», що вийшла у косівському видавництві «Писаний Камінь», зацікавить багатьох. Її автор — відомий дослідник Гуцульщини заслужений майстер народної творчості України, лауреат премій імені Івана Огієнка та Мирослава Ірчана, журналіст за фахом, а ще — сільський голова Космача Косівського району тривалий час збирав матеріал про культуру спілкування в різних регіонах України. Тож книжка вийшла солідною — на 270 сторінках, її схвалила Вчена рада Львівського національного уні ... Читати далі »
Переглядів: 486 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-06

Так можна окреслити лейтмотив ХІІ Всеукраїнської наукової історико-краєзнавчої конференції з міжнародною участю «Освітянське краєзнавство: досвід, проблеми, перспективи», яка пройде 6–7 жовтня 2011 року в Прикарпатському національному університеті ім. В. Стефаника (м. Івано-Франківськ, вул. Т. Шевченка, 57). Початок роботи форуму – 10:00. 
Організатори – Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Національна академія педагогічних наук України (НАПНУ), Інститут історії України НАН України, Національна спілка краєзнавців України (НСКУ), Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника та Івано-Франківський обласний державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді – присвятили її 200-річчю від дня народження українських просвітителів Івана Вагилевича та Маркіяна Шашкевича.
Переглядів: 802 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-05

Новостворену обласну комісію у справах увічнення пам'яті жертв війни та політичних репресій, відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації Михайла Вишиванюка, очолив його заступник Роман Іваницький. 
Серед основних завдань новоствореної комісії – організація на території області виконання Комплексної програми та міжнародних договорів України з питань увічнення пам'яті полеглих унаслідок воєн, депортації та політичних репресій. 
Члени комісії можуть входити до складу робочих груп, покликаних оперативно реагувати на інформацію про знайдені останки жертв воєнних дій і політичних репресій, виїжджати на місця знахідок, брати участь у проведенні польових пошукових досліджень тощо. 
До складу обласної комісії у спр ... Читати далі »
Переглядів: 380 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-05

В селі Криворівня місцевий парох отець Іван Рибарук під куполом церкви Пресвятої Богородиці знайшов метричні книги. В них вміщена цінна для села інформація з 1775 по 1944 роки. За версією священика, метрику сховав тутешній духівник, коли дізнався, що в село прийдуть радянські війська і вирішив заховати подалі від людського ока. Небагато-немало — у сховку книги пролежали майже 70 років.
ОТБ "Галичина"
Переглядів: 382 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-05

З давніх – давен, впродовж багатьох століть люди селилися поруч берегів рік. Тут минало життя не одного покоління, ріка приносила позитивну енергетику, була свідком багатьох щасливих і трагічних моментів у житті поселенців.
Саме від старої назви річки Белелуйки - в минулому Тополівки, - що протікає через село Топорівці на Городенківщині, походить назва двотомника Дмитра Мохорука. Він народився на Городенківщині, проте більшу частину свого особистого та професійного життя віддав Снятинщині. Автор відомий, як активний член НСЖУ та НСКУ, а від недавнього часу ще й Спілки письменників. 
Презентація двотомника «Тополівка» відбулася 5 жовтня в обласній універсальній бібліотеці імені Івана Франка. Її учасниками були краєзнавці, письменники, студенти та громадськість обласного центру. Розпочалос ... Читати далі »
Переглядів: 453 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-05

Пленарне засідання розпочнеться 6 жовтня 2011 р. о 10.00 год. в приміщенні Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника. Про свою участь просимо повідомити до 5 жовтня 2011 р. відповідальному секретареві Духович Н.І. за тел. 58-34-14, 58-45-96.
Правління ОО НСКУ
Переглядів: 526 | Долучив: limnytcja | Дата: 2011-10-05

ОРГКОМІТЕТ КОНФЕРЕНЦІЇ
Тронько Петро Тимофійович - голова оргкомітету, голова Національної спілки краєзнавців України, академік НАН України, Герой України +
Табачник Дмитро Володимирович - міністр освіти і науки, молоді та спорту України, доктор історичних наук
Кремень Василь Григорович - президент Національної академії педагогічних наук України, академік НАН України
Смолій Валерій Андрійович - директор Інституту історії України НАН України, академік НАН України
Переглядів: 2015 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-05

5 жовтня о 15 год. в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка відбудеться презентація художньо-краєзнавчої епопеї „Тополівка” Дмитра Мохорука – нашого краянина, члена Національної спілки журналістів України, члена Всеукраїнської спілки краєзнавців, лауреата літературно-мистецької премії ім. Марка Черемшини. 
Чекаємо всіх бажаючих 5 жовтня о 15 год. за адресою: вул. Чорновола, 22.
Переглядів: 377 | Долучив: limnytcja | Дата: 2011-10-04

01 жовтня в Тисмениці відбулися урочистості з нагоди 80-річчя від заснування Тисменицької філії Союзу українок. З цієї нагоди сюди завітали активні членкині цієї організації з усіх районів та міст області. Очолила представницьку делегацію голова Івано-Франківського обласного відділення Союзу Українок Уляна Шведюк.
Привітали одну із найдавніших громадських організацій краю із поважним ювілеєм представники районної влади під час святкової академії у Народному домі м Тисмениця. Заступник голови районної державної адміністрації Володимир Дутчак та заступник голови районної ради Руслан Фармус передали вітання від перших осіб району – голів райдержадміністрації Ігоря Овчара та районної ради Володимира Семеніва, побажали активної громадської діяльності, невичерпної енергії, сил, міцного здоров’я та вручили подарунки.
Переглядів: 520 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-04

2 жовтня в урочищі Підцапова поблизу села Церківна Станковецької сільської ради з ініціативи голів районних осередків політичних партій та громадських організацій традиційно вшановано пам'ять загиблих воїнів ОУН-УПА, а саме сотні Бея, які загинули у нерівному бою із енкаведистами у 1945 році.
Відправив поминальну панахиду та виступив парох УГКЦ Різдва Пресвятої Богородиці о. Ростислав Какапич.
Згадували про героїчний вчинок воїнів також голова РО КУН Тарас Мельник, голова районної станиці Братства ОУН-УПА Юрій Долішній, голова РО «Молодіжного союзу Наша Україна» Юрій Андраш, голова районної громадської організації «Український християнсько-демократичний фронт» Михайло Паньків та жителі села Церківна Іван Гук і Петро Яремко.
Свій вір ... Читати далі »
Переглядів: 683 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-04

Побачило світ чергове, 17-те число часопису «Краєзнавець Прикарпаття». Дане число є піврічником за січень – червень 2011 року. В цьому році буде надруковано ще одне, 18-те число.
Як, і в попередні періоди, регіональний науково-методичний альманах складається з ряду галузевих розділів.
Зокрема, перелік матеріалів є наступним: розділ «В обласній організації Спілки» (стаття «На пленумі»); розділ «До 140-річчя з дня народження Василя Стефаника» (статті – П.Арсенич «Громадська діяльність Василя Стефаника», Мечислав Фіглевський «Написані мовою Русова», Віталій Фіглевський «Лікар Стефаника – уродженець Гуцульщини», Володимир Лукань «Образотворча Стефаникіана»; розділ «Дослідження давньої історії та культури Прикарпаття» (статті – Іван Драбчук «Походження прикарпатських хорватів», Роман Чорненький «М ... Читати далі »
Переглядів: 475 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-03

Галичани завжди мали репутацію людей вихованих і шляхетних, аж до демонстративної манірності й церемонності. Вона виявлялася і у великому, і у дрібницях: у вишуканому вбранні пань, у несподіваній галантності панів, у поважних походах до театру, у вишуканих інтер'єрах галицьких цукерень, у мові старих газет, у цілуванні жіночих рук... Етикету в Галичині завжди надавали великого значення й навчали правилам доброго тону змалечку. Тому вислів "галицьке виховання" має вжиток і сенс до сьогодні. Спробуйте замінити "галицьке" іншим прикметником... Не дуже виходить, чи не так?
Сотню років тому журнал «Нова хата» вчив галичанок не тільки куховарити, модно одягатися та вести домашнє господарство - особливу увагу тут приділяли правилам етикету. Окремі з них застаріли, а деякі залишаються актуальними дотепер.
Переглядів: 448 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-03
Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 20. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2020