Субота, 14.12.2024, 02:52:54

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Червень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
 
Архів новин
Головна » 2013 » Червень » 07
В івано-франківському видавництві «СІМИК» побачила світ книга оповідного фольклору села Клубівців Тисменицького району «На цісаревих іменинах», записаного з народних уст Йосипом Карпівим у другій половині минулого століття. Редактор видання Василь Лесів наголосив, що «подібного до цього у фольклористиці краю за роки незалежності України, принаймні нами, не відстежено». Різноманіття жанрової палітри охоплює казки і притчі, повчальні вірші, прислів’я і приказки, жарти і каламбури,  ... Читати далі »
Переглядів: 663 | Додав: Dnister | Дата: 07.06.2013

У Музеї визвольної боротьби ім. Степана Бандери відбулася презентація книжок львівського історика Євгена Перепічки. Цей чоловік присвятив своє життя донесенню до відома людей правдивої історії ОУН—УПА. Євген Перепічка народився у 1931 році в селі Дитятині Галицького району в селянській родині. У 1945 році його батька заарештували працівники КДБ і і засудили до 20 років каторги. Батько відбував покарання в Норильському концтаборі, де і загинув. Зрозуміло, що з такою біографією  ... Читати далі »
Переглядів: 753 | Додав: Dnister | Дата: 07.06.2013

Газети й журнали виникають, живуть, розвиваються та… помирають. Причини смерті видань бувають різними, як і вік. Найстарший серед нинішніх франківських журналів — літературно-художній часопис «Перевал», заснований 1991 року.
У цьому одноповерховому будиночку колись містилась друкарня Піллєра
Та абсолютним станиславівським старожилом є «Календар повшезний, домовий і господарський». Він хоч і виходив раз на рік, але теж був періодичним виданням. Його рекорд серед журналів досі не побито — 47 років.

Наш Гутенберг
Переглядів: 870 | Додав: Dnister | Дата: 07.06.2013

Є легенда, що Микола Гоголь страждав на летаргію. Це така хвороба, коли людина впадає у глибокий сон, що характеризується повною відсутністю зовнішньої реакції, нечутним диханням, слабким пульсом і кров’яним тиском.
Простіше — ознак життя при такому сні нема. За тою ж легендою, коли знаменитий письменник заснув, близькі подумали, що той помер, і поховали його заживо.
У Станиславові також ходила подібна історія. У 1831 році в нашому місті спалахнула епідемія холери, яка забрала багато людських життів. Серед її жертв був і префект (ректор) Станиславівської гімназії ксьондз Йозеф Габурек.
Померлих ховали на спеціальному цвинтарі, в районі сучасного автомобільного мосту на Незал ... Читати далі »
Переглядів: 561 | Додав: Dnister | Дата: 07.06.2013










Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024