Четвер, 21.11.2024, 17:52:49

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Квітень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
 
Архів новин
Головна » 2018 » Квітень » 29

Сьогодні у село Старуня Богородчанського району з нагоди 125-ліття з дня народження єпископа Української Греко-Католицької Церкви, блаженного священномученика Симеона Лукача, уродженця цього села, прибув Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук. Патріарх очолив Архієрейську Божественну Літургію і відкрив музей «Блаженного священномученика Симеона Лукача та підпільної УГКЦ».

Вшанувати пам’ять підпільного єпископа УГКЦ, якого Папа Іван Павло ІІ в 2001 році проголосив блаженним, та помолитися за Україну зібралися духовенство, земляки Симеона Лукача та вірян ... Читати далі »

Переглядів: 340 | Додав: Dnister | Дата: 29.04.2018

Поштова служба запрацювала у Станиславові в 1830 р. Найдавніша міська пошта розташовувалась на місці сучасної будівлі на вул. Незалежності, 10. Будинок згорів під час сумнозвісної «мармулядової» пожежі в 1868 р., після чого пошта довгі роки винаймала приміщення в різних приватних будинках.

На зламі дев’ятнадцятого і двадцятого століть вона знаходилась у кам’яниці на вул. Смольки (вул. Бачинського, 4) і мала ще дві філії – на сучасній вул. Дністровській та на вокзалі. На жаль, тодішня пошта могла працювати краще, про що свідчить рекорд, зафіксований ... Читати далі »

Переглядів: 338 | Додав: Dnister | Дата: 29.04.2018

Збереглися цікаві спогади станиславівського бургомістра Ігнація Камінського. Більша частина мемуарів присвячена політичним подіям, але є один розділ, що стосується економічного життя міста.

У 1869 році у Станиславові існувала єврейська м’ясна монополія. Усі м’ясні крамнички перебували в руках юдейських купців, які регулярно і безпідставно підвищували ціни. Крім того, різники працювали в якомусь брудному шматті, до християн ставилися зверхньо, нещадно їх обвішували.

... Читати далі »

Переглядів: 372 | Додав: Dnister | Дата: 29.04.2018

Знищення цінних елементів фасаду і покрівлі пам'ятки архітектури – Свято-Троїцького собору (у минулому – єзуїтського костелу) – Івано-Франківська єпархія УПЦ КП вважає ремонтом, а спроби зупинити вандалізм – розпалюванням міжконфесійної ворожнечі. Хоча ще кілька днів тому священики самі обіцяли відновити самовільно й незаконно демонтовані елементи собору.

Як писав КУРС, у квітні цього року духовенство УПЦ КП без необхідних погоджень з департаментом містобудування, архітектури і культурної спадщини затіяло "реконструкцію" покрівлі і елементів ... Читати далі »

Переглядів: 329 | Додав: Dnister | Дата: 29.04.2018










Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024