Неділя, 23.06.2024, 17:14:13

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2012 » Березень » 15 » Готується до друку видання про наших краян – «Славетні галичани»
21:14:01
Готується до друку видання про наших краян – «Славетні галичани»
13 березня 2012 р. в м. Галичі у адміністративному будинку відбулося перше засідання робочої групи по написанню та підготовці до друку видання про наших краян – уродженців Галицького району. Основним завданням даного видавничого проекту є вшанування тих галичан, які активно працювали для місцевої громади, є відомими в області та поза її межами. Рішення про підготовку книги прийнято спільно - Галицькою районною державною адміністрацією та Галицькою районною радою.
Як відомо, історія народу це не тільки події й процеси, а й діяльність окремих осіб, які своєю працею принесли славу своїй Батьківщині. Хтось з них відомий ще за життя, до когось визнання приходить після смерті; інші складають своє життя на полі бою, ще хтось творить словом. Важливо, що незалежно від свого фаху – чи літератор, чи медик, чи робітник є корисними для оточуючих. Їм і буде присвячена книга під робочою назвою «Славетні галичани».
У засіданні робочої групи взяли участь голова Галицької районної ради Петро Стрембіцький, заступник голови Галицької райдержадміністрації Ірина Чернега, головний спеціаліст управління культури облдержадміністрації Андрій Чемеринський, начальник відділу туризму і культури Галицької райдержадміністрації Марія Іваськів, заступник генерального директора Національного заповідника «Давній Галич» Семен Побуцький, директор Музею караїмської історії та культури Ярослав Поташник, директор Музею визвольних змагань Галицького району Микола Яцків, професор Івано-Франківської медичної академії Володимир Боцюрко, професор Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника Богдан Тимків, голова Галицької районної організації НРУ Володимир Федорняк та ін.
Фаховий склад робочої групи дав можливість вже на першому засіданні активно обговорити проблематику збору матеріалу, можливої структури книги, календарних термінів її підготовки. Серед основних дискусійних питань: дві пропозиції часової періодизації, згідно якої буде здійснюватися збір матеріалу (І. від княжої доби до сучасності; ІІ. ХІХ – ХХ століття); характер видання (науково-популярний чи енциклопедичний); об’єм матеріалу, який буде присвячений окремій особі та ін.
Особливий акцент у виданні буде зроблено на борців за волю України у ХХ столітті – з огляду на відзначення в цьому році 70-ї річниці з часу створення УПА.
До збору матеріалу для видання книги «Славетні галичани» будуть залучені заклади культури району, органи місцевого самоврядування. Орієнтовним часом завершення праці над виданням попередньо визначено липень 2012 року. Чергове засідання робочої групи відбудеться 20 березня 2012 р. о 14.00 год. в каб. 28 Галицької РДА.
Андрій Чемеринський. Член НСКУ, магістр історії

Переглядів: 791 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024