Середа, 29.05.2024, 19:58:39

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2012 » Березень » 15 » Музейна Шевченкіана
15:26:13
Музейна Шевченкіана
У Коломийському музеї Гуцульщини та Покуття відзначено 198-у річницю від дня народження великого сина українського народу Тараса Шевченка.
Уже стало доброю традицією в проведенні Шевченківських днів запрошувати до Музею старшокурсників образотворчого відділу Коломийського педколеджу, яких ознайомлюємо з малярською спадщиною геніального Шевченка. Здебільшого звиклі до його неперевершеної поезії, ми чомусь дуже рідко звертаємося до Шевченкового малярства, прийнятого до зразків світового рівня.
Про становлення Шевченка як художника та його мистецький шлях розповіла завідувачка образотворчого відділу Музею Марія Двилюк. Яскравим доповненням до розповіді стало слайд-шоу живописних та графічних робіт митця. Як відомо, Тарас Шевченко працював у галузях станкового живопису, графіки, монументально-декоративного розпису та скульптури, досконало володів технікою акварелі, олії, офорту, малюнка олівцем і пером. Він – автор понад тисячі мистецьких творів (втрачено понад 160). У 1859-1860 роках Шевченко виконав офорти з творів багатьох зарубіжних художників, за які отримав звання академіка гравірування.
Як зазначив наприкінці заходу завідувач образотворчого відділу коледжу Михайло Білоус, такі мистецькі акції в Музеї завжди викликають велике зацікавлення серед студентів та викладачів.
Оксана ЯСІНСЬКА

Переглядів: 659 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024