Понеділок, 20.05.2024, 20:10:58

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Січень 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
 
Архів новин
Головна » 2022 » Січень » 31 » Збірник наукових праць «Галич» - пізнавальний подарунок для шанувальників минулого Галича
11:29:19
Збірник наукових праць «Галич» - пізнавальний подарунок для шанувальників минулого Галича

У івано-франківському видавництві «Лілея – НВ» вийшло чергове число (ч. 6) збірника наукових праць «Галич». Видання адресоване широкому колу читачів, зацікавлених історією рідного краю і його зв’язків із країнами Європи і світу. Видання ілюстроване, його обсяг – 199 сторінок.

Безперечно, це видання стане гарним подарунком всім, хто цікавиться минулим міста і дасть їм відповіді на ряд питань пов’язаних з проблематикою різних моментів – як мало досліджених, так і практично забутих.

Шосте число збірника наукових праць «Галич» згуртовує в собі 11 різнопланових публікацій 10 - ти авторів з України (географічно представлені автори з Києва, Галича, Івано-Франківська, Коломиї), Республіки Польщі (Краків), Федеративної Республіки Німеччини (Мюнхен) та Російської Федерації (Калуга). Всі вони є дослідниками українських і зарубіжних університетів та науково-дослідних установ.

У збірнику надруковано статті і матеріали, присвячені різноманітним питанням історії міста Галича. Їх згруповано в ряд розділів – відповідно до історичних періодів та досліджуваних напрямків.

У розділі «Історія та археологія середньовічного Галича» опубліковано наступні матеріали: «Ландшафтно-географічні особливості і просторово-територіальна організація давнього Галича» (Богдан Томенчук),  «Галицький воєвода Коснятин Сірославович» (Віталій Нагірний), «Печатки госпітальєрів у княжому Галичі та Володимирі (контакти Русі та Латинського Сходу за сфрагістичними пам’ятками)» (Олександр Алфьоров), «Боротьба князя Мстислава Мстиславича Удатного за оволодіння Галичем (до 800-річчя утвердження князя в Галицькій землі)» (Олександр Головко).

Розділ «Нова і новітня історія міста» розміщує дослідження: «Крилоська друкарня» (Ярополк Клюба), «Панорама Галича з колекції отця Антіна Петрушевича (1821–1913)» (Андрій Стасюк), «Польське товариство «Сокіл» у Галичі (1903–1939)» (Володимир Козелківський), «Вересневі дні у Галичі в 1939 році – забуті епізоди. Початок Другої світової війни і окупація міста Червоною армією» (Андрій Чемеринський).

Не менш цікавими будуть для читача статті з розділу «Галич на сторінках іноземних досліджень. Передруки»: «Княгиня Романовая Ганна» (Наталія Полонська-Василенко), «Давньоруське художнє лиття зі старого Галича» (Василь Пуцко).

Упорядники збірника наукових праць «Галич» сподіваються, що знайомство з надрукованими матеріалами розширить, поглибить і доповнить наявні знання й уявлення про галицьку історію в загальноєвропейському контексті. Нововиявлені сфрагістичні і зображувальні джерела, археологічне підсумування історико-топографічного розвитку міста, порушення дискусійних питань стосовно діяльності осіб та розгортання подій ХІІ–ХІІІ ст., а також висвітлення спортивного життя, археологічих розкопок у Крилосі, першої більшовицької окупації 1939 р. спричиняться до подальшої актуалізації галицької тематики в сучасному історичному дискурсі.

 

Принагідно зазначимо, що видавці приймають матеріали до сьомого числа часопису «Галич. Збірник наукових праць», їх слід надіслати редакційній колегії до 30 квітня 2022 р.

 

Довідково. Збірник наукових праць «Галич» видається з 2015 р. Засновники проекту ставили перед собою завдання створити «продукт», досі не схожий на попередні, якими часто беззмістовно переповнений інтелектуальний простір України й наших найближчих сусідів. Щорічно видається одне число збірника, його готують до друку у видавництві «Лілея – НВ» (власник Василь Іваночко).

В 2015 – 20 рр. науковим редактором збірника був доктор історичних наук Мирослав Волощук, з 2021 р. – кандидат історичних наук Андрій Стасюк.

 

Андрій Чемеринський,

Почесний краєзнавець України


Переглядів: 144 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024