Неділя, 05.05.2024, 07:36:00

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
 
Архів новин
Головна » Архів новин
« 1 2 ... 223 224 225 226 227 ... 275 276 »
Львівські альпіністи одну із безіменних кавказьких вершин назвали іменем провідника ОУН Степана Бандери. Про це у коментарі УНІАН розповів керівник експедиції Мар’ян Нищук.
За його словами, висота вершини 4 тис. 272 м. Водночас М.Нищук зазначає, що сама експедиція тривала два тижня.
«Нам дуже пощастило з погодою, тому і так швидко закінчилось сходження. Сама ідея акції виникла взимку цього року, яку підтримали мої друзі зі Львова, Тернополя та Києва», – додав М.Нищук.
За його словами, в експедиції взяло участь п’ятеро осіб: четверо українців (троє львів’ян і один тернополянин – ред.) і один мешканець Грузії, який під час сходження захворів і змушений був залишити групу.
Переглядів: 576 | Долучив: Dnister | Дата: 09.08.2012

В літню ніч з 31 серпня на 1 вересня 2012 року у Музеї мистецтв Прикарпаття (майдан Шептицького, 8 ) пройде захід "Шарм літньої ночі". Відвідувачі зможуть насолоджуватись класичною музикою, переглянути нову експозицію та стати учасником мистецької акції "Повернуті з небуття".
Вартість вхідного квитка - 50 грн., він водночас стає лотереєю, за якою розігруватимуть твори живопису знаних митців Прикарпаття.
Переглядів: 578 | Долучив: Dnister | Дата: 09.08.2012

Етнофестиваль «Дженджур Фист» пройде 18-19 серпня 2012 року в Пнівському замку - колись неприступній фортеці Карпатського краю с. Пнів, Надвірнянський р-н, Івано-Франківська обл.). 
"Дженджур Фист" - це відкритий фестиваль різноманітних напрямків у культуріта мистецтві, таких як ленд-арт, реконструкція середньовічного життя, лицарські турніри, концертні та театралізовані дійства, ярмарки, відтворення традиційних ремесел і побуту, що мали місце в підкарпатському краї в епоху середньовіччя.
В програмі: професійні лицарські поєдинки, бугурти, турнір лучників, конкурс краси "Княжна фестивалю", "Свято Спаса", художня постановка "Фист огень" та цікавий концерт за участю провідних фольк та рок гуртів України.
Переглядів: 610 | Долучив: Dnister | Дата: 09.08.2012

14 серпня 2012 року в місті Коломия у парку ім. Трильовського відбудеться III обласний фестиваль «Медовий Спас» у Коломиї. Цікавою новинкою фестивалю буде те, що запрошені не тільки бджолярі Карпатського регіону, але й з усієї України. Медова продукція буде різноманітна: всі види меду, пилок, маточне молоко, бджолиний хліб, вироби з воску та інше. 
Новинкою буде і наукова частина. Національні парки презентуватимуть Карпатську бджолу не тільки як медоноса, але й унікального запилювача лук, лісів, гір. Мед та інші бджоло продукти були традиційними в народному лікуванні на Гуцульщині, зокрема, в оздоровленні дітей, в підсиленні здоров’я вагітних жінок. Мед, а не цукор подавалися до ґаздівського столу. Тому і виростали з потужним кістяком дужі та витривалі легені, рожевощокі дівчата. На фестивалі будуть і апітерапевти та їх цікаві вулики для оздоровле ... Читати далі »
Переглядів: 571 | Долучив: Dnister | Дата: 08.08.2012

До 80-річчя санаторію "Черче" в Рогатинському районі не вдалося відбудувати віллу "Богданівка", хоча такі мрії і сподівання були.
Наразі на місці, де вона знаходилася, стоїть знак-стела. Десять років директором "мінерального живця" (так тоді говорили) був Левко Лепкий, журналіст і видавець, поет і композитор. І всі ті роки літній відпочинок у Черчі проводив його брат, відомий письменник Богдан Лепкий. У 1932 році громадськість Тернопільщини з нагоди 60-ліття Богдана Лепкого як ювілейний дар придбала для нього будинок у Черчі – віллу «Богданівка». Зводили його толокою. А знесли за одну ніч, бо тодішня влада воліла навіть не згадувати про братів Лепких.
Нещодавно, перебуваючи на Рогатинщині, журналісти розпитували головного лікаря санаторію "Черче" Михайла Падучака, чи є надії на відновлення ві ... Читати далі »
Переглядів: 519 | Долучив: Dnister | Дата: 08.08.2012

На Прикарпатські лісівники із Осмолодського лісництва, що у Рожнятівському районі, в одному із захованих далеко в Горганах бункерів, де перебували вояки УПА, знайшли ніж, кілька книг, серед яких рідкісне видання альманаху «Русалка Дністрова».
На підземну схованку один із чоловіків натрапив випадково, пішов по ягоди, а натрапив на бункер. Він довго ходив густим лісом, піднімався вгору та сходив униз.
Ось в одній такій низинній уголовині він побачив, що із землі стирчить ніж. Щоправда на ніж це мало було подібне. Але досвідчений лісівник розпізнав колись холодну зброю упівців та витягнув знахідку. А поблизу була й металева коробка. У ній — книги. Усе, що знайшов, поніс додому і вже та побачив, що читали у криївці.
Переглядів: 515 | Долучив: Dnister | Дата: 08.08.2012

Перша з них — експозиція робіт Олександра Коровая, присвячена річниці з дня смерті художника. Його життєвий шлях – зразок людської гідності, добропорядності, толерантності, великої душевної щедрості, мудрості і оптимізму. Навчався у неповній середній сільській школі, закінчив Київську художню СШ ім. Т. Шевченка і живописний факультет Одеського художнього училища. З 1952 року мешкав в Івано-Франківську, де відбулося його становлення як художника. Організатор художнього музею в Івано-Франківській ЗОШ №5 (1968 р.). Олександр Коровай працював у галузі станкового живопису. Автор художніх циклів: "По Карпатах", "Рідний край", "Богуславщина".
Ще одна виставка, яка буде відкрита також 10 серпня, присвячена двадцятип’ятиріччю з дня смерті художника Петра Сахра. Він був уродженцем села Рожнів Косівського району. Навчався в Коломийській художній школі деревного п ... Читати далі »
Переглядів: 478 | Долучив: Dnister | Дата: 08.08.2012

12 серпня 2012 року у селі Нижнів Тлумацького району Івано-Франківської області відбудеться освячення пам’ятника на місці поховання хорунжого 3-ї Залізної дивізії Армії УНР Тихона Хилюка.
Урочистості розпочнуться о 12:30 на місцевому греко-католицькому кладовищі.
«Випадок з могилою цього вояка є досить унікальним, - пояснює координатор благодійної ініціативи «Героїка» Павло Подобєд. – На території України збереглось буквально декілька поховань воїнів Армії УНР. Решта могил були знищені радянською владою або досі є невідомими. Проте нам вдалось відшукати не лише документи, що проливають світло на життя Тихона Хилюка, але й згадку про дату та місце похорону. Відтак вшанування загиблого старшини стало реальністю аж за 92 роки по його смерті».
Переглядів: 507 | Долучив: Dnister | Дата: 08.08.2012

Любов поколінь, символ нації, душа народу — це і є наша лялька-мотанка. Ще з давніх-давен  вона стала невід’ємним  атрибутом української родини. Мистецтво її створення передавалось із покоління в покоління, від матері до доньки. Тому вважалось, що лялька-мотанка є посередником між минулим і сучасним. А й справді. Адже сьогодні можемо спостерігати розквіт прадавнього мистецтва, вихід його на новий рівень. Та при цьому воно не втрачає свого первинного сакрального значення, закладеного ще в ті часи. Бо саме лялька-мотанка нині — то живий приклад відродження старих традицій у новій інтерпретації.

«Свого не забувай...»
Народний старожил — лялька-мотанка бере свій початок з глибокої давнини. Вважається, що вперше її зробили ... Читати далі »
Переглядів: 981 | Долучив: Dnister | Дата: 07.08.2012

На виконання Постанови Верховної Ради України від 5 липня 2012 року № 5109-VI „Про відзначення 110-річчя з дня народження видатного українського письменника-антифашиста Ярослава Олександровича Галана”, у відділі загального читального залу обласної універсальної бібліотеки ім. І.Франка організовано книжково-ілюстративну виставку-портрет „Ярослав Галан : суперечлива постать української дійсності”.
Ярослав Олександрович Галан, радянський письменник, журналіст, громадський політичний діяч, народився  27 липня 1902 року в с. Динів, нині Підкарпатського воєводства, Польща в сім'ї службовця. В Перемишлі закінчив гімназію (1922), вчився у Віденському і Краківському університетах. Вчителював у Луцькій гімназії. Довгий час працював у журналі „Вікна" та в польській прогресивній пресі. Один з організаторів Антифашистського конгресу діячів культури 1936 р. у Л ... Читати далі »
Переглядів: 595 | Долучив: Dnister | Дата: 07.08.2012

Лідія Іваницька знає історію кожного експонату у музеї. А їх там — сотні
Усе — як завжди. Цінні речі, які зберігаються у кімнатах просто сільської хатини, невисока відвідуваність. З іншого боку — небайдужі, навіть, пересічні люди, які всіляко допомагають інколи у неочікуваних обставинах. За 20 років діяльності музею-оселі родини Івана Франка, що у Підгірках, його працівники мають чимало напрацювань і чимало спогадів. Мають і багато планів на майбутнє, у яке, проте, дивляться щоразу менш упевнено.
Хата на теперішній вулиці Івано-Франківській збудована племінником Івана Франка, сином його брата Онуфрія — Омеляном, 1935 року. Немала навіть за сучасними мірками, тоді вона вважалася "чвораком” (велика хата заможних господарів — Авт.). Високі стелі і навіть мансардне приміщення, чотири кімнати із в ... Читати далі »
Переглядів: 734 | Долучив: Dnister | Дата: 06.08.2012

Сьогодні під час розширеної наради голова обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк повідомив: історико-просвітницьке товариство «Меморіал» надало великий список, 15 аркушів, розстріляних у Станіславі фашистськими окупантами українців, в 1941-1944 рр., що захоронені у лісі біля села Павлівки Тисменицького району. Поруч з розстріляними євреями та поляками.
Михайло Вишиванюк дав доручення своїм заступникам Руслану Гусаку і Роману Іваницькому працювати над концепцією монументального пам'ятника, який слід спорудити біля меморіальних пам'ятників євреям та полякам, на площі коло торік збудованої на тому місці церкви Примирення.
Кошти на спорудження цього пам'ятника будуть закладені в обласний бюджет 2013 року.
Переглядів: 560 | Долучив: Dnister | Дата: 06.08.2012

У експозиційних залах Картинної галереї Національного заповідника «Давній Галич» відкрито виставку мистецьких робіт під незвичною назвою – «Сусіди». Ідея проведення даного заходу планувалося вже довший час, але тільки тепер була реалізована. Основним завданням організаторів виставки було ознайомлення жителів Галича, всіх відвідувачів Картинної галереї з живописом майстрів, які проживають в близьких до Прикарпаття областях – з творчими роботами наших сусідів. 
Як не дивно, але в умовах сучасного інформаційного простору ми маємо більше знань про події у сусідніх Польщі, Німеччині, Росії; натомість про життя в інших областях нашої держави маємо невелике знання. Подібно і у сфері мистецтва – якщо ще художники Прикарпаття нам відомі, то ми практично не знаємо про творчість майстрів пензля у сусідніх регіонах. 
Переглядів: 551 | Долучив: Dnister | Дата: 05.08.2012

ХХ століття багате на події військової історії. Дві світові війни, тисячі загиблих і поранених, руйнування господарств, зміна режимів – все це історія нашої землі. Проте, є певні моменти, які в останні десятиліття не висвітлювалися – з огляду на пануючу ідеологію та підходи до історії. Разом з тим, історик, що прагне об’єктивно дослідити історію власного краю, повинен максимально і всесторонньо вивчити існуючу джерельну базу.
Досі не маємо досліджень історії Галича та околиць в період радянсько-німецької війни 1941 – 44 рр. Цей період є водночас трагічним і дуже цікавим. Якщо радянські джерельні матеріали є загальновідомими, то закордонні документи ще потребують вивчення. Зокрема, це стосується джерельних матеріалів німецької армії (вермахту), військові частини якої перебували у Галичі. Їхнє дослідження є цікавим з огляду на історію краю, без будь-якої ... Читати далі »
Переглядів: 714 | Долучив: Dnister | Дата: 05.08.2012

31 липня 2012 року відбулась прес-конференція щодо виконання реставраційних робіт на Брамі Палацу Потоцьких. Під час прес-конференції головний архітектор міста Володимир Гайдар, начальник відділу охорони культурної спадщини МВК Ігор Панчишин та керівник підрядної організації, яка безпосередньо виконує реставраційні роботи, Володимир Марцинюк повідомили, що брама палацу Потоцьких наразі практично повністю розібрали. Розбирання брами відбулось ще до надзвичайно сильного дощу та вітру, які пройшли в неділю, 29 липня 2012 року, і спричинили падіння будівельних риштувань навколо брами. Це у свою чергу породило багато чуток щодо повного зруйнування пам’ятки архітектури, які не відповідають дійсності.
За словами Ігоря Панчишина, зовні брама в тому вигляді, в якому вона дійшла до нас, виглядала досить міцною. Але для того, щоб робити реставрацію був потрібен к ... Читати далі »
Переглядів: 514 | Долучив: Dnister | Дата: 03.08.2012

Відомо, що ЗМІ сусідньої Польщі на весь голос порушують питання про причини українсько-польського (чи навпаки) міжнаціонального конфлікту 40-х років минулого століття. Поляки не забороняють собі уголос заявити своє бачення розвитку подій, у той же час вказуючи на можливих диригентів, котрі маніпулювали такими собі «ляльками» – польськими та українськими, як націоналістами, так і шовіністами. Історик Томаш Бульбус із м. Вроцлава притримується думки, що саме помста керувала як вояками Української Повстанської Армії, так і Армії Крайової за нібито завдані одні одним кривди. Спектр дій реваншистів досить широкий: від приниження людської гідності до витончених мордувань і вбивств.
Саме на такому тлі виступає інформація про те, що 28 серпня 1944-го «винищувальний батальйон» з Надвірної, набраний з одних лише поляків, задіяли в операції НКВД щодо пацифікації ... Читати далі »
Переглядів: 632 | Долучив: Dnister | Дата: 03.08.2012

В обласному центрі Прикарпаття незабаром з'явиться музей Івана Франка. Нову установу відкриють до 50-ліття перейменування Станиславова на Івано-Франківськ. Принаймні такі наміри оприлюднили у виконавчому комітеті. Наразі чиновники вже визначилися із місцем розташування музею.
Це три кімнати у одному із будинків на вулиці Чорновола. Споруда потребує капіального ремонту, однак його обіцяють зробити коштом міського бюджету протягом найкоротшого періоду часу. Водночас концепція майбутнього музею Каменяреві ще на стадії обговорення, — пише Західний полюс.
Зокрема, краєзнавці нарахували аж 19 місць, пов'язаних з Іваном Франком. Все це й відобразять у експозиції. 
Переглядів: 487 | Долучив: Dnister | Дата: 03.08.2012

Депутати Калуської районної ради підтримали ініціативу патріотичних організацій району щодо встановлення пам′ятника у Середньому уродженцю цього села, повстанцю УПА Петру Пасічному, — повідомляють «Вісті Калущини». Останній бій УПА дала саме група «Петра» у 1960-му.
Збудувати пам′ятник планується до 70-річчя створення УПА — 14 жовтня цього року. 
Нещодавно відбулося чергове засідання оргкомітету, на якому скульптор Ігор Семак продемонстрував міні-макет пам′ятника. Міні-макет пам′ятника розташований у приміщенні районної ради, тож усі бажаючі можуть висловити свої зауваження. Пам′ятник планується збудувати за кошти громади.
Як повідомив Вікнам online заступник голови районної ради Михайло Срібняк, у Середнє уже виїжджали члени о ... Читати далі »
Переглядів: 453 | Долучив: Dnister | Дата: 03.08.2012

Шановні краяни! Запрошуємо Вас на представлення репринтного перевидання книжки Мирослава Небелюка «Під чужими прапорами», яке відбудеться у День Незалежності України, 24 серпня 2012 р., у Делятині у Народному домі о 15-й год.
Ця книжка вийшла друком у 1951 р. у Першій Українській Друкарні у Парижі та висвітлює маловідомі сторінки культурно-освітнього й організаційного життя українців у Франції в період поміж двома світовими війнами та участь українців у французькому Іноземному легіоні і Русі Опору в 1939-1944 рр.
Книжку перевидали зі збереженням оригінального тексту, вона ілюстрована рідкісними світлинами того періоду. У ній подано ґрунтовну біографічну довідку українською та французькою мовами про життя і діяльність її автора – випускника Паризького університету (Сорбона), доктора медицини М ... Читати далі »
Переглядів: 894 | Долучив: Dnister | Дата: 03.08.2012

Одночасно продовжувалося масове роззброєння мадярських частин. Зокрема, у квітні під керівництвом курінного «Довбуша» і керівника районного проводу «Ореста» (Василь Борисюк) силами двох сотень роззброїли мадярську дивізію в урочищі «Студений звір» у Максимці. До рук повстанців потрапили важкі кулемети, міномети, сотні карабінів і автоматів, велика кількість гранат і набоїв. Цей обоз відправили у частини УПА, які тоді дислокувалися на полонині Малиновище. У липні 1944 року під час наступу радянських військ почали відступати німецькі гарнізони з Надвірної, Биткова та інших населених пунктів. Обоз із легкових та вантажних автомобілів і 260 німецьких солдатів вирішили прориватися на Угорщину через Зелену і Бистрицю. І знову курінний «Довбуш» та надрайонний провідник «Пімста» (Михайло Борисюк) в урочищі «Студений звір» блокували силами повстанців їхнє просування. Після того, як 6 німецьких вояків полягли, а ще шістьо ... Читати далі »
Переглядів: 730 | Долучив: Dnister | Дата: 03.08.2012

Франківськ завжди був і залишається для мене особливим містом.
Він — моє рідне місто. Проте вже значний відтинок часу я живу поза ним. Я дуже радий із кожної нагоди приїхати сюди. Але чи не щоразу знаходиться щось, що затьмарює радість від зустрічі. Франківськ псується.
Одразу впадають в око вивіски. Просто лізуть в очі. Барвисті, крикливі, рівновеликі і повсюдні. Після тривалої відсутності особливо гостро відчуваєш, як реклама спотворює обличчя міста. Перетворює його на якийсь провінційний базар. Це, очевидно, не найкраще, що може асоціюватися із центром старого прекрасного східноєвропейського міста.
Мені егоїстично захотілося, щоб ці вивіски взяли й раптом зникли) А за ними і недоречні пластикові вікна, і ядучі кольори фасадів… ... Читати далі »
Переглядів: 719 | Долучив: Dnister | Дата: 03.08.2012

У 1880 році у нашому місті з’явилося перше мисливське товариство – «Товариство мисливців у Станиславові». 
Понад сто років тому у ресторані «Ганза», на місці якого тепер стоїть "Пасаж Гартенбергів", майже щодня збиралися мешканці Станиславова (тепер - Івано-Франківськ - ред.), які були небайдужими до мисливства і яких без перебільшення можна було назвати тодішньою елітою міста. Задум об’єднатися у мисливське товариство виник у заможних ремісників, серед яких - столяр Ян Маєр, слюсар Антон Нітарський, колісний майстер Антон Складзєй, м’ясник Йозеф Штраух, коваль Фердинанд  Муцбаєр та якийсь Валерій Віснєвський.  Згодом до ініціаторів пристали Адольф Байль (власник аптеки), Збігнєв Цєнський, пан Герберт (податківець), полковник Одольський, професори Кратохвіль і Гайзінг. Статут товариства був затверджений у Міністерстві Галицького намісництва реск ... Читати далі »
Переглядів: 857 | Долучив: Dnister | Дата: 03.08.2012

Після війни на аеродромі у Станіславі стояли бомбардувальники. На літаках місцевого авіаполку проводились військові випробування нової станції захисту хвоста «ТОН-2». Керував випробуваннями льотчик-інженер Вадим Мацкевич. Станції встановили на 10 літаках «Дуг­лас А20», які СРСР свого часу отримав по ленд-лізу. Їх ганяли на різних режимах та імітували повітряні бої.
У своїх спогадах «Солдат імперії, або чому США не напало на СРСР» Мацкевич згадує один цікавий епізод. Якось кілька літаків вилетіли на учбове бомбометання по цілях на полігоні. Мацкевич був на літаку командира авіаційного корпусу генерал-майора Борисенка. Льотчики скинули бомби та поверталися додому. На підльоті до аеродрому штурман зауважив, що горить червоний індикатор, який сповіщає, що бомболюк відкритий.
Генерал наказав з’ясу ... Читати далі »
Переглядів: 599 | Долучив: Dnister | Дата: 03.08.2012

Його добре видно з траси за Долиною. Прямо по курсу постає висока гора, на якій відблискує золотом купол храму. Або не відблискує, якщо погода не сонячна. Монастир Преображення Господнього у Гошеві включений до переліку популярних турів вихідного дня. «Репортер» поїхав подивитись.

Мандрівка попри святого Онуфрія
Аби потрапити до чернечої обителі, доведеться «підкорити» Ясну Гору. Зробити це можна двома шляхами. Більшість туристів автобуси доставляють асфальтованою дорогою прямо під монастирську браму. Проте під час прощ дорога забита автотранспортом, і на гору треба йти пішки. Одразу попереджую, що підйом доволі крутий, доведеться трохи попотіти. Стежку використовують в якості Хресної дороги, про що нагадують численні стації. С ... Читати далі »
Переглядів: 789 | Долучив: Dnister | Дата: 03.08.2012

Сьогодні — свято пророка Іллі. Окремі люди на Гуцульщині у цей день отримують силу керувати стихіями. Розпочинається останній місяць літа. Багато людей уже зібрали урожай та звозять його у засіки. Коротшими стають дні, повітря напоєне запахами фруктів і городини. Скрізь незримо витає ледь помітний запах осені. У ці дні відзначається свято повелителя громів — святого славного пророка Іллі, яке є особливим для гуцулів. Адже, за переказами, у цей день місцеві чарівники можуть отримати чи не найвищу силу, дану людям — повелівати стихіями. Детальніше про це розповідає працівник науково-методичного центру культури Прикарпаття Мирон Левицький.
— Пане Левицький, чому саме у цей день гірські чарівники могли отримати такий дар?
— Я думаю, що це дуже давній звичай, коріння якого губиться у сивій слов’ян ... Читати далі »
Переглядів: 573 | Долучив: Dnister | Дата: 02.08.2012

У Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського відкрилася виставка «Кіцманська сорочка» з приватних збірок трьох буковинських колекціонерів.
Виставка презентує 300 творів, скомпонованих в ансамблі традиційного буковинського жіночого та чоловічого одягу, який представили члени Національної спілки художників України, народні майстрині художньої вишивки та прикрас з бісеру Дарія Стасюк і Діана Новак та директор навчально-методичного центру культури Буковини Микола Шкрібляк – відомий збирач старожитностей, модельєр-дизайнер, заслужений діяч мистецтв України, член кількох національних спілок та лауреат різноманітних премій. Власне, з ініціативи пана Шкрібляка та генерального директора Національного музею Ярослави Ткачук і організовано презентацію буковинськог ... Читати далі »
Переглядів: 541 | Долучив: Dnister | Дата: 01.08.2012

Таку назву носить книжково-ілюстративна виставка, організована працівниками відділу загального читального залу обласної універсальної бібліотеки ім. І.Франка до чергової річниці з дня заснування „Руської трійці”.
Земний уклін вам, хто відстояв
Свій вік, 
свій дім,
свій чесний хліб...
Не онімечили святої, 
Не спольщили, хоча й могли б.
Ми ладні руки цілувати
Тому, хто у стр ... Читати далі »
Переглядів: 683 | Долучив: Dnister | Дата: 01.08.2012

В рамках реалізації проекту обласного управління туризму ОДА та відділу туризму МВК щодо проведення щонедільних безкоштовних екскурсій по місту переможці конкурсу присвяченого 350-річниці Івано-Франківська проводять екскурсії, зокрема:
13 травня та 22 липня екскурсію «Мілітарні об’єкти Станиславова» провів краєзнавець Іван Боднарєв;
17 червня екскурсію «Мандрівка старим Станиславовом» провела Людмила Жирак;
19 серпня екскурсію «Станиславів - місто Ревери» проведе Наталя Малькова.
Туристичні фірми міста мають можливість включити дані напрацювання в свої туристичнеі продукти,а мешканці мають змогу безкоштовно ознайомитися з цікавими фактами з історіями міст ... Читати далі »
Переглядів: 505 | Долучив: Dnister | Дата: 01.08.2012

«…Тут маємо унікальну нагоду торкнутися фундаменту, на якому наш народ протягом багатьох століть будував своє життя… З усього серця, з княжого міста Києва передаю вітання княжому місту Галичу, від берегів древнього Дніпра до берегів древнього Дністра. Тут - у цих містах поєднується історія, минуле, сучасне і твориться майбутнє – нашої церкви і нашого народу…».
Патріарх УГКЦ Святослав Шевчук

29 липня 2012 р. відбулася знаменна подія в музейництві Прикарпаття. Патріарх УГКЦ, Глава Церкви Святослав Шевчук благословив Музей історії Галича, відкрито оновлену експозицію. Захід проведено в рамках Першої всеукраїнської прощі до Галицької чудотворної ікони.
Патріарх оглянув цікаві експонати Музею історії церкви ... Читати далі »
Переглядів: 682 | Долучив: Dnister | Дата: 01.08.2012

Гендиректор компанії «МонолітТрансБуд», яка виконує реставрацію брами палацу Потоцьких, Володимир Марценюк сьогодні повідомив, що насправді брама не впала під час недільної негоди, як побоювались мешканці міста. Він переконує, що до того часу її встигли розібрати.
Все ж одна частина брами таки впала разом з банером та укріпленням. Це верхівка лівого стовпа. Однак практично уся цегла вже розібрана, пронумерована і буде викладатись у такому ж порядку, як була раніше. Маскарони, які прикрашають браму, були демонтовані і вже очищені. Виявилось, що вони в доволі хорошому стані. Пізніше їх укріплюватимуть для стійкості перед атмосферними впливами.
Виконавець прогнозує, що у відреставрованій споруді буде використано 50% первинної цегли, як і передбачено проектом. Інші матеріали будуть трансплантуват ... Читати далі »
Переглядів: 518 | Долучив: Dnister | Дата: 01.08.2012

27 липня 2012 року в Надвірнянській районній державній адміністрації проводилась нарада при голові РДА Калічку В.І. за участі представників громадськості, підприємств, установ, організацій району, на якій обговорювалось питання „Про створення музею історії Надвірнянського нафтопромислового району”.
Дана  нарада проводилася на прохання ініціативної групи зі створення Музею історії Надвірнянського нафтопромислового району, яка на даний час проведення наради вже пройшла державну реєстрацію та набула статусу громадської організації „Інститут історії Надвірнянського нафтопромислового району”.
Нарада стала одним із заходів підтримки Надвірнянською РДА ідеї створення Музею на теренах Надвірнянщини та мала на меті допомогти її ініціаторам реалізувати розпочату справу.
Переглядів: 582 | Долучив: Dnister | Дата: 31.07.2012

"Za wasza i nasza wolnosc. Sojusz Pilsudski – Petlura. 1920/ За нашу і вашу свободу. Союз Пілсудський – Петлюра. 1920”.  Такою є назва виставки у Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич». Її експозиція присвячена спільній збройній боротьбі українського та польського народів проти загарбника – більшовицької Росії. 
Дана проблематика ще до недавнього часу висвітлювалася в історичній науці досить суб’єктивно і заангажовано, проте з появою нових джерел і досліджень, розуміння і сприйняття подій 1920 року отримує іншу оцінку. Саме завдяки виставці глядач матиме можливість познайомитися з основними дійовими особами того часу, побачити хід військових операцій, оцінити наслідки – як радянсько-польської війни, так і українсько-польського союзу.
Експозиція в ... Читати далі »
Переглядів: 492 | Долучив: Dnister | Дата: 31.07.2012

У с. Поточище відбулися святкування з нагоди 110-річчя від дня народження начальника штабу Карпатської Січі, українського військового діяча Михайла Колодзінського. В урочистостях взяли участь: перший заступник голови районної державної адміністрації Марія Чупрун, заступник голови районної ради Юрій Лахман, міський голова м. Городенки Роман Осадчук, депутат Івано-Франківської обласної ради Богдан Гдичинський. Розпочалися урочистості з богослужіння в церкві села та вічем біля пам’ятника М.Колодзінського.
Перший заступник голови райдержадміністрації Марія Чупрун виступаючи перед присутніми зазначила, що постать начальника штабу Карпатської січі, українського військового діяча, автора української військової доктрини, є однією з найвизначніших в українській історії минулого століття поряд із Степаном Бандерою, Євгеном Коновальцем та Романом Шухевичом. Саме ... Читати далі »
Переглядів: 565 | Долучив: Dnister | Дата: 30.07.2012

Працівники культури зібрали і передали понад 5 тис грн. на реставрацію дерев’яної скульптури «Розп’яття Ісуса Христа», яке знаходиться у церкві Святого духа в Рогатині, що на Прикарпатті.
Про це повідомив директор Музею мистецтв Прикарпаття Михайло Дейнега.
«Працівники управління культури облдержадміністрації зібрали понад 5 тис грн. для реставрації скульптури «Розп’яття», яка знаходиться в Церкві Святого духа в Рогатині»,- повідомив Михайло Дейнега.
За його словами, ініціатива збору коштів на реставрацію пам’яток культури належить начальнику управління культури ОДА Володимиру Федораку. Він особисто пожертвував на реставрацію «Розп’яття» значну суму власних коштів.
Раніше ... Читати далі »
Переглядів: 588 | Долучив: Dnister | Дата: 30.07.2012










Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024