Середа, 2018-03-21, 4:39 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Березень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
 
Архів новин
Головна » Архів новин
« 1 2 ... 145 146 147 148 149 ... 168 169 »
1-2 жовтня у Калуші відбудеться молодіжний етнографічний фестиваль „Колесо”. Цей фестиваль – підсумок однойменного проекту Калуської філії Союзу українок. Проект „Колесо” розпочався у квітні цього року двома навчальними програмами – з музейної педагогіки та навчальної драми. Основна цільова група проекту – школярі й студенти міста Калуша. Але над різними завданнями проекту активно і самовіддано працювали всі союзянки та волонтери організації.
Мета проекту – ознайомлення молоді Калуша з культурою та історією мультиетнічних громад нашого регіону. А фестиваль – своєрідний спосіб молодих людей розповісти іншим про ті цікаві речі, які вони пізнали під час роботи над „Колесом”.
Фестиваль „Колесо”, як і весь проект, реалізовується за підтримки Благодійного фонду „Розвиток України”, зокрема Програми ... Читати далі »
Переглядів: 350 | Долучив: limnytcja | Дата: 2011-09-30

«Молодь вивчає історію рідного краю» — свято під таким гаслом відбулося в Коломиї. 32 студентки Коломийського педагогічного коледжу Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника в урочистому січовому одязі під звуки духового оркестру виконали руханкові вправи, які є реконструкцією січових вправ початку ХХ ст. з сучасними елементами руханки.
Хлопців цьогоріч не було, але організатори обіцяють виправити цей нюанс в наступні роки, адже свято вже отримало статус міжрайонного і щорічного.
На святі відомий адвокат, меценат Михайло Петрів репрезентував ілюстративний історичний матеріал, який був розміщений на трьох банерах і присвячений товариству «СІЧ», Українським Січовим стрільцям та Першому січовому святу в Коломиї, а також чотири банери із зображенням старовинних будівель Коломиї. ... Читати далі »
Переглядів: 230 | Долучив: limnytcja | Дата: 2011-09-30

Кожна людина, яка живе на землі, повинна залишити після себе добрі сліди. Вони не обов’язково мусять виражатися у мистецьких чи літературних творіннях. Це можуть бути просто добрі справи, які людина робить у силу своїх можливостей, залежно від рівня її моральних якостей. Таким добродійником був свого часу і Лев Чачковський, про якого відомий археолог Я. Пастернак сказав: «Він був дуже скромним чоловіком, але небуденної вдачі, якого велику активність і живу молодечу рухливість мусили подивляти всі, що його знали».
Про його походження, молоді роки та професійну діяльність не відомо майже нічого. Так ми все більше переконуємось, що писати про скромних людей завжди набагато важче, аніж про тих, які самі культивують (вибачайте за тавтологію) свій «культ особи». І все ж стараннями окремих дослідників-краєзнавців з різних історичних періодів спробуємо привідк ... Читати далі »
Переглядів: 389 | Долучив: limnytcja | Дата: 2011-09-30

Що ж насправді ховається за високими мурами палацового комплексу на Шпитальній, та яке майбутнє готують йому власники?

Тріщини в тиші
Потрапити всередину палацового комплексу не становило жодної проблеми – представник інтересів власника («Карпатська нафтова компанія», Олег Бахматюк – Ред.) Роман Василюк без заминок погодився показати все.
Ворота нам відкрив старший чоловік, він та два пси, які мало не зриваються з ланцюгів, – єдина охорона комплексу. Коли врешті замовкають собаки, перше, що вражає, – тиша. Звідкись, наче дуже здаля, долинає базарний гамір і звуки машин. А тут, здається, навіть вітер не ... Читати далі »
Переглядів: 277 | Долучив: limnytcja | Дата: 2011-09-30

«Чим здатні заманити туристів франківські експозиції?» – спитали ми самі в себе й теплого суботнього дня пішли в обхід музеями Івано-Франківська.

Краю мій рідний
Почали з краєзнавчого музею – він знаходиться у приміщенні міської Ратуші (Галицька, 4 а). Перше враження псує вивіска, яка давно поблякла й потріскала. Не додає музею солідності і «міні-копі-центр» при вході. Спочатку навіть виникають сумніви – а чи у ті двері треба йти?..
Всередині типова музейна атмосфера – тиша, прохолода, специфічний запах старовини. Музей на три поверхи, п’ять виставкових залів. Вхід – 5 грн. Пані при вході видає типовий квиток і відправляє у відділ археології. Саме зв ... Читати далі »
Переглядів: 395 | Долучив: limnytcja | Дата: 2011-09-30

Ця історія, крім своєї назви, не має нічого спільного із відомою однойменною повістю Стівена Кінга. В нашому випадку все значно позитивніше, ніж у прозі короля жахів. Але її початок був доволі сумним.
Років зо тридцять тому валили старий польський будинок на вулиці Шеремети. У котловані знайшли величезну кількість обвуглених кісток. Викликали лікарів, археологів, і, про всяк випадок, міліцію. Фахівці встановили, що кістки належать домашнім тваринам. Але хто їх убив, і навіщо було влаштовувати цвинтар у центрі міста? Виявилося, що зооманіяк тут ні до чого, а винні в усьому фармацевти.
У цьому будинку працювала найдавніша аптека Станиславова. Тоді в аптеках не лише продавали ліки, а й виробляли їх. Наприклад, активоване вугілля робили з кісткового порошку, й саме цим пояснюється велика кількіст ... Читати далі »
Переглядів: 301 | Долучив: limnytcja | Дата: 2011-09-30

Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Македонії Ацо Спасеноскі.
Під час екскурсії залами Музею, яку провела директор установи Ярослава Ткачук, Посол відзначив багато спільних рис у народній культурі гуцулів та македонців. Особливо його зацікавили сакральні предмети XVIII-ХІХ ст., зокрема ритуальні хрести із зображенням свастики. Адже саме цей давній солярний символ присутній у культурі всіх народів світу.
На згадку про відвідини Музею Ярослава Ткачук подарувала балканському гостю музейні видання, а сам дипломат власноруч розписав писанку, яка поповнить окрему спеціальну колекцію поважних гостей, до виникнення якої свого часу спричинилися як українські президенти і урядовці, так і політики та відомі особистост ... Читати далі »
Переглядів: 223 | Долучив: limnytcja | Дата: 2011-09-30

У Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич» розпочався осінній виставковий сезон. Започаткувала його виставка графіки відомого барда та художника Левка Бондара, яка відкрилася 27 вересня. Значна кількість присутніх на заході засвідчила, що наша, досить різноманітна за своїми мистецькими вподобаннями громада, потребує подібних атракцій і хоче частіше бути дотичною до світу мистецтва. Громадськість звикла, що Національний заповідник навіть у літній період не робить перерв у виставковій діяльності – тож з поверненням з відпусток радо взяла участь у представленні творчості Левка Бондаря.
Отримані враження від самої презентації та виставки перевершили всі сподівання. Окрім графічних творів (а їх для огляду подано більше 50-ти), відбувся маленький бардівський концерт Левка Бондаря та його найближчих друзів і натхненників – Лесі Соболевської та Зої Слободян.
... Читати далі »
Переглядів: 265 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-09-29

Якби пересічний станиславівець з минулого століття якимсь дивом потрапив у нашу сучасність, то, мабуть, подумав би, що місто накрила якась жахлива епідемія і всі городяни масово хворіють - так багато тепер у нас аптек. Більше сотні! І всі непогано заробляють. А ще століття тому мешканці були, певно, здоровішими, тому й аптек було значно менше. Правда, тоді не було «зомбоящика» з нав'язливою рекламою ліків... Тож де, в кого і які ліки купували станиславівці?
У минулому відкрити аптеку було нелегкою та тривалою справою. До звертання про відкриття майбутній власник аптеки додавав метрику, свідоцтво гмінної належності (своєрідна прописка), диплом магістра фармації, свідоцтво про відбуття «служби професійної», тобто попереднього стажу роботи в аптеці та ...свідоцтво моральності, яке видавалося за місцем народження чи проживання. Останній документ настільки ... Читати далі »
Переглядів: 330 | Долучив: limnytcja | Дата: 2011-09-29

Міжнародна наукова конференція «Скит Манявський у духовному і культурному житті України та зарубіжжя: До 400 річчя заснування» відбулася сьогодні в Прикарпатському Національному університеті ім. Василя Стефаника.
Як сказав доктор історичних наук, професор, ректор Інституту історії та політології Прикарпатського Національного університету Микола Кугутяк: «Не потрібно особливо нагадувати про роль і місце Манявського скиту в історії української церкви.
Його вплив на духовне життя України цього періоду був дуже вагомим не тільки для України, але й для інших країн  і народів. На сьогоднішній день ми не маємо системного дослідження неймовірно бурхливої історії Манявського скиту. 
За 2000 років історії європейської цивілізації на ... Читати далі »
Переглядів: 225 | Долучив: limnytcja | Дата: 2011-09-29

В Івано-Франківському обласному музеї визвольної боротьби ім. С. Бандери триває виставка «Відомі українські родини в контексті українського суспільного життя в Галичині в XIX — на початку XX ст.». В експозиції представлено понад 300 експонатів. Серед них — одяг, вишивки, світлини, предмети інтер’єру, а також різноманітні книжкові видання українською мовою на релігійну та господарську тематику. Все це дає нагоду відвідувачу на певний час опинитися в атмосфері минувшини і дізнатися про славні роди нашого краю.
Розмовляємо з заступником директора музею Оксаною РОМАНІВ.
— Оксано Василівно, ви розповідаєте про відомі українські родини. Більшість з них — це священичі династії, які жили 100-150 років тому. Яким чином вони пов’язані з історією визвольної боротьби, що в свідомості краян асоціюєть ... Читати далі »
Переглядів: 424 | Долучив: limnytcja | Дата: 2011-09-29

З глибини століть, крізь війни і лихоліття до нас дійшли шедеври давніх зодчих — замки, фортифікаційні споруди, храми, та, на жаль, здебільшого їх руїни. Більшу частину з них уже практично неможливо відновити. Замки і палаци в Івано-Франківську, Галичі, Пневі, Чернелиці, Приозерному і замками уже важко назвати, — каже начальник обласного управління архітектури і містобудування Ігор Чолій:
«У нас в області, фактично, замків, як таких немає. Але серед пам’яток місцевого значення у нас є 4 монастирі, 21 костел, 7 синагог, 361 церква. 166 об’єктів громадського призначення, 6 фортифікаційного, 26 промислових об’єктів. Теж вони вимагають сьогодні серйозного втручання, оскільки вони сьогодні не експлуатуються , час робить своє. Звичайно, велика пам’ятка архітектури  вимагає відповідного фінансування для того щоб її зберегти. І в місцевому бюджеті, і в обласному бюджеті ... Читати далі »
Переглядів: 281 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-09-29

У ЗМІ вже згадувалось про те, що на вулиці Мазепи за кілька днів знесли старий будинок і розпочали обгородження території.
Як з’ясувалося, замість історичної будівлі на її місці постане…дев’ятиповерхівка. Власне дивуватися не доводиться, адже кому потрібна туристична привабливість міста, якщо можна швидко заробити гроші. А сам коментар влади такий - Будівельний майданчик на куті вулиць Мазепи і Тарнавського на місці одноповерхової будівлі, що мала адресу Мазепи, 35 не є незаконною будовою.
За інформацією департаменту архітектури та містобудування, а також муніципальної інспекції з благоустрою забудівник уклав договір оренди земельної ділянки від 20 січня 209 року на підставі Рішення сесії Івано-Франківської міської ради від 16.10.2008 року. Забудівником, яким є ПП «Ресурс Захід», подано декла ... Читати далі »
Переглядів: 213 | Долучив: limnytcja | Дата: 2011-09-28

У вівторок, 27 вересня ц.р., у с. Олеша пройшли поминальні заходи до відзначення 67-ої річниці бою УПА із військами НКВС у Братовому лісі, які розпочалися богослужіннями у місцевих храмах УАПЦ та УГКЦ.
У заході взяли участь голова райдержадміністрації Василь Сенів та голова районної ради Михайло Вишневський, сільський голова Богдан Двояк, члени районної станиці Братства УПА Карпатського краю, жителі та гості села Олеша, учнівська молодь.
Після богослужінь представники влади, духовенства, воїни УПА, громади УГКЦ та УАПЦ, гості та запрошені вирушили до могил воїнів УПА у Братовому лісі, де відбулися поминальні панахиди та пам’ятне віче.
Перед присутніми виступили голова райдержадміністрації Василь Сенів, голова районної ради Михайло В ... Читати далі »
Переглядів: 313 | Долучив: limnytcja | Дата: 2011-09-28

28 вересня 2011 року у селі Шепарівці Коломийського району відбулося поминальне віче «Без строку давності» та відкриття після реконструкції пам’ятного знаку «Жертвам фашизму», приурочене 70 річниці початку масового знищення співвітчизників у Бабиному Яру - одного із найстрашніших міст голокосту на теренах України. Масові розстріли у Бабиному Яру проводилися з 29 вересня 1941 року по 29 вересня 1943 року. Кількість жертв - представників різних національностей - перевищує 150 тисяч людей.
Дуже багато невинних людей назавжди залишилося у Шепарівському лісі. За свідченням очевидців, німці обгородили дротом, розстріляли і спалили тут в 1941- 42 роках понад десять тисяч євреїв, поляків, українців з усіх околиць. 
У 1970 році біля дороги, що веде до Івано-Франківська (приблизно за кілометр від ... Читати далі »
Переглядів: 303 | Долучив: limnytcja | Дата: 2011-09-28

«Білих плям» в історії Галицько-Волинського князівства стане менше. Принаймні, на це сподіваються прикарпатські науковці. На початку жовтня до Івано-Франківська приїдуть 30 молодих вчених, професорів з 7 країн світу - з Росії, Польщі, Сербії, Угорщини, Словаччини, Туреччини, Литви, Німеччини.
Іноземні науковці відвідають село Крилос, що поблизу Галича. Тут ще досі зберігаються фрагменти княжих фортечних бастіонів. Неабияку увагу та інтерес у іноземних дослідників викликає постать галицького князя Романа Мстиславовича, говорить організатор проекту Мирослав Волощук.
Міжнародна конференція відбудеться на базі Інституту історії та політології Прикарпатського університету. Заплановані дискусії, обмін науковими дослідженнями та "круглі" столи.
Переглядів: 266 | Долучив: limnytcja | Дата: 2011-09-28

Унікальним і вкрай необхідним у наш час виданням назвали книгу, присвячену двом визначним постатям в історії України — Пилипу і Григору Орликам, презентація якої відбулась в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Франка.
"Невмирущість Мазепинської ідеї. Гетьман України Пилип Орлик, його Конституція і видатний діяч Франції Григор Орлик у боротьбі за Незалежність України" — так назвала видання його автор, упорядник і відповідальний редактор Уляна Скальська.
За десять плідних років діяльності Клубу української інтелігенції ім. Богдана Лепкого, який очолює Уляна Скальська, це вже тридцята збірка клубу. На презентації слова подяки усім причетним до видання книги звучали з вуст відомих письменників, краєзнавців, науковців, а також інших представників інтелігенції краю.
Переглядів: 217 | Долучив: limnytcja | Дата: 2011-09-28

Академік Національної академії правових наук України, професор Наталія Кузнєцова та член-кореспондент академії, завідувач кафедри, професор Анатолій Довгерт з великим зацікавленням оглянули музейну колекцію у Коломиї.
Працюючи в правничій сфері, київські гості проявляють чималий інтерес і до мистецтва, зокрема і до гуцульського. Отож, перебуваючи в Івано-Франківську, де вони брали участь у Міжнародній науково-практичній  конференції провідних фахівців цивільного права, вони не змогли не завітати до столиці Покуття. Тут правники насолоджувалися  не тільки архітектурою давньої Коломиї, а й ознайомилися з експозиціями  Національного музею та Музею писанкового розпису. 
Надзвичайно велике захоплення в професорів викликали дерев’яні гуцульські свічники, гончарні вироби Олекси Б ... Читати далі »
Переглядів: 233 | Долучив: limnytcja | Дата: 2011-09-27

Вихованець Рогатинської зразкової студії образотворчого мистецтва ШЕВУ, учень Рогатинської ЗОШ №2 Ігор Заяць виявив в околиці міста Рогатина пізньо-палеолітичну стоянку (неоліт). Подальші науково-археологічні дослідження зможуть уточнити період нововиявленого поселення. На місці стоянки-поселення виявлені рештки глиняного посуду, кістяні вироби та кремяні скребки, які учень передав у фонд Рогатинського історико-краєзнавчого музею Опілля, діяльність якого відновлює РГО "Відродження".
Переглядів: 272 | Долучив: limnytcja | Дата: 2011-09-27

25 вересня відзначили 200-річчя з дня першої письмової згадки села Ангелівка Лолинської сільської ради.
Святкування розпочалися з обідниці у церкві Святого Василія, де святкову літургію відправили о. Михайло Хомин та о. Василь Курник.
Урочистості продовжилися на площі біля сільського клубу.
З вітальним словом до краян та гостей села виступили начальник управління у справах преси та інформації облдержадміністрації  Іван Дячишин, заступник голови райдержадміністрації Іван Кочержат, Лолинський сільський голова Іван Дацьо, який вручив 4 подяки сільського голови та 1 грамоту голів райдержадміністрації та районної ради.
В цей день також  з нагоди золотого весілля приві ... Читати далі »
Переглядів: 315 | Долучив: limnytcja | Дата: 2011-09-27

23 вересня з нагоди 150-річчя від дня народження просвітителя, українського письменника, педагога, першого директора Долинської школи-гімназії № 1 Михайла Пачовського декан Долинський УГКЦ Івано-Франківської єпархії Зореслав Котович та священик УГКЦ с.Мала Туря о. Богдан Тисяк відправили поминальну панахиду біля гробниці.
У заході взяли участь та виступили перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Криницький, заступник міського голови Любомир Волошанський, вчитель української мови та літератури Долинської гімназії № 1 Мирослава Ямборко. Вручено 11 грамот міського голови долинянам, які долучились до капітального ремонту гробниці М.Пачовського.
Долинська РДА
Переглядів: 208 | Долучив: limnytcja | Дата: 2011-09-27

25 вересня 2011року дружня раківчицька родина святкувала День народження села – 370-річчя з часу першої писемної згадки про Раківчик. 
Святкове дійство розгорнулося на подвір`ї сільського Будинку культури. Квіти до пам`ятника односельцям, які загинули на фронтах ІІ Світової війни, до символічної могили воїнам ОУН- УПА, воїнам, які загинули за визволення села, поклали кращі учні Раківчицької ЗОШ I-III ступенів. 
До вітального слова запросили гостей свята: голову Коломийської районної державної адміністрації Михайла Негрича, який нагородив грамотою за особистий вагомий внесок у розвиток села Раківчик сільського голову Василя Заграновського, а також подарував книги у сільську бібліотеку. Привітав присутніх і голова районної ради Богдан Болюк. 
Переглядів: 425 | Долучив: limnytcja | Дата: 2011-09-27

24-25 вересня відбулася проща монашества УГКЦ до Гошева. У програмі прощі - перезахоронення с. Терези Теклі Юзефів, засновниці Згромадження сестер Пресвятої родини, нічні чування, Архиєрейська Божественна Літургія та Урочиста академія з нагоди 100-річчя заснування Згромадження. 

Довідка
Текля Юзефів народилася в с. Новий Мартинів 1884 року. Коли дівчині виповнилося 16 років, померли її батьки і опікуном був о. Олександр Дикий, парох Мартинова. Почувши поклик Христа, Текля хотіла вступити до монастиря сестер василіанок, але її не прийняли, бо була неписьменна. Тоді вона вступила до Згромадження сестер святого Йосифа у Цеблові, в якому пробула один рік. Коли тяжко захворіла, о. Олександр сказав відійти від послушництв ... Читати далі »
Переглядів: 287 | Долучив: limnytcja | Дата: 2011-09-27

Історичні розвідки калуської газети "Вікна" мають інтерес не тільки в Україні, але і за кордоном. Анна Мірковська, яка співпрацює з порталом Віртуальний Штетл (www.sztetl.org.pl), який займається історією євреїв, опублікувала серію публікцаій польською мовою, використавши історичні публікації сайту www.vikna.if.ua.
Анна Мірковська відслідковує інформацію про єврейські громади у містах саме Західної України.
Зокрема, на Віртуальному Шетлі розміщені публікації про історію єврейської громади міста Калуша, будівництво молильного дому євреїв, таємничий будинок Кернера.
http://www.sztetl.org.pl/pl/article/kalusz/5,historia/
http://www.sztetl.org.pl/pl/article/kalusz/16,relacje-w ... Читати далі »
Переглядів: 291 | Долучив: limnytcja | Дата: 2011-09-27

Напередодні Всесвітнього дня туризму в Рожнятівському етнографічному музеї відкрито туристично-інформаційний центр.
Музеї є важливою туристичною атракцією. В цьому Бойківському краї найцікавішими є три музеї: в Рожнятові, Ціневі та Ясені.
Переглядів: 220 | Долучив: limnytcja | Дата: 2011-09-27

На Івано-Франківщині формують перелік туристичних рекордів Прикарпаття, які є унікальними. Це об’єкти з префіксом «най» (найбільший, найвищий, найстаріший) або які не мають аналогів.
Приміром, найвисокогірніше озеро Бребенескул, діючий грязевий вулкан в Старуні, найвисокогірніша споруда – обсерваторія на горі Піп Іван, найбільший Манявський водоспад, єдина давня пам’ятка виробництва заліза в Україні – Ангелівська домна.
В обласному управлінні туризму умовно проект назвали «Туристичні рекорди України на Івано-Франківщині». Збирають інформацію з районів, перевіряють її у краєзнавців. Потім видадуть каталог.
Переглядів: 245 | Долучив: limnytcja | Дата: 2011-09-27

Місто Івано-Франківськ потрапило до переліку десяти українських міст, які змагаються за право скористатися допомогою європейців з питань збереження культурної спадщини міста і беруть участь в проекті «Реабілітація культурної спадщини історичних міст».
Цей проект ініційовано Радою Європи і підтримано Міністерством Культури України.
Першим етапом даного проекту, що розпочався цього року, була розробка так званого «Діагностичного досьє» міста Івано-Франківська – опис реального стану пам’яток та їх експлуатації в сучасній містобудівній ситуації. Аналіз економічної стратегії міста і його ресурсів та можливостей. Стан генерального планування і рівень законодавчої бази. Також одним з найважливіших елементів такого документу є оцінка внутрішнього психологічного потенціалу і рівень зацікавленості само ... Читати далі »
Переглядів: 286 | Долучив: limnytcja | Дата: 2011-09-27

В Івано-Франківську відкриють пам’ятник ліквідаторам аварії на ЧАЕС. Про це повідомила голова координаційної ради громадських Чорнобильських організацій Прикарпаття Надія Кайдаш. За її словами, уже готова проектно-кошторисна документація на будівництво пам’ятника. Відкрити його планують 14 грудня — в День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Загальна вартість проекту — 350 тисяч гривень, інформує ТРК «Вежа». Кайдаш зазначила, що міська влада має провести благоустрій скверу на вул. Незалежності, 46. Саме тут і встановлять монумент.
Будівництва пам’ятника в Івано-Франківську чорнобильці домагалися протягом останніх 16 років. До слова, нині на Прикарпатті проживають понад 14 тис. учасників ліквідації насллідків аварії на Чорнобильській АЕС, зокрема 700 інвалідів-чорноб ... Читати далі »
Переглядів: 316 | Долучив: limnytcja | Дата: 2011-09-27

Новий туристичний маршрут під назвою «Чумацький шлях» презентували днями на Коломийщині для представників засобів масової інформації області. Розрахований на одноденну програму і двогодинну пішу прогулянку в її рамках, він веде до одного з найдавніших у нашому краї соляних джерел і до позначеної часом споруди колишньої солеварні в с. Княждворі. До речі, як розповіли організатори прес-туру, й саме село, перша писемна згадка про яке датована 1427 роком, — одне з найцікавіших у районі. Свого часу воно було резиденцією й місцем відпочинку галицьких князів — звідси й його назва. У Львівському обласному архіві навіть зберігається план-опис княжого двору, розташованого на його території. Також із документів, що дійшли до наших днів, достовірно відомо, що й у 1648–1654 рр. у тутешніх лісах масово добували й варили сіль...
Втім, починається «Чумацький шлях» у р ... Читати далі »
Переглядів: 338 | Долучив: limnytcja | Дата: 2011-09-27

Останній син австрійського імператора Карла I (1916-1918) Фелікс Габсбург-Лотаринзький (Фелікс фон Габсбург-Лотрінген) помер у віці 95 років в мексиканському місті Сан-Анхель. 
Фелікс Габсбург-Лотаринзький був третім сином останнього імператора Австро-Угорщини Карла I і Зіти Пармської. Фелікс Габсбург-Лотаринзький народився 31 травня 1916 року в палаці Шенбрунн (Відень, Австрія), в 1952 році одружився на герцогині Анні-Євгені Аренбергзькій. Останнім часом нащадок австрійського імператора працював банкіром в Мексиці. У нього було семеро дітей.

Для довідки. 
В 1772 - 1918 рр. Галичина перебувала в складі Австро-Угорської імперії. 
... Читати далі »
Переглядів: 310 | Долучив: limnytcja | Дата: 2011-09-24
Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 18. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2018