Субота, 21.12.2024, 15:20:07

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Серпень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Архів новин
Головна » 2014 » Серпень » 29

Перший «Сокіл» утворився у 1862 р. у Празі з метою поширення не тільки фізкультури, але й пробудження національної свідомості чеського народу. Інші слов`янські народи перебрали цю ідею, засновуючи свої національні сокільські організації. У 1907 р. вони об’єдналися у Всеслов’янський сокільський союз. 11 лютого 1894-го «комітет основателів» Українського «Сокола» скликав у Львові перші загальні збори українського руханкового (гімнастичного) товариства. Саме з цього часу і починається історія організованого українського сокільського руху на західноукраїнських землях.
З діяльністю «Сокола» пов’язані зародження і становлення на західноукраїнських землях спортивної періодики, науково-методичної думки у галузі тіловиховання. Одна із перших українських фахових газет – «Вісти з Запорожа» – орган укра ... Читати далі »

Переглядів: 597 | Додав: Dnister | Дата: 29.08.2014

Під час німецької окупації фашисти неодноразово розстрілювали станіславських євреїв на їхньому ж цвинтарі, що за озером. Війна закінчилась, совіти провели розслідування «звірств німецько-фашистських загарбників», після чого все затихло. Йшли роки, але влада не поспішала встановити хоча б якійсь пам’ятний знак на честь десятків тисяч загиблих.
А тоді у Станіславі мешкав чоботар Шимон Табак. Він працював у невеличкій будці на вулиці Пушкіна (Чорновола). І в 1952 році цей чоботар власним кош­том, прямо серед могильних рядів, поставив невеликий пам’ятник із червоного граніту. Єврейсько-російська епітафія була дещо сумбурною, але від чис­того серця: «На вічну пам’ять коханим і милим, за життя і після смерті нерозлучним. Жертвам вбитих єврейського населення з рук гітлерівців-фашистів у роках 1941-1944».
Ані текст, ані сам факт вс ... Читати далі »

Переглядів: 570 | Додав: Dnister | Дата: 29.08.2014

Станиславів був значним залізничним центром. Крім пишного колійового палацу, тут містились великі паровозоремонтні майстерні, а з кінця ХІХ століття додалась ще й дирекція залізниць. Майже 20 років вона не мала власного приміщення та орендувала у міста помпезну кам’яницю на Карпінського (Галицька, 2, медуніверситет).
Восени 1911-го у пресі з’яви­лися повідомлення, що наступного року дирекція залізниць починає будівництво «офісу» на Грюнвальдській, а також великого житлового будинку поруч. Для цього у ченців-єзуїтів та міщанки Ляхавець придбали землю – за 150 000 корон. Кошторис нової дирекції становив 1,5 млн. Як бачимо, залізничники коштів не шкодували.
Проект розробив інженер Ріхард Трост із архітектурної служби міністерства залізниць Австро-Угорщини. Будівельним підрядником стала львівська фірма Юлія Райнігера.
Будову почали в 191 ... Читати далі »

Переглядів: 486 | Додав: Dnister | Дата: 29.08.2014










Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024