Субота, 27.07.2024, 05:39:50

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Липень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
 
Архів новин
Головна » Архів новин
« 1 2 ... 273 274 275 276 277 278 279 »
У перший день Великодня у Чортовці на Городенківщині відбувся районний фест народного Великоднього танцю «Сербен», що зберігся у цьому селі з давніх часів. Старожили не можуть пригадати, з якого часу тут існує цей чоловічий танець. 
Свято пройшло при великому здвигу людей, що прибув сюди звідусіль та односельчан, які проживають у різних країнах світу. А розпочалося світське великоднє дійство біля церкви Св. Трійці, згодом перемістилося до православної церкви та на подвір’я сільської школи, де на стендах - історія покутського села Чортовець у світлинах. 

* за інформацією Городенківської РДА

Переглядів: 644 | Долучив: Dnister | Дата: 28.04.2011

Івано-Франківський обласний музей визвольної боротьби імені С.Бандери повідомляє про проведення наступних заходів:
- 27 квітня 2011 р. о 14.00 год. в Меморіальному комплексі «Дем’янів лаз» відбудеться освітньо-масовий захід «Урок пам’яті». В ході заходу передбачається розкриття життєвого шляху і трагічної загибелі від рук НКВС сотника УГА Григорія Голинського. Учасниками заходу будуть племінник Г.Голинського, учасники розкопок наприкінці 90-их років ХХ століття та учні шкіл м. Івано-Франківська.
- 28 квітня 2011 р. о 14.30 год. в Центрі патріотичного виховання імені С.Бандери Івано-Франківський обласний музей визвольної боротьби імені С.Боротьби відкриє пересувну виставку ... Читати далі »
Переглядів: 667 | Долучив: Dnister | Дата: 27.04.2011

В літературному музеї Прикарпаття експонуватиметься виставка до 75-ліття від дня народження українського письменника Геннадія Бурнашова «Книги, що відкривають істину».
Цікавими за змістом є книжки історичні, книжки художньо-документальних нарисів та повістей, які несуть велику кількість цінної маловідомої інформації з новітньої історії України.
В експозиції виставки окремі видання творів письменника «Злочини більшовизму», «Лицарі честі і чину», «Таємниця загибелі Євгена Коновальця», «Полководець УПА» та ін.
Завершує експозицію фотодокументальний матеріал, нагороди та відзнаки письменника.
Виставка працює з 28 квітня 201 ... Читати далі »
Переглядів: 623 | Долучив: Dnister | Дата: 26.04.2011

Єдиною відрадною деталлю в цій історії є те, що унікальна археологічна знахідка не пропаде для науки, але, як і більшість старовинних раритетів, виявлених у наш час, осяде в якійсь із приватних колекцій. Не знаємо де, але знаємо точно, що її було відрито на території княжого Галича.
Традиція носіння хрестів на грудях зародилася в середовищі християн Палестини. Очевидно, що реліквіями вони стали вважатися після того, як візантійська імператриця Олена віднайшла на початку IV ст. на горі Голгофі в Єрусалимі три закопані дерев’яні хрести, на одному з яких був розіп’ятий Ісус Христос. Відтоді фрагменти священного дерева поміщували в хрести, що їх виготовляли з дорогоцінних металів найкращі ювеліри Святої Землі. Згодом у хрести-енколпіони стали вкладати тлінні рештки найвизначніших християнських святих. Варто відзначити, що правителі Галицько-Волинської держ ... Читати далі »
Переглядів: 719 | Долучив: Dnister | Дата: 26.04.2011

Читаючи Святе Письмо, кожен християнин може скласти собі уявлення про місце, де був похований розіп’ятий Христос. Після смерті тіло Спасителя було покладено у гріб, тобто у висічену у скелі гробницю, в якій, за твердженням євангеліста Йоана, «нікого ще не клали» /19, 41/. Йосиф із Ариматеї спорудив цю гробницю для себе в саду, що знаходився дуже близько Голгофи /Мт. 27, 60; Йн. 19, 41/. Гробниця, очевидно, мала низький вхід /Йн. 20, 5/, який можна було закрити, тільки приваливши до нього камінь /Мк. 15, 46; 16, 3-4/. З розповідей Марка /16, 5-6/ та Йоана /20, 12/ випливає, що тіло було покладене на висічену з каменю лавку, яка розміщувалась праворуч від входу. Якраз тут на момент приходу жінок сиділи ангели.
Ще до смерті Ісуса Христа це місце знаходилося за межами міських оборонних укріплень Єрусалиму. Тут виконувались смертні вироки. Гора Голгофа отри ... Читати далі »
Переглядів: 905 | Долучив: Dnister | Дата: 24.04.2011

В Івано-Франківському державному історико-меморіальному музеї Олекси Довбуша відкрито виставку з колекції академіка Володимира Грабовецького, приурочену  до Великодня.
Чергова експозиція демонструє матеріали до світлого Христового Воскресіння, зокрема «Євангеліє» (1674), «Псалтир» (1685) і «Літургіон» (1866), видані в славнозвісній Львівській друкарні при церкві Успіння Пресвятої Богородиці. На вернісажі також презентовано святкові листівки ХIХ—ХХ ст., що їх намалювали видатні художники України і діаспори, та інші раритетні експонати.
Увагу відвідувачів привернуть високохудожні гравюри, зображення Хресної дороги і трилогія В. Грабовецького «Українські святині Прикарпаття крізь століття».
... Читати далі »
Переглядів: 677 | Долучив: Dnister | Дата: 22.04.2011

В Івано-Франківській Духовній Семінарії презентовано книжку видавництва «Нова Зоря» про життєвий шлях, геройські чесноти та мучеництво Симеона Лукача, довголітнього професора Семінарії, підпільного Єпископа УГКЦ.

Після проголошення Вселенським Архієреєм Блаженним Папою Іваном Павлом І Симеона Лукача Мучеником Церкви, яке відбулося у Львові 27 червня 2001 року, тодішній Єпископ Івано-Франківський Софрон Мудрий доклав усіх старань, щоб останки цього мужнього Христового Воїна були перенесені до Івано-Франківського Катедрального Собору св. Воскресіння, адже він найкращі роки свого життя присвятив викладацькій праці в Станіславівській Духовній Семінарії.

Зі Старуні мощі було перенесено до Богород ... Читати далі »

Переглядів: 939 | Долучив: Dnister | Дата: 22.04.2011

З метою формування Плану випуску пам’ятних монет та сувенірної продукції України з відзначення у 2012 році ювілеїв визначних діячів культури і мистецтв Івано-Франківської області, управлінням культури ОДА подано відповідні пропозиції до Національного банку України. Перелік пропозицій складається з 11 пунктів, вони включають в себе відзначення ювілеїв видатних осіб, споруд та міст.

Зокрема, у переліку: річниця з часу побудови Благовіщенської церкви у Коломиї (425 років), 950-років з часу першої письмової згадки про м. Тисменицю та 420 річниця від моменту організації кушнірської справи у Тисмениці. Багатим є перелік на вшанування у 2012 р. ювілеїв від дня народження наших славних земляків. Це: 120 - річниця диригента Дмитра Котка; 175 – річниця священника, археолога Лева Лаврецького; 200 - річниця Йосафата Кобринського, свя ... Читати далі »

Переглядів: 642 | Долучив: Dnister | Дата: 21.04.2011

Стаття «Де народився Анатоль Курдидик?» (газета «Галичина» за 26 серпня ц. р.) не залишилась непоміченою. Через кілька тижнів після публікації відгукнувся син письменника Левко Курдидик, учитель української мови у Канаді. Зав’язалось листування, пан Левко надіслав копії деяких документів з сімейного архіву та передав для обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка три книжки свого стрия письменника Ярослава Курдидика і томик оповідань та есеїв «Записки з буднів» свого батька.
Нагадаю, що Анатоль Курдидик — журналіст дорадянських часів у Львові, а пізніше в Канаді, письменник, редактор. А. Курдидик є автором унікальної за змістом праці «Друковане слово в Коломиї» («Коломия і Коломийщина», Філадельфія, 1988 р.), яку варто б перевидати окремим виданням у серії «Коломийська бібліотека». В мережі інтернет (Вікіпедія) охочі можуть ознайомитися з ... Читати далі »
Переглядів: 1149 | Долучив: Dnister | Дата: 21.04.2011

У виставковій залі Національного заповідника «Давній Галич» (м. Галич, вул. Святого Миколая, 12) відкрито виставку палеонтологічної збірки Віктора Матури. В експозиції представлено предмети, які зібрані аматором – дослідником впродовж останнього року на теренах Галицького (м. Галич, м. Бурштин, с. Блюдники) та Тисменицького районів (с. Козино). Загалом, це близько 300 експонатів, основне датування яких віднесено до крейдяного періоду історії. 

Виставка буде особливо цікавою для учнівської та студентської молоді, яка на прикладі предметів збірки зможе ознайомитися з доісторичним періодом нашого краю - щоб кожен міг побачити «…те, що було колись на дні моря…». Серед предметів колекції особливо цікавими є аманіти, корали, ра ... Читати далі »

Переглядів: 668 | Долучив: Dnister | Дата: 21.04.2011

Іван Франко у своїй статті «Руський театр» називав його артистом «дійсно талановитим і заслуженим», українська преса захоплювалась його образами у виставах «Сватання на Гончарівці», «Наталка Полтавка», «Шельменко-денщик», «Підгоряни», «Ревізор». Він народився в селі, де через кілька десятиліть ті  ж  герої поставали на сцені вже завдяки місцевим аматорам драматичного гуртка, організованого ще одним великим українцем — Степаном Бандерою.
Його імя — Степан Стефурак. Про цього діяча української культури сьогодні несправедливо призабули як земляки, так і ширша громадськість краю. А були часи, коли театр був чи не найважливішим фактором формування суспільної свідомості, а щодо українців Галичини, то тут сценічне мистецтво значною мірою спричинилось до відродження та піднесення національних почуттів  тогочасного населення.
Переглядів: 951 | Долучив: Dnister | Дата: 21.04.2011

Під час німецької окупації шефом станіславського гестапо був гауптштурмфюрер СС Ганс Крігер. Він «прославився» багатьма злодіяннями та масовими розстрілами євреїв і поляків.
За розповідями старожилів, мешкав той сумнозвісний Крігер у будинку №28, що по вулиці Сахарова. За будинком тоді були розлогі городи, на яких працювали євреї з гетто. Коли шеф гестапо бачив, що євреї порпаються у землі недостатньо активно, то виходив на балкон та починав розстрілювати їх із пістолета. А стрілком він був влучним…
Коли у 1960-х роках Крігера заарештували, йому згадали все. У тому числі й пальбу з балкона. Але колишній гестаповець вперся та відкидав усі звинувачення. Мало того, він стверджував, що на його будинку взагалі не було ніякого балкона. Тоді до Івано-Франківська вирушила ціла делегація з прокуратури ... Читати далі »
Переглядів: 779 | Долучив: Dnister | Дата: 20.04.2011

Продовжуються заходи щодо відзначення на терені Рожнятівщини 120-ліття початку трудової еміграції до Канади та 200-річчя з дня народження І.Вагилевича.

В планах відділу культури Рожнятівської райдержадміністрації є ряд заходів щодо відзначення даних подій, які заплановано реалізувати впродовж травня. Зокрема, передбачено поїздку у Державний історичний архів у м. Львові, оформлення музею І.Вагилевича у Ясені, підготовка брошури до 120-річчя еміграції та підготовка книги «Іван Вагилевич. Твори». Також, у травні будуть проведені культурно-мистецькі акції щодо вшанування І.Вагилевича (НД с. Спас, 01.05; НД смт. Перегінськ, 22.05; клуб с. Цінева, 22.05.; клуб с. Липовиця, 29.05).

Переглядів: 614 | Долучив: Dnister | Дата: 19.04.2011

Виставка „Нова краєзнавча книга 2010-2011” представляє нові надходження з фондів бібліотеки.

Розділ „Історія” містить видання, присвячені історії нашого краю від найдавніших часів і до сьогодення. Зацікавить читачів історична Довбушіана академіка В. Грабовецького, представлена у збірнику „Олекса Довбуш – легендарний лицар Карпат” та в серії коротких видань. Викликають захоплення історико-краєзнавчий нарис „Покуття”, монографія „Опілля”, довідник Б. Гавриліва „Історичні постаті Івано-Франківщини”, книга С. Геника „Червоний колір гріха” тощо. Привертає увагу велика кількість нових надходжень, присвячених історії міст і сіл Івано-Франківщини: книги серії „Моє місто”, М. Мицан „Станиславівські ... Читати далі »
Переглядів: 712 | Долучив: Dnister | Дата: 19.04.2011

18 квітня 2011 р. в Національному заповіднику «Давній Галич» відбулися заходи з відзначення 195-ої річниці від дня народження о. Рудольфа Моха – громадського діяча, поета, драматурга, послідовника «Руської трійці». На урочистому засіданні були присутні науковці, представники греко – католицької, римо-католицької та УПЦ (КП) церков.

Відкрив урочисте засідання генеральний директор – науковий керівник Національного заповідника п. Олександр Береговський. Він привітав присутніх з Міжнародним днем пам’яток та культури, привітав працівників Національного заповідника зі здобуттям ними Почесних грамот Міністерства культури України, висловив подяки за сумлінну працю активним науковим працівникам. Було зачитано привітання Національному заповіднику «Давній Галич» від колективу Національного заповідника «Киє ... Читати далі »

Переглядів: 725 | Долучив: Dnister | Дата: 18.04.2011

У 1984 році Асамблея Міжнародного комітету зі збереження пам'яток і пам'ятних місць прийняла рішення проводити 18 квітня Міжнародний день пам'яток.
Україна приєдналася до цього рішення, адже на її території чимало пам'яток не лише національного, але і світового значення, котрі є загальним надбанням людства.
На території Івано-Франківської області нараховується 5840 пам'яток, у тому числі  понад 300 пам’яток національного значення, всі інші – місцевого значення.
У місті Івано-Франківську на державному обліку 748 пам’яток, в т. ч.: 97 – історії, 40 – мистецтва, 5 – археології і 606 – архітектури та містобудування.
Протягом останніх років у місті виявлено, вивчено і опис ... Читати далі »
Переглядів: 1030 | Долучив: Dnister | Дата: 18.04.2011

15 квітня 2011 р. в Національному заповіднику «Давній Галич» відбулася презентація монографії «Мистецтво України та діаспори: дереворізьба сакральна й ужиткова» та інших наукових праць з мистецтвознавства і художньої педагогіки Заслуженого діяча мистецтв України Б.Тимківа. На презентації були присутні представники державної влади, наукові працівники, митці, гімназисти. Комп’ютерна презентація монографії допомогла присутнім скласти уявлення про це цікаве дослідження.
Відкриваючи презентацію, генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич» О.Береговський наголосив на тому, що творчий доробок автора можна порівняти з іконостасом, а презентовану книгу з найціннішим образом в ньому. Автора видання було позиціоновано, як одного з славних уродженців Галицького району, засновника Галицької школи мистецтв, члена вченої ради Заповідника.
... Читати далі »
Переглядів: 763 | Долучив: Dnister | Дата: 16.04.2011

До останнього часу про Гриця Перегіняка не знали майже нічого: до цього спричинились суб’єктивні обставини — більшість інформації з історії ОУН—УПА нині черпаємо з діаспорної літератури, здебільшого мемуарного характеру. Автори, учасники національно-визвольних змагань 30-50-х рр., писали свої спогади переважно вже у похилому віці, не маючи під рукою достатньої джерельної бази, документів, з пам’яті відтворюючи деталі подій багаторічної давності. Звідси інколи й деякі фактичні неточності.  Певну плутанину було внесено і в біографію Гриця Перегіняка — командира Першої сотні УПА. В різних джерелах його інколи називали Перегійняком, Іваном і навіть Михайлом.

Спробуймо, спираючись на більш-менш достовірні факти, розповісти про короткий  життєв ... Читати далі »

Переглядів: 813 | Долучив: Dnister | Дата: 15.04.2011

«…Кожна нова жертва – цеглина у наш національний будинок, бо ніколи людська кров не ллється намарно.» ці слова Якова Гальчевського, відомого в Українській історії під іменем отамана Орла стали епіграфом фотодокументальної виставки «Народна війна», презентація якої відбулася під патронатом міського голови міста Бурштина Петра Курляка, за сприянням Всеукраїнського об’єднання «Свобода» 13 квітня у Бурштинській загальноосвітній школі №2.
Трагічна історія України від 1917 до 1932 року представлена десятками стендів, з яких копії документів і архівні фото свідчать про події листопадового зриву, доби гетьманату та доби директорії, славну боротьбу холодноярців, тощо.
Про славну історію України перших десятиліть минулого століття розповідали учням загальноосвітніх шкіл міста Бурштина, які прибули на п ... Читати далі »
Переглядів: 686 | Долучив: Dnister | Дата: 15.04.2011

Коли їхати дорогою Івано-Франківськ–Галич, у Крилосі, напроти Музею архітектури та побуту Прикарпаття, височіє пам’ятний знак «Меч і Рало» роботи скульптора Петра Сопільника. Уродженець Дніпропетровщини зобразив меч набагато більшим, аніж сільськогосподарське знаряддя, хоча насправді усе мало б бути навпаки. Чому такий варіант пам’ятника запропонував автор, невідомо. Можливо, він хотів підкреслити, наскільки важливим для людей, основним заняттям яких було хліборобство, був захист рідної землі. Власне тільки так, зі зброєю у руках, воїни та ратаї могли захистити свою сім’ю, оселю, нажите важкою працею добро.
А, може, скульптор у такий спосіб хотів підкреслити військову потужність Галича. Цілком ймовірно і таке, адже галичани здавна відзначалися військовою силою, а меч у їхніх руках в ті давні часи був чи не найпоширенішою зброєю.
Переглядів: 949 | Долучив: Dnister | Дата: 15.04.2011

У відділі абонементу обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.Франка представлена на огляд читачам виставка-роздум „Забута спадщина: вимір історією” присвячена дню пам’ятників історії та культури, який відзначається щорічно 18 квітня – у Міжнародний день пам’ятників і визначних місць.
Міжнародний день пам’ятників і визначних місць встановлений 1983 року Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників і визначних місць ЮНЕСКО. 
А 23 серпня 1999 року вийшов Указ Президента України „Про День пам’ятників історії та культури”. На підтримку ініціативи вчених, архітекторів, реставраторів, працівників державних органів охорони пам’ятників історії та культури було ухвалено встановити в Україні відповідне свято.
Переглядів: 819 | Долучив: Dnister | Дата: 15.04.2011

У лютому «Репортер» уже писав про старі написи, які чудом збереглись на небагатьох будинках Івано-Франківська. Серед інших йшлося про будинок на Сахарова, 19, де біля ринви проглядаються фрагменти польських написів. Тоді вдалося ідентифікувати лише слова «штемпелі» і «значки», і це дало змогу припустити, що до війни там містилась крамниця із канцтоварами.
Минулого тижня ця історія отримала продовження. Міліційне керівництво (нагадаємо, що в цьому будинку розміщується міліція громадської безпеки УМВС) розпорядилось виконати косметичний ремонт споруди. Під час робіт зняли зовнішній шар штукатурки, і на світ проступила ціла галерея старих рекламних написів.
З них випливає, що до війни тут дійсно містилася канцелярська крамничка, де, крім штемпелів та значків, можна було придбати шкільне приладдя ... Читати далі »
Переглядів: 1199 | Долучив: Dnister | Дата: 15.04.2011

Минулого тижня в Івано-Франківську перебувала група експертів Ради Європи (РЄ). Про мету візиту, про результати й наслідки — у розмові з Ігорем Панчишиним, начальником відділу охорони культурної спадщини міськвиконкому та куратором проекту від Івано-Франківська.
— Пане Ігорю, експерти приїжджали в рамках проекту «Реабілітація культурної спадщини історичних міст». Що мається на увазі?
— Це багатоетапний проект Ради Європи та Мінкульту України. Йдеться про збереження та відновлення культурної спадщини історичних міст у п’яти країнах: Україні, Молдові, Азербайджані, Вірменії, Грузії. Раніше такий проект почався на Балканах — там він уже вийшов на інвестування.
— А до нас приїхали на розвідку?< ... Читати далі »
Переглядів: 738 | Долучив: Dnister | Дата: 15.04.2011

В Івано-Франківську євреї посварилися з краєзнавцями через намір виконкому встановити у сквері неподалік синагоги пам'ятну дошку першій у місті українській церкві.
Єврейська громада Івано-Франківська проти встановлення пам'ятної дошки першій українській церкві в обласному центрі. З відповідним листом головний рабин Прикарпаття Мойша-Лейб Колесник звернувся до мера Івано-Франківська Віктора Анушкевичуса. На обурення франківських євреїв миттєво відреагували краєзнавці та історики міста.
Суперечка євреїв з істориками почалася після того, як 15 березня виконком прийняв рішення оголосити конкурс проектів символічного знаку на місці першої української церкви по вул. Страчених Націоналістів. Як стверджують науковці, перший український храм стояв на місці нинішньої синагоги, єдиної в Івано-Франківськ ... Читати далі »
Переглядів: 835 | Долучив: Dnister | Дата: 14.04.2011

Найголовніше, що вдалося Ярославові Окуневському, який був адміралом Австро-Угорщини, військовим лікарем, розвідником, письменником, китайським Мандарином і об'їздив півсвіту, - здійснити свою мрію і дожити життя на Галичині, там, де його починав.
Ярослав Окуневський почав носити окуляри тоді, коли став учнем школи у Снятині. З того часу він щодня вдягав їх, незважаючи ні на що, аж до смерті, впродовж 62 років. Хоча окуляри були незручними, окуляри не було прийнято носити разом з військовим мундиром і орденами, іноді вони викликали здивування африканських і азіатських правителів, іноді - співчуття або насмішку портових і світських жінок та заздрісників-офіцерів. Окуневський проте знав: у нього поганий зір, але він хоче добре бачити, в такім разі треба зробити так, щоби бачити добре. Тому потрібні окуляри, та ... Читати далі »
Переглядів: 832 | Долучив: Dnister | Дата: 14.04.2011

Рогатинське районне управління юстиції 22.03.2011 року зареєструвало неприбуткову Рогатинську громадську організацію "Відродження". Реєстраційний №55. Основна мета діяльності: відродження регіонального історико-краєзнавчого музею Опілля в Рогатині, який був зруйнований в часі Другої світової війни.

Контактний телефон громади: (067) 251-83-60.

Переглядів: 582 | Долучив: Dnister | Дата: 14.04.2011

Наказом Міністерства культури і туризму України від 05.04.2011 р. за №207/0/16-11 занесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за категорією місцевого значення ряд об’єктів культурної спадщини Прикарпаття. Всі вони перебувають на терені діяльності Національного заповідника «Давній Галич». Знаменно, що дана подія відбулася в переддень Міжнародного дня пам’яток та історичних місць, який відзначається у всьому світі щорічно, 18 квітня.
Наказом доручено органу охорони культурної спадщини протягом 2011 р. забезпечити відповідність облікової документації на пам’ятки, укласти охоронні договори, видати свідоцтва про реєстрацію об’єкту культурної спадщини як пам’ятки. Інформацію про внесення пам’яток в реєстр слід довести до органів земельних ресурсів, архітектури і містобудування. Державній культурній спадщині України доручено занести до Реєстру па ... Читати далі »
Переглядів: 690 | Долучив: Dnister | Дата: 14.04.2011

19 квітня 2011 р. в Івано-Франківському краєзнавчому музеї відбудеться прес-конференція щодо проекту «Врятуймо скарби разом!». Початок прес-конференції о 12.00 год. Запрошуються представники ЗМІ.

Для довідки.
Мета  проекту:  
Збереження та популяризація творів національної спадщини. Створення сприятливого  інформаційного  простору для розуміння реставраційної проблематики та промоцій науково-дослідних проектів ІФКМ. Опрацювання  методики дослідження і консервації творів мистецтва. Показати в новому аспекті тематично підібрані твори в музейній експозиції, щоб звернути увагу на драму ї ... Читати далі »
Переглядів: 725 | Долучив: Dnister | Дата: 14.04.2011


Минулого тижня представники дирекції культурної і природної спадщини Ради Європи відвідали Івано-Франківськ - історичне місто, в якому валяться пам'ятки архітектури.

Цими днями Івано-Франківськ став на крок ближчим до того, щоб отримати закордонну підтримку для порятунку своєї культурної спадщини. У рамках проекту Ради Європи "Реабілітація культурної спадщини історичних міст" обласний центр П ... Читати далі »

Переглядів: 756 | Долучив: Dnister | Дата: 14.04.2011

В підготовці до 350-річчя надання Станиславову Магдебурзького права, в травні 2011 р. на засіданні Кабінету Міністрів України буде розглядатися «План заходів з підготовки та відзначення 350-річчя заснування міста Івано-Франківська». Згідно даного документу, передбачено ряд заходів спрямованих на збереження та популяризацію культурної спадщини обласного центру. Ці заходи є різноплановими, але кожен з них дасть змогу побачити оновлені пам’ятки культури міста по-новому.

Зокрема, передбачається проведення капітального ремонту з влаштуванням пішохідної зони на вул. Вірменській від пл. Ринок до вул. Шпитальної; проведення капітального ремонту куполі ... Читати далі »

Переглядів: 694 | Долучив: Dnister | Дата: 13.04.2011

13 квітня 2011 р. в Івано-Франківському обласному музеї визвольної боротьби імені С.Бандери відбулося відкриття виставки присвяченої пам'яті поетеси, багаторічного політв'язня, Героя України Ірини Сеник. Науковий колектив музею запрошує ознайомитися всіх зацікавлених з долею однією з багатьох тисяч борців за державну незалежність.

А 15 квітня всі бажаючі можуть відвідати музей і побувати на презентації книги «Українська Автокефальна Православна Церква за часів другої світової війни: Митрополит Феофіл Булдовський». Автором дослідження є науковець з Харкова Ольга Різниченко. Початок презентації о 12.00 год.

А.Чемеринський

Переглядів: 607 | Долучив: Dnister | Дата: 13.04.2011

Депутатський корпус селища Солотвино звернувся до Івано-Франківської обласної ради та дирекції Івано-Франківського краєзнавчого музею щодо музею ім. О.Феданка, який знаходиться в даному населеному пункті.

Громада селища, розуміючи що є ряд недоліків в роботі музейного закладу – неналежного графіка роботи, незадовільного зберігання експонатів, неналежного утримання споруди, - все ж зацікавлена у відновленні його роботи. На даний час частина приміщення музею знаходиться у оренді.

Громада селища просить посприяти у відновленні роботи музею, оскільки він знаходиться поруч туристичного маршруту Івано-Франківськ – Манява і є велика перспектива його розвитку. Громада селища не буде запе ... Читати далі »

Переглядів: 652 | Долучив: Dnister | Дата: 13.04.2011

14 квітня 2011 року відбулася зустріч заступника голови облдержадміністрації Романа Іваницького з керівником Австрійської громадської організації «Чорний Хрест» Отто Яусом, полковником Ервіном Фітцем та помічником почесного консула Австрії в Західній Україні Галиною Велідовою за участі фахівців облдержадміністрації, науковців. Зазначалося, що вони прибули на Івано-Франківщину після Закарпаття, Буковини та Волині. 
Учасники обговорили питання щодо сприяння австрійській стороні в питаннях утримання в належному стані місць поховань австрійських вояків часів Першої світової війни на території області.Зокрема, гості висловили задоволення відношенням до утримання і збереження в належному технічному та естетичному стані пам’ятного знаку ... Читати далі »
Переглядів: 676 | Долучив: Dnister | Дата: 12.04.2011

В івано-франківському видавництві «Симфонія форте» побачила світ друга книга Василя Романюка «Богові і Україні». З її сторінок, щедро ілюстрованих світлинами та ксерокопіями документів, зримо постають минувшина і сьогодення Української Греко-Католицької Церкви.
Послуговуючись у своїй книзі розмаїтими джерельними матеріалами, відомостями, почерпнутими з наукової літератури, спогадами старожилів нашого краю, які сам же й записав, автор видання водночас виступає і як публіцист. Він роздумує — не просто, сказати б, принагідно, а із живим зацікавленням та уболіванням — над нетлінністю й невичерпністю духовних традицій УГКЦ. Особливо ж коли описує катакомбний період діяльності цієї Церкви після інспірованого «червоними визволителями» Львівського псевдособору УГКЦ 1946 року, вихід із підпілля, який можна назвати її воскресінням.
Переглядів: 626 | Долучив: Dnister | Дата: 12.04.2011










Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024