Понеділок, 29.04.2024, 19:40:08

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
 
Архів новин
Головна » Архів новин
« 1 2 ... 182 183 184 185 186 ... 275 276 »
20 березня 2014 року о 15 год. в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка відбудеться презентація книги „В огні повстання. УПА на відтинку Чорного Лісу 1943-1945”.
Переглядів: 630 | Долучив: Dnister | Дата: 20.03.2014

На Прикарпатті згорів дерев’яний храм, який був одним із символів підпільної Української Греко-Католицької Церкви.
Для більшості подорожніх, які мандрують із Івано-Франківська в гори, крита ґонтою гуцульська церковця з потемнілого смерекового зрубу була своєрідним маркером, який сигналізував: ось зараз почнеться курортне Яремча. Зрештою, село Дора, в якому 1938 року збудували хрестоподібну у плані церкву святого Іллі, раніше було не лише присілком, але й зародком Яремчі. Як стверджують архівні джерела, п'ять родин, згаданих у Йозефінській метриці під 1787 роком, від яких Яремча веде свою історію, мешкали саме тут, в Дорі.
Тепер на місці колоритного храму, виструнченого попри дорогу, – похмуре згарище. В ... Читати далі »
Переглядів: 728 | Долучив: Dnister | Дата: 20.03.2014

На вшанування пам’яті Андрея Шептицького виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради вирішив спорудити пам’ятник митрополиту Андрею Шептицькому на майдані Шептицького.
Згідно рішення виконкому, спорудженням пам’ятника митрополиту займатиметься управлінню капітального будівництва виконавчого комітету міської ради.
Окрім того, фінансове управління МВК вже відкрило рахунок для збору добровільних пожертв.
 
Реквізити:
Одержувач платежу:
УДКСУ ... Читати далі »
Переглядів: 461 | Долучив: Dnister | Дата: 19.03.2014

У п’ятницю, 14 березня, в смт. Більшівці, Галицького району відбулося урочисте відкриття та освячення памя’тника жертвам каральної акції, яку влаштували фашистські окупанти 70 років тому, 14 березня 1944 року.
Ініціатива спорудження такого пам’ятника належить місцевому пароху о. Василю Завірачу, а втілив її галицький митець Петро Перекліта.
Як зазначає о.Василь, з роками відчув, що є необхідність увіковічнити цей сумний факт знущання на українським народом і намагання знищити його, що є потреба скласти у такий спосіб шану тим невинно убієнним односельчанам.
Кошти і матеріали для виготовлення монументу зібрали всією громадою, доп ... Читати далі »
Переглядів: 504 | Долучив: Dnister | Дата: 16.03.2014

При в’їзді у місто Яремче 15 березня, вранці згоріла стара дерев'яна церква. Причини встановлюються.
Наразі відомо, що пожежа почалася о 9 ранку. Щоб її погасити було використано сім машин та п’ятдесят людей. Поки що говорять про дві причини. Перша - через свічку, друга - через підпал. Адже жінка-свідок бачила, як після служби до Церкви заходили двоє молодих хлопців. Ймовірно вони щось кинули.
За інформацією "Репортера", до Яремчі виїхали експерти з Франківська, саме вони встановлюватимуть точну причину.
Церкву в народному гуцульському стилі побудували у 1938 році майстри Іван Яворський з Ділятина та Петро Григорук з Річки. Архітектурний ансамбль знаходиться на території чол ... Читати далі »
Переглядів: 527 | Долучив: Dnister | Дата: 15.03.2014

Великий Кобзар у Станиславові ніколи не був. Більше того — взагалі у Галичині. Російська влада просто не випускала його за кордон. Але це не завадило галичанам шанувати Кобзаря не менше (якщо не більше) за інших.
Українська інтелігенція здавна прагнула назвати одну зі станиславівських вулиць на честь Тараса Шевченка. Поляки від того були не в захваті. Натомість українці заручилися підтримкою австрійської влади й досягли свого.
22 листопада 1900 року рада міста прийняла рішення про присвоєння імені Шевченка одній з нових вулиць. Вона вела, як йшлося в документі, з вулиці Словацького (тепер Тарнавського) до Княгинина-Села (в бік сучасної вулиці Маланюка). За іронією долі ця «українська» вулиця розташовувалась у районі, де жили переважно польські заліз ... Читати далі »
Переглядів: 462 | Долучив: Dnister | Дата: 15.03.2014

Переможців у двох номінаціях – «Образотворче мистецтво» та «Архітектура», - обрали на засіданні комісії з призначення щорічної премії у галузі образотворчого і народного мистецтва, архітектури і дизайну імені Ярослава Лукавецького.
Зокрема у номінації «Архітектура » лауреатами премії стали представники села Гвізд Надвірнянського району, їх відзначили за спорудження церкви Преображення Господнього. Архітектор проекту - Ярослав Дяків, конструктор - Іван Фітель, скульптор - Володимир Довбенюк.
У номінації «Образотворче мистецтво» на звання лауреатів претендували дві кандидатури. Це художниця Тетяна Павлик, подана Івано-Франківською обласною організацією Національної Спілки художників України, авторка численних графічних творів, виконаних за творами кла ... Читати далі »
Переглядів: 515 | Долучив: Dnister | Дата: 14.03.2014

"Командири відділів УПА "Чорний ліс" - таку книгу презентували в івано-франківському Музеї визвольних змагань. За словами автора видання Ярослава Коретчука, тут зібрано біографії 40-а курінних та сотенних.
Всі командири були молодими хлопцями віком від 23-ьох до 35-ти років. Під  керівництвом кожного із них вели боротьбу щонайменше сотня чоловік. Більшість із командирів загинула в боях. Відтинок "Чорний ліс", кажуть дослідники, був одним із найбоєздатнішим в Українській повстанській армії.
За словами  співавтора книги Петра Ганцюка, інформацію для книги черпали із різних джерел - працювали в архівах, записували спогади очевидців. Вийшла книга тиражем тисячу примірників.
Переглядів: 511 | Долучив: Dnister | Дата: 14.03.2014

У післявоєнному Станіславі найдоступнішою розвагою було кіно. За відсутності телебачення та інтернету, а також дорожнечу ресторанів більшість населення проводила вільний час, переглядаючи фільми. Інколи навіть по декілька разів. І варто зауважити, що асортимент кінотеатрів тоді значно розширився завдяки трофейним кінострічкам.
Лікар Рубін відносив себе до справжніх кіноманів. Нечасто сеанс проходив без його участі. А в місті тоді були лише три ескулапи, які мали приватні ліцензії, й доктор Рубін був одним із них. Звідки він узявся, зараз важко сказати. Зрозуміло, що Рубін був єврей, але не корінний (тих винищили німці). Напевно, приїхав зі сходу. Але це на завадило йому швидко прославитись.
Уявіть собі кінопрем’єру. Скажімо, демонструють британський ... Читати далі »
Переглядів: 628 | Долучив: Dnister | Дата: 14.03.2014

Для багатьох іванофранківців іменник «краєзнавець» пов’язаний з Михайлом Головатим. За Австрії найкращими знавцями історії Станиславова вважалися священик Садок Баронч і гімназійний професор Алоїз Шарловський. А хто досліджував минуле міста у міжвоєнний період? Ще один професор – Юзеф Зелінський. Нині він забутий, а колись його краєзнавчими статтями зачитувалась вся міська інтелігенція.

Він розкопав Грибовича
21 і 22 вересня 1928 року Станиславів святкував 200 років Першої гімназії. Тоді ж у найпопулярнішій міській газеті «Кур’єр Станіславовський» вийшла стаття Юзефа Зелінського про історію закладу. Пізніше він підготував ґрунтовну історичну довідку про гімназію в об’ємному ювілейном ... Читати далі »
Переглядів: 654 | Долучив: Dnister | Дата: 14.03.2014

Історія знає чимало прикладів, коли любов чоловіка до жінки спричинялась до величезних наукових відкриттів. Ще 35 років тому ми довідалися, що головна праця наукового життя славетного археолога Ярослава Пастернака (1892—1969) «Старий Галич» була присвячена його дружині Марії.
Історія людства також повторюється в тому плані, що кохані жінки великих чоловіків часто перебувають у затінку слави своїх суджених, навіть якщо вони їм не поступаються успіхами в науковій, культурній чи громадській діяльності. За всю історію вивчення біографії Пастернака-науковця найбільше, що ми довідувалися про Марію ПастернакОВУ (так подано прізвище в Енциклопедії українознавства, т. 5), може характеризувати лишень один абзац із нарису Василя Вериги «Дослідник підземного архіву України». Там коротко сказано: «У 1930 р. доктор ... Читати далі »
Переглядів: 663 | Долучив: Dnister | Дата: 14.03.2014

Відкрити архіви СБУ щодо національно-визвольної боротьби на Прикарпатті в 40-50 роках. На цьому наполягає товариство "Меморіал".
Таку ініціативу також підтримують братство ОУН- УПА і Пласт. Їх представники Із відповідною заявою уже звернулися до обласних Управлінь СБУ та МВС. Місцеві історики та краєзнавці не проти публічного доступу до архівних історичних документів, які досі мають гриф "Сектретно".
Ще дев"ять року тому в СБУ почався процес оприлюднення та оцифрування архівних відомостей про діяльність Української Повстанської армії. З часом ця процедура зазнала згортання, кажуть активісти Братства ОУН- УПА. Із 2010-го року доступ до архівів став обмеженим, пише Вежа.
Переглядів: 475 | Долучив: Dnister | Дата: 14.03.2014

Івано-Франківський краєзнавчий музей підготував виставку-пам’ять до 75-річчя від дня народження художника-реставратора Ігоря Деркача — заслуженого працівника культури, члена Національної спілки журналістів України, почесного члена Спілки краєзнавців Прикарпаття.
Експонуватимуться графічні листи, портретні рисунки, сюжетні твори на історичну тематику, значки та медалі, виготовлені за ескізами художника, запрошення, календарі, каталоги.
Це роботи з фондів краєзнавчого музею. Відкриття відбудеться 14 березня. 
Переглядів: 481 | Долучив: Dnister | Дата: 14.03.2014

У своїй документальній повісті-гіпотезі «Славний предок Кобзаря» Степан Пушик намагається простежити життєвий шлях діда великого Кобзаря по маминій лінії: «З біографії Тараса Григоровича Шевченка знаємо, що його дід по матері Катерині називався Яким Бойко, син Івана Бойка з Прикарпаття». Саме цей факт зацікавив науковців Музею архітектури і побуту Прикарпаття (тепер – Музей етнографії) Національного заповідника «Давній Галич» і спонукав до створення експозиції шкільної кімнати у бойківській хаті з села Поляниця Долинського району, спорудженої ще у 1878 році, в якій, до речі, й була свого часу сільська школа. 
– Ця ідея була не випадковою, – розповідає завідувач відділу «Музей етнографії» Національного заповідника «Давній Галич» Леся Михальчук, – окремі історичні та документальні деталі дали привід С.Пушику натрапити на ... Читати далі »
Переглядів: 487 | Долучив: Dnister | Дата: 13.03.2014

Тарас Шевченко в давніх поштових листівках: його життя і творчість, ілюстрації до віршів і поем — десяту частину своєї колекції представив у центральній залі Головпошти обласного центру філокартист Богдан Шипайло.
Колекціонування листівок і марок на тему Великого Кобзаря — його давнє хобі. Колекція солідна, налічує до 2 тисяч листівок і конвертів. В честь ювілею Богдан Шипайло сформував експозицію з 200 екземплярів. Виставку філокартиста Богдана Шипайла можна побачити у центральній залі Головпошти до кінця тижня.
Переглядів: 477 | Долучив: Dnister | Дата: 12.03.2014

Єврейська община Коломиї обурена. Невідомі зрізали секцію огорожі в міському парку. Територію, де колись було єврейське кладовище, облагороджували вже кілька років поспіль, витратили майже півтора мільйони гривень. Тепер - такий акт вандалізму.
На вулиці Чехова в Коломиї одне із меморіальних кладовищ, єврейська община давно мріяла облагородити територію, навести тут лад, встановити огорожу та підтримувати порядок. Більшість робіт уже виконано, до Великодня планували закінчити усі роботи. Але тут неприємність - хтось поцупив частину огорожі.  
1 мільйон 300 тисяч гривень вже витрачено для потреб цього кладовища. Зокрема, лише одна секція такої огорожі вартує півтори тисячі гривень. А ця, що поцупили, була найбільшою і відповідно вартувала дорожч ... Читати далі »
Переглядів: 471 | Долучив: Dnister | Дата: 12.03.2014

Встановленням пам`ятників українському Пророкові у наші дні нікого не здивуєш. Сьогодні їх до півтора десятка стоїть у населених пунктах району. Але серед них є особливий – погруддя Кобзаря у Биткові. Особливість його в тому, що встановлений без офіційного дозволу тодішньої влади і повністю на пожертви битківчан. Це був свого роду громадянський подвиг.
У 1964 р. в Україні відзначали 150-річчя від дня народження Великого Кобзаря. Не стояли осторонь від цієї події і ми – учасники аматорського гуртка сільського клубу. Рік перед тим мене обрали головою клубної ради, то довелося брати безпосередню участь у проведенні Шевченківських вечорів. І хоча у клубі не було художнього керівника, такі заходи завжди виходили цікавими, на них сходилася не лише молодь, а й старші битківчани. Серед активних учасників – Оксана Веприняк, Ганна Гу ... Читати далі »
Переглядів: 532 | Долучив: Dnister | Дата: 11.03.2014

165 річчю від дня народження визначного українського етнографа родом із Городенківщини присвячена одноіменна книжкова виставка, відкрита у відділі краєзнавчої літератури ОУНБ ім. І. Франка.
Володимир Шухевич найбільше відомий  завдяки дослідженням культури і побуту Гуцульщини, які він розпочав в 1873 року, здійснюючи ботанічні екскурсії по Карпатських горах. 
Результатом багаторічної етнографічної праці стала представлена на виставці п’ятитомна  монографія „Гуцульщина”, в якій автор майже виключно на основі власних багаторічних спостережень детально описав культуру галицьких гуцулів. За таку подвижницьку  діяльність його було обрано дійсним членом Наукового Товариства ім. Шевченка у Львові, членом австрійського товариства народоз ... Читати далі »
Переглядів: 478 | Долучив: Dnister | Дата: 11.03.2014

Архиєпископ Андрей Шептицький, ЧСВВ (у світі Роман Марія Александр Шептицький; * 29 липня 1865, Прилбичі – † 1 листопада 1944, Львів) – граф, єпископ Української Греко-Католицької Церкви; з 17 січня 1901 до смерті – Митрополит Галицький та Архиєпископ Львівський – предстоятель Української Греко-Католицької Церкви.
Саме з його постаттю пов’язана одна з реставрацій пам’ятки архітектури національного значення – церкви Різдва Христового (охоронний номер 241), яка була проведена у 1902-1906 рр. та налагодження контактів з самобутньою громадою караїмів у Галичі. 
У згадуваний період в Галичі до УГКЦ належали два храми: церква Різдва Христового, дочірньою від неї була церква св. Миколи, а також «в окрузі парохії за Дністром знах ... Читати далі »
Переглядів: 775 | Долучив: Dnister | Дата: 10.03.2014

Компанія  "Aimbulance" завершила підготовку усіх елементів візуального стилю Івано-Франківська. Презентація відбудеться 11 березня о 16.00 у конференц-залі готелю "Станиславів" (вул. Чорновола, 5, 5-ий поверх).
Вхід вільний для усіх бажаючих.
"Я бачив попередні розробки, мені дуже сподобалось", - зауважив Юрко Филюк, співвласник компанії "23 ресторани", який виступив ініціатором створення візуального стилю для Івано-Франківська.
Нагадаємо, візуальний стиль - це система візуальних знаків та правил, яка створює унікальний образ міста. Міста сьогодні переживають нову епоху візуальної ідентифікації і поряд зі старовинними гербами починають з'являтись так звані «туристичні л ... Читати далі »
Переглядів: 447 | Долучив: Dnister | Дата: 07.03.2014

Упродовж багатьох століть західноукраїнські землі були відірваними від Наддніпрянської України. Особливо зміцніли ці зв’язки з часу появи тут творів Т.Г.Шевченка в середині ХІХ століття. Хоч поет ніколи не був у Галичині, він цілком заволодів думами і серцями трудящих краю, став для них близьким і рідним. Робітники і селяни, учні й студенти вивчали напам’ять безсмертні твори поета, віддавали останню копійку, щоб придбати Шевченків портрет і «Кобзар», а купивши, зберігали їх як найдорожчі реліквії. За «Кобзарем» вчилися читати діти, а його автор замінив трудящим вчителя, порадника і захисника.
Тому закономірним є той факт, що вже на другий рік після смерті Шевченка в містах і селах Галичини відбулися заходи, якими вшановувалась його пам’ять. З часом вони набирали все більш масового характеру і перетвор ... Читати далі »
Переглядів: 781 | Долучив: Dnister | Дата: 07.03.2014

Майже два десятки полотен зацвіли у виставковій залі Художнього музею. Виставка "Квіти України" об'єднала роботи з музейних фондів. На оглядини виставлені твори  від 30-х років минулого століття і до сьогодення. Зображені квіти виконані в різних манерах. Кожна з них індивідуальна за колоритом та способом передачі власних вражень митців, їхнім почерком. Квіти  в  експонованих творах ростуть і тішать людське око. Організатори кажуть, нині, коли чимало людей перебувають у стресовому стані, доречний  заряд позитивної енергетики.
Квіти постійно супроводжують людину у житті. У  всі часи  були символом надії та любові. Глядачі сподіваються, як розквітають навесні перші квіти, так і Україна розквітне. До того ж, на всіх полотнах переважають теплі, яскраві барви.
Переглядів: 475 | Долучив: Dnister | Дата: 07.03.2014

Цій вулиці пощастило закріпитись на сторінках сучасної української літератури. Письменник Юрій Андрухович вивів її в есеї «Ерц-герц-перц».
«Дванадцятилітньою дівчинкою моя бабця Ірена Скочдополь побачила ерцгерцога Франца Фердинанда у відкритому автомобілі. Супроводжуваний кавалерійським ескортом та напружено-цікавими поглядами незлічених мешканців Станиславова, що вишикувались обабіч вулиці Романовського, чи то пак Romanowskigasse, спадкоємець австро-дунайського трону з дружиною й кількома віце-спадкоємцями на задньому сидінні особистого, скажімо, «лорен-дітріха» відбував у напрямку залізничного двірця, звідки вечірнім експресом повинен був рушити на Чернівці…».
Факт присутності в нас ерцгерцога, якого згодом застрелив терорист, викликає сумніви. Щ ... Читати далі »
Переглядів: 597 | Долучив: Dnister | Дата: 07.03.2014

Старовинні двері облуправління СБУ відреставрують. Така ініціатива   місцевих  ковалів.  Кам'яниця  часів Австро-Угорської імперії, споруджена на початку минулого століття, зазнала пошкодження внаслідок пікету СБУ та УМВС в ніч проти 19-го лютого.
Від вогню і штовханини тоді постраждали  парадні двері будівлі. Ковалі зізнаються, не можуть бути  байдужими, коли понівечиною залишається  пам'ятка  старовинного ковальського мистецтва. Відтак обіцяють відреставрувати її до найдрібніших деталей.
Майстри металу переконані: вхідні двері облуправління СБУ мають високу мистецьку цінність. Вони створювалися виключно під архітектуру європейських  кам'яниць. Відтак, аналогів такій  ручній роботі не існує.< ... Читати далі »
Переглядів: 486 | Долучив: Dnister | Дата: 07.03.2014

5 березня в історико-меморіальному музеї Степана Бандери у Старому Угринові відбулася конференція, присвячена 64-річниці з дня вбивства Романа Шухевича.
Участь у конференції взяли представники Івано-Франківського краєзнавчого музею та історико-меморіального музею Степана Бандери.
Крім того, учасниками стали голова Громадського штабу Євромайдану Калущини Петро Цюпа, заступник голови районної ради Михайло Срібняк, голова обласної організації УНА-УНСО Роман Король, член Координаційної ради партії Калущини Володимир Климентій.
Матеріали конференції зібрані фахівцями історико-меморіального музею Степана Бандери. Як повідомили у музеї, публікуватися вони не будуть через брак коштів ... Читати далі »
Переглядів: 466 | Долучив: Dnister | Дата: 07.03.2014

5 березня 2014 р. у відділі краєзнавчої літератури відбулася презентація бібліографічного видання, підготовленого працівниками бібліотеки з нагоди 200-літнього ювілею Великого Кобзаря.
Учасниками заходу стали студенти Інституту історії Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника зі своїм наставником – кандидатом історичних наук, доцентом Андрієм Зіновійовичем Корольком.
Завідувачка відділу краєзнавчої літератури Ольга Тимофійчук розповіла присутнім історію українського шевченкознавства у нашому краї та представила їм нове видання бібліотеки, присвячене 200-річчю від дня народження письменника світового рівня – бібліографічний покажчик „Тарас Шевченко і Прикарпаття”, ознайомила із його змістом та структурою ... Читати далі »
Переглядів: 451 | Долучив: Dnister | Дата: 07.03.2014

Коломийський педагогічний коледж видав поштівки до 200-ліття від дня народження Тараса Шевченка. Ініціатором такої ідеї став директор навчального закладу Валерій Ковтун.  
Це вже далеко не перші листівки, які вийшли друком у Коломиї. Завдяки Валерію Ковтуну, світ побачили вже кілька десятків поштівок, присвячених різним пам"ятним датам.  
За словами Валерія Ковтуна, цього разу листівки випустили у рамках проведення культурологічного проекту "Слово Кобзаря".  
Листівка є передруком поштової картки, яку видали у Львові ще у 1914 році накладом видавництво "Русалка". Художником портрету Шевченка був Ярослав Пстрак.  
Переглядів: 477 | Долучив: Dnister | Дата: 06.03.2014

У Національному музеї Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського відбулося відкриття виставки, приуроченої до 200-ліття від дня народження Тараса Шевченка, - передає кореспондент «Коломийських ВІСТЕЙ». 
Виставку відкрили під назвою «І на оновленій землі…». Тут можна побачити близько 40 творів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва зі збірки музею та приватних колекцій. 
На виставці представлені репродукції художніх творів Шевченка. Також тут експонуються раритетні друковані видання творів поета. 
У виставковому залі розмістили інформаційні банери про життя і творчість Кобзаря. 
Переглядів: 529 | Долучив: Dnister | Дата: 06.03.2014

Літературний музей Прикарпаття запрошує відвідати виставку: «В своїй хаті своя  правда», присвячену 200- роковинам від дня народження  Тараса Шевченка.
На ювілейній Шевченківській виставці будуть представлені для огляду експонати, що складають частину фондових колекцій літературного музею, які подаровані громадянами міста і області та рідкісні видання творів  Тараса Шевченка, що вийшли друком у США, Канаді та Аргентині і надіслані для літературного музею  з Американського континенту
Відкриття виставки відбудеться 6 березня 2014 року о 14 годині.

Переглядів: 497 | Долучив: Dnister | Дата: 06.03.2014

Івано-Франківський краєзнавчий музей презентує виставку до 200-річчя від дня народження Т.Шевченка (1814-1861) «Тарас Шевченко і Прикарпаття» (з фондової збірки)
Увазі глядачів буде представлена творчість відомих мистців Прикарпаття, які в різні часи у своїх творах прославили Т.Шевченка як в Україні, так і за кордоном.
Серед авторів – лауреати Державної премії ім. Т.Шевченка:
Ганна Василащук (1924-2004) – відома майстриня художнього ткацтва, вик ... Читати далі »
Переглядів: 494 | Долучив: Dnister | Дата: 05.03.2014

На старому цвинтарі, де покоїться прах о. Осипа Шухевича, його дружини Анни Кульчицької та їхньої дочки Ольги Шухевич, уже давно не проводяться інші поховання. А поруч — розкидані, розламані хрести… Написи свідчать, що їм щонайменше сотня літ. Є тут написи польською. Є такі пам’ятники, що нагадують австрійські, єврейські поховання. Деякі з них втоптані в землю.
5 березня 1950 року в селі Білогорщі на Львівщині розстріляли командарма УПА Романа Шухевича. З нашим краєм, як відомо, родину Шухевичів єднає те, що прадід генерал-хорунжого, уродженець Львівщини, отримав тут парафію. Скільки всього зробили Шухевичі для просвіти тишківчан: заснували ще всередині ХІХ століття народну школу, сприяли духовному розвитку селян. Отець Осип Шухевич, побратим «Руської Трійці», — це український письменник-перекладач. Тут народився відомий укр ... Читати далі »
Переглядів: 468 | Долучив: Dnister | Дата: 05.03.2014

Світлої пам’яті невтомний дослідник Гуцульщини, письменник, публіцист ігор Пелипейко зібрав й опублікував у різних виданнях чимало фактажу про виникнення книговидання у Косові.
Коротко повернуся до сторінок історії. Свого часу Ярослав Семіон мав друкарню в Косові на тодішній вулиці Пілсудського, 39 (тепер вул. Незалежності, 100). У час німецької окупації його арештували і розстріляли в місті Коломиї за те, що зберігав друкарський шрифт. А разом з цим було ліквідовано приватне видавництво «Запорожець».
Нову сторінку в книговиданні на Косівщині в 1995 році вписав колишній завідувач відділу освіти заслужений учитель України, громадський діяч, дослідник нашої літератури Василь Курищук. Саме він при газеті « ... Читати далі »
Переглядів: 453 | Долучив: Dnister | Дата: 04.03.2014

Мені 91 рік. А «Гуцулка Ксеня», може, й молодша від мене. Але вона народилася в нашому місті. А музику до неї написав Ярослав Барнич.
Професор Я. Барнич навчав музики і співів у гімназії сестер василіянок. Коли відбувалися різні культурно-мистецькі заходи, наприклад, Шевченківські свята, спільні для всіх трьох українських гімназій Станіславова, то саме він ними керував. Я навчалася в гімназії УПТ з донькою пана Ярослава іриною. Вона тепер живе в Америці.
Відтоді я знаю, і ні в кого з нас не було сумніву, що мелодію «Гуцулки Ксені» створив Барнич. Хоч у радянські часи це приписали маловідомому композиторові Савицькому, котрому належать тільки слова цієї пісні. 
Пишу «мало ... Читати далі »
Переглядів: 564 | Долучив: Dnister | Дата: 04.03.2014

Під такою назвою у відділі краєзнавчої літератури обласної універсальної бібліотеки імені І.Франка діє книжкова виставка, присвячена 200-літтю від дня народження Великого Кобзаря.
Володимир Грабовецький, академік Академії наук Вищої школи України, доктор історичних наук, професор Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника відомий не лише своїми  працями з історії України та Прикарпаття, а й науковими екскурсами у творчість Великого Кобзаря.
З початку своєї діяльності вчений зацікавився історією встановлення перших пам’ятників поету, святкуванням його 100-літнього ювілею в Західній Україні тощо. Внаслідок цього світ побачив путівник „Скульптурна Шевченкіана Прикарпаття”, в якому дос ... Читати далі »
Переглядів: 519 | Долучив: Dnister | Дата: 04.03.2014










Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024