Субота, 12.07.2025, 18:39:16

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Липень 2025  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
 
Архів новин
Головна » Архів новин
« 1 2 ... 243 244 245 246 247 ... 299 300 »
Якщо про гуцула кажуть, що він дикий, то про бойка найчастіше – упертий. Отже, задумане втілює до кінця. Мешканці невеликої Саджави Богородчанського району задумали зробити фестиваль свого села. Задумали – і зробили. Такого на Прикарпатті ще не робив ніхто. Маленький, майже домашній фестиваль бойківського села «Саджавське намисто», зроблений зусиллями самих саджавчан, вилився у колоритну триденну забаву, слава про яку розійшлася не лише Україною, але й за її межами. 
Свято відбулося з нагоди 520-ї річниці першої писемної згадки про село. Побавитися на Міжнародний фольклорно-етнографічний фестиваль «Саджавське намисто» минулих вихідних вийшла ціла Саджава. Здається, абсолютно всі її мешканці покинули свої щоденні роботи і клопоти та зібралися разом на фестивальній галявині поблизу Народного дому. Найстарші саджавчани, ... Читати далі »
Переглядів: 812 | Додав: limnytcja | Дата: 24.09.2012

У понеділок, 24 вересня, о 12.00 в Музеї мистецтв Прикарпаття (майдан Шептицького,8) відбудеться прес-конференція щодо висновків експертизи ЮНЕСКО про внесення у список об’єктів сакральної архітектури Прикарпаття (церков Святого Духа в Рогатині та Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж). 
У прес-конференції візьмуть участь заступник голови ОДА Роман Іваницький, начальник управління культури, національностей та релігій ОДА Володимир Федорак та директор Музею мистецтв Прикарпаття Михайло Дейнега. 
Переглядів: 588 | Додав: limnytcja | Дата: 24.09.2012

У прикарпатському селі Яворові відзначили 190-річчя Юрія Шкрібляка та 120-річчя від дня народження Юрія Корпанюка — основоположників і найвидатніших майстрів гуцульської різьби по дереву.
Завдяки надзвичайному таланту Юрія Шкрібляка ще при житті вважали класиком гуцульського різьблення. Родина Шкрібляків – це велика династія талановитих різьбярів, ткачів, вишивальниць, писанкарок, мосяжників. Різьблені шедеври Юрія Шкрібляка, що експонувалися на численних міжнародних і вітчизняних виставках та відзначалися найвищими нагородами, знаходяться у найпрестижніших музеях України та багатьох зарубіжних країн.
Уже майже 200 років його талант не перестає дивувати і хвилювати усіх, кому дорога Гуцульщина. Творчість Юрія Шкрібляка вивчається у мистецьких навчальних закладах. Його творчий доробок до сього ... Читати далі »
Переглядів: 650 | Додав: limnytcja | Дата: 24.09.2012

Цієї осені ми відзначаємо подвійний ювілей видатної української співачки Соломії Крушельницької – 140 років від дня народження (23 вересня) та 60 років її світлої пам’яті (16 листопада).
Здобувши світову славу, підкоривши людські серця своїм великим талантом, Соломія за кожної нагоди поверталася в Україну, де не тільки брала участь в концертах чи святах, а й просто відпочивала серед рідних і близьких людей.
Концертні турне співачки декілька разів пролягали й через більші та менші міста Станиславівщини. З друкованих матеріалів про Соломію Крушельницьку відомо, що у самому Станиславові вона побувала двічі: на початку своєї славної кар’єри – влітку 1898 року, та у зрілий період творчості, коли вже залишила оперну сцену і присвятила себе виключно концертній діяльності – восени 1928 року. ... Читати далі »
Переглядів: 751 | Додав: limnytcja | Дата: 24.09.2012

Село Микуличин, що на Яремчанщині, святкує 600-річний ювілей
Микуличин…У вигинах гористих,
Де зорі сплять, в таємностях кедрин
Лежить село – розкішне, променисте –
Серед кряжів захмарних і вершин.
Нестор Чир
Микуличин – село в короні гір, з розкиданими по навколишніх схилах ошатними оселями, гідними подиву архітектурними творіннями – дерев’яною церквою та дзвіницею, з розлогими полонинами, високими оборогами, увінчаними маленькими, наче іграшковими, дашками, численними пам’ятниками природи та кул ... Читати далі »
Переглядів: 854 | Додав: limnytcja | Дата: 24.09.2012

21 вересня 2012 р. у Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич» відкрито осінній виставковий сезон. Розпочато його виставкою творів мистецтва на сакральну тематику. Авторами експонованих робіт є викладачі Інституту культури та мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника: Володимир Лукань, Галина Різничук, Ольга Мельник, Володимир Кіндрачук, Ірина Яшан, Оксана Мельничук, Юлія Попенюк, Володимир Коливанов. Загалом, для ознайомлення галичан та гостей міста представлено біля чотирьох десятків чудових робіт.
Сюжети робіт є різноманітними – це зображення Пресвятої Богородиці з Дитятком, Ісуса Христа, Пресвятої Родини, Трійці, Таїнства Святої Вечері, Святих Володимира та Ольги, Святого Юрія Переможця, ангелів, інші зображення на релігійну тематику. Твори виконані різноманітними способами – це і живопис на склі, і виклад ... Читати далі »
Переглядів: 724 | Додав: Dnister | Дата: 23.09.2012

Впродовж багатьох століть у Галичі, спершу як у княжій столиці, згодом – як старостинському та районному центрі компактно проживали різні народи – українці, поляки, німці, євреї, караїми та ін. Вивченню історії одного з них – караїмів – які за одними даними проживали тут з ХІІІ століття, а за іншими – з ХVI, була присвячена конференція, яка нещодавно тут відбулася.
17 вересня 2012 року у м. Галичі проведено Міжнародну наукову конференцію на тему «Караїми та їх роль у контексті світової спільноти». Її організаторами виступили Міністерство культури України та Національний заповідник «Давній Галич». 
У роботі наукової конференції взяли участь голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк, голова Галицької райдержадміністрації Григорій Івасишин, голова Галицько ... Читати далі »
Переглядів: 986 | Додав: Dnister | Дата: 21.09.2012

Відділ з питань охорони культурної спадщини виконавчого комітету міської ради проводить систематичний нагляд за проведенням будівельних і земельних робіт на частині пам’ятки архітектури - Головній брамі «Палацу Потоцьких», яку здійснює будівельно-реставраційна компанія «МонолітТрансБуд» (керівником проекту відновлення брами є представник цієї фірми Вадим Пісний). Проектні пропозиції Івано-Франківського державного науково-реставраційного управління (керівник П.Лисаківський).
Робота над пам’яткою відбувається в кілька послідовних етапів:
- дослідження і виготовлення проекту реставрації;
- проведення протиаварійних заходів (в тому числі демонтаж втрачених конструктивних елементів); 
Переглядів: 589 | Додав: limnytcja | Дата: 21.09.2012

У неділю, 23 вересня, селище Перегінськ Рожнятівського району відзначить своє 720 річчя. В програмі свята – смаколики.
Як повідомив начальник управління культури Рожнятівської райдержадміністрації Ярослав Тринчук, програма святкування підготовлена таким чином, щоби гості свята могли скласти собі враження не тільки про етнографічне багатство краю, а й про вправні руки й розумні голови перегінчан. Цілий день біля сцени на території школи №1 працюватимуть виставки-ярмарки від місцевих підприємців. Від кондитерських виробів до різьблених меблів – асортимент торговиці буде багатий. Тут же розгорнуть виставки-дегустації зі стравами місцевої кухні сільські громади всього Рожнятівського району.  
Переглядів: 596 | Додав: limnytcja | Дата: 21.09.2012

Селу Микуличин 600 років. Святкування розпочалось вчора відкриттям приміщення музею звичаєвої символіки Гуцульщини та виставки картин художника-символіста Опанаса Заливахи.
До цієї визначної дати приурочили цілий ряд заходів. На відкритті були присутні представники обласної і сільської рад, духовенства та громада села.
Пройшла науково-практична конференція "Микуличин в історії Гуцульщини", презентували книгу "Микуличин. Випуск 2" та проект відродження і розвитку народних ремесел. На закінчення святкування першого дня відбулася презентація автентичної карпатської кухні та майстер-класи по її приготуванню.
А сьогодні святкування має більш урочисте забарвлення. Розпочався день із архієрейськ ... Читати далі »
Переглядів: 673 | Додав: limnytcja | Дата: 21.09.2012

Презентація книги Павла-Роберта Маґочія "Україна: історія її земель та народів" відбулася в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка. Це вже друге, доповнене видання в українському перекладі. Первісно книга вийшла англійською мовою у видавництві Торонтського університету. В Україні книжку випустило ужгородське видавництво Валерія Падяка.
Переглядів: 640 | Додав: limnytcja | Дата: 21.09.2012

Етнічна карта Європи, що складалася тисячоліттями, складна і заплутана. На світанку історії народи приходили і осідали тут, змінюючи один одного. І кожен народ вніс свою лепту в будівництво великого будинку європейської культури. Приносили вони і свої таємниці, багато з яких не розкриті і донині. Така таємниця пов’язана і з Галіцією (Галичина, Західна Україна). Із цією землею пов’язані долі багатьох народів і в першу чергу кельтів. У стародавності їх називали галлами або галатами. Вчені ставлять значення їх культури в один ряд з досягненнями античного світу. Зараз від кельтів-галлів залишилися деякі народи – ірландці, горці Шотландії і деякі інші на північному заході континенту. Але багато століть тому все було інакше...
Задумайтесь, що спільного між древньою назвою Франції – Галлія, Галісіею в Іспанії, Галатією у Малій Азії, містом Галац на Дунаї і Галичиною? ... Читати далі »
Переглядів: 709 | Додав: limnytcja | Дата: 21.09.2012

Під осінь 2012 року виповнилося 795 років з часу утвердження Мстислава Удатного в Галичі. За новими дослідженнями Мстислав Удатний був онуком галицького князя Ярослава Осмомисла, сином його доньки, ім’я котрої невідоме. Вчені припускають, що ця донька була похована поруч з батьком в Успенському соборі Галича(останки княгині з золотим чільцем на голові віднайдено Ярославом Пастернаком в Крилосі під час розкопок у 1937 році). Мстислав Удатний княжив у Галичі з серпня 1217 по вересень1227 року і підтримував дружні, родинні стосунки з своїм зятем Данилом Галицьким.
Мстислав Удатний народився близько 1170 року. Його батько, Мстислав хоробрий, княжив у Білгороді(Київська земля), а пізніше – у Новгороді Великому. За однією із версій, мати Мстислава – дочка галицького князя Ярослава Осмомисла, ім’я котрої невідоме. Дружиною Мстислава Удатного ... Читати далі »
Переглядів: 1143 | Додав: limnytcja | Дата: 21.09.2012

20 вересня під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Романа Іваницького відбулась нарада з підготовки об’єктів – претендентів на включення до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Івано-Франківської області.
В нараді взяли участь начальник управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Володимир Федорак, начальник відділу охорони культурної спадщини та музейної справи Андрій Давидюк, заступник начальника управління архітектури та містобудування облдержадміністрації Ігор Шевчук, директор музею мистецтв Прикарпаття Михайло Дейнега.
На нараді розглядалось питання про хід виконання Заходів з підготовки об’єктів – претендентів на включення до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Івано-Франківській області від 10.07.2012р.
Переглядів: 580 | Додав: limnytcja | Дата: 21.09.2012

"Сергій Параджанов. Хроніка діалогу" — виставка проекту "Параджанов-арт" експонується у криворівнянському літературно-меморіальному музеї ім. Франка.
Її друга частина знаходиться також у Криворівні у музеї гуцульської господарки Хаті-гражді. На виставці демонструються творчі додатки до літературних, дослідницьких та образотворчих робіт учасників Всеукраїнського історико-літературного конкурсу «Лицарі українського романтичного світосприйняття».
На виставці відвідувачі також можуть ознайомитись з творчістю особистих знайомих Сергія Параджанова.
Виставка триватиме до 24 вересня, так що гості 20 Гуцульського фестивалю, що проходитиме у Верховині 21-23 вересня, матимуть можливість її відвідат ... Читати далі »
Переглядів: 563 | Додав: limnytcja | Дата: 21.09.2012

«Репортер» уже друкував спогади франківського старожила Володимира Барана про міжвоєнний Станиславів. Публікації викликали жвавий інтерес у читачів. Усі хотіли продовження. Бажання читача для нас — закон, тому сьогодні пан Володимир розповість, що відбувалось у місті між «золотим вереснем» і «брунатним червнем». Далі — пряма мова.

«Як гімно малюється»
Уперше я познайомився із російською культурою у далекому дитинстві. Батько мав радіоприймач, що було тоді рідкісним і дорогим задоволенням. Це чудо техніки лапало хвилі чи не всіх європейських станцій. Одного разу, крізь тріск і шум поміх, я почув пісню «Что стоишь качаясь, гордая рябина». Вона мені дуже сподобалась, і навіть сьогодні, сімдесят років потому, я слухаю її ... Читати далі »
Переглядів: 750 | Додав: limnytcja | Дата: 21.09.2012

Ця історія трапилась у тридцяті роки минулого століття. В одному із сіл Станиславівського воєводства був млин, що належав українському селянинові на прізвисько Мельник. Замовлень у нього вистачало, млин працював навіть уночі. Та однієї ночі Мельника вбили. Чоловікові просто проломили череп молотком. Першим побачив труп багатий селянин Іван Козак, який привіз молоти збіжжя близько четвертої ранку.
Поліція думала недовго. Вони просто затримали Козака та доправили його до Станиславівської в’язниці. На протести пана Івана, що він не вбивав і навіть викликав поліцію, ніхто не зважав. Селянина визнали винним у жорстокому вбивстві та стратили через повішення. Поховали його у спеціально відведеному місці на цвинтарі.
А через два роки до суду прийшов поляк Адам Більчевський, який зізнався, що саме він ... Читати далі »
Переглядів: 640 | Додав: limnytcja | Дата: 21.09.2012

У 1960‑х роках, коли Станиславів вже називався Івано-Франківськом, сюди повернувся Роман Андрухович, який до війни активно займався спортом. Він пройшовся містом у пошуках місць, де колись вирувало спортивне життя. Ці спостереження у 1975 році побачили світ в «Альманасі Станиславівської землі». Пройдемося і ми.
Свою прогулянку Андрухович почав з вулиці Франка. На її початку раніше, як і тепер, була пожежна частина. З однією відмінністю — перед її гаражами були непогані тенісні корти. Довкола на цій вуличці жило чимало любителів спорту: один із кращих футболістів міста Ярема Попель, сестри-атлетки Ліда та Ірина Барнич. Корти завжди мали відвідувачів. Нині там житлові будинки.
Йдемо далі стометрівкою, попри поштамт повертаємо ліворуч та виходимо на вулицю Січових стрільців. Трохи лівіше перед н ... Читати далі »
Переглядів: 777 | Додав: limnytcja | Дата: 21.09.2012

Ігор Кічак: Мудрого не обманеш, відважного не залякаєш,
шляхетного не купиш. Тому будьте такими!

Життя цього уродженця Коломиї, нині члена Спілки політв’язнів і Братства колишніх вояків ОУН—УПА — це вічна боротьба за Україну. Ігор Кічак, якому 12 грудня виповниться 82 роки, став членом ОУН у 1948 р. Батьки з дитинства виховували сина в патріотичному дусі. ігор ще змалку бажав, щоб Україна стала незалежною державою. Тому поставив перед собою завдання робити все можливе для її визволення.
— Яскраво пам’ятаю, коли вперше побачив, як на ратуші в Коломиї вивісили синьо-жовтий стяг, — згадує подію і. Кічак. —  Це було 2 липня 1941 року. Я чимдуж тягнув маму за спідницю, щоб показа ... Читати далі »
Переглядів: 768 | Додав: limnytcja | Дата: 21.09.2012

Сьогодні на Прикарпатті відбулися урочисті заходи до Дня партизанської слави. Представники облдержадміністрації, ветеранських організацій, колишні учасники партизанського руху поклали вінки до Меморіального кладовища полеглих воїнів в Івано-Франківську та до пам’ятника партизанам-ковпаківцям в м.Яремче, де відбувся мітинг з вшанування пам’яті полеглих партизанів-ковпаківців. 
На місці партизанських боїв у с. Заріччя Надвірнянського району також було віче за участі представників органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування району, громадськості, ветеранів війни, учасників підпільно-партизанського руху. Священики усіх традиційних християнських конфесій Надвірнянщини провели молебень за загиблими у Великій Вітчизняній війні. 
Пам’ять полеглих партизанів-ковпаківців вшан ... Читати далі »
Переглядів: 576 | Додав: limnytcja | Дата: 20.09.2012

17 вересня 2012 року у Центрі патріотичного виховання учнівської молоді імені Степана Бандери відбулися загальноміські заходи – відкриття виставки фотоматеріалів «Не заростає стежка болю» та загальноміська зустріч з нагоди 21-ї річниці незалежності України «Історія українського державотворення та сучасний розвиток української держави». В переповненому Залі Героїв ЦПВ ім. С. Бандери зібралися старшокласники ЗНЗ з вчителями історії та військово-патріотичного виховання, представники громадських організацій і партій.
«Дем’янів лаз»— священне місце, Голгофа Галицької землі… Цій темі присвячена фотовиставка меморіального комплексу «Дем’янів Лаз», яка розгорнута у вітринах та конференц-залі Центру патріотичного виховання ім. С.Бандери. Організували захід МК «Дем’янів Лаз» (філія обласного музею визвольної боротьби ім. С.Бандери (завідувач філією М.Фреїк), ОО ... Читати далі »
Переглядів: 657 | Додав: limnytcja | Дата: 20.09.2012

19 вересня 2012 року за ініціативи Комітету Вшанування солдатів, полеглих у бою під Дитятином та Генерального Консульства Республіки Польща у Львові відбулися урочистості з нагоди 92-ї річниці битви під Дитятином.
Участь у заходах взяли голова районної державної адміністрації Григорій Івасишин, головний спеціаліст з питань пам`яток національного значення Міністерства культури України в Івано-Франківській області Лідія Максим`як. Польську сторону представляли: сенатор Лукаш Абгаровіч, консул Генерального Консульства Республіки Польща у Львові Іванна Васюк, о.Броніслав Ставоровський, учасники мотоциклетного Катинського руху та поляки товариства ім.Франциска Карпінського (м. Івано-Франківськ).
Службу божу відправив Перший Єпископ о. Генрик Юзеф Мушинський та о. Віктор Антонюк.
Переглядів: 577 | Додав: limnytcja | Дата: 19.09.2012

Серед сотень і тисяч людей, яких ми звикли називати простими смертними, завжди є особистості з гострим розумом, моральними чеснотами, високими патріотичними поривами, словом, люди, які не живуть, аби тільки жити, а утверджують своєю громадянською позицією і вчинками найвищу правду і віру свого народу. Україна у всі часи боротьби за власну державу мала й нині має таких людей. І в цьому полягає сила, слава і краса українського народу.
До категорії непростих смертних належала досить відома у 80-90-х роках минулого століття галичанка Ольга Касіянчук, родом із Делятина. На жаль, ця жінка-борець відійшла від нас.
Ще підлітком разом із старшою сестрою Марією за часів панської Польщі, а саме в період бурхливих подій на Закарпатській Україні в 1938—1939 роках, Ольга Касіянчук за завданням ві ... Читати далі »
Переглядів: 874 | Додав: limnytcja | Дата: 19.09.2012

Виноградні, бурякові, капустяні і просто листяні смаколики, Із різними начинками, приправами та підливами. Усе це давня українська страва голубці. Вперше на Прикарпатті їх вшановували у селі Саджава Богородчанського району, де провели міжнародне свято голубців.
Місцеві газдині презентували різноманітні види цієї давньої страви і української і кухні інших народів.
— Назва цієї страви — давняя та символічна і походить від слова «голуб», — каже місцева господиня Марія Бойчук. — Зрештою, і схожа вона на пташку, яку вважають символом миру, вірності, кохання. Колись ця страва була ритуальною на весіллях, тому досі в народі побутує приказка: «чекаємо на свіжі голубці», що означає, що в тій чи іншій родині готуються до весілля.
— Ой ка-пу-сто го-ло- ... Читати далі »
Переглядів: 610 | Додав: limnytcja | Дата: 19.09.2012

Два незамінних на уроках Гуцульщинознавства видання з’явилось у школах Верховинщини.
Для наймолодших школяриків це "Абетка маленького гуцулятка", а для середнього та старшого покоління учнів та й для всіх, хто цікавиться світом гуцулів, — це роман Петра Шекерика-Доникового "Дідо Иванчік".
Автор першого видання, вчитель початкових класів Верховинської ЗОШ 1-3 ступенів Оксана Стефюк, майстерно і невимушено, в ігровій формі навчає говору своїх предків. Вивчатимуть його на уроках позакласного читання.
Вчителька разом із учнями 3-4 класів упродовж кількох років шукала вже забуті гуцульські слова. Аби почути їх від старожилів, довелося піднятися навіть далеко в гори. На кожну літеру педагог склала віршик із яскравими малюнками та діалекти ... Читати далі »
Переглядів: 578 | Додав: limnytcja | Дата: 18.09.2012

У прикарпатському селі Саджава Богородчанського району відроджують давні традиції носіння великих традиційних хусток. У селі відбулася виставка сучасних великих хусток та скарбів із бабусиних скринь.
«Конвалії», «Картаті», «Сонечка», «Кручкаті», «Веселки» –так ніжно та з любов”ю називали наші бабусі й матері один із найважливіших елементів жіночого вбрання — хустки. У давнину говорили, що немає таких жінок, яким би вони не були до лиця.  Сьогодні традиційну велику українську хустку використовують не особливо часто. Показати усю красу цього важливого елементу вбрання взялися у селі Саджава Богородчанського району.
Великі  різнокольорові хустки вивісили перед Народним домом. Вони зайняли кілька метрів.
Переглядів: 625 | Додав: limnytcja | Дата: 18.09.2012

17 вересня 1939-го, порушивши договори з Польщею про ненапад, Червона армія перейшла кордон на Збручі та заглибилась на територію Східної Галичини, інкорпорованої після Першої світової війни до складу Другої Речі Посполитої. Невдовзі бруківкою старого Львова вже марширували не польські улани, а совєтські солдати. Їх комісари розповідали львів’янам про великого Сталіна, який дуже вболіває за галичан, та браталися з вояками гітлерівського вермахту, що отаборилися на західній околиці міста Лева — Левандівці.
Як стверджували очевидці тих подій, про пакт Ріббентропа—Молотова, а тим більше про секретні протоколи до нього, ніхто тоді й гадки не мав, однак всі, хто хоч трохи цікавився політикою, розуміли: Сталін та Гітлер домовилися про розподіл сфер впливу в Європі.
Зі слів моєї покійної мами, яка в ... Читати далі »
Переглядів: 630 | Додав: limnytcja | Дата: 18.09.2012

У прикарпатському місті Надвірна є унікальне і найбільше в усій Україні... вишите видання. Тут місцеві майстрині вишили історію 32-х сіл району.
— Книга має розміри 80 на 100 сантиметрів. На кожній сторінці вишитий орнамент завширшки 15 сантиметрів, що притаманний тому чи іншому селові, — розповідає Богдана Ковалюк з Надвірнянської РДА. — Ним й обрамлена сторінка. У центрі вишивки — символ села: півень, дуб, годи, квіти, трави, гори, і т ін. На зворотній частині сторінок книг — історія кожного села.
Вишивані презентації кожного населеного пункту району заламіновані та складені у книгу. Надвірнянці впевнені, що такої історії не має жодний район України та гордяться народною новинкою, інформують Вікна.
Переглядів: 576 | Додав: limnytcja | Дата: 18.09.2012

Минулої п’ятниці у Калуші, можливо, розкопали свідчення про велику віху історії національно-визвольного руху на Калущині.
Точніше — історії його придушення. Ходи, які з’єднували приміщення колишньої тюрми НКВС (приміщення Центру науково-технічної творчості учнівської молоді) із приміщенням самої установи (тепер приміщення музичної школи №1. — Авт.), виявили зовсім випадково.
Робітники ремонту приміщення Центру, помітили, як відстає шматок кута стіни. Під ним і виявили "знахідку”. Щоправда, гіпотеза про те, що розкопаний у землі підземний хід і справді зв’язував колись підрозділи НКВС, ще має бути доведена. Науковці уже готують аргументи.
Проте, що на початку минулого століття у приміщенні Центру науково-технічної творчості для дітей ... Читати далі »
Переглядів: 605 | Додав: limnytcja | Дата: 18.09.2012

В Карпатах на горі Піп Іван (висота 2028 м) розпочали роботи по консервації старої обсерваторії. Наразі цеглою заклали вікна на другому поверсі будівлі.
«Приїхав з горів, був сьогодні на ПІЧ (ред.: Піп Іван Чорногірський), почали закладати вікна, мужки казали що п'ятий день працюють», — пише користувач під ніком Burs на туристичному форумі http://travel.org.ua/forums.
«Вчора був на ПІЧ, якраз ГАЗ-66 з Шибеного вивіз балки та дошки на перекриття. На даний момент замуровано цеглою вікна верхнього поверху та частково встановлено балки перекриття. Також в приміщенні дизельгенераторної облаштовано кімнату для робітників», — пише vasjaletsyn.
Користувачі форуму також закликали підійти «з розумом» до консервації і нагадали, що взимку в обс ... Читати далі »
Переглядів: 681 | Додав: limnytcja | Дата: 18.09.2012

У понеділок, 17 вересня ц.р., у районному Народному домі м. Тлумача відбулася науково-практична конференція, приурочена 140-ій річниці від дня народження міністра внутрішніх справ ЗУНР Івана Макуха.  
У роботі конференції взяли участь заступник голови облдержадміністрації Роман Іваницький, заступник голови райдержадміністрації Олександра Чаплінська, начальник відділу освіти райдержадміністрації, депутат районної ради Дмитро Боднарчук, редактор РВК «Злагода», депутат районної ради Зіновій Штурнак, секретар міської ради Володимир Салітра, історик-краєзнавець, лауреат міської премії ім.  І. Макуха та обласної премії І. Вагилевича Михайло Дземан,  вчителі історії району, учні шкіл, громадськість.
У вступному слові голова районного об’єднання ВУТ «Просвіта» Галина Дзьоба розповіла п ... Читати далі »
Переглядів: 576 | Додав: limnytcja | Дата: 18.09.2012

Гріє душу село. Рідний край… Дорога серцю земля батьків, дідів і прадідів наших.
Розлогі явори біля батьківської хати, цілюща мамина криниця, незабутній отчий поріг.
І все це в рідному, милому серцю селі, яке вмивається ранковою росою, вслухається у швидкоплинне дзюрчання рідної Бистриці. А на вершинах гір, мов вартові на чатах, ростуть красуні смереки.
Сивочоле село Пасічна запам’ятало багато. І стежки, якими ступала нога гірського месника Олекси Довбуша, і щиру відданість Україні хорунжої УСС Софії Галєчко, і партизанський загін Сидора Ковпака, який проходив Пасічною, визволяючи її від фашистів.
Переглядів: 730 | Додав: limnytcja | Дата: 16.09.2012

Відома дослідниця фотомистецтва Сьюзен Зонтаг зауважила, що фотографічні свідчення – це каталог утрат, минущості життя і водночас відчуження від нього людей. Реєстрація причетності участі, доручення. Фіксація «тут і тепер». Знаковість.
Саме це дивне поєднання відчуття причетності і водночас відчуження, втрати чогось важливого і знакового дають нам старі світлини Гуцульщини відомих фотомайстрів Яремчанщини міжвоєнного періоду - Романа Ясельського, Василя Салиги, Юрія Вінцковського, Адольфа Блажа, Ангеліни Глинської. За кожним із них стоїть непересічний талант, одержимість, творчий пошук і поважний мистецький доробок, який, попри відомі катаклізми ХХ ст., дійшов до наших днів.
У лагідних променях сонця річка Прут, білопінні водоспади, високі полонини, засніжена Говерла, зелені смереки, гостинні ... Читати далі »
Переглядів: 797 | Додав: limnytcja | Дата: 16.09.2012

З 14 по 16 вересня у селі Саджаві Богородчанського району проходитиме фольклорно-етнографічний фестиваль «Саджавське намисто». Він приурочений 520-й річниці першої писемної згадки про село та 100-річчю від дня народження Олекси Хименця (курінного "Благого”). Цей культурний захід, по суті, перша ластівка у програмі фестивального туризму, яку дуже серйозно розвивають у районі. Великі надії на нього покладають голова райдержадміністрації Володимир Єфімчук і начальник відділу культури та туризму РДА Галина Канюк.
У програмі багато цікавих заходів. За три дні, наприклад, можна буде оглянути виставки чоловічих і жіночих сорочок, краваток, віночків, кожухів, весільних фотографій, плодів саджавських садів. Додайте до цього вшанування сіме ... Читати далі »
Переглядів: 614 | Додав: limnytcja | Дата: 14.09.2012










Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 25. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2025