Вівторок, 15.07.2025, 22:29:05

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Липень 2025  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
 
Архів новин
Головна » Архів новин
« 1 2 ... 267 268 269 270 271 ... 300 301 »
На ПП «Скульптура» Львівської фабрики мистецтв розпочалася робота для відливання у бронзі пам’ятника Генерал-хорунжому УПА Романові Шухевичу, який постане у Калуші. За попередніми даними, встановлення пам’ятника заплановане на 30 червня — 105-у річницю від дня народження Романа Шухевича.
Як повідомив «Вікнам» заступник голови оргкомітету зі встановлення пам’ятника Роман Король, ПП «Скульптура» вже отримало аванс у розмірі 53 тис. гривень, які зібрала громада міста, і приступило до робіт із відливання пам’ятника. Уже за місяць калушани навідаються у Львів, щоб побачити перші результати роботи. Нагадаємо, що наприкінці грудня гіпсова скульптура була направлена на ПП «Скульптура», щоб постати у бронзі.
Крім того, збір коштів на спорудження пам’ятника Роману Шухевичу триває. Один із жителів облас ... Читати далі »
Переглядів: 575 | Додав: Dnister | Дата: 12.01.2012

Так сталося, що будь-яке будівництво в центральній частині міста викликає явно нездоровий інтерес. Чи це зумовлено історико-архітектурною спадщиною Івано-Франківська, яка так чи інакше виринає під час майже кожного будівництва, чи то людей насторожує невелика частина місць для забудови, яка щоразу зменшується, але поява будівельних кранів обов’язково викликає зацікавлення: а що там?
Побачивши будівельну техніку на території колишнього Західноукраїнського економіко-правничого інституту, журналісти сайту „Рravda.if.ua” вирішили просто поцікавитися, що за нова будівля зрине на тій площі. Перша ж отримана інформація здивувала – під час розкопок ґрунту під котлован будівельники виявили залишки якоїсь старовинної споруди.
Переглядів: 666 | Додав: Dnister | Дата: 12.01.2012

Відбулось позачергове засідання робочої групи з питань охорони культурної спадщини спільно з історико-краєзнавчим об’єднанням «Моє місто».
Були розглянуті пропоновані Національним Банком України ескізи ювілейних монет присвячених до відзначенню 350-річчя місту Івано-Франківську.
В 2011 році відділ з питань охорони культурної спадщини спільно з історико-краєзнавчим об’єднанням «Моє місто» запропонували випуск ювілейних монет присвячених 350-річчю міста Івано-Франківська номіналом 5 та 10 гривень.
На розгляд міській раді та виконавчому комітету міської ради Національний Банк України представив ескізи монет для узгодження всіх елементів зображених на монетах.
На нараді у місь ... Читати далі »
Переглядів: 555 | Додав: Dnister | Дата: 12.01.2012

Напередодні святвечора ми попросили поділитися спогадами про те, як святкували Різдво вояки УПА, її легендарного сотенного Мирослава Симчича з Коломиї.
- Вояки УПА були всі віруючими християнами — у нас не було невіруючих, — каже М. Симчич. — І Різдво, і Великдень ми завжди намагалися святкувати урочисто, як дозволяла нагода. Пам’ятаю, як з 1944-го на 1945 рік ми святвечір відзначали цілим куренем у Білоберізці на Верховинщині. Брали участь дві сотні — «Мороза» і «Палія». Організований надрайонним проводом Косівщини святвечір у Білоберізці був дуже врочистий, по-справжньому святковий. Білоберізка простяглася вздовж невисокого берега Черемошу. Проте кілька хат розкидано по довколишніх горбах. Саме в одній з таких віддалених хат ми й зібралися для святкування. Поки командири й стрільці вечеряли, озброєні стійкові пильно охороняли село. Вони часто змінюва ... Читати далі »
Переглядів: 988 | Додав: Dnister | Дата: 11.01.2012

Як відзначали новорічні свята в Галичині сто років тому, звідки прийшла традиція прикрашати ялинку і що залишилося в святкуванні від «совітів»?
Новий рік людство святкує здавна. Першу згадку про новорічне святкування знаходимо в ІІ тис. до н.е. у давньому Вавилоні. А ось 1-го січня Новий рік почали відзначати у стародавньому Римі за календарем Юлія Цезаря з 46 року н. е.
А коли ж з'явилася новорічна ялинка? Звичай прикрашати деревце був відомий ще у стародавніх греків, проте саме ялинки почали прикрашати стародавні германці, вшановуючи таким чином дух лісу. Першу письмову згадку про ялинку знаходимо в хроніці міста Штрансбурга від 1605 року, де описано, що городяни ставлять ялинку в домівках і прикрашають її кольоровими паперовими квітами, яблуками, цукром. Згодом через Голландію, Чехію, Поль ... Читати далі »
Переглядів: 772 | Додав: Dnister | Дата: 10.01.2012

"Депутати за 5 хвилин зібрали 200 тис. грн. із власних коштів на реставрацію брами палацу Потоцьких!.. секретар міської ради Руслан Марцінків наголосив на критичному стані в якому зараз перебуває пам'ятка архітектури міського значення, і необхідність невідкладної її реставрації. У зв'язку із тим, що на св'яткування 350-ти річчя Івано-Франківська центральна влада не виділила місту жодної копійки із державного бюджет, Р.Марцінків закликав піти шляхом благочинства... "Якщо нічого не зробимо, то скоро вона завалиться, - акцентував Руслан Марцінків. - Тому пропоную забезпечити відновлення брами коштами мешканців, депутатів та меценатів".
Пропозиція виявилась дуже вдалою і вже у сесійній залі голова фракції ВО "Свобода" Роман Онуфріїв оголосив, що він як підприємець із влашних коштів виділить 10000 гривень, та закликав інших депутатів долучитись до виділення ... Читати далі »
Переглядів: 698 | Додав: Dnister | Дата: 10.01.2012

Різдво Христове — улюблене багатьма свято церковного року. Воно наповнене духовністю, радістю, любов’ю, а ще — глибоким символізмом, який упродовж багатьох століть створив особливий спосіб поєднання Неба і Землі у спільній молитві радості народження Спасителя Ісуса Христа. Після Святої вечері та короткого сну українська родина холодним зимовим ранком збирається на урочисте різдвяне Богослужіння, щоб голосно та дзвінко, хором з усією Церквою Земною та Небесною, заспівати "Бог Предвічний”. А далі — коляда, різдвяна зірка — вертеп.
Чи задумувалися ви над тим, що таке вертеп, що означає він, який глибинний зміст він несе? Тож, пропоную зануритися у містерію різдвяного вертепу.
Вертеп — це молитовне прославлення Бога через театральне дійство, яке представляє Різдвяну містерію. Саме слово "вертеп” ... Читати далі »
Переглядів: 991 | Додав: Dnister | Дата: 08.01.2012

Христова Церква виділяє три найбільші свята року: Великдень, Різдво та свято Зіслання Святого Духа, більш відоме під назвою Зелені свята. Проте, є ще одне свято церковного року, яке підноситься до величі цих трьох, і у кожної парафії воно — різне. А називається свято — храмовим. Калуш відзначає храмове свято у день святого Архистратига Михаїла. Проте, є свідчення, що храмовим святом у нашому місті є і Різдво.
Усі собори, церкви, каплиці мають свою назву. Храми посвячують, називають, на честь одного із свят, присвячених  Господу Ісусу Христу (наприклад, Собор  Воскресіння Христового в Івано-Франківську. — Авт.), чи Богородиці (церква Різдва Пресвятої Богородиці у мікрорайоні Загір’я. — Авт.), на честь святих (храм святого Архистратига Михаїла у Калуші. — Авт.), або якоїсь визначної події, пов’язаної із святими, яку Церква вшановує у відповідни ... Читати далі »
Переглядів: 860 | Додав: Dnister | Дата: 08.01.2012

4 січня 2012 р. в приміщенні Івано-Франківського художнього музею проведено ювілейний пленум Івано-Франківської обласної організації Національної Спілки Краєзнавців України. Його учасниками стали більше 50 краєзнавців з різних районів нашої області. Таким чином, обласна організація краєзнавців відсвяткувала 20 – річчя з часу своєї діяльності. 
Розпочав зібрання голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України М.Косило, який привітав усіх учасників та гостей зборів з Новим роком, Різдвяними святами.
Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять видатного краєзнавця Прикарпаття, члена ОО НСКУ Мирона Мицана.
Переглядів: 770 | Додав: Dnister | Дата: 07.01.2012

Івано-Франківська обласна рада оголосила 2012 рік в регіоні Роком Української повстанської армії, Національної скаутської організації України «Пласт», провідника Організації українських націоналістів Ярослава Стецька і Героя України Олекси Гірника.
Як повідомили УНІАН у прес-службі Івано-Франківської облради, відповідне рішення з цього приводу 5 січня прийнято на сесії облради.
Згідно з рішенням, планується виділити кошти для фінансування заходів з відзначення цих визначних дат.
Районним радам, райдержадміністраціям та виконавчим комітетам міських рад міст обласного значення рекомендовано провести у населених пунктах області тематичні заходи, урочисті збори, покладання вінків і квітів до могил та пам’ятників борцям за волю України з ... Читати далі »
Переглядів: 616 | Додав: Dnister | Дата: 06.01.2012

З черговим 2012 роком пов’язано ряд подій в житті нашого району, області і держави. Звісно, важливими для нас будуть події сьогодення. Від них залежить наша перспектива. Разом з тим, є актуальні дати, що пов’язані з минулим. Саме вони дають нам можливість пригадати історичні постаті попередніх століть, провести заходи щодо вшанування важливих ювілеїв.
Скриня історичної пам’яті Галицького району на 2012 рік досить багата. Згадуватимемо наших славних діячів і святкуватимемо річниці населених пунктів. Нижче подаємо перелік найбільш знаменних дат, які відзначатимемо у цьому році. 
У лютому святкуватимемо 170 років від дня народження Юліана Романчука (1842-1932), визначного громадсько-політичного діяча, педагога, одного із засновників „Просвіти” і НТШ, родом із с. Крилоса та 175 років від дня ... Читати далі »
Переглядів: 769 | Додав: Dnister | Дата: 06.01.2012

Дорогі друзі і подруги національно-визвольної боротьби, дорогий український народе! Святкуючи Різдво Христове, ми мимоволі згадуємо святкування Різдва під час боротьби українського народу проти каральних органів КДБ і НКВД в 40-50 рр. ХХ століття.
Особливо ці зміїні органи казились під час Христового Воскресіння та Різдва Христового, сподіваючись, що повстанці прийдуть з лісу, щоб хоча на декілька годин разом з рідними, односельцями відзначити свято. На жаль, за допомогою таємних агентів їм вдавалося інколи натрапити на місця перебування повстанців.
13 січня 1945 року в селі Колодіїв декілька днів дислокувалась сотня "Гонти”. Із невідомих джерел про це місце постою дізналися каральні органи НКВД. Село було оточене і розпочався нерівний бій. В ньому загинуло 11 повстанців (імена відомі). ... Читати далі »
Переглядів: 694 | Додав: Dnister | Дата: 06.01.2012

У 1940 році проводився чемпіонат області з футболу. Спочатку в ньому мали брати участь команди обласного та районних центрів, але в останню мить до гри допустили і ямницький «Вихор». Сільська команда одразу розгромила станіславський «Буревісник» з Гірки, потім перемогла команду калуської хімічної фабрики та «вломила» надвірнянській збірній. У півфіналі з рахунком 5:4 ямничани обіграли станіславський «Спартак» і вийшли у фінал.
А там вони мали грати… зі збірною НКВС «Динамо». До її складу входили гравці кращих польських довоєнних клубів, тому вони почувалися впевнено. Проте перед самим фіналом нерви в них здали – з Києва додатково привезли воротаря й захисників. Також, аби ослабити «Вихор», до матчу не допустили кращих нападників, мотивуючи тим, що вони грали за поштову профспілкову команду «Молнія».
Переглядів: 698 | Додав: Dnister | Дата: 06.01.2012

Майже 15 років тому вийшов збірник наукових праць «Архітектурна спадщина». Є в ньому і стаття доктора архітектури Петра Ричкова «Містобудівна еволюція Станіслава у XVII-XVIII ст.». Цією статтею Ричков фактично ввів у науковий обіг досі не відомий план нашого міста, виконаний у далекому XVIII столітті. Для вивчення історії Станиславова значення цього плану важко переоцінити... Проте місцеві дослідники раніше чомусь не дуже звертали на нього увагу. А «Репортер» цього не пропустив!

Коли мапу малювали?
Петро Ричков пише, що цей план зберігається у Російському Державному військово-історичному архіві. Всі написи на ньому зроблені російською, а виконавцем був якійсь капітан Ширков. У будь-якому разі зрозуміло, що креслення робили росі ... Читати далі »
Переглядів: 770 | Додав: Dnister | Дата: 06.01.2012

Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради оголошує конкурс на кращий пісенний текст про місто Івано-Франківськ.
Тексти віршів приймаються до 1 лютого 2012 року за адресою:
м. Івано-Франківськ,
вул. Грушевського, 21,
205-207 кабінет, 
тел. 78-40-66; 55-19-99
Переглядів: 605 | Додав: Dnister | Дата: 05.01.2012

Вітаємо Вас з наступаючим Новим роком та Різдвом Христовим! 
Бажаємо міцного здоров’я, щастя, успіхів у всіх починаннях, любові та поваги від друзів та родини.
Нехай у Новому році здійсняться всі мрії та творчі задуми, нових Вам книжок та краєзнавчих досліджень.
Запрошуємо Вас узяти участь у роботі пленуму обласної організації Національної спілки краєзнавців України, присвяченому врученню обласної краєзнавчої премії ім. Володимира Полєка, який відбудеться 4 січня 2012 р. о 16.00 год. в приміщенні Івано-Франківського обласного художнього музею.
Одночасно просимо відповідно до Статуту НСКУ (ІІІ розділ, п. 3.5) сплатити річний членський внесок у розмірі 50 грн.
... Читати далі »
Переглядів: 699 | Додав: Dnister | Дата: 04.01.2012

Під час перебування у місті Івано-Франківську кореспондентів державного литовського телебачення з міста Вільнюса було проведено зйомки фільму про туристичну привабливість міста Івано-Франківська. Фільм під назвою «Станиславські вежі» розповідає про основні атракції та родзинки туристично-культурного Станиславова, розкриває його як міста з багатою історією і цікавим архітектурним надбанням.
На даний час один з авторів фільму,під псевдонімом Іо Несі, написав та готує до видання цікавий історичний пригодницький роман «Білий барс». В романі несподіваним чином переплелися долі середньовічних шукачів святого Грааля, журналістів лондонського видання, загону тамплієрів, які вимушені шукати притулку на сході Європи, зокрема на Прикарпатті, діячів загадкового князівства Теодоро і сучасних «таємничих клубів», члени котрих правлять с ... Читати далі »
Переглядів: 664 | Додав: Dnister | Дата: 04.01.2012

120-річчю від дня народження відомого українського археолога, етнографа, мистецтвознавця була присвячена краєзнавча студія та книжкова виставка „Ярослав Пастернак: дослідник давнього Галича” у відділі краєзнавчої літератури обласної універсальної бібліотеки.
Народився Ярослав Пастернак 2 січня 1892 р. у м. Хмирові на Самбірщині. Освіту здобував в Перемишлянській гімназії, Львівському університеті та в Празькому Карловому університеті на археологічному відділенні. Після повернення 1928 р. з Чехії до Львова став директором Етнографічного музею НТШ.
З 1932 р. дослідник постійно проводив археологічні розкопки на Прикарпатті, зокрема, під його керівництвом було знайдено кургани бронзової доби у селі Братківці біля Івано-Франківська, стоянку трипільської культури в селі Корнич Коломийського району та палеолітичну стоянку в селі Нижньому Струтині на Рожнятівщині.
Але найбільший успіх чекав вченого на археологічних розко ... Читати далі »
Переглядів: 735 | Додав: Dnister | Дата: 03.01.2012

Впродовж багатьох століть увагу суспільства привертає життя і діяльність «перших осіб» - як і спадкових монархів чи імператорів, так і виборних осіб в демократичних державах – президентів або керівників парламенту. Українське місто Галич через століття своєї історії приймало багатьох відомих осіб – духовних і світських, військовиків і науковців. Цікавим в цьому плані є епізоди історії міста, пов’язані з представниками австрійського дому Габсбургів. Двоє членів цієї європейської династії з різницею в 36 років відвідали наше місто. Один – в ХІХ столітті, другий – у ХХ. Один з них в період відвідання міста був імператором, другий став ним через півроку після перебування у місті. Один перебував у місті кілька хвилин, другий – впродовж кількох днів. Але все по порядку…
Галич перебував у складі багатонаціональної імперії Габсбургів 146 років (від 15 травня 1 ... Читати далі »
Переглядів: 795 | Додав: Dnister | Дата: 02.01.2012

Івано-Франківська обласна рада вирішила створити комунальне підприємство (КП) з питань пошуку та перепоховання жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів. Рішення про прийняла сесія облради, передає кореспондент УНН. Депутати  одночасно затвердили обласну  Програму з пошуку та перепоховання  жертв воєн, депортацій та репресій  тоталітарних режимів на 2012-2013 роки.
Згідно  з рішенням облради, нове КП буде головним виконавцем цієї програми. Проект статуту КП на розгляд наступної сесії облради має подати обласне управління житлово-комунального господарства, в оперативному управлінні якого перебуватиме підприємство.
Для виконання  програми з пошуку та перепоховання жертв воєн, депорт ... Читати далі »
Переглядів: 612 | Додав: Dnister | Дата: 02.01.2012

Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського запрошує на різдвяну виставку.
Щороку весь християнський світ з особливою радістю та благоговінням відзначає день появи на світ Сина Божого. Урочисто та весело збирається родина на Святий вечір, який для українців завжди був та залишається одним з найурочистіших та найважливіших родинних свят. Тож, з нагоди Різдва, у Музеї організовано виставку «Різдвяна казка з музейної скрині».   
Загалом тут експонується 200 творів періоду ХІХ - ХХ ст. з музейної колекції: «шопки», «звізди», солом’яні «павуки», дідухи, дерев’яні скульптури святих, ікони, свічники-трійці, поставники… Особливого колориту виставці додає справжнє «вориння», за яким «стоять» гуцули й покутяни у традиційному для їхніх регіонів зимовому о ... Читати далі »
Переглядів: 652 | Додав: Dnister | Дата: 01.01.2012

Цікаво провели старий рік працівники Національного заповідника «Давній Галич». Увесь колектив зібрався в Картинній галереї, де з торбинки Діда Мороза, яким на час став генеральний директор установи Олександр Береговський, можна було витягнути «долю» – влучні сентенції про життя, любов, успіх, добро і зло та ін., а також побажати колегам усього найкращого в Новому році. Усі підняли по келиху шампанського за удачу в майбутньому.
До колективу Національного заповідника «Давній Галич» завітали колядники з Народного дому Галича. Поміж колядками вони повіншували всіх з Новим роком, побажали щастя, здоров’я, родинного затишку, успіхів у творчій праці.
Тож нехай і у Ваших оселях Новий рік заіскриться щастям, здоров’ям, віком довгим та прибутком добрим!

Переглядів: 607 | Додав: Dnister | Дата: 01.01.2012

Ще донедавна за адресою Незалежності, 87 можна було побачити старовинний будиночок з верандою. З нього почалася історія добрих справ відомого на Прикарпатті пастора Цьоклера, який наприкінці XIX століття влаштував тут сиротинець під назвою «Вифлеєм». І землю, і будинок пастор купив зовсім недорого. І ось чому.
Колись на цьому місці стояв дешевий одноповерховий німецький готель. Потім його купив один українець. Він мав великі амбіції та уявляв себе видатним політиком. Першим ділом новий власник добудував веранду, з якої планував виступати перед натовпом своїх прихильників. Але перші ж вибори до парламенту завершилися катастрофою – амбітний кандидат так і не став депутатом. Після цього він зневірився, впав у депресію та за безцінь продав так і не реалізовану «трибуну» Цьоклеру.
Якби всі наші ни ... Читати далі »
Переглядів: 707 | Додав: Dnister | Дата: 30.12.2011

За королівської Польщі Станиславів відносився до Галицького староства Руського воєводства, із центром у Львові. Іншими словами, у місті практично не було представників державної адміністрації. Вони з’явилися лише з приходом австрійців.

У складі циркулю
Спочатку здавалося, що Станиславів приречений залишатися на маргінесах. Після Першого поділу Речі Посполитої австрійці створили королівство Галичини і Лодомерії, яке складалося з 18 циркулів (округів). Наше місто проігнорували, включивши до складу Тисменицького циркулю. Але справедливість є! У 1782 році Тисменицький і Коломийський округи злили в один, із центром у Станиславові.
< ... Читати далі »
Переглядів: 687 | Додав: Dnister | Дата: 30.12.2011

Народився майбутній повстанець Дмитро Романюк (псевдо «Вовк») 1922 р. у селі Лоєва у багатодітній сім`ї (5 хлопців і 3 дівчини). Проте за мірками того часу сім`я не була бідняцькою, а, скоріше, заможною. Його батько Романюк Федір (Федьо Базів) – знаний і шанований у селі чоловік, володів чималою частиною землі. Уже в дитячі та юнацькі роки Дмитро відрізнявся від своїх однолітків тим, що мав загострене почуття справедливості й добра, умів організовувати навколо себе однодумців. Проживаючи під польською окупацією рідного краю, відчув на собі, як і інші українці, зверхність польської шляхти. «Бидло», «хлоп», «кабанє» – ці образливі слова довго гнітили душу юнакові.
Закінчивши 5 класів Делятинської школи, допомагав батькам по господарству, оскільки був найстаршим серед дітей. Уже тоді патріоти української землі в особі ОУН викликали в нього захоплення і го ... Читати далі »
Переглядів: 822 | Додав: Dnister | Дата: 30.12.2011

Під час татарських нападів на наш край нерідко траплялися випадки, коли окремі із татарських воїнів, що були або поранені, або потрапляли у полон залишалися мешкати поміж галичанами. Останні, маючи доброзичливу вдачу, не забороняли чужинцям вкорінюватися на цій землі, котра у часи пізнього середньовіччя відчувала велику потребу людських рук. З часом їхні нащадки асимілювались і уже через кілька поколінь важко було у середовищі галицьких селян відрізнити іноплемінників. Нерідко, правда, окремі з них мали якісь східні риси, однак це було швидше винятком, аніж якоюсь загальною особливістю окремої родини. Часто їхні нащадки, що носили яскраво виражені чужинські прізвища, ставали справжніми патріотами рідної землі, лишаючи у цьому плані, далеко позаду корінних з діда-прадіда мешканців Галичини. Так зуміли проявити себе Катамаї із Ямниці, Салиги із Викторова, Дейдеї із Сільця, Шеремети із Кінашева, Магомети з Куничів ... Читати далі »
Переглядів: 900 | Додав: Dnister | Дата: 30.12.2011

Одним із найвідоміших діячів визвольного руху у Галичині середини XX ст. був Зиновій Тершаковець, більш відомий у підпільних колах за псевдонімом «Федір». Він довгий час очолював ОУН Львівського краю, був одним із засновників і редактором часопису «Літопис УПА». Народився він 1913 року, походив із села Якимчиці Городоцького повіту Львівської області. Після закінчення Української Академічної гімназії у Львові Зиновій поступив на факультет права Католицького університету у Любліні, але через два роки перевівся до Львова, де закінчив навчання з дипломом магістра права. З 1929 року 3.Тершаковець – член ОУН, у 1941 році – член Похідних груп організації, з 1943 року – в оунівському підпіллі. Тут він займав важливі посади обласної референтури пропаганди, був обласним провідником ОУН Дрогобиччини, заступником крайового провідника Карпатського краю, крайовим провідником ОУН Львівщини. Загинув у бою з енкаведистами у ... Читати далі »
Переглядів: 783 | Додав: Dnister | Дата: 30.12.2011

Як мовилося на сьогоднішній сесії Івано-Франківської обласної ради, меморіальний комплекс «Дем’янів лаз» поблизу Івано-Франківська перебуває без світла через незначну заборгованість.
Комплекс від електропостачання відключили вчора. Станом на сьогодні світло не відновлено. Складність ситуації ще й в тому, що опалення в комплексі електричне.
Заступник голови облдержадміністрації Роман Іваницький запевнив, що подача електроенергії буде відновлено в найкоротші терміни.
 
Довідково:  Дем'янів Лаз – урочище біля Івано-Франківська, місце масових розстрілів в'язнів з тюрми НКВД. Розстріли проводили в кінці червня перед відступом радянських військ в 1941 році. Під ... Читати далі »
Переглядів: 641 | Додав: Dnister | Дата: 30.12.2011

На минулій сесії міської ради депутатом Романом Харуком був озвучений запит щодо винайдення приміщення для створення музею Івана Франка. Сьогодні з даного приводу доповідав Михайло Верес, який і озвучив усі складнощі реалізації такого проекту.
Наразі вирішується проблема з  пошуку приміщення, розглядаються можливі варіанти. Також відбулись зустрічі з представниками Спілки письменників України. Адже у справі створення такого музею особливу роль мають відігравати письменники. Свої пропозиції подають також краєзнавці.
Проблемою залишається наповнення цього музею. Тому зараз головне – робота над концепцією. Роман Харук відзначив, що просив підняти дану проблему, аби це питання не забувалось.
Переглядів: 582 | Додав: Dnister | Дата: 29.12.2011

Депутати Івано-Франківської міської ради вирішили власними коштами відремонтувати браму Потоцьких. Для цього буде створено спеціальний благодійний рахунок.
З пропозицією внести на створений рахунок благодійні внески до депутатів міської ради звернувся голова бюджетної комісії Роман Онуфріїв. Він сам заявив, що вносить на реконструкцію брами Потоцьких 10 тисяч гривень.Це надихнуло депутатів на благодійність і вони буквально за 5 хвилин зібрали більше 200 тисяч гривень, зокрема:
Роман Тимків (ТзОВ «Екстім», заступник директора) – 35 тисяч
Володимир Балагура (ПП «Ярковиця», директор) – 30 тисяч гривень
Володимир Колковський (ПП «Скол», директор) – 29 тисяч гривень
... Читати далі »
Переглядів: 628 | Додав: Dnister | Дата: 29.12.2011

26 грудня у Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич» свої твори представляли мисткині Петранюк Анна (м. Івано-Франківськ) та Любов Витвицька – Бабенчук (м. Львів). 
Передувала відкриттю виставки сценка з Різдвяного вертепу. «Пастушки» та «ангелики» під талановитим керівництвом Іванни Сорочинської наблизили до гостей виставки чар Різдв’яної ночі.
Відкрив виставку генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич» Олександр Береговський. У вступному слові він відзначив: «Виставка є особливою. На ній представляють свої твори дві мисткині, дві товаришки, що навчалися разом. Це Петранюк Анна та Любов Витвицька – Бабенчук…».
Своє враження від представлених робіт висловив декан Галицький У ... Читати далі »
Переглядів: 709 | Додав: Dnister | Дата: 29.12.2011

Учора, 27 грудня, міський голова Ігор Насалик, перед початком сесії міської ради у ПК "Мінерал", вкинув у скриньки для збору коштів на встановлення пам’ятника Шухевичу, 1 тис. гривень.
Я прийшов, бачу — порожні. Кинув тисячу. Прохання долучитися, — звернувся до депутатів Ігор Насалик. 
За словами директора ПК "Мінерал” Алли Терещенко, депутати разом із міським головою загалом пожертвували 1,5 тис. гривень на спорудження у Калуші пам’ятника Генерал-хорунжому УПА Роману Шухевичу. Якщо врахувати, що раніше окремі депутати також долучилися до акції, то станом на 27 грудня депутати міської ради загалом передали на спорудження пам’ятника 1200 гривень.
До речі, із міської в ... Читати далі »
Переглядів: 609 | Додав: Dnister | Дата: 29.12.2011

27 грудня у Національному заповіднику «Давній Галич» відбулося підсумкове засідання вченої ради, на якому обговорювались такі питання:
1. Звіт про наукову роботу за 2011 р. (Доповідач С. Побуцький).
2. Розгляд та затвердження наукових тем на 2012 р. (Доповідач Н. Качковська).
3. Затвердження тематики та напрямків роботи наукових конференцій на 2012 р. (Доповідачі С. Побуцький, Н. Качковська).
4. Про укладення угод на екскурсійне обслуговування на 2012 р. (Доповідач І. Цап’юк).
5. Про роботу Музею караїмської історії та культури (Доповідач С. Побуцький).
Переглядів: 610 | Додав: Dnister | Дата: 29.12.2011

В місті Івано-Франківську відзначатимуть 103-ю річниця від Дня народження Степана Бандери.
1 січня 2012 р. о 14.00 год. з нагоди 103-ї річниці від Дня народження Степана Бандери відбудеться хода громадськості міста за маршрутом: Вічевий майдан – вул. Незалежності – вул. Степана Бандери – Європейська площа. О 14.30 год. біля пам’ятника Провіднику нації буде відслужена панахида та пройде урочисте віче.
01.01.2012 року о 09.00 год. з вул. Б.Лепкого,46 відбудеться виїзд делегації громадськості міста на заходи в с.Старий Угринів Калуського району.
Впродовж місяця відбудуться такі заходи:
- 29.12.2011 р. – 25.01.1912 р. у Центрі патріотичного виховання учнівської молоді ім. С.Ба ... Читати далі »
Переглядів: 758 | Додав: Dnister | Дата: 28.12.2011










Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 25. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2025