Субота, 12.07.2025, 18:20:00

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Липень 2025  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
 
Архів новин
Головна » Архів новин
« 1 2 ... 261 262 263 264 265 ... 299 300 »
Проект
Затверджено Президією Правління 
Національної спілки краєзнавців України 
29 лютого 2012 р., протокол №1

ПОЛОЖЕННЯ
про порядок прийому в члени
Національної спілки краєзнавців України

1. Членство в Національній спілці краєзнавців України може бути лише індивідуальним і фіксованим.
2. Членом Спілки мож ... Читати далі »
Переглядів: 727 | Додав: Dnister | Дата: 05.03.2012

Голова фракції «УДАР-Громадський форум» Юрій Соловей сьогодні скликав прес-конференцію з метою пояснити, чому він не здав гроші на ремонт брами палацу Потоцьких. За його словами, на момент збору коштів депутати не були поінформовані, що брама перебуває у власності Олега Бахматюка.
Сам Юрій Соловей знав, що палац належить Бахматюку, однак про браму навіть не здогадувався. Він стверджує: навіть уявити собі не міг, що секретар міськради може вийти з такою ініціативою як збір коштів на ремонт чужої власності. Тим більше, що жодних правових підстав для цього немає.
«Нічого іншого як оголосити прізвища депутатів, що не здали кошти, секретар міськради не міг придумати», - обурений Соловей. Сам він вже декілька разів дзвонив Руслану Марцінківу, аби повідомити, що гроші передасть на браму лише тоді, к ... Читати далі »
Переглядів: 781 | Додав: Dnister | Дата: 05.03.2012

Коли Ви вмирали Вам сурми не грали,
ніхто не заплакав за Вами... 

Науково-практична конференція
"Боротьба відділів УПА  та збройного підпілля ОУН на Калущині"
Нові дослідження архівів та спогади учасників визвольних змагань. Присвячена 62 річниці  загибелі командира УПА, Провідника ОУН в Україні, Героя України – Романа Шухевича.
Відбудеться 5 березня 2012 року в конференційному залі Історико-меморіального  музею С. Бандери, с. Старий Угринів.

Оргкомітет: 
Переглядів: 635 | Додав: Dnister | Дата: 05.03.2012

2 березня 2012 року у Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич» відкрито експозицію творчих робіт об’єднання, яка з огляду на пору року була названа «Міжсезоння». Відкриття виставки уже традиційно згуртувало на заході усіх шанувальників прекрасного, до яких долучилися товариші митців по пензлю та керівництво їхньої альма – матері. 
Подібно, як весною сходить сніг і очі милують перші весняні квіти, - так і перша весняна виставка, яка відкрилася у Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич», продемонструвала всім присутнім велику творчу енергію авторів представлених на ній робіт. Вперше виставка привідкрила творчу скарбницю одразу кількох потужних митців. Всі вони несхожі – народжені в різний час, у різних місцевостях, працюють у відмінних напрямках – ікономалярстві на склі, живописі, графіці, декоративно-прикладному ... Читати далі »
Переглядів: 799 | Додав: Dnister | Дата: 04.03.2012

Проведення Міжнародних наукових конференцій

1. Польсько-українська конференція «Україна - поєднання народів, релігій і культур», 28 -29 лютого 2012 р.
2. «Християнські міжконфесійні взаємини: загальноєвропейський та український досвід», 11 - 12 травня 2012 р.
3. «Караїми Галича», 16 - 17 вересня 2012 р.
4. «Слово о полку Ігоревім» та його доба», 3 листопада 2012 р.

Інші заходи

Переглядів: 590 | Додав: Dnister | Дата: 03.03.2012

У світі є немало брам, воріт і, можливо навіть, порталів. Немало брам і воріт зустрічається й у світовій міфології. Що цікаво – всі ці міфологічні брами завжди хтось стереже.
У грецькій міфології захмарну браму Олімпу стережуть три богині пір року, доньки Зевса й Феміди. У шумерів сторожем воріт верховного бога Ана є божество на ім’я Думузі. У південних слов’ян воротами опікувався Божич, у китайців браму, через яку на світанку приходить Сонце стереже звір з дивовижним ім’ям Кайміншоу. До охоронців небесної брами відноситься й святий архангел Михаїл.
Як бачите – брами завжди мають охоронців. А хто охороняє браму палацу Потоцьких в Івано-Франківську. По обидва боки брами ми можемо побачити начебто скульптурні зображення лицарів. Та при більш прискіпливому розгляді приходить розуміння, що ніякі ... Читати далі »
Переглядів: 748 | Додав: Dnister | Дата: 03.03.2012

Історія з завалом будинку на вулиці Січових Стрільців, 18 у Івано-Франківську нині продовжується на паперах. Прокуратура порушила кримінальну справу, слідство триває, міська влада шукає гроші на проект і відновлювальні роботи.
Нагадаємо, 11 лютого в центрі Івано-Франківська у двоповерховій споруді майже двохсотрічної давності сталося раптове руйнування міжповерхових перекриттів. На першому поверсі був розташований магазин «Watsons», на другому – КП «Муніципальна інспекція з благоустрою». Люди не постраждали, а от споруда… Вже скоро чиновники почали говорити про те, що історичну пам’ятку тепер слід остаточно завалити. Кілька днів після обвалу міська влада невпинно радилася: обговорювали заходи, які слід зробити, шукали причини обвалу та намагалися з’ясувати, чия в тому вина.
Переглядів: 624 | Додав: Dnister | Дата: 03.03.2012

Більшість наших краян уже добре усвідомила, що від сплати податків залежить наповнення бюджету, а, отже, і поліпшення життя. Але від наповнення бюджету залежать й інші сторони нашого життя, на які в повсякденному житті звертаємо менше уваги. До них належить і збереження культурної спадщини Надвірнянщини.
На сьогодні на території району знаходяться пам`ятки різних часів та епох – від часів кам`яної доби і до сьогодення. Велику зацікавленість викликають пам`ятки архітектури, особливо церкви. Понад 30 – уже внесено до Державного реєстру пам`яток, із них 10 – як пам`ятки Національного значення. За останні роки виявлено і взято на облік ще близько 20 пам`яток історії та архітектури. На 15 – виготовлено відповідну технічну документацію для внесення їх до Реєстру пам`яток.
Завдяки прийнятій сесією р ... Читати далі »
Переглядів: 644 | Додав: Dnister | Дата: 02.03.2012

День Злуки та Свободи став для нижньоберезівських учасників Української Національної Скаутської Організації «Пласт» знаковим. 22 січня вони провели акцію, приурочену вшануванню пам’яті славного односельця, легендарного керівника СП ОУН, таємничого генерала контррозвідки ОУН(б) Миколи Арсенича. У підпіллі його знали під псевдами «Арсен», «Березовський», «Дем’ян», «Григір», «Максим», «Михайло».
Його тіло 65 літ лежить далеко від рідної хати… А знайомство зі світом починалося з клекоту лелеки в кострубатому гнізді, голосного кукання зозулі в Няджині, з рипу коліс і ритмічного хилітання воза. А ще – з мелодійної маминої пісні, яку не встигла доспівати своєму синові – любому Николці, що через десятки років стане Героєм України.
За сімома замками було сховано правду про людину-легенду. І лише з вих ... Читати далі »
Переглядів: 576 | Додав: Dnister | Дата: 02.03.2012

Цілий тиждень в Івано-Франківську проходив мистецький фестиваль, присвячений темі Трипілля. Тут було все — і розмаїта художня виставка, й експозиція автентичних трипільських артефактів з фондів багатьох музеїв України, і вражаючі голограми майстра Олександра Мірошнікова, і виставка-продаж тематичної літератури,  і присутність авторитетних науковців, котрі про Трипілля знають майже все. Серед них — знаний український археолог Михайло Відейко. У виставкових залах Івано-Франківського краєзнавчого музею  поруч із ним можна було побачити спраглих знань студентів мистецьких спеціальностей і не тільки. Приєдналися до розмови і ми...
- Пане Михайле, чи можна сказати, що сьогодні знову є мода на Трипілля? В тому сенсі, що бачимо тут дуже багато високомистецьких творів з трипільськими знаками, взірці трипільського одягу в сучасному виконанні, а ще б ... Читати далі »
Переглядів: 1066 | Додав: Dnister | Дата: 02.03.2012

Події, які відбуваються у світі, засвідчують те, що всі процеси є взаємопов’язаними. Яскравим прикладом цього є держави, які в останньому періоді зіткнулися з економічною кризою. Вона в свою чергу призводить до скорочення різноманітних видатків, зокрема, державного фінансування культури. Особливо це в одразу відчувають музейні заклади, які мають періодичні проблеми з оплатою охорони своїх експозицій та фондів, комунальних видатків. Щоб знайти вихід з скрутної ситуації, музеї повинні в першу чергу покладатися на своїх стратегічних приятелів – відвідувачів.
Саме з метою навчання музейних фахівців налагодженню довготривалих відносин з своїми відвідувачами, 1 березня 2012 року представники Національного заповідника «Давній Галич» (єдині з музейних закладів Прикарпаття) прийняли участь у семінарі з музейного менеджменту під назвою «Розширення кола відвідува ... Читати далі »
Переглядів: 585 | Додав: Dnister | Дата: 02.03.2012

Впродовж кількох останніх століть – від середніх віків і до сучасності, в силу різноманітних історичних процесів (воєн, переселень, глобалізаційних процесів) терени нашої держави, а зокрема Прикарпаття, були середовищем в якому спільно проживали, творили, а в певні моменти і боролися, різні народи Європи. В багатьох населених пунктах поруч співіснували громади українців, поляків, німців, євреїв, вірмен та інших національностей. З плином часу питанням дня для подальшого життя в єдиному географічному просторі став пошук взаємопорозуміння і налагодження співпраці для сучасного і майбутнього. Активно в цій ділянці працюють колишні уродженці Східної Галичини, які зараз проживають за її межами та монаші згромадження. Прикладом такої праці є цікава конференція, яка вже традиційно відбулася в Більшівцях.
28 - 29 лютого 2012 року в місцевому Молодіжному центрі ... Читати далі »
Переглядів: 717 | Додав: Dnister | Дата: 02.03.2012

Знову я маю щастя писати про досі таємничу долю людини з племені нескорених і найсильніших духом. Ім’я всесвітньовідомого українського археолога Івана Борковського (1897-1976) десятиліттями замовчувалося офіційною радянською наукою. Тільки аж в 1989 році мигцем про «виходця з Ямниці» у своєму історичному романі «Галицька брама» сказав письменник Степан Пушик. Майже через двадцять років йому на зміну прийшли ще дві людини, які хотіли розповісти науковому світу про одного з найвизначніших учених України. Один з них городенківський краєзнавець Ярослав Левкун самотужки лупав граніт забуття про генія, якому аплодували конференцзали всієї Європи. Одночасно в Празі професор інституту археології Чеської Академії Наук Яна Марікова почала розплутувати вузол, де ж знаходиться той «Чортовець біля Городенки», в якому народився І. Борковський. У пошуковій дорозі їм обом трапилася моя книга "Ярослав Пастернак – дослідник старо ... Читати далі »
Переглядів: 924 | Додав: Dnister | Дата: 02.03.2012

У селі Чесники Рогатинського району занепадає унікальна пам’ятка архітектури національного значення – Михайлівська церква XVI-XVII століть. П’ять років тому з неї зняли ґонтове покриття та перекрили металочерепицею, пошпаклювали стіни. Тепер зовні вона подібна на затишний євробудинок. А всередині – на смітник.

Стара, іще старіша
Якщо їхати з Рогатина в бік Тернополя, то за 12 кілометрів від райцентру, зліва в долині з’являються Чесники. Як на долоні. Колись старожили називали село Чашниками, можливо, через те, що розташоване воно ніби в чаші. І, мабуть, лише в цьому селі новою церквою називають столітній храм, бо мають ще один, значно старший – Михайлівську церкву. Перша письмова згадка про неї датується 1598 ... Читати далі »
Переглядів: 808 | Додав: Dnister | Дата: 02.03.2012

Бувають птахи, які щоосені зриваються з насиджених місць і тимчасово емігрують до теплих країв. Бувають птахи-патріоти, які не зраджують Батьківщини та стійко мерзнуть усю зиму. А бувають птахи кам’яні, які є елементами архітектурного оздоблення старого Станиславова. Саме їм і присвячена ця стаття.

Орел на «Соколі»
Станиславів заснували польські магнати на землях, які тоді належали польському ж королівству. Геральдичною емблемою Польщі був орел, що містився на державному гербі. Пізніше місто відійшло під владу Австрії, але поляки нікуди не поділись. Вони пам’ятали славне минуле та потайки сподівались на відновлення власної державності. Одним із виявів цього «потягу до незалежності» стало прикрашення будинків кам’яними орлами. ... Читати далі »
Переглядів: 817 | Додав: Dnister | Дата: 02.03.2012

Коли читаєш спогади ветеранів про штурм Станіслава, то перед очима стають криваві атаки та контратаки, розриви снарядів, мінометний вогонь, стогін поранених і т. п. Здавалося б, життя у місті повинно завмерти, а все місцеве населення мало забитись у підвали та чекати, хто переможе.
Але нещодавно мені на очі потрапили мемуари, які викликали багато запитань. Маються на увазі спогади командира 841-го стрілецького полку гвардії полковника Круглякова. Його частина брала безпосередню участь у визволенні міста від німців. Полковник пише і про атаки й контратаки, про артилерійські й мінометні обстріли та численні жертви з обох боків. А потім згадує, що близько півночі 27 липня бій у місті закінчився. «Наші батальйони, які наступали з різних боків, зустрілись у районі пивзаводу. Робітники підприємства вийшли нам назустріч, тепло вітали та пригощали свіжим пивом ... Читати далі »
Переглядів: 692 | Додав: Dnister | Дата: 02.03.2012

Уявіть собі, що ви європеєць, який у травні приїхав до України на Євро-2012. От якимось чином потрапили ви до Івано-Франківська. Напевно, перше, на що підете дивитися – на Ратушу. А там пройдете далі кілька кроків, наприклад до філармонії чи адмінбудинку та наштовхнетеся на… руїну. Будинок на Вірменській, 1.
Здивуєтеся? Не те слово – все місто дивується, давно, роками. А як цікаво живуть люди у сусідньому будинку!
Вірменська розташована в історичній забудові міста. Тут багато років стояв геть нещасний будинок, обгороджений парканом. До речі, й зараз нічого не змінилося – паркан на тому ж місці, біля нього – контейнерний майданчик, у якому традиційно порпаються безпритульні, а численні клієнти «пивнушок» справляють нужду під тим же парканом…
Переглядів: 725 | Додав: Dnister | Дата: 02.03.2012

Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради наприкінці лютого 2012 року прийняв рішення про встановлення меморіальної дошки нашому земляку Семену Височану. Метою встановлення дошки є вшанування пам’яті видатного галичанина, героя визвольної війни 1648-1654 рр., полковника козацького війська Семена Височана. Цей крок здійснено на звернення Івано-Франківського міського козацького товариства Всеукраїнського громадського об’єднання «Українське реєстрове козацтво».
Встановлення дошки здійснюватиме Угорницький козацький курінь ім. Степана Ленкавського - за власні кошти сучасних козаків. Місцем встановлення меморіальної дошки стане фасад будинку № 27, що по вул. Степана Бандери в м. Івано-Франківську.
Контроль за встановленням пам’ятки забезпечуватиме Департамент містобудування та архітектури ... Читати далі »
Переглядів: 692 | Додав: Dnister | Дата: 01.03.2012

Одним з напрямків діяльності Національного заповідника «Давній Галич», як наукової установи, є видавництво. З нагоди різних заходів (конференцій, семінарів) видаються збірники матеріалів. Також, для популяризації пам’яток, які знаходяться на терені Заповідника; зацікавлення туристів музейними закладами, пам’ятками історії і культури друкуються популяризаційні видання (буклети та календарики). Загалом, за 17 років своєї діяльності Заповідником видано більше шести десятків різнопланових видань.
І ось – нова друкована продукція, яка безперервно потішить око і буде корисною для шанувальників рідного краю та любителів футболу. Це – календар на 2012 рік, який виданий інформаційно-видавничим відділом Заповідника. Задум є чудовий, оскільки завдяки йому одночасно здійснюється популяризація пам’яток культурної спадщини та проведення в Україні футбольного турніру ... Читати далі »
Переглядів: 590 | Додав: Dnister | Дата: 01.03.2012

29 лютого 2012 року в приміщенні народного дому с. Вовчинці відбувся семінар на тему «Використання географічного положення міста для організації туристсько - краєзнавчої роботи з учнівською молоддю».
Мета семінару - поглибити знання учасників семінару про форми та методи організації туристично-краєзнавчої роботи з учнівською молоддю, реалізація фізичної, соціальної та пізнавальної активності учнівської молоді для організації туристсько-краєзнавчої роботи.
Переглядів: 539 | Додав: Dnister | Дата: 01.03.2012

У середу, 29 лютого, у село Хотимир Тлумацького району до обійстя 115-річної Катерини Козак завітав регіональний представник національного проекту "Книга рекордів України", депутат обласної ради Микола Зелінський для офіційного підтвердження рекорду України.
Привітати Катерину Іванівну з цієї нагоди завітали начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Ярослав Лаган, голова райдержадміністрації Василь Сенів, заступник голови райдержадміністрації Олександра Чаплінська, директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) району Петро Сулима, сільський голова с. Хотимир Дмитро Капуляк, депутат районної ради Віталій Максимʼюк. 
Регіональний представник національного проекту "Книга рекордів України" Микола Зелінс ... Читати далі »
Переглядів: 888 | Додав: Dnister | Дата: 01.03.2012

В Івано-Франківську увіковічнять пам’ять про першу Українську церкву. Для цього влада має намір реконструювати сквер поблизу площі Ринок та вулиці Страчених.
Зокрема, там буде встановлений символічний знак – металевий образ храму.
Також, для туристичної привабливості, тут планують облаштувати і освятити прісне джерело, розповідає головний архітектор Івано-Франківська Володимир Гайдар.
Відтак нині занедбаний сквер в самому центрі міста має перетворитися на одне з найпривабливіших для туристів місць в Івано-Франківську. Реконструкцію мають намір провести ще до святкування 350 річчя Івано-Франківська, пише Вежа.
До проекту мають намір долучитися і організатори «Фестивалю Кова ... Читати далі »
Переглядів: 643 | Додав: Dnister | Дата: 01.03.2012

З моменту руйнування перекриттів у двоповерховому будинку в центрі Івано-Франківська минуло вже більше двох тижнів. Однак надзвичайна ситуація все ще може повторитися знову, причому з більш жахливими наслідками. Нагадаємо, що тоді дивом людських жертв вдалося уникнути, але будинок залишається небезпечним, незважаючи на ряд заходів, які реалізували рятувальники та міська влада.
Територію біля фасаду огороджено, щоправда, це не завадило «сміливцям» відсунути її в бік і звільнити прохід по тротуару. Комунальні служби підперли частину перекриття і укріпили несучі стіни будинку. Прогнозувати долю будівлі не беруться ні будівельники, ні міські чиновники. Щоправда, на чергове засідання міськвиконкому це питання все ж було винесено. В процесі обговорення з’ясувалося декілька цікавих нюансів.
Почнемо ... Читати далі »
Переглядів: 545 | Додав: Dnister | Дата: 29.02.2012

Як вже повідомляла "Фіртка", вчора на черговій сесії Івано-Франківської міської ради депутати прийняли заяву до керівництва області та О. Бахматюка з вимогою повернути памятку архітектури у власність міської громади.
Секретар Івано-Франківської міської ради Руслан Марцінків наголосив на необхідності повернути в’їзну браму палацу Потоцьких у власність міста задля здійснення реставраційних робіт. Раніше, ще в грудні минулого року, секретар запропонував міським обранцям та мешканцям міста виділити кошти на проведення відновлюваних робіт брами. Ця пропозиція радо сприйнялася депутатами, але, як свідчать факти, не всі, хто зголосився переказати кошти, добросовісно виконали свою обіцянку. Серед «забудькуватих» п’ятеро міських депутатів: Ю.Соловей («Удар») 15000 грн., Р.Тимків («Удар»), 35000 грн., Р.Василюк («Удар») 10000 грн., Б.Федьків («Партія Регіонів») ... Читати далі »
Переглядів: 559 | Додав: Dnister | Дата: 29.02.2012

Внеском Івано-Франківщини в історичний літопис героїки національно-визвольної боротьби українського народу за утворення самостійної соборної Української держави стане мартиролог вояків ОУН—УПА.
На цьому було закцентовано особливу увагу під час першого засідання організаційного комітету з питань проведення пошуково-дослідницької роботи для підготовки мартирологу ОУН—УПА Верховинського району.
Спільне розпорядження про це в контексті відновлення історичної правди про національно-визвольні змагання патріотів-українців, в тому числі й повстанців гуцульського краю, та високо оцінюючи патріотичний чин обласної ради, яка проголосила 2012-й роком Української Повстанської Армії, ухвалили голови районної ради Ярослав Кікінчук і райдержадміністрації Василь Гондурак, пише галичина.
Переглядів: 677 | Додав: Dnister | Дата: 29.02.2012

У Будинку культури села Криворівня відбулося вшанування пам'яті Леся Курбаса, з нагоди 125-річчя від дня народження видатного драматурга та режисера. Вступним словом розпочав вечір Володимир Сінітович - керівник народного аматорського Гуцульського театру імені Гната Хоткевича села Красноїлля. 
Продовжив доповідь про життєвий шлях Леся Курбаса Микола Дзурак - завідувач музею Івана Франка в селі Криворівня. Глядачам було поставлено фрагменти з вистав «Верховинці» та «Гуцульський рік» за творами Йозифа Коженовського та Гната Хоткевича. На заході були присутні працівники відділу культури і мистецтв райдержадміністрації та методисти районного організаційно-методичного центру при відділі культури.
Переглядів: 626 | Додав: Dnister | Дата: 28.02.2012

У неділю, 26 лютого, у селі Прибилів відбувся другий районний фестиваль "Пущення в Прибилові".
Громаду села та гостей фестивалю вітали голова райдержадміністрації Василь Сенів, заступник голови райдержадміністрації Олександра Чаплінська, сільський голова Прибилова Володимир Босечко, міський голова Володимир Корженьовський.
Після урочистої ходи учасників та гостей фестивалю за участю народних музик біля місцевої школи відбулося святкове відкриття фестивалю. Усіх присутніх забавляв гурт "Пишнолиці молодиці", а кожен бажаючий міг посмакувати наїдки біля "ґаздівських" столів. Опісля громада села та гості взяли участь у запальному "пущенському танці".
Після оглядин "воза достатку" з домашньою живністю та ігор на господарському дворі відб ... Читати далі »
Переглядів: 741 | Додав: Dnister | Дата: 28.02.2012

З травня обласна влада Прикарпаття має намір запровадити серію безкоштовних екскурсій по визначних місцях Івано-Франківська. 
Триватиме такий проект до вересня 2012 року.
За словами організаторів, щонеділі о 12.00 буде організована безкоштовна екскурсія в якій зможе взяти участь кожен бажаючий.
Усі деталі вже узгоджено з екскурсоводами, як погодились надати такі послуги на безоплатній основі.
Така практика, на переконання чиновників, не тільки допоможе популяризувати красу обласного центру, але й залучить більшу кількість туристів на Прикарпаття.
Переглядів: 507 | Додав: Dnister | Дата: 28.02.2012

Питання реконструкції Брами Потоцьких знову у підвішеному стані.
Ще в грудні минулого року депутати Івано-Франківської міської ради пообіцяли виділити з власних заощаджень кошти на ремонт пам’ятки архітектури. Проте, не всі поспішали виконувати привселюдно дані зобов’язання.
Тому, сьогодні секретар міської ради Руслан Марцінків оголосив список депутатів, які й досі так і не внесли кошти у відповідний фонд. Серед порушників – Ю.Соловей (15000 грн.), Р.Тимків (35000 грн.), Р.Василюк (10000 грн.), Б.Федьків (15000 грн.), Р.Кукурудз (10000 грн.).
Решта народних обранців обіцянку виконали. Наразі, зібрано 113 тисяч 100 гривень.
Депутати-порушники, як стало відомо зі слів Ростис ... Читати далі »
Переглядів: 687 | Додав: Dnister | Дата: 28.02.2012

Фракція ВО «Свобода» в Надвірнянській районній раді на попередній Х сесії, звернулася зі зверненням до голови Надвірнянської районної ради та депутатів про створення тимчасової депутатської комісії, яка б вивчила та виробила рекомендації з  ліквідації більшовицьких символів та україно-ненависницьких написів на пам’ятниках на території району.
Постійна  депутатська комісія з питань культури та освіти в Надвірнянській районній раді рекомендувала включити це питання в порядок денний сесії. Та на засідання президії голова районної адміністрації, депутат від Партії регіонів Володимир Калічко та голова районної ради, депутат від «Фронту змін» Василь Попович запропонували не включати це питання в порядок денний сесії.
Після того як на президії районної ради це питання  не набрало потр ... Читати далі »
Переглядів: 562 | Додав: Dnister | Дата: 27.02.2012

У неділю калушанам презентували книжку Михайла Мулика «Дух, що тіло рве до бою». Книга містить спогади автора, одного з небагатьох вояків Першої української дивізії Української національної армії (дивізія «Галичина»).
Книга об’єднує кілька прозових творів, зокрема, п’єс, які автор написав за власними спогадами, а також спогадами дружини, яка пережила Голодомор.
Михайло Мулик встиг побувати у лавах ОУН, а також — у дивізії «Галичина», звідки потрапив у комуністичний полон. Відсидів у тюрмі 10 років. Потім 5 років був позбавлений права проживати в Україні. За спогадами Михайла Мулика, найважче було знайти роботу. Його відмовлялися приймати навіть санітаром у психлікарню. Однак, роботу вдалося знайти і навіть — пізніше отримати фах бухгалтера, повідомляють Вікна.
Переглядів: 642 | Додав: Dnister | Дата: 27.02.2012

24 лютого 2012 року виповнюється 175 років з дня народження відомого в Австро-Угорській імперії громадського діяча та політика Юліана Романчука. Його 90-літній життєвий шлях був досить тернистим, але впродовж багатьох років своїми діями він ствердив себе, як провідник українців Східної Галичини. Постать Ю.Романчука є невід’ємною від змагань галичан за людські права та політичні свободи в другій половині ХІХ – початку ХХ століть. Сучасники Романчука давали йому нерідко полярні оцінки, але при цьому надавали його особі визнання. Василь Стефаник відгукувався про нього, як про «…найчеснішого і найпрацьовитішого провідника українського народу…». У вірші з нагоди 80 – ліття Романчука, який був написаний Климом Поліщуком, про ювіляра говорилося «Постать Твоя нам як мур!». Він зустрічався з цісарями Австро-Угорської імперії Францом – Йосифом І та Карлом І, був знайомим з митрополитом Андреєм Шептицьким, Михайлом Грушевс ... Читати далі »
Переглядів: 1834 | Додав: Dnister | Дата: 26.02.2012

Давнє минуле є незвіданим і таємничим. Воно притягує і манить до себе. Кожен хоче відчути свій нерозривний зв’язок з попередніми поколіннями, прагне діткнутися до скарбниці культурної спадщини. Для багатьох пошуки минулого є виявом своїх історичних коренів, спробою власного самоствердження у сучасному світі. Особливою популярністю в останньому десятилітті користується вивчення давньої європейської культури – Трипілля.
24 лютого 2012 року в Івано-Франківському краєзнавчому музеї відкрито археологічно-мистецьку виставку під назвою «Сакральний птах Трипілля. Ретроспектива духовності мистецтва у вісім тисячоліть». Організаторами виставки виступили управління культури Івано-Франківської облдержадміністрації та Фонд досліджень стародавніх цивілізацій (США). Виставка є одним з етапів фестивалю трипільської культури, який включатиме ще кілька цікавих заходів: ... Читати далі »
Переглядів: 1722 | Додав: Dnister | Дата: 25.02.2012

Торік у жовтні Верховна Рада України ухвалила постанову про урочисте відзначення 600-річчя села Космач Косівського району, ініціатором якої виступив народний депутат України Василь Чуднов.
І ось минулого тижня, 9 лютого, Верховна Рада України прийняла ще один схожий нормативний документ – Постанову «Про відзначення 600-річчя заснування села Микуличин», яку на розгляд десятої сесії ВРУ також вніс народний депутат України Василь Чуднов. Згідно із цим документом Кабінет Міністрів України у місячний термін з дня прийняття Постанови має утворити організаційний комітет з підготовки та проведення заходів щодо відзначення 600-річчя заснування села Микуличин, а у двотижневий термін з дня утворення зазначеного оргкомітету розробити та затвердити відповідний план заходів. У рамках відзначення цієї ювілейної дати Українське державне підприємство поштового зв’язку ... Читати далі »
Переглядів: 563 | Додав: Dnister | Дата: 25.02.2012










Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 25. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2025