Понеділок, 2020-09-28, 9:46 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2011 » Листопад » 02
Книжково-ілюстративна виставка, присвячена 810-річчю з дня народження першого короля Русі-України Данила Галицького, відкрилась у бібліотеці Національного музею Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського.
Цьогоріч в Україні відзначають 810-ту річницю з дня народження Данила Галицького (1201-1264рр.) - першого короля Русі-України. У вітчизняній історіографії його вважають найвидатнішим з усіх правителів західних князівств. Адже на тлі тогочасних складних обставин, у яких довелося діяти правителю, його досягнення були справді величними. 
Із відновленням та розширенням володінь свого батька, Данило Галицький змушений був стримував польську та угорську експансії. Подолавши могутність бояр, Король зумів піднести соціально-економічний та культурний рівень своїх володінь до одного з найвищих у ... Читати далі »
Переглядів: 442 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-11-02

В кінці червня 1941 року урочище Дем’янів Лаз стало місцем масового знищення органами НКВС в’язнів тюрем. У 60-ті роки це місце, за наказом партійних керівників, було розчищене і використовувалося для господарських потреб, а в 1984-1985 роках було завалене будівельним сміттям . Восени 1989 року на цьому місці були проведені розкопки. Тут знайшли людські останки і змогли ідентифікувати 524 людини. Вдалось встановити особи 22 чоловік. Робота в архівах СБУ дозволила визначити імена іще 400 страчених. 29 жовтня 1989 р. завдяки ініціативі громадськості міста було проведено ексгумацію жертв комуністичного режиму та їх перепоховання. Ця подія була однієї з визначних у процесі розкриття злочинів комуністичного режиму. На місці розстрілу у 1998 р. було утворено Меморіальний комплекс «Дем’янів Лаз», 11 вересня 2009 р. відкрито музей.
Вони віддали Україні своє жи ... Читати далі »
Переглядів: 305 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-11-02

Ювілейний цей рік для "Руської трійці" — Львівщина та Прикарпаття відзначили 200-річчя від дня народження Маркіяна Шашкевича та Івана Вагилевича.
Ще один з членів "Руської трійці" і авторів "Русалки Дністрової" — Яків Головацький.
Клуб української інтелігенції імені Богдана Лепкого за підтримки Інституту туризму Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника підготував до видання книжечку Якова Головацького "Мандрівка по Галицькій та Угорській Русі". Це опис подорожі письменника на Закарпаття в листах до приятеля у Львові.
А на цьому тижні Клуб української інтелігенції повторює цю подорож, правда, не пішки чи перекладних, а автобусом, який надає обласна держадміністрація.
Переглядів: 487 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-11-02
Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 20. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2020