Понеділок, 2020-09-28, 9:24 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2011 » Листопад » 10
Це видання є першою, свого роду, ластівкою до ювілею нашого міста, яке готується широко відзначити цю незабутню історичну дату.
В монографії „350 років крокує в історії місто Івана Франка" професор Володимир Грабовецький узагальнює свій вклад в дослідження історії та культури міста в межиріччі Бистриць та подає зміст всіх своїх попередніх видань з урбаністичної проблематики. 
В книгу ввійшли матеріали про внесок науковця в організацію відомого сьогодні Івано-Франківського державного історико-меморіального музею Олекси Довбуша, а також про створений ним музей кафедри історії України Інституту історії і політології Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника - єдиний на сьогодні серед університетських кафедр України.
Переглядів: 317 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-11-10

Як повідомив «Вікнам» член оргкомітету зі спорудження пам’ятника Романові Шухевичу — ініціатор встановлення Роман Король, станом на 10 листопада на спеціальному рахунку для збору коштів на пам’ятник Романові Шухевичу є 1896 гривень. Готівкою акумульовано близько 13 000 гривень.
— Вартість виготовлення пам’ятника із бронзи — 266 870,20 грн. Кошторис склало і буде виготовляти пам’ятник ПП «Скульптура» Львівської фабрики мистецтв. Це — єдине підприємство такого профілю на Західній Україні, — зазначив Роман Король. — У кошторис включено вартість бронзи — 1100 кг — 70 395,60 грн. (у т. ч. ПДВ).
Згідно з угодою, для початку робіт необхідно оплатити аванс — 30% вартості або 80 061,06 грн. За наявності коштів, пам’ятник обіцяють виготовити за 2 тижні.
Переглядів: 300 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-11-10

Бажаєте відчути безперервність світової художньої традиції і глибше зрозуміти культурну спадщину — завітайте у відділ літератури з мистецтва та ознайомтеся з книжковою виставкою „Фрески, що з’єднали віки”.
Фреска – одна з найбільш відомих технік живопису, розведена на чистій або вапняній воді фарбами, де малюнок наноситься художником на свіжу штукатурку, завдяки чому фреска набуває виняткової міцності і довговічності. Техніка фрескового живопису від свого зародження є основною технікою стінних розписів.
Історія фресок бере початок ще з стародавніх часів. Так, наші далекі предки, що мешкали в печерах, за допомогою примітивних малюнків описували важливі для них події. Крім того, фрески активно використовувались у мистецтві Єгипетської держави, Егейської та Римської Імперій. Про це свідчать бага ... Читати далі »
Переглядів: 343 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-11-10

Михайло Мандзюк започаткував колекціонування виробів з фарфору після того як йому на день народження товариші подарували фарфорову чашку і фігурку боксера. Близько 60 – ти відсотків колекції становлять фігурки на українську тематику і виготовлені на заводах України.
Після занепаду виробництва в Україні  п.Михайло почав колекціонувати вироби з за кордону. Зокрема  у колекції є кераміка з  Чехії, Німечини, Фінляндії, Польщі, Румунії та інших азіатських країн.
Перебуваючи у Франції зацікавився керамікою виготовленою на Галичині напочатку минулого століття. Найбільше зацікавлення викликали розписані тарелі. Тож приїхавши додому він почав відроджувати  традиції галицької кераміки. ... Читати далі »
Переглядів: 303 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-11-10
Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 20. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2020