Понеділок, 2020-09-28, 8:27 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2011 » Листопад » 24
У неділю 27 листопада у Івано-Франківську пройде квест «Вулицями Станиславова». Цей захід зініційований активістами проекту «Молодь і влада», який триває зараз в обласному центрі, Ольгою Васильчук та Юрієм Солоненком.
Квест відбуватиметься близько 3-4 годин і у ньому прийматимуть участь 6 команд, у складі кожної з яких буде 5 учасників.
Стартуватиме гра від приміщення адмінбудинку і триватиме у центральній частині міста. Кожна команда матиме карту міста і по цій карті виконуватиме різні завдання, щоб отримати відгадку щодо подальшого маршруту.
Учасникам проекту в ході гри потрібно буде знаходити відповіді на запитання, які стосуватимуться історії міста Івано-Франківська, визначних місць і пам’яток культури та архітектури. ... Читати далі »
Переглядів: 373 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-11-24

Гурток «Дослідження національно-визвольного руху Калущини», що працює при ЦНТТУМ управління освіти Калуської міської ради (керівник — Богдан Янович), вчитель Голинської ЗОШ Оксана Тебешевська зі своїми учнями та старший науковий співробітник історико-краєзнавчого музею Калущини Уляна Паньо здійснили експедицію, щоб дослідити місце можливого поховання розстріляних 4 листопада 1943 року учнів торгівельної школи (за звинуваченням їх у причетності до діяльності ОУН). Про цю акцію краєзнавці домовилися 6 листопада під час проведення круглого столу «Ціна волі», приуроченого 70-м роковинам пам'яті розстріляних.
Підставою поїздки у  ліс між Пійлом і Сівкою Калуською були свідчення мешканців довколишніх сіл, яким старожили розповідали, що у день (четвер, після обіду) 4 листопада 1943 року, після розстрілу у Калуші учнів торгівельної школи, до ями, викопано ... Читати далі »
Переглядів: 342 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-11-24

23 листопада в краєзнавчому музеї ім. Тетяни та Омеляна Антоновичів відбулось засідання краєзнавців Долинщини. За участю керівника апарату райдержадміністрації Катерини Олійник, міського голови Володимира Гаразда та професора Українського греко-католицького університету (м. Львів) Юрія Ясеновського краєзнавці презентували III збірник історії Долини та обговорили наповнення змістом IV збірки, підтримку книговидання в районі, розвиток музейної справи, збереження культурних та архітектурних традицій району.
Переглядів: 320 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-11-24

Знаковою подією на шляху до нинішньої державності і незалежності є король Данило Галицький, 810-річчя від дня народження якого відзначаємо у листопаді цього року.
Інформаційно-бібліографічний відділ обласної бібліотеки для юнацтва провів День бібліографії "Галицько-Волинська держава: історія, постаті, культура” для старшокласників природничо-математичного ліцею.
В рамках Дня бібліографії бібліограф-краєзнавець Ярослава Бідичак презентувала виставку-екскурс в історію "Володар першого українського королівства”.            
Завідувач інформаційно-бібліографічним відділом Оксана Шинкаренко провела інформ-реліз "Галицько-Волинська держава в художній літературі”.
Переглядів: 451 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-11-24

Голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк підписав розпорядження №784 «Про відзначення 600-річчя села Космач» - одного із найдавніших поселень Гуцульщини, найбільшого визнаного світом центру мистецтв і ремесел, в якому працює майже три тисячі майстрів декоративно-прикладного мистецтва. 
Затверджено план святкових заходів, що відбуватимуться у наступному році, склад організаційного комітету, який очолює заступник голови облдержадміністрації Роман Іваницький. 
У плані ювілейних космацьких заходів - Всеукраїнський з'їзд писанкарів у квітні 2012 року, всеукраїнська науково-практична конференція «Космач в історії Гуцульщини та України», виставка-ярмарок традиційної народної культури Гуцульщини тощо. 
Переглядів: 321 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-11-24

На однойменній вулиці обласного центру Прикарпаття урочисто відкрито й освячено барельєф легендарного гетьмана України, творця української державності Івана Мазепи. Ініціаторами його увіковічення у бронзі й граніті стали місцеві козаки. «Пам'ять про Івана Мазепу повинна жити у нащадків», — каже отаман івано-франківського «Українського реєстрового козацтва» Василь Гринів. Автором пам'ятної дошки є скульптор Богдан Гладкий. 
Оксана ГУМЕНЯК
Переглядів: 349 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-11-24
Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 20. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2020