Понеділок, 2020-09-28, 9:34 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2011 » Листопад » 26
Саме так можна охарактеризувати захід, який відбувся 23 листопада 2011 р. в обласній універсальній бібліотеці імені І.Франка. Цього дня тут презентував свою нову працю «Постаті галицької історії» науковий співробітник Національного заповідника «Давній Галич», краєзнавець та освітянин Іван Драбчук.
Розділити радість автора з приводу появи нового краєзнавчого видання прийшли краєзнавці, професійні науковці, студенство, представники громадських об’єднань та політичних партій. Таке широке коло представників з різноманітних згуртувань було зумовлено активною громадською позицією краєзнавця Івана Драбчука, який окрім праці на ниві освіти та досліджень минулого, був депутатом районної ради впродовж кількох скликань, є активним членом «Просвіти».
Відкрила презентацію видання присвяченого діячам ХІ – ... Читати далі »
Переглядів: 366 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-11-26

Михайлові Головатому серце крається, коли бачить, як на очах руйнується історична пам’ятка.
Жителі Івано-Франківська вже втомилися обурюватися – на місці історичних будівель виростають скляні висотки – торгові центри, житлові багатоповерхівки.
"Якщо так і далі піде, місто втратить своє історичне обличчя, – нарікає пані Галя. – Наші діти лише на фотографіях побачать, яким гарним було їхнє місто. Влада це робить свідомо. Оскільки пам’яток архітектури зносити не можна, їх спеціально не реставрують, аби швидше завалилися. Так було з Будинком учителя. Кілька років будівля стояла – нікому до неї не було діла. Зрештою, стіни рухнули. Тепер на тому місці активно ведуть будівництво”.
У центрі міста за парканом, схоже, чекає такої ж гіркої до ... Читати далі »
Переглядів: 321 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-11-26

Скільки сьогодні у Коломиї духових оркестрів? А скільки їх було у другій половині XX століття? Відповім – чимало. Хтось скаже: «Надворі інша епоха, отож нема потреби ходити строєм, як за часів диктатури». А як бути з тими ж народами західної демократії, де традиції духової музики не прив’язують до жодної з ідеологій, а радше є виявом народної любові та прабатьківських традицій? У столиці Покуття духові оркестри започаткувалися ще наприкінці позаминулого віку і діяли при «страж пожарній» команді, кожному з трьох коломийських полків, спочатку австрійських, а далі українських, і знову окупаційних польських. Свою духову і симфонічну «орхестру» мала державна чоловіча гімназія під орудою Фелікса Барана, який прийшов сюди вправним духовиком ще з полів Першої світової. Його справу успадкували нинішні гімназисти міста над Прутом, але це тільки невеликий виняток.
Переглядів: 510 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-11-25
Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 20. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2020