Понеділок, 2020-09-28, 8:12 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2011 » Листопад » 29
100 років тому, 26 листопада 1911 р., у залі «Руської Бесіди» (тепер вул. Січових стрільців, 24) видатний поет читав для станіславівської інтелігенції свою поему «Мойсей». У Станіславові Іван Франко побував неодноразово. Вперше це сталося 1880 року, коли його вели етапом з Коломиї до Нагуєвичів. Переночувавши в камері попереднього ув’язнення (за версією одних дослідників, — у будинку на Галицькій вул., 7-а, інших — у підвалах ратуші), поет у супроводі жандарма відбув до рідного села.
У 80-х роках І. Франко встановив тісні зв’язки з таємним гуртком захоплених соціалістичними ідеями станіславівських гімназистів, серед яких були університетські товариші Фелікс тa Iгнацій Дашинські і Владислав Дзвонковський. Кілька разів у 1883—1884 роках письменник зупинявся у будинках Ф. Дашинського (тепер вул. Гетьмана Мазепи, 66) та В. Дзвонковського (вул. Островського ... Читати далі »
Переглядів: 402 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-11-29

Івано-Франківський краєзнавчий музей запрошує відвідати виставку «Коли мовчать гармати» - присвячену до 20-ї річниці Збройних Сил України. Метою виставки є ознайомлення громадськості з творчістю військовослужбовців 114 бригади тактичної авіації та членів їх сімей.

6 грудня Збройним Силам України виповнюється 20 років. Весь цей час у Івано-Франківську дислокується 114 Івано-Франківська, Таллінська, ордена Червоного Прапору бригада тактичної авіації. Її військовослужбовці виконують бойове завдання по охороні та обороні повітряних кордонів нашої Батьківщини. Поруч із виконанням своїх службових обов’язків воїни – авіатори знаходять час і для творчості.
На виставці представлено м’які іграшки, вишиванки, живопис, графіка, вироби з бісеру, кераміка – все це зроблено руками людей, що носять погони та членами їхніх сімей. Кожна робота виконана з майстерністю і любов'ю. Наймо ... Читати далі »

Переглядів: 569 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-11-29
Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 20. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2020