Понеділок, 2020-09-28, 10:00 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2011 » Листопад » 06
На минулій сесії районної ради обговорили й інше, не менш резонансне і не дуже приємне питання – про самовільну реконструкцію однієї з космацьких церков.
Ні для кого не секрет, що для більшості парафіян їхній молитовний дім – наче єдина і улюблена доця, яку всі доглядають, якій всіляко догоджають. Доброчинні пожертви – грошові і матеріальні – ллються звідусіль. Ширина і глибина цього фінансового потічка залежить від заможності і чисельності парафії.
Космач – село велике, гонорове і небідне, тут діють кілька церков. Тож цілком закономірно, що прихожани однієї з них — церкви Святих апостолів Петра і Павла — вирішили відремонтувати і прикрасити свою культову споруду. Знайшли грошовитих м ... Читати далі »
Переглядів: 479 | Долучив: limnytcja | Дата: 2011-11-06

Громадські організації, науковці та історики Калуша вирішили річницю створення ЗУНР не відсвяткувати, а — відпрацювати. Відтак, здійснили наукову експедицію на старе кладовище Калуша, щоб детальніше вивчити поховання вояків австрійської армії часів Першої світової війни. У результаті — зафіксували більше 300 поховань зі стандартними хрестами, відлитими з бетону, а також 2 надмогильні постаменти з текстами про похованих осіб.
Експедиція мала на меті детальніше вивчити історію національно-визвольного руху минулого століття у рідному краї та своєму населеному пункті. Тут для дослідників роботи — непочатий край.
Калуш не став місцем найбільш відомих бойових операцій Першої світової війни. Однак, він був розташований в епіцентрі бойових дій. Перший удар війни місто відчуло вже у серпні 1914 року. ... Читати далі »
Переглядів: 445 | Долучив: limnytcja | Дата: 2011-11-06

Франківськ поступово втрачає лице. Варварське втручання в архітектуру спотворює столітні камениці, ламає лінії історичних кварталів. Добудова і перебудова останніх років сплюндрувала одну з найкрасивіших міських вулиць - Матейка, де кожна третя вілла є пам'яткою сецесії кінця ХІХ - початку ХХ століть. Чи можна зберегти те, що залишилося?

Прояв невігластва
Вулиця Яна Матейка - це шістдесят будинків. Майже всі були одно- та двоповерховими віллами. М'які силуети фронтонів і аттиків, вигини карнизів, ліпні фризи, м'яко заокруглені кути, «нарости» еркерів, контрфорси й пілястри, маскарони над арками дверей і вікон - цей квартал вирізняла вишукана декоративність. Центр вулиці тримала модерна триповерхова спо ... Читати далі »
Переглядів: 564 | Долучив: limnytcja | Дата: 2011-11-06

На будівельників попит був завжди, й в усі часи цей фах давав заробити на кусень хліба з маслом. Чудові станиславіські будівлі, декотрі навіть гордо названі іменами власників Басса, Гаусвальда, Гравера, насправді, окрім архітекторів, мають ще й інших авторів - будівельників, імена яких годі шукати в архівах. А як же жилося і працювалося будівничим старого міста?
Будівельні роботи у «польський» період регулювалися Розпорядженням Президента Речі Посполитої від 16 лютого 1928 року «Про будівельне право та побудову осель», роз'яснювальними документами міністерств та місцевої влади. Органом, який керував усіма будівельними роботами в Станиславіському воєводстві, була Дирекція громадських робіт, яка на початку 1930-х років працювала під головуванням інженера Полуднєвського. З 1928 року у містах з населенням більше 5000 чол. почали створюватися Комітети розбу ... Читати далі »
Переглядів: 466 | Долучив: limnytcja | Дата: 2011-11-06
Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 20. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2020