Згідно до проекту Постанови Верховної Ради України «Про відзначення 860-річчя з дня народження новгород-сіверського князя Ігоря Святославича, головного героя давньоруської поеми «Слово о полку Ігоревім» в загальному читальному залі обласної бібліотеки діє книжково-ілюстративна виставка-диптих «Слово о полку Ігоревім»: «Ваші хоробрі серця з міцного булату викувані, а в одвазі загартовані». Ігор Святославич (02. 04. 1151 – 29. 12. 1202, м. Чернігів) – державний і військовий діяч, князь путивльський (1161-1164), новгород-сіверський (1180 -1198) і чернігівський (1198 - 1202). Другий син чернігівського князя Святослава Ольговича, Ігор Святославич у 1169 р. взяв участь у поході Андрія Боголюбського на Київ. У 1171 р. розбив орди половецьких ханів Кончака і Кобяка під Переяславом.
...
Читати далі »
Переглядів: 819 |
Долучив: Dnister |
Дата: 01.11.2011
|
1 листопада 1918 року відбулося українське національно-визвольне повстання у Львові, внаслідок якого була утворена Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР). І саме на честь цієї листопадової події, в 1990 році постала у Калуші символічна могила Січовім Стрільцям. Минув уже 21 рік з того часу. На цьому святому місці щорічно відбуваються урочистості з нагоди Дня Незалежності України, моляться за душі убієнних на Великодні та Зелені свята, вшановують героїв Крут і воїнів УПА. Ідея увіковічнити їх пам’ять, а також навіки закарбувати імена наших земляків, що боролися за незалежну Україну, народилася серед односельчан. Вибирали місце, яке б найкраще підійшло для цього пам’ятного знаку Ярослав Андибур та Богдан Федорко. Разом з головою Підгорецького осередку Народного Руху України Богданом Мазуром, радилися, як має виглядати могила, їздили дивитися на уже
...
Читати далі »
Переглядів: 559 |
Долучив: Dnister |
Дата: 01.11.2011
|
Пам’ятник генерал-хорунжому УПА Романові Шухевичу, уже, практично, готовий до відливання. Як повідомив «Вікнам» автор пам’ятника, скульптор Ігор Семак, у понеділок, фактично, була готова основа для подальшого відливання пам’ятник. Хоча, наразі форма потребує ще незначних допрацювань. Відтак, Ігор Семак уже, практично. Завершив свою частину роботи. Потім пам’ятник відправлять на скульптурну фабрику у Львові, де його віділлють у бронзі. Однак, на пам’ятник бракує коштів. — Для того, щоб відправити основу на відливання до Львова, потрібно заплатити аванс у розмірі близько ста тисяч гривень. наскільки мені відомо, міська рада поки що обіцяла виділити 40 тис. гривень. Ще 12 тис. гривень зібрала громадськість. Допомогти обіцяла й обласна рада, — повідомив "Вікнам” Ігор Семак. — Наразі ж готується архітектурна частина проекту. Змінити заплановано багато. Факт
...
Читати далі »
Переглядів: 450 |
Долучив: Dnister |
Дата: 01.11.2011
|
Актуальне Майже академічними стали історичні факти, які стосуються того часу, коли революційного 1848-го вперше на коломийських сценах місцеві аматори відіграли українську п’єску за мотивами відомої «кумедії» «Наталка-Полтавка», яку було написано рівно десять років тому відставним майором російсько-французької війни Іваном Котляревським. За тим самим класичним формулюванням той сценічний дебют вважають створенням першого національного театру в Галичині, фундамент під який заклав о. Іван Озаркевич – людина «артистична і неясних поривів», за словами І. Франка. З патріотичних міркувань не буду спростовувати того, що подібне явище треба сприймати, як становлення самого театру, не буду також й наполягати, що саме так воно і є. З часом суб’єктивна хронологія наступних подій сама все розкладе на свої місця…
Переглядів: 692 |
Долучив: Dnister |
Дата: 01.11.2011
|
Церковні дзвони відганяють злих духів, очищають фізичний і духовний простір, сприяють довголіттю тих, хто чує храмове дзвоніння. На жаль, сьогодні це вміння подекуди втрачено, тож нечасто чуємо справжній церковний передзвін. Учений-кампанолог Богдан Кіндратюк своїми працями доводить, що музика дзвонів лікує. Недавно в Івано-Франківську побачили світ два видання — «Дзвони та дзвоніння в народній творчості» і «Дзвони та дзвоніння у творах українських письменників». Їх автор — доцент ПНУ ім. В. Стефаника Богдан Кіндратюк уже давно вивчає історію дзвонів Станиславова—Івано-Франкіська, літописні джерела історії дзвонів на наших теренах, їхній виховний та оздоровчий вплив. Сьогодні при університеті створено Центр вивчення дзвонарства, і очолив його Богдан Кіндратюк.
Переглядів: 587 |
Долучив: Dnister |
Дата: 01.11.2011
|
|