Вівторок, 2019-10-22, 5:18 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2011 » Листопад » 1 » "Ваші хоробрі серця з міцного булату викувані"
3:46 PM
"Ваші хоробрі серця з міцного булату викувані"
Згідно до проекту Постанови Верховної Ради України «Про відзначення 860-річчя з дня народження новгород-сіверського князя Ігоря Святославича, головного героя давньоруської поеми «Слово о полку Ігоревім» в загальному читальному залі обласної бібліотеки діє книжково-ілюстративна виставка-диптих «Слово о полку Ігоревім»: «Ваші хоробрі серця з міцного булату викувані, а в одвазі загартовані».
Ігор Святославич (02. 04. 1151 – 29. 12. 1202, м. Чернігів) – державний і військовий діяч, князь путивльський (1161-1164), новгород-сіверський (1180 -1198) і чернігівський (1198 - 1202).
Другий син чернігівського князя Святослава Ольговича, Ігор Святославич у 1169 р. взяв участь у поході Андрія Боголюбського на Київ. У 1171 р. розбив орди половецьких ханів Кончака і Кобяка під Переяславом. Після смерті брата Олега, з 1180 р. княжив у Новгороді-Сіверському. Брав участь у міжусобній боротьбі за великокнязівський престол. У 1181 р. разом із половцями воював проти князя Рюрика Ростиславича, був розбитий і в одній ладді з Кончаком урятувався втечею Дніпром.
У 1183 р. здійснив вдалий похід проти половців. У 1185 р. організував спільно з братом (князем курським і  трубчевським) Всеволодом, путивльським князем Володимиром і своїм небожем рильським князем Святославом Ольговичем новий похід проти половців. Княжі дружини зазнали поразки від орди половецьких ханів Гзи (Гзака) і Кончака на річці Каялі, а сам Ігор Святославич потрапив у полон, з якого потім зумів утекти.
Однією з найбільших заслуг Ігоря Святославича стала угода 1190 р., скріплена шлюбом його дочки з найстаршим з онуків великого князя київського Святослава Всеволодовича – Давидом Ольговичем. Цією угодою було зупинено конфронтацію між старшою (Всеволодичами) та молодшою (Святославичами) гілками роду Ольговичів і збережено єдність Чернігівської землі. У 1191 р. знову здійснив похід на половців, досягши при цьому часткового успіху. По смерті у 1198 р. брата з перших, чернігівського князя Ярослава Всеволодовича,  вокняжився в Чернігові.
Похід Ігоря Святославича на половців послужив сюжетною основою давньоруської героїчної поеми «Слово о полку Ігоревім».
Тож запрошуємо всіх бажаючих до перегляду книжково-ілюстративної виставки-диптиху ««Слово о полку Ігоревім»: «Ваші хоробрі серця з міцного булату викувані, а в одвазі загартовані»», де ви зможете ознайомитись як з самою поемою «Слово о полку Ігоревім», так і з матеріалами про новгород-сіверського князя Ігоря Святославича. 
Чекаємо на зустріч з  вами.

Переглядів: 531 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 19. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2019