Понеділок, 2020-09-28, 9:12 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2011 » Листопад » 27
22 листопада в Коломийському ліцеї по вул. М. Дра­гоманова стараннями викладачів та учнів була проведена науково-практична конференція з ушанування пам’яті вченого, доктора наук Михайла Петровича Драгоманова. На конференції було виголошено декілька доповідей, які мали на меті висвітлити життя і творчість великого вченого. Думки доповідачів і гостей конференції розділилися. Постало питання: що переважає в професора Драгоманова – користь для української історії, а чи шкода, якої він завдав. Прозвучали думки вчених, політиків тих часів, в першу чергу М. Грушевського та І. Франка. Було наголошено про зміни у поглядах на вчення Драгоманова від раннього Франка до пізніших його поглядів.
Суперечливі думки доповідачів і гостей конференції повинні дати поштовх слухачам ознайомитися як з творчістю Драгоманова, так і з думками про його творчість, насамперед у пуб ... Читати далі »
Переглядів: 343 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-11-26

Перша письмова згадка про село датується 1409 роком. З 1972 року Підгірки — мікрорайон Калуша. Це село, а згодом — мікрорайон, дуже сильно вплинуло на розвиток Калуша. Тут жили і працювали відомі люди: брат Івана Франка Онуфрій, священик та письменник Антін Любич Могильницький, художник Григорій Смольський. Існує легенда, що дуб, який знаходився біля автобусної зупинки на вулиці Івано-Франківській, посадив Богдан Хмельницький. Упродовж історії у Підгірках діяла значна кількість політичних та культурних організацій.

Вулиця А. Могильницького
Вулиця названа на честь вихідця з Підгірок, українського письменника, поета, священика, будителя Галицької України, соратника Маркіяна Шашкевича — Антіна Любич Могил ... Читати далі »
Переглядів: 591 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-11-26

Потреба у завіренні важливих юридичних актів з'явилася ще у Стародавньому Вавилоні. Тоді нотаріальні функції виконували писарі, які записували різноманітні юридичні договори на громіздких глиняних дошках, які потім привозили на збереження у храми. А вже сам термін «нотаріус», що в перекладі означає «писар», «секретар», ми успадкували з Стародавнього Риму.
В Україні у часи Київської Русі при загальній масі усних договорів дяки та піддячі все ж писали грамоти, видавали копії документів та нотаріально завіряли відомості з нерухомості.
Нотаріальні функції на західноукраїнських землях майже до кінця ХІХ століття виконували канцелярії судів, які вели так звані актові книги. Вписані писарем суду (якого часто називали нотаріус) в актові книги документи набували юридичної сили й у разі виникнення в подальшому ... Читати далі »
Переглядів: 366 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-11-26
Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 20. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2020