П`ятниця, 26.04.2024, 21:05:32

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
 
Архів новин
Головна » Архів новин
« 1 2 ... 218 219 220 221 222 ... 275 276 »
У центрі Івано-Франківська, очевидно, так і залишиться на невизначений час руїна колишньої пам’ятки архітектури – брами палацу Потоцьких. Про неї буде нагадувати тільки вставлений ще напередодні ювілею міста величезний банер, котрим тоді заслонили пам’ятку від очей мешканців та гостей обласного центру.
Підрядник, котрий займається реставраційними роботами, тепер вирішив припинити цей процес, оскільки під час розбирання брами та частини огорожі натрапив на давні мури. «Територія палацу, виявляється, наповнена загадками і вимагає детального обстеження археологами», – відзначають представники фірми-підрядника. Втім, така позиція реставраторів насторожує громадськість. Люди турбуються про долю брами і переживають, що вже втратили її назавжди.
«Це не дає підстав для того, аби припиняти роботи, їх м ... Читати далі »
Переглядів: 677 | Долучив: Dnister | Дата: 01.10.2012

6 жовтня в Івано-Франківську пройде лицарський турнір "Меч Станіслава". Захід познайомить глядачів з бойовим мистецтвом і культурою Європи епохи середньовіччя.
У програмі заходу: бої в номінаціях щит / меч за правилами історичного фехтування, вільний бій за професійними правилами, груповий бій. Також, цікавою новинкою будуть середньовічні танці, показові виступи та майстер-класи. Для глядачів будуть проводитись конкурси та забави, стрільба з історичного лука, фаєр-шоу.
Переглядів: 584 | Долучив: limnytcja | Дата: 30.09.2012

У суботу, 29 вересня видавництво «Лілея НВ» проведе презентацію щойно виданої книги «Імпреzа. Міжнародне бієнале» з серії «Моє місто».
Книга, що упорядкована Ігорем Панчишином та Анатолієм Звіжинським висвітлює часи початку 90-х років коли у Івано-Франківську від 1989 до 1997 р. що два роки відбувалась міжнародна виставка творів сучасного мистецтва, зокрема живопису, скульптури, асамбляжу та графіки. Учасниками першої виставки стали представники 40 країн світу. Результатом її став виданий каталог з роботами учасників та аукціон з продажу творів сучасного мистецтва. В книжці детально описана атмосфера тих часів, розміщені світлини тогочасного періоду, а також кольорові репродукції кращих робіт.
Також в рамках презентації книги відкриється і виставка афіш та картин «Імпреzи». Останні будуть як і з тогоч ... Читати далі »
Переглядів: 506 | Долучив: limnytcja | Дата: 29.09.2012

26 вересня 2012 р. за головуванням заступника міського голови М. Вереса відбулась зустріч за участю відділу з питань охорони культурної спадщини, Департаменту архітектури і містобудівництва та членів громадського об’єднання «Моє Місто» з питань реставрації пам’ятки архітектури 18-19 ст. так званого «Палацу Потоцьких». Розглядалась ініціатива створення спеціальної робочої групи, завданням якої було б узагальнення результатів археологічних досліджень, що проводились на території історичного середмістя впродовж останніх двох років. 
На засіданні було проаналізовано ситуацію з проблемами реставрації брами палацу Потоцьких і розгортання пошукових робіт на кількох нововиявлених об’єктах середмістя. З огляду на велику історичну цінність і важливість музеєфікації чисельних фрагментів давніх фортифікацій і необхідність розгортання ... Читати далі »
Переглядів: 541 | Долучив: limnytcja | Дата: 28.09.2012

З нагоди Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні у Києві відбулось нагородження державними нагородами та відомчими відзнаками кращих працівників сфери туризму та курортів.
Третє місце посів іванофранківець Іван Бондарєв, кореспондент тижневика «Репортер» за серію репортажів з популяризації внутрішнього туризму.
Переглядів: 475 | Долучив: limnytcja | Дата: 28.09.2012

В приміщенні Центрального Народного дому м. Івано-Франківська в рамках «Університету музичної культури» відбулася лекція «Музична культура України ХІІ-ХІІІ ст.».
Слухачами лекції були учні загальноосвітньої школи №7. Перед глядачами університету виступила методист по роботі з дітьми та молоддю центрального Народного дому - Мар’яна Струс, яка розповіла учням про історію розвитку музичного мистецтва в ХІІ-ХІІІ ст., ознайомила всіх присутніх з музичною культурою українського народу та діяльністю музичних цехів, які існували в ХІІ-ХІІІ ст.
Переглядів: 509 | Долучив: limnytcja | Дата: 28.09.2012

Доброю традицією стало для делятинців святкувати день селища у вересні. Розпочали святкування відправою Служби Божої у церкві Різдва Пресвятої Богородиці.
Особливо запам’ятають цей день делятинці та гості краю саме тому, що у неділю, 16 вересня, на День селища відбулася одна чи не з найяскравіших подій за кілька десятків літ – відкриття краєзнавчого музею Делятина, який у далекому минулому носив назву ім. М. Черемшини. Музей краєзнавчий, оскільки у різні часи тут залишали слід відомі українські літературні, громадські та політичні діячі.
Отець Петро Голіней освятив пам’ятний хрест-фігуру Розп`яття Христового, відновлений на подвір’ї Музею. Завдяки наполегливості та ентузіазму шанованого делятинця Андрія Мисюка придбано багато експонатів, зібрано картини відомого кр ... Читати далі »
Переглядів: 666 | Долучив: limnytcja | Дата: 28.09.2012

20 вересня відбулося спільне засідання оргкомітету зі спорудження пам`ятника Борцям за волю України у Надвірній та конкурсної комісії з проведення конкурсу на кращу проектну пропозицію цього пам`ятника. Головував на засіданні співголова оргкомітету голова районної ради Василь Попович. У засіданні взяв участь співголова оргкомітету голова РДА Володимир Калічко.
Члени конкурсної комісії – секретар Надвірнянської міської ради Тарас Пекарський, міський архітектор Тарас Угринчук та провідний інженер проектно-кошторисного відділу НГВУ «Надвірнанафтогаз» Богдан Фаб`як – схвалили доопрацьований проект пам`ятника авторського колективу на чолі з Василем Гурмаком – заслуженим діячем мистецтв України, професором Львівської академії мистецтв, головою секції скульпторів Львівщини. У складі авторського колективу – скульптори М. Гурмак, С. Загайкевич, В. Шолудько, арх ... Читати далі »
Переглядів: 740 | Долучив: limnytcja | Дата: 28.09.2012

Рівно 68 років тому поблизу села Олеша, Тлумацького району, відбувся бій вояків ОУН-УПА та загону НКВС. У нерівній сутичці загинуло близько пів сотні патріотів України. Більшість з них було поховано просто на полі бою.
В часи Радянського Союзу про цю подію у селі Олеша не згадували - місцеві мешканці боялися репресій. І лише в кінці 80-тих минулого століття, в час відлиги, тут провели розкопки та перепоховання вбитих націоналістів. Відтоді патріоти щороку вшановують подвиг таких юних, але свідомих земляків-упівців. 
Єдиним живим свідком кривавої сутички нині є 90-річний Іван Барчук. Чоловіку, як і більшості побратимів тоді було лише 22. Вони саме  завершували вишкільний курс, аби воювати проти комуністичної навали. Однак,  вступити у рівний бій їм не судилося. Червоні діяли з в ... Читати далі »
Переглядів: 627 | Долучив: limnytcja | Дата: 28.09.2012

Тисмениця не так давно відзначила своє 950- ліття. Як і в кожного міста, у ньому є теж  чимало цікавинок, котрі відкривають маловідомі сторінки славної історії. Одна з них стосується походження людини,  ім’я якої добре відоме в усьому світі. Це Зигмунд Фрейд – батько психоаналітики. Декілька років тому у періодиці появилася інформація про те, що цей відомий учений народився саме у Тисмениці. Однак з часом це припущення довелося спростовувати. Проте, як кажуть, диму без вогню не буває. Щось таки мусіло зв’язувати родину Фрейдів із цим давнім галицьким містечком.
Як нам вдалося з’ясувати, предки З. Фройда дійсно походили із Тисмениці. Його дід Соломон, що народився у Бучачі, знайшов собі пару і одружився у Тисмениці. Тут появився на світ  його єдиний син Якоб – майбутній батько Зигмунда. Ця родина займалася торгівлею: з Галичини везли мед, шкіру,с ... Читати далі »
Переглядів: 582 | Долучив: limnytcja | Дата: 28.09.2012

Нерідко буває так, що ім’я якогось історичного діяча є дотичним до певних подій, котрі не завше пов’язані з його малою батьківщиною. Тоді ім’я залишається на слуху, хоча відтворити, бодай, якісь біографічні складові немає змоги, бо ніхто  про особу  і про його життя чи походження нічого конкретного не пам’ятає. Так було із Дмитром Герчанівським, доля якого занесла не деякий час до Крилоса, де він обіймав посаду управителя митрополичих дібр і був активним у громадському житті села. Власне немалою заслугою Д. Герчанівського стало те, що саме він у «Альманасі Станіславіської землі» опублікував статтю «Крилос і його княжий двір» і таким чином став одним із перших популяризаторів  його славної минувшини. Однак  життєпису автора статті ми не знайшли ні в енциклопедії, ні у Вікіпедії. Проте за згадками у різних книгах та статтях ( в тому числі й інтернетних), ми усе ж спробували відстежити його непр ... Читати далі »
Переглядів: 740 | Долучив: limnytcja | Дата: 28.09.2012

28 вересня на третьому пленарному засіданні 17-ї сесії Івано-Франківської обласної ради депутати прийняли рішення будинок колишньої обсерваторії на горі Піп Іван передати у власність Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.
Вищий навчальний заклад працює над відновленням колишньої астрономічної обсерваторії як науково-дослідного центру для вчених і студентів та туристичного об’єкту спільно з Варшавським університетом.
Переглядів: 462 | Долучив: limnytcja | Дата: 28.09.2012

Церква Зіслання Святого Духа в Рогатині — перлина української дерев’яної архітектури — насправді на сто років старша, ніж вважалося донедавна. інформація  про це з’явилася, щоправда, не в Україні, а в Німеччині. І сьогодні, коли дві церкви від Прикарпаття — Зіслання Святого Духа та церква Благовіщення Пресвятої Богородиці в селі Нижньому Вербіжі на Коломийщині — мають реальні шанси ввійти до престижного реєстру історичної спадщини ЮНЕСКО, ця інформація стає особливо цінною. У липні 2013 року в Камбоджі відбудеться 37-ма сесія ЮНЕСКО, де і розглядатимуть цей транскордонний українсько-польський проект, тобто доля двох церков Прикарпаття та шести інших претендентів від України стане зрозумілою.
Отож загальноприйнятий факт про те, що церква Зіслання Святого Духа в Рогатині належить до XVI століття, спростував львівський науковець Андрій КУТНИЙ. Львів’ ... Читати далі »
Переглядів: 587 | Долучив: limnytcja | Дата: 28.09.2012

В Івано-Франківську відбулась презентація нової книжки канадського професора та громадського діяча Павла-Роберта Магочія (Пола Магочі) «Україна: історія її земель та народів», що побачила цього року світ в Ужгороді у видавництві Валерія Падяка, в котрій взяли участь модератор цього заходу проректор Івано-Франківського національного університету ім.  В. Стефаника Ганна Карась, яка познайомилась із П.-Р. Магочієм у Пряшеві (східна Словаччина) та запросила його відвідати Прикарпаття, а також вчені-історики цього ВНЗ і журналісти.
Постать 67-річного професора історії та політології Торонтського університету (Канада), що народився в сім’ї угорця та карпатської русинки у м. Енрлвуді (штат Нью-Джерсі, США), автора альтернативної до «історії України» Ореста Субтельного наукової праці з однойменною назвою, «ілюс ... Читати далі »
Переглядів: 588 | Долучив: limnytcja | Дата: 28.09.2012

З приходом у Галичину  перших совєтів для родини Мельників із села Гринівців на Тлумаччині почалася тернова життєва дорога. Навесні 1940 р. заарештували батька родини — члена ОУН Марка Мельника. Він проводив націоналістичну роботу і мав тісні зв’язки з тлумацьким адвокатом депутатом польського сейму І. Макухою та полковником Андрієм Мельником, який нелегально перебував у маєтку Андрея Шептицького. Зі своїм братом Михайлом Мельником Марко 1939 р. брав участь в обороні столиці Закарпатської України — м. Хуста.
Енкаведисти зробили обшук у господарстві і знайшли незаконну в той час літературу — історію України М. Грушевського, Дорошенка, історію січових стрільців Яворницького та синьо-жовтий прапор. М. Мельник пройшов через тюрми Станіслава, Львова, Москви. Серед інших арештантів був завезений до Комі, де б ... Читати далі »
Переглядів: 622 | Долучив: limnytcja | Дата: 28.09.2012

Наприкінці серпня у Франківську прокладали кабель між Вірменською та Білим будинком. Рили траншею та наштовхнулися на вхід до підземелля. Преса написала, чиновники запевнили, що будуть проведені дослідження, на тому все й заспокоїлось. Аби з’ясувати, що ж то за підземелля, ми — археолог Василь Романець, історик Зеновій Федунків, видавець Василь Іваночко та краєзнавець Іван Бондарев — зібралися туди з експедицією…
Якщо не знати, де те провалля, то одразу не знайдеш. З вулиці його не видно. Треба зайти у двір на Старозамковій, 1 і перелізти через невисокий металевий паркан. Попри огорожу тягнеться кабельна траншея. Там в одному місці чорніє прямокутне провалля. Розміри? Ну, типовий американець туди точно не влізе, а от пересічні українці проскакують без проблем.
Внизу темно й холодно. Через отв ... Читати далі »
Переглядів: 673 | Долучив: limnytcja | Дата: 28.09.2012

Минулої суботи активісти «Студентської Свободи» здійснили національно-патріотичну мандрівку до криївки Грома. 
Молоді націоналісти, незважаючи на складні погодні умови, підкорили вершину гори Березовачка, що у с. Зелена Надвірнянського району. Саме там, на висоті близько 1300 метрів захована криївка полковника Української Повстанської Армії Грома. Поїздка для студентів виявилася доволі цікавою та пізнавальною. 
«Перші враження: маленькі дві кімнати – коридорчик з джерелом, де тримали продукти і речі, та кімнатка розміром два на два метри і висотою в неповний зріст, де жили і спали повстанці... Тут під землею шестеро повстанців провели всю зиму, жодного разу не виходячи на поверхню, щоб не бути розсекреченими, – ділиться враженнями координатор походу Михайло Малярчук.
... Читати далі »
Переглядів: 595 | Долучив: limnytcja | Дата: 27.09.2012

22 вересня 2012 року в місті Коломия на площі перед пам’ятною дошкою Кирилові Трильовському відбулося Третє січове свято присвячене 110-й річниці першого січового свята  в місті Коломия та 150 річниці написання гімну України.
Свято розпочалося урочистою ходою середмістям колони учнів шкіл міста, району, коледжів під звуки січових мелодій у виконанні муніципального духового оркестру. Очолили колону прапороносці з Державним Прапором України.
Відкрив свято директор Коломийського педагогічного коледжу Валерій Ковтун, який розповів про історію та сучасність проведення січових свят, їх вплив на формування патріотичного світогляду сучасної молоді через призму вивчення історії рідного краю та об’єднавчу місію таких заходів в підготовці молоді до розбудови нашої держави.
Переглядів: 579 | Долучив: limnytcja | Дата: 26.09.2012

У Солотвині Богородчанського району на день селища урочисто відкрили новий пам’ятник Тарасові Шевченку. Майже рік солотвинці шукали кошти для здійснення  цього проекту. І завдяки спільним зусиллям місцевої влади, громади та мецената це вдалося  — і в Солотвині постав новий монумент Кобзаря. 
Проблема з пам’ятником Шевченка в Солотвині виникла досить давно. Селищний голова Роман Боднарчук каже, що старий монумент уже був у вкрай поганому стані і потребував негайного  втручання реставраторів, але їхній вердикт був категоричним: пам’ятник реставрації не підлягає.< ... Читати далі »
Переглядів: 770 | Долучив: limnytcja | Дата: 26.09.2012

У гуцульському селі Микуличин відкрито виставку унікальних картин лауреата Шевченківської премії, знаного в Україні і за її межами художника-дисидента, мистецтвознавця, правозахисника та філософа Опанаса Заливахи.
— Виставка відкрилася у музеї звичаєвої гуцульської символіки — унікальної мистецької збірні, де повинні бути представлені вишивки, різьба, збірнки пісень та речі матеріальної культури горян, в яких чітко простежуться праукраїнські символи, — каже голова села Любомир Стефанюк. — Виставка Опанаса Заливахи стала першою ластівкою в музеї. Картини пана Заливахи демонструються на честь 600-річчя Микуличина. Вони взяті з приватної збірки. Її підготували до показу члени Івано-Франківської обласної спілки хуложників України Мирослав Ясінський з Коломиї та мистецтвознавець Степан Осташ.
Переглядів: 522 | Долучив: limnytcja | Дата: 26.09.2012

26 вересня о 18.00 год. в приміщенні обласної філармонії відбудеться благодійний концерт зі збору коштів на церкву Зіслання Святого Духа в Рогатині, яка є претендентом на включення у Списки Світової Спадщини Юнеско.

Довідково. Церква в Рогатині є державною власністю в статусі музею – пам’ятки дерев’яної архітектури і живопису ХVI-XIX ст. національного значення і входить у Музейний комплекс Рогатина, який є філією Музею мистецтв Прикарпаття та знаходиться під охороною держави. 
Церква Св. Духа та її іконостас привернули увагу шанувальників і дослідників галицьких старожитностей ще наприкінці ХІХ ст. Іконостас 1650 року зберігся без істотних змін у пе ... Читати далі »
Переглядів: 701 | Долучив: limnytcja | Дата: 26.09.2012

Ганчак Василь Васильович народився 16 травня 1949 року у селі Колінці.
Вивченням історії рідного краю наполегливо почав займатися з початку 80-х років XX століття. Працюючи вчителем історії місцевої школи, брав участь в археологічних розвідках із працівником Івано-Франківського краєзнавчого музею, кандидатом історичних наук Б. А. Василенком, розкопках на території сіл Колінці і Буківна із Львівською археологічною експедицією Академії наук України, яку очолював доктор історичних наук Черниш О. П. Василь Ганчак був учасником розкопок колишнього поселення періоду раннього заліза (фракійський гальштат) в урочищі Царинка с. Колінці (1987). Ним складено карти археологічних знахідок на території Тлумацького району від пізнього палеоліту до часів Київської Русі.
Ганчаком В. В. вивчено питання голодомо ... Читати далі »
Переглядів: 688 | Долучив: limnytcja | Дата: 25.09.2012

Вчора на Прикарпатті перебували  представники комісії ЮНЕСКО, які відвідали церкви Святого Духа в Рогатині та Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району. Про висновки експертизи щодо внесення у список об’єктів сакральної архітектури Прикарпаття цих двох церков розповіли на сьогоднішній прес-конференції у Музеї мистецтв Прикарпаття.
Для внесення пам’яток у списки об’єктів ЮНЕСКО, існує ряд конкретних і жорстких вимог. Насамперед, церква має бути автентичною, зокрема вона не може бути перебудованою, зміненою, перенесеною, тощо. При її побудові мають бути використані автентичні матеріали, без додавання інших, пізніших уже складових. Окрім того, у церкві має бути належний захист і організована протипожежна безпека. Релігійна громада регіону бере на себе повну відповідальність за експлуатацію пам’ятки.
Переглядів: 595 | Долучив: limnytcja | Дата: 25.09.2012

Якщо про гуцула кажуть, що він дикий, то про бойка найчастіше – упертий. Отже, задумане втілює до кінця. Мешканці невеликої Саджави Богородчанського району задумали зробити фестиваль свого села. Задумали – і зробили. Такого на Прикарпатті ще не робив ніхто. Маленький, майже домашній фестиваль бойківського села «Саджавське намисто», зроблений зусиллями самих саджавчан, вилився у колоритну триденну забаву, слава про яку розійшлася не лише Україною, але й за її межами. 
Свято відбулося з нагоди 520-ї річниці першої писемної згадки про село. Побавитися на Міжнародний фольклорно-етнографічний фестиваль «Саджавське намисто» минулих вихідних вийшла ціла Саджава. Здається, абсолютно всі її мешканці покинули свої щоденні роботи і клопоти та зібралися разом на фестивальній галявині поблизу Народного дому. Найстарші саджавчани, ... Читати далі »
Переглядів: 718 | Долучив: limnytcja | Дата: 24.09.2012

У понеділок, 24 вересня, о 12.00 в Музеї мистецтв Прикарпаття (майдан Шептицького,8) відбудеться прес-конференція щодо висновків експертизи ЮНЕСКО про внесення у список об’єктів сакральної архітектури Прикарпаття (церков Святого Духа в Рогатині та Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж). 
У прес-конференції візьмуть участь заступник голови ОДА Роман Іваницький, начальник управління культури, національностей та релігій ОДА Володимир Федорак та директор Музею мистецтв Прикарпаття Михайло Дейнега. 
Переглядів: 525 | Долучив: limnytcja | Дата: 24.09.2012

У прикарпатському селі Яворові відзначили 190-річчя Юрія Шкрібляка та 120-річчя від дня народження Юрія Корпанюка — основоположників і найвидатніших майстрів гуцульської різьби по дереву.
Завдяки надзвичайному таланту Юрія Шкрібляка ще при житті вважали класиком гуцульського різьблення. Родина Шкрібляків – це велика династія талановитих різьбярів, ткачів, вишивальниць, писанкарок, мосяжників. Різьблені шедеври Юрія Шкрібляка, що експонувалися на численних міжнародних і вітчизняних виставках та відзначалися найвищими нагородами, знаходяться у найпрестижніших музеях України та багатьох зарубіжних країн.
Уже майже 200 років його талант не перестає дивувати і хвилювати усіх, кому дорога Гуцульщина. Творчість Юрія Шкрібляка вивчається у мистецьких навчальних закладах. Його творчий доробок до сього ... Читати далі »
Переглядів: 590 | Долучив: limnytcja | Дата: 24.09.2012

Цієї осені ми відзначаємо подвійний ювілей видатної української співачки Соломії Крушельницької – 140 років від дня народження (23 вересня) та 60 років її світлої пам’яті (16 листопада).
Здобувши світову славу, підкоривши людські серця своїм великим талантом, Соломія за кожної нагоди поверталася в Україну, де не тільки брала участь в концертах чи святах, а й просто відпочивала серед рідних і близьких людей.
Концертні турне співачки декілька разів пролягали й через більші та менші міста Станиславівщини. З друкованих матеріалів про Соломію Крушельницьку відомо, що у самому Станиславові вона побувала двічі: на початку своєї славної кар’єри – влітку 1898 року, та у зрілий період творчості, коли вже залишила оперну сцену і присвятила себе виключно концертній діяльності – восени 1928 року. ... Читати далі »
Переглядів: 668 | Долучив: limnytcja | Дата: 24.09.2012

Село Микуличин, що на Яремчанщині, святкує 600-річний ювілей
Микуличин…У вигинах гористих,
Де зорі сплять, в таємностях кедрин
Лежить село – розкішне, променисте –
Серед кряжів захмарних і вершин.
Нестор Чир
Микуличин – село в короні гір, з розкиданими по навколишніх схилах ошатними оселями, гідними подиву архітектурними творіннями – дерев’яною церквою та дзвіницею, з розлогими полонинами, високими оборогами, увінчаними маленькими, наче іграшковими, дашками, численними пам’ятниками природи та кул ... Читати далі »
Переглядів: 789 | Долучив: limnytcja | Дата: 24.09.2012

21 вересня 2012 р. у Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич» відкрито осінній виставковий сезон. Розпочато його виставкою творів мистецтва на сакральну тематику. Авторами експонованих робіт є викладачі Інституту культури та мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника: Володимир Лукань, Галина Різничук, Ольга Мельник, Володимир Кіндрачук, Ірина Яшан, Оксана Мельничук, Юлія Попенюк, Володимир Коливанов. Загалом, для ознайомлення галичан та гостей міста представлено біля чотирьох десятків чудових робіт.
Сюжети робіт є різноманітними – це зображення Пресвятої Богородиці з Дитятком, Ісуса Христа, Пресвятої Родини, Трійці, Таїнства Святої Вечері, Святих Володимира та Ольги, Святого Юрія Переможця, ангелів, інші зображення на релігійну тематику. Твори виконані різноманітними способами – це і живопис на склі, і виклад ... Читати далі »
Переглядів: 664 | Долучив: Dnister | Дата: 23.09.2012

Впродовж багатьох століть у Галичі, спершу як у княжій столиці, згодом – як старостинському та районному центрі компактно проживали різні народи – українці, поляки, німці, євреї, караїми та ін. Вивченню історії одного з них – караїмів – які за одними даними проживали тут з ХІІІ століття, а за іншими – з ХVI, була присвячена конференція, яка нещодавно тут відбулася.
17 вересня 2012 року у м. Галичі проведено Міжнародну наукову конференцію на тему «Караїми та їх роль у контексті світової спільноти». Її організаторами виступили Міністерство культури України та Національний заповідник «Давній Галич». 
У роботі наукової конференції взяли участь голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк, голова Галицької райдержадміністрації Григорій Івасишин, голова Галицько ... Читати далі »
Переглядів: 903 | Долучив: Dnister | Дата: 21.09.2012

Відділ з питань охорони культурної спадщини виконавчого комітету міської ради проводить систематичний нагляд за проведенням будівельних і земельних робіт на частині пам’ятки архітектури - Головній брамі «Палацу Потоцьких», яку здійснює будівельно-реставраційна компанія «МонолітТрансБуд» (керівником проекту відновлення брами є представник цієї фірми Вадим Пісний). Проектні пропозиції Івано-Франківського державного науково-реставраційного управління (керівник П.Лисаківський).
Робота над пам’яткою відбувається в кілька послідовних етапів:
- дослідження і виготовлення проекту реставрації;
- проведення протиаварійних заходів (в тому числі демонтаж втрачених конструктивних елементів); 
Переглядів: 526 | Долучив: limnytcja | Дата: 21.09.2012

У неділю, 23 вересня, селище Перегінськ Рожнятівського району відзначить своє 720 річчя. В програмі свята – смаколики.
Як повідомив начальник управління культури Рожнятівської райдержадміністрації Ярослав Тринчук, програма святкування підготовлена таким чином, щоби гості свята могли скласти собі враження не тільки про етнографічне багатство краю, а й про вправні руки й розумні голови перегінчан. Цілий день біля сцени на території школи №1 працюватимуть виставки-ярмарки від місцевих підприємців. Від кондитерських виробів до різьблених меблів – асортимент торговиці буде багатий. Тут же розгорнуть виставки-дегустації зі стравами місцевої кухні сільські громади всього Рожнятівського району.  
Переглядів: 535 | Долучив: limnytcja | Дата: 21.09.2012

Селу Микуличин 600 років. Святкування розпочалось вчора відкриттям приміщення музею звичаєвої символіки Гуцульщини та виставки картин художника-символіста Опанаса Заливахи.
До цієї визначної дати приурочили цілий ряд заходів. На відкритті були присутні представники обласної і сільської рад, духовенства та громада села.
Пройшла науково-практична конференція "Микуличин в історії Гуцульщини", презентували книгу "Микуличин. Випуск 2" та проект відродження і розвитку народних ремесел. На закінчення святкування першого дня відбулася презентація автентичної карпатської кухні та майстер-класи по її приготуванню.
А сьогодні святкування має більш урочисте забарвлення. Розпочався день із архієрейськ ... Читати далі »
Переглядів: 610 | Долучив: limnytcja | Дата: 21.09.2012

Презентація книги Павла-Роберта Маґочія "Україна: історія її земель та народів" відбулася в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка. Це вже друге, доповнене видання в українському перекладі. Первісно книга вийшла англійською мовою у видавництві Торонтського університету. В Україні книжку випустило ужгородське видавництво Валерія Падяка.
Переглядів: 580 | Долучив: limnytcja | Дата: 21.09.2012










Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024