Вівторок, 19.03.2024, 08:58:30

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2011 » Листопад » 18 » Пилява
10:31:37
Пилява
На східній стіні колишнього колегіального костьолу (Художній музей) можна побачити родовий герб Потоцьких – Пиляву. Цей геральдичний символ тісно пов’язаний із нашим містом, оскільки до 1939 року був невід’ємним атрибутом гербу Станиславова. Пилява – це хрест із трьома перекладинами, нижнє ліве рамено якого відламане. Така конфігурація не є випадковою.
Засновником роду Потоцьких вважається лицар Зірослав, який жив у ХІІ столітті. Разом із польським королем Болеславом Кучерявим він вирушив у військовий похід проти язичницького племені прусів. Біля селища Пилява відбулася вирішальна битва між двома арміями. Зірослав командував загоном польських воїнів, які отаборились на невисокому пагорбі. Саме по них пруси й нанесли головний удар.
Першу атаку поляки відбили більш-менш легко. Пруси полізли знову, але після рішучої відсічи відступили. Та скоро почали черговий наступ – третій за один день. Битва закипіла вже на вершині пагорбу. Терези військової вдачі почали коливались. І тоді Зірослав побачив у ворожому натовпі якогось знатного воїна, вступив із ним у двобій і переміг. Убитий суперник виявися вождем прусів, які, побачивши смерть свого ватажка, почали тікати. Битва була виграна.
За мужність і відвагу польський король нагородив Зірослава родинним гербом. Три перекладини означали кількість ворожих атак, а відламане рамено – вбитого пруського вождя. Герб називався Пилява – за назвою місцевості, де відбулась переможна битва. Був ще й девіз, який у перекладі з латини звучить: «Щит протиставляв щитам».
ІВАН БОНДАРЕВ, "Репортер"

Переглядів: 582 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024