Четвер, 2019-10-17, 6:06 AM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2011 » Листопад » 5 » Реакція влади на "реставрацію" Космацької церкви
11:46 PM
Реакція влади на "реставрацію" Космацької церкви
Конфлікт, що спалахнув довкола реставрації Космацької церкви Святих апостолів Петра і Павла, намагається розв’язати не лише районна рада.
Як тільки про цей факт стало відомі голові РДА Ярославові Шинкаруку, він дав доручення створити комісію з вивчення цього питання. До її складу увійшли заступник голови РДА Володимир Совіздранюк, начальник відділу культури і туризму РДА Дмитро Біланюк і уповноважений з питань охорони культурної спадщини, головний спеціаліст відділу культури і туризму РДА Василь Струк, який, до речі, є священнослужителем.
Члени комісії виїхали на місце події, де встановили факт порушення статей 22, 26 і 30 Закону «Про охорону культурної спадщини», а саме – самочинну реставрацію і зняття хреста з церкви, яка є пам’яткою національного значення.
Начальник відділу культури Дмитро Біланюк ще 6 липня цього року направив на адресу Космацького сільського голови Дмитра Пожоджука і начальника управління культури ОДА Володимира Федорака листи про виявлені порушення чинного законодавств і прохання їх припинити. Косівська РДА рекомендувала (наказувати не має права) голові Космацької сільської ради  в письмовій формі офіційно звернутись до настоятеля і громади церкви Святих апостолів Петра і Павла з вимогою припинити самочинні реставраційні роботи та спробу замінити хрести.
13 серпня на сесії Космацької сільської ради було прийнято рішення «Про охорону пам’яток історико-культурної спадщини в селі Космачі», яке заборонило заміну хрестів на цій церкві. Сільські депутати також звернулись з листом до відділу охорони культурної спадщини управління культури ОДА і правоохоронних органів для відповідного реагування на факт порушення закону.
Однак через те, що районній і сільській владі району і Космача і досі не вдалось знайти порозуміння з настоятелем церкви, унікальний старовинний хрест з центральної бані і досі підпирає стіни культової споруди.
Аліса МУДРИЦЬКА, "Гуцульський край"

Переглядів: 310 | Додав: limnytcjaПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 19. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2019