Вівторок, 2019-10-22, 5:14 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2011 » Листопад » 18 » Виставка - ювілей "Скарб її душі"
11:03 AM
Виставка - ювілей "Скарб її душі"
До уваги художників, мистецтвознавців, викладачів та студентів, всіх, хто цікавиться народним мистецтвом. Відділ літератури з мистецтва пропонує книжкову виставку „Скарб її душі”, присвячену 70-річному ювілею народного майстра декоративно-прикладного мистецтва, заслуженого художника України - Ганни Вінтоняк.
Народилася Ганна Григорівна 10 лютого 1941 року в с. Космачі Косівського району Івано-Франківської області у селянській родині. Змалку вміла писати писанки, вишивати і ткати.
Протягом десятків років плідно трудиться на ниві розвитку народного мистецтва України, зокрема Покуття. Створила оригінальні, неповторні комплекси сучасного одягу з використання народних художніх традицій, що увійшли до скарбниці народного мистецтва цього краю. Збагатила ансамблі одягу новими композиційними рішеннями, відродила призабуту роками техніку вишивки.
На сьогодні вона є директором ПФ „Художній салон", головою Спілки майстрів народного мистецтва „Журавка". Богом даний талант допомагає Ганні Вінтоняк водночас проводити велику роботу з майстрами, організовувати виставки, завжди перебувати у пошуку нових ідей та задумів в сучасних комплектах одягу, які милують око глядача, прищеплюють любов до прекрасного.
Творчість Ганни Григорівни - цілісне художнє явище, яке корінням своїм міцно вростає в грунт народних традицій, визначається оригінальністю, зручністю, красою виробів та прагненням майстрині все глибше осмислити роль народної художньої творчості в сучасному житті.
На виставці представлені книги, які допоможуть ознайомитись з життєвим шляхом майстрині, її культурними надбаннями, зокрема з Гуцульськими костюмами, вишивкою, традиціями народного ткацтва.

Переглядів: 289 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 19. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2019